Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και χαρίζει mb με το κιλό :lol: :lol::lol:

Εντάξει.. Καλοδεχούμενο ως δώρο και σε συνδυασμό με τα log n win και giga button σε κάποια πακέτα με ένα 12αρι παίρνεις κάποια mb..

κατι δεν μου αρεσει,ελπιζω να μη μαγειρευουν κατι...

Link to comment
Share on other sites

Λες και σβησανε ποτε την κατσαρολα!Παντα κατι μαγειρευουν αυτοι!Και συνηθως ειναι καυτερο:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμίστε μου λίγο γιατί δε μου ενεργοποιείται ένα account που έφτιαξα στο myf2g.

Την έχω ξαναπατήσει και δε θυμάμαι τι έφταιγε!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θυμίστε μου λίγο γιατί δε μου ενεργοποιείται ένα account που έφτιαξα στο myf2g.

Την έχω ξαναπατήσει και δε θυμάμαι τι έφταιγε!

 

τι συσκευη εχεις;

πχ εμενα σε μια γνωστη μας που προσπαθουσα να φτιαξω ενα λογαριασμο ειχε ενα νοκια 108 και τα μυνηματα πηγαινανε στη ανεπιθυμητα και δεν τα εβλεπα πουθενα! ε ποτε , δεν περιμενα ενα απλο κινητο και ιδιαιτερα νοκια να ειχε αυτην την λειτουργια. και ειχα κανει 3-4 προσπαθειες και τελικα πηγαιναν εκει , και μετα απο αρκετες προσπαθειες το εψαξα και το βρηκα και γυρισα τα μυνημα στα εισερχομενα απο τις επιλογες οταν λαμβανει μυνημα απο την wind. πολυ ταλαιπωρια αλλα το εμαθα και αυτο!.

η διαδικασια ειναι να ακουλουθησεις τις οδηγιες και να βαλεις το μυνημα τον κωδικο που σου ηρθε. και συπληρωνεις τα στοιχεια σου και μετα μπαινεις στο email πατας στο λινκ και ενεργοποιειται στην πρωτη εισοδο στην υπηρεσια παιρνεις και ενα δωρo νομιζω 300 λεπτα προς wind!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια τελευταία ανανέωση 5€ απλά και μόνο για να κρατήσω τον αριθμό αφού είχα περάσει ένα 6μηνο χωρίς καθόλου ανανέωση. Πλέον θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά να το καταργήσω εντελώς τους επόμενους μήνες εφόσον δεν το χρησιμοποιώ. Θυμίστε μου λίγο μετά από πόσο καιρό παύει να υφίσταται το νούμερο; Θα μου έρθει κάποια ειδοποίηση γι'αυτό;

 

Στάλθηκε από το HTC U Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 μηνες και 5 μερες μετά την τελευταία ανανέωση,και παίζει να μην σου έρθει καμμία ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα μου ήρθε και εμένα το μήνυμα με τα 8 ευρώ για τους 3 μήνες , παλιά δεν έβαζαν κάτι μετά από λίγο καιρό για τα συγκεκριμένα πακέτα έβαλαν 6 ευρώ τον χρόνο , τώρα το έκαναν 8 κάθε 3 μήνες και από ότι βλέπω θα το κάνουν 10 :( αυτό που αναρωτιέμαι είναι αν παρέχετε προστασία στον καταναλωτή από τέτοιου είδους αυθερεσιες ;
Link to comment
Share on other sites

Ο συνδρομητής καρτοκινητής μπορεί πάντα να κλείσει το καρτοκινητό του σε κάθε περίπτωση αυθαιρεσίας,.

Άλλη προστασία δεν παρέχεται.

Αν δεν σου αρέσει ένα πακέτο ή μια αύξηση , το κλείνεις και ησυχάζεις.

Οι τιμές δεν ελέγχονται πουθενά στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την προσφορά με τα 300 λεπτά ομιλίας με τις ανανεώσεις από 10 ευρώ και πάνω,η εναλλακτική που υπάρχει αυτή τη στιγμή είναι, εάν δεν τα χρειάζεσαι,να μετατρέψεις την προσφορά σε free to talk ώστε να παίρνεις 500 mb μετά από ανανέωση 10 ευρώ και πάνω χωρίς άλλο χαράτσι. Δυστυχώς "προστασία" δεν υπάρχει, είναι η εμπορική τους πολιτική,σου λένε "take it or leave it".
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας. Τον άλλο μήνα η κόρη μου πάει Πορτογαλία για 15 μέρες εκπαιδευτική με το σχολείο. Έχει δικαρτο f2g και Q. Το θέμα είναι τι χρεώσεις ισχύουν, κλήσεις / ίντερνετ, από και προς Πορτογαλία? Καταλαβαίνετε , το άγχος της επικοινωνίας. Καλύτερος τρόπος επικοινωνίας (τηλέφωνο ή ίντερνετ;)κάποιο πακέτο;Κάθε βοηθεια δεκτή . Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια αφου θα γινουν τοσες αλλαγες και χωρις να μπορουμε να κανουμε κατι πως μπορουμε να δουμε αυτην την στιγμη ποια καρτο κινητή ειναι η ποιο συμφέρουσα μιμπος και κανουμε καμια μεταγραφη :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια έρευνα αγοράς ανάλογα με τις ανάγκες σου, αυτό είναι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν μου αρεσει,ελπιζω να μη μαγειρευουν κατι...

 

Εγώ με το που το είδα το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι μάλλον πάει για κατάργηση το log n win

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να το διατηρήσουν και το log n win..

Ωραια αφου θα γινουν τοσες αλλαγες και χωρις να μπορουμε να κανουμε κατι πως μπορουμε να δουμε αυτην την στιγμη ποια καρτο κινητή ειναι η ποιο συμφέρουσα μιμπος και κανουμε καμια μεταγραφη :lol:

Τώρα τελευταία αν διαβάσεις και στα θέματα των άλλων 2, πρέπει μεταξύ σοβαρού και αστείου να έχεις "μπάρμπα στην κορώνη" :lol: για να κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητή άλλου δικτύου άμεσα.. Επικαλούνται έλλειψη σιμ, ενώ αν πας για συμβόλαιο μια χαρά υπάρχουν σιμ...

Κάνε μια έρευνα αγοράς ανάλογα με τις ανάγκες σου, αυτό είναι.

Συμφωνώ. Κάπου κερδίζει και χάνει η κάθε καρτοκινητή σε σχέση με τους ανταγωνιστές

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το που το είδα το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι μάλλον πάει για κατάργηση το log n win

 

ε ναι ειπα να μην γινω τοσο συγκεκριμενος,κι εγω αυτο και το γιγα μπατον σκεφτηκα :worry:

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας. Τον άλλο μήνα η κόρη μου πάει Πορτογαλία για 15 μέρες εκπαιδευτική με το σχολείο. Έχει δικαρτο f2g και Q. Το θέμα είναι τι χρεώσεις ισχύουν, κλήσεις / ίντερνετ, από και προς Πορτογαλία? Καταλαβαίνετε , το άγχος της επικοινωνίας. Καλύτερος τρόπος επικοινωνίας (τηλέφωνο ή ίντερνετ;)κάποιο πακέτο;Κάθε βοηθεια δεκτή . Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Εσείς την καλείτε σαν να ήταν στην Ελλάδα και αυτή χρησιμοποιεί για να σας καλεσει τον χρόνο ομιλίας προς όλους από όλα επίσημα τα πακέτα που προσφέρονται στην σύνδεσή της. Για δεδομένα μπορεί να χρησιμοποιήσει σχεδόν όλα τα πακέτα .

Καλό θα ήταν να διαβάσετε τους όρους του πακέτου ( νομίζω μόνο στο site αναφέρονται ) που πρόκειται να ενεργοποιηθεί . Τέλος μπορείτε να κάνετε έναν έλεγχο στέλνοντας υπ στο 1285 , για να σας πει τι ισχύει σε περιαγωγή . Σε κάποιο combo πακέτο δεν αναφέρει τα λεπτά προς όλους σαν διαθέσιμα για περιαγωγή αλλά ισχύουν κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

13 μηνες και 5 μερες μετά την τελευταία ανανέωση,και παίζει να μην σου έρθει καμμία ενημέρωση.

 

επισης αμα αποσυνδεθει το νουμερο απο το δικτυο εχεις δικαιωμα μεσα σε 6 μηνες να το παρεις πισω. ( βεβαια επειδη το εκανα και εγω και ζητησα επανεργοποιηση του νουμερου στην ιδια καρτα σημ μου ειπανε οτι δεν γινεται και πρεπει να παρω νεα σημ και μου ειπανε το γνωστο ποιημα οτι δεν εχουνε καρτες σημ. και το παρατησα.

 

Εγώ με το που το είδα το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι ότι μάλλον πάει για κατάργηση το log n win

 

το ιδιο σκεφτηκα και εγω οτι προς τα εκει το πανε σε καταργηση, διοτι εινα η μοναδικη εταιρεια που διαλεγεις τι πακετο θελεις για 7 ημερες και προς οποιον προοσρισμο θελεις και εβδομαδα που κανενα δικτυο καρτοκινητης δεν εχει, αναλογα με την αναγκη σου επιλεγεις.

οσο για το πακετο με το ιντερνετ το καινουργιο το Tap & Get it ισχυει για μονο μια φορα το ενεργοποιεις οποιο πακετο ιντερνετ αναλογα με την διαρκεια σε βολευει και μετα τις υπολοιπες 3 εβδομαδες του μηνα δεν εχεις αλλο δωρο, ενω με το log and win εχεις κανονικα.

επισης περα απο την ανανεωση 12 ευρω σου δινει και 600 mb internet για 15 ημερες; περα απο τα παραπανω δωρα; . δεν μου αρεσει με ολα αυτα τα δωρα κατι θα αλλαξει δεν μπορει..

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εσείς την καλείτε σαν να ήταν στην Ελλάδα και αυτή χρησιμοποιεί για να σας καλεσει τον χρόνο ομιλίας προς όλους από όλα επίσημα τα πακέτα που προσφέρονται στην σύνδεσή της. Για δεδομένα μπορεί να χρησιμοποιήσει σχεδόν όλα τα πακέτα .

Καλό θα ήταν να διαβάσετε τους όρους του πακέτου ( νομίζω μόνο στο site αναφέρονται ) που πρόκειται να ενεργοποιηθεί . Τέλος μπορείτε να κάνετε έναν έλεγχο στέλνοντας υπ στο 1285 , για να σας πει τι ισχύει σε περιαγωγή . Σε κάποιο combo πακέτο δεν αναφέρει τα λεπτά προς όλους σαν διαθέσιμα για περιαγωγή αλλά ισχύουν κανονικά .

 

 

Βαλε αυτό με τα 350 προς ολους και τα 750 μβ, συν το γιγα buttom.

 

Με 11 ευρώ θα είναι κομπλέ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτό με τα 350 προς ολους και τα 750 μβ, συν το γιγα buttom.

 

Με 11 ευρώ θα είναι κομπλέ

Aυτό το πακέτο θα συνεχίσει να υπάρχει ή θα αντικατασταθεί από το άλλο που αναοινώθηκε προ ημερών;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βαλε αυτό με τα 350 προς ολους και τα 750 μβ, συν το γιγα buttom.

 

Με 11 ευρώ θα είναι κομπλέ

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Μια τελευταία απορία,τα magic number μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε ;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Μια τελευταία απορία,τα magic number μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε ;

 

Eννοείται, κανονικότατα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια. Μια τελευταία απορία,τα magic number μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε ;

Αν εννοείς από την Πορτογαλία , Όχι.

Σε Roaming ,μόνο τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα μπορείς να χρησιμοποιήσεις .

Τα Magic number, μόνο από Ελλάδα,.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, μπερδεύτηκα!

Από το εξωτερικό δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν, νόμιζα ότι ο φίλος ρωτούσε για την Ελλάδα!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...