Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, dimitroula10 said:

Σαν χαρίζουν λίγες μέρες και παραπονιέστε ότι δεν σας είχαν ενημερώσει. Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων.:classic_laugh:

Ακριβώς, δεν καταλαβαίνω την γκρίνια.:classic_laugh:

Αυτη τη φορά ήταν υπερ των συνδρομητών. Οταν ομως παρόμοια συμπεριφορά θα ειναι κατά των συνδρομητών, τα  ίδια θα λέτε;

Η αστάθεια στις επίσημες ανακοινώσεις δεν είναι κατι που τιμάει την εταιρία 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτη τη φορά ήταν υπερ των συνδρομητών. Οταν ομως παρόμοια συμπεριφορά θα ειναι κατά των συνδρομητών, τα  ίδια θα λέτε;

Η αστάθεια στις επίσημες ανακοινώσεις δεν είναι κατι που τιμάει την εταιρία 

Η να εφαρμόσει άμεσα ή να ανακοίνωση προσωρινή/μόνιμη αναστολή. Μέση λύση δεν υπάρχει. Επίσημη ενημέρωση για ορισμό νέας ημερομηνίας υπάρχει????Αν όχι κακώς. Πλέον το περιβάλλον είναι ρευστό,γιατί κανείς δεν ξέρει πότε θα δεήσει η εταιρεία να πραγματοποιήσει τις αλλαγές. Αν τελικά δεν εφαρμοστούν εγώ προσωπικά θα απαιτήσω και από τις άλλες εταιρείες να κατεβάσουν το ποσό ανανέωσης 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Αυτη τη φορά ήταν υπερ των συνδρομητών. Οταν ομως παρόμοια συμπεριφορά θα ειναι κατά των συνδρομητών, τα  ίδια θα λέτε;

Η αστάθεια στις επίσημες ανακοινώσεις δεν είναι κατι που τιμάει την εταιρία 

Όλες οι συμπεριφορές είναι κατά των συνδρομητών, είτε ανακοινωθούν είτε όχι.

Τώρα καθυστερεί λίγο η τιμωρία από τυχαίο γεγονός και πάλι γκρινιάζουμε χωρίς να μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Αλλού είναι ο εχθρός. Η εταιρείες είναι ο λαγός.

Κάπου καταβάθος, κάπου υπάρχει λάθος, κάπου την έχουμε πατήσει κι οι δυό, που λέει ο φίλος του 2%.:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που στην αρχή παρουσιασε την μονοευρη ανανέωση ως κατι μόνιμο και όχι προσφορα και μετά αποφάσισε να το σταματήσει δείχνει ποσο κοροιδευει τον καταναλωτή. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dimitroula10 said:

Όλες οι συμπεριφορές είναι κατά των συνδρομητών, είτε ανακοινωθούν είτε όχι.

Τώρα καθυστερεί λίγο η τιμωρία από τυχαίο γεγονός και πάλι γκρινιάζουμε χωρίς να μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Αλλού είναι ο εχθρός. Η εταιρείες είναι ο λαγός.

Κάπου καταβάθος, κάπου υπάρχει λάθος, κάπου την έχουμε πατήσει κι οι δυό, που λέει ο φίλος του 2%.:classic_laugh:

Εμείς εδώ δεν γκρινιάζουμε επειδή θέλουμε τις αυξήσεις,αλλά επειδή βλέπουμε μια κοροϊδία προς τον συνδρομητή. Λέμε άλλα και κάνουμε άλλα έπρεπε να είναι το σλόγκαν του Free2go

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Και μόνο που στην αρχή παρουσιασε την μονοευρη ανανέωση ως κατι μόνιμο και όχι προσφορα και μετά αποφάσισε να το σταματήσει δείχνει ποσο κοροιδευει τον καταναλωτή. 

Δεν παρουσίασε τίποτα, δεν διαφήμισε ΤΙΠΟΤΑ, ήταν κρυμμένο κάπου και με το ζόρι το έβρισκε κάποιος. Είδε ότι μάζεψε τα φτωχαδακια που με 1€ έβγαζαν μερικούς μήνες και είδε ότι δεν συνέφερε τελικά και ανέβασε όπως οι υπόλοιποι. Ποιος έχει δώσει συμβόλαιο ότι όλα τα πακέτα είναι μόνιμα? οέο? Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων.:classic_laugh:

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εμείς εδώ δεν γκρινιάζουμε επειδή θέλουμε τις αυξήσεις,αλλά επειδή βλέπουμε μια κοροϊδία προς τον συνδρομητή. Λέμε άλλα και κάνουμε άλλα έπρεπε να είναι το σλόγκαν του Free2go

Νομίζω γκρινιάζετε από άποψη και θέση ζωής. Ανία? Δεν ξέρω, κάτι όμως.:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν παρουσίασε τίποτα, δεν διαφήμισε ΤΙΠΟΤΑ, ήταν κρυμμένο κάπου και με το ζόρι το έβρισκε κάποιος. Είδε ότι μάζεψε τα φτωχαδακια που με 1€ έβγαζαν μερικούς μήνες και είδε ότι δεν συνέφερε τελικά και ανέβασε όπως οι υπόλοιποι. Ποιος έχει δώσει συμβόλαιο ότι όλα τα πακέτα είναι μόνιμα? οέο? Άβυσσος η ψυχή των ανθρώπων.:classic_laugh:

Νομίζω γκρινιάζετε από άποψη και θέση ζωής. Ανία? Δεν ξέρω, κάτι όμως.:classic_laugh:

Θα έπρεπε όλοι να απαιτούμε σοβαρότητα στη συμπεριφορά των εταιριών. Όταν θα σταματήσει την 8ευρη ανανέωση θέλω να δω τι θα γίνουν οι διαφημιστικές τέντες των περιπτέρων που γράφουν "μόνο με 8 ευρώ ανανέωση"... 

ΥΓ. Ήδη βλέπεις αυτό στο περιπτερο και σε ψιλικατζίδικο και εάν πας να ζητήσεις 8 ευρώ θα σου πουνε "13 ευρώ ελάχιστη ανανέωση"... 

NovaFREE2GO.thumb.jpg.040d1bf1a0def62b7d227caca9c523e7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οκ η nova το μετάνιωσε αυτήν ανοικωνιση να δούμε πως θα αντίδραση ή νodafone από της 08/02

Edited by eridion25
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eridion25 said:

Οκ η nova το μετάνιωσε αυτήν ανοικωνιση να δούμε πως θα αντίδραση ή νodafone από της 08/02

Εάν αρχίσει και η κόκκινη να μας έχει στο "διαβάστηκε", ζήτω που καήκαμε! 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, eridion25 said:

Οκ η nova το μετάνιωσε αυτήν ανοικωνιση να δούμε πως θα αντίδραση ή νodafone από της 08/02

 

21 minutes ago, VIPdriver said:

Εάν αρχίσει και η κόκκινη να μας έχει στο "διαβάστηκε", ζήτω που καήκαμε! 

Αν το μετάνιωσε και οι άλλες εταιρείες να παγώσουν οποιαδήποτε τιμολογιακή μεταρρύθμιση/αλλαγή και να επαναφέρουν τα 8 ευρώ. Απλά τα πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, VIPdriver said:

Θα έπρεπε όλοι να απαιτούμε σοβαρότητα στη συμπεριφορά των εταιριών. Όταν θα σταματήσει την 8ευρη ανανέωση θέλω να δω τι θα γίνουν οι διαφημιστικές τέντες των περιπτέρων που γράφουν "μόνο με 8 ευρώ ανανέωση"... 

ΥΓ. Ήδη βλέπεις αυτό στο περιπτερο και σε ψιλικατζίδικο και εάν πας να ζητήσεις 8 ευρώ θα σου πουνε "13 ευρώ ελάχιστη ανανέωση"... 

NovaFREE2GO.thumb.jpg.040d1bf1a0def62b7d227caca9c523e7.jpg

Άμα γίνει αυτό θα κυκλοφορήσει αυτό το ανέκδοτο 

Πάρεις ένας κύριος στο περίπτερο να βάλει κάρτα και βλέπει μια άφησα με μεγάλα γράμματα να λει "κάρτα μόνο από 8€" έτσι πηγενει χαίρονται στο περίπτερο και αρχίζει αυτός ο διάλογος

 

Κύριος: Για σας θα ήθελα να αγοράσω κάρτα με 8€

Περιπτεράς: 8€;

Κύριος: Ναι 8€ γιατί

Περίπτεράς: Λυπάμαι κύριε αλλά εμείς πουλάμε κάρτες από 13€ δεν θυμαμε να πουλάμε κάρτα των 8€

Κύριος: Τότε αυτή η αφίσα γιατί λει κάρτα μόνο με 8€ και με μεγάλα γράμματα

Περιπτεράς: Μάλλον δεν διαβάζεις σωστά γράφει κάρτα μόνο από 13€

Κύριος: Τι λες ρε βαλκα σηκω και διάβασε την άφησα

Ο Περιπτεράς σηκώνεται να διαβάσει την άφησα και λει "εγώ κάρτα από 13€ διαβάζω" επιτα από αυτό ο κυριος πάει στο σπίτι του και λει στον γείτονα "έλα με εμένα στο περίπτερο σε χρειάζομαι" πάνε ξανά στο περίπτερο και το ρωτάει τι διαβάζει του λει "κάρτα μόνο από 8€" μετά του ακούει ο Περιπτεράς και λεις εσείς ή δύο δεν βλέπετε καλά πήγατε επείγοντος στο οθολμιατρο με εχτε σπάει τα νεύρα που η πολλή διαβάσουν την άφησα να λει "κάρτα μόνο από 8€"

Link to comment
Share on other sites

Αν γίναν φορητότητες και κάποιοι ζήτησαν τα λεφτά τους, θεωρώ ότι είναι τρίπλα της εταιρείας για να μην δώσει αποζημιώσεις. 
Ας το αφήσουμε το θέμα και θα δούμε πως θα εξελιχθεί. 

Ξέρετε ότι η πολιτική του σου δίνω 1000’ και το δικαίωμα της ανανέωσης με 1€ είναι ζημιογόνο. Και θα την πληρώσουμε όλοι τώρα με αυτό το λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hercoulis said:

Αν γίναν φορητότητες και κάποιοι ζήτησαν τα λεφτά τους, θεωρώ ότι είναι τρίπλα της εταιρείας για να μην δώσει αποζημιώσεις. 
Ας το αφήσουμε το θέμα και θα δούμε πως θα εξελιχθεί. 

Εμείς φυσικά και θέλουμε χαμηλότερες τιμές,αλλά έχει γίνει μεγάλο φάουλ.

1)η εταιρεία δεν είναι εντάξει. Να βγει και να πει ξεκάθαρα θα γίνει ή δεν θα γίνει η αλλαγή. Δεν υπάρχει μέση λύση 

2)αβεβαιότητα προς τους συνδρομητές τι τους ξημερώνει. Μπορεί να σηκωθούν αύριο το πρωί και να δουν 13 ευρώ

3)ξεκάθαρη κοροϊδία για να μην πάρουν φράγκο οι συνδρομητές. Είμαι σίγουρος ότι στα κεντρικά στην Λ. Αθηνών γελάνε 

Τουλάχιστον η Vodafone λέει στο live chat:"Λόγω τεχνικού προβλήματος οι αλλαγές μετατίθεται για μια εβδομάδα μετά". Αλλά την ημερομηνία που λένε γίνονται. Εδώ είπαν για 22 Ιανουαρίου νέα ημερομηνία και τίποτα 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Έχουν δώσει μια ημερομηνία, προφανώς έχουν ξεκινήσει οι αλλαγές στις τιμές, θα έρθει η ώρα και της καρτοκινητής και των πακέτων. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

 Είδε ότι μάζεψε τα φτωχαδακια που με 1€ έβγαζαν μερικούς μήνες και είδε ότι δεν συνέφερε τελικά και ανέβασε όπως οι υπόλοιποι.

ε οχι και φτωχαδακια.....γατονια ναι.....

τα φτωχαδακια που ξερω εγω εχουν συμβολαια και πουλάνε και μουρη.....😁

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hercoulis said:

Έχουν δώσει μια ημερομηνία, προφανώς έχουν ξεκινήσει οι αλλαγές στις τιμές, θα έρθει η ώρα και της καρτοκινητής και των πακέτων. 

Που έχουν ξεκινήσει οι αλλαγές στις τιμές????

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το θεωρώ λάθος να γίνουν τρεις εταιρείες copy paste στις τιμές των πακέτων. Καμία δε θα ξεχωρίζει πια.  Ξέρετε τι άσχημο θα τους ακούγεται όταν θα καλούνε για μαζέψουν πελάτες και θα παίρνουν την απάντηση «όλοι ίδιοι είστε»; Δεν υπάρχει χειρότερο. 

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά υπάρχει και είναι το σήμα. Προφανεστατα το copy-paste είναι απαράδεκτο και οδηγεί στη δημιουργία τραστ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Που έχουν ξεκινήσει οι αλλαγές στις τιμές????

Είπα προφανώς έχουν ξεκινήσει οι αλλαγές. Μια μεγάλη εταιρεία έχει και πολύ γραφειοκρατία. Αφού το ανακοίνωσαν θα γίνει , ελπίζω να μην γίνει..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, hercoulis said:

Είπα προφανώς έχουν ξεκινήσει οι αλλαγές. Μια μεγάλη εταιρεία έχει και πολύ γραφειοκρατία. Αφού το ανακοίνωσαν θα γίνει , ελπίζω να μην γίνει..

Μα και εγώ δεν συμφωνώ με τις αυξήσεις. Η έλλειψη ενημέρωσης είναι το πρόβλημα. Σε άλλη χώρα η εταιρεία θα είχε φάει ήδη πρόστιμο αν δεν πραγματοποιούσαι τις ανακοινώσεις της

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες σκέφτηκα γιατί κάνουνε κατάληψης για ιδιωτικα πανεπηστημια κτλ γιατί να μην κάνουν κατάληψη στην ιδιωτικό πηγή του νερού στην ακρίβεια της ενέργειας,τρόφιματος,ενοικίου-σπιτιου,εποικινωνιες κτλ κτλπ. Εξάλλου με αυτό το νόμο θα συνεχιστούν να υπάρχουν δημόσια πανεπιστήμια μπορούν και να γίνουν και καλύτερα λόγω ανταγωνισμού εγω σαν win το βλέπω

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Η διαφορά υπάρχει και είναι το σήμα. Προφανεστατα το copy-paste είναι απαράδεκτο και οδηγεί στη δημιουργία τραστ.

Συμφωνώ. Όλοι ίδιοι κ η νόβα πιο κάτω. 
Πες το όμως σε κάποιον που η περιοχή του δεν καλύπτει καλά η πράσινη. 
Δεν είναι τραστ, εγώ είμαι κατά της λογικής του όλες και όλοι ίδιοι είναι. Μια φράση που μειώνει τις αξίες. Είναι κάτι που δεν ακούγεται όμορφα. 

Link to comment
Share on other sites

Άμα στείλουμε όλοι επιστολή στην Επιτροπή ανταγωνισμού λες σε 2 χρόνια η Επιτροπή να βάλει λουκέτο σε αυτές της 3 πουτσοετεριες και να της αντικατάσταση με άλλες αν και τώρα έχουμε ΝΔ οπότε άπατο θα πάει και αυτή η επιστολή

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μα και εγώ δεν συμφωνώ με τις αυξήσεις. Η έλλειψη ενημέρωσης είναι το πρόβλημα. Σε άλλη χώρα η εταιρεία θα είχε φάει ήδη πρόστιμο αν δεν πραγματοποιούσαι τις ανακοινώσεις της

Επειδή ήμαστε στη χώρα του ‘χαλάρωσε’ η εταιρεία μπορεί να επικαλεστεί ότι έχει στείλει τις αλλαγές στο υπουργείο και δεν έχει έρθει η έγκριση. Παράδειγμα δίνω δεν ισχύει.. Η ενημέρωση ωστόσο έχουν γραφτεί τόσα πολλά για αυτήν, στη χώρα μας.. 

Εγω συμφωνώ με το σκεπτικό σου αλλά έχουμε μια ελαστικότητα στην κουλτουρα

μας 😄

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκα νέα. Από το messenger του Free2go. Οι αλλαγές ήδη έχουν ξεκινήσει να περνιούνται στο σύστημα και θα τρέξουν σύντομα. Όταν ρώτησα πόσο σύντομα μου απάντησαν ότι δεν εξαρτάται από αυτούς 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...