Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως είπα, δεν το βγάζει παρά μόνο αν τύχει και σου έρθει ειδοποίηση από την εφαρμογή της wind(κανονική ειδοποίηση που αφήνει κάτι στη μπάρα ειδοποιήσεων σε Android συσκευή). Μόνο τότε αν πας στην εφαρμογή στην ενότητα υπηρεσίες μπορεί να το εμφανίσει.

 

Τώρα πάει, έφυγε πάλι :

ef6319d456a21ba50ed2058977df8f5f.jpg

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση παιδιά και εγω αν ξερετε? Μπορω απο τα χρήματα που εχω στην καρτα μου να στείλω σε αλλο καρτοκινητο f2go?ν κανω share χρήματα δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται το συγκεκριμένο, δυστυχώς.

Άλλο ένα φάουλ της wind η μεταφορά χρημάτων όπως και το άλλο το ανέκδοτο με της twin sim που δεν υπάρχουν στα καρτοκινητα

 

http://i65.tinypic.com/nehpq1.jpg

 

Όσο για τα 300 προς όλους που ανεβασες φωτογραφία Mark κοίταξα στης υπηρεσίες στο νούμερο μου που τo έχω και υπάρχει και εκεί ( δεν το είχα προσέξει) και κάνεις επιλογή του bonus εγώ έχω το Free2Talk

 

Τώρα γιατί εμφανίζεται σε νούμερα που δεν την έχουν... είπαμε wind είναι αυτή από αυτούς όλα τα περιμένω 11 χρόνια τους έμαθα καλά . όπως και στο site που εμφανίζεται και το πατάς και δεν κάνει τίποτα σε νούμερα που δεν την έχουν. σε αυτά που την έχουν κάνει ακριβώς την ίδια δουλειά με την εφαρμογή δηλαδή επιλογή bonus

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε, σε νούμερα που έχουν από παλιά τη συγκεκριμένη προσφορά, σύμφωνα με την εταιρεία πρέπει να υπάρχει η επιλογή στην εφαρμογή μεταξύ των 2 bonus. Οπότε καλά κάνει και την έχει στο δικό σου. Στα υπόλοιπα είναι καθαρά bug του συστήματος(και όχι της εφαρμογής) και το εμφανίζει για λίγο μετά από κάποια ειδοποίηση. Αυτό αποδεικνύεται από το εξής. Αφού είδα το απόγευμα πως εξαφανίστηκε η επιλογή από εμένα, ανοίγω τη 2η συσκευή μου που έχω επίσης εγκαταστήσει την εφαρμογή. Βλέπω και εκεί την ίδια ειδοποίηση για την προσφορά στο blender. Πάω στην εφαρμογή και στις υπηρεσίες δεν υπάρχει αυτό που συζητάμε. Άρα είναι θέμα του συστήματος καθαρά.

 

Στα υπόλοιπα συμφνωνώ απόλυτα μαζί σου. Θα ήταν πολύ εξυπηρετικό αν είχε twin sim και μεταφορά χρηματικού υπολοίπου. Αν δεν κάνω λάθος προ 11ετίας που είχα πάρει πρώτη φορά κάτι πακετάκια f2g θυμάμαι να μεταφέρω υπόλοιπο από το ένα στο άλλο.

 

Σκέφτομαι και κάτι άλλο. Έχω ένα νούμερο από παλιά(δεν χρησιμοποιούσα) που είχε το free2talk και το είχα κάνει φορητότητα στη vodafone, μετά στην Q, και ξανά στη vodafone. Όταν είχε πάει στην Q δεν χρειάστηκε να φτιάξω νέο account για site/εφαρμογή. Δούλευε με αυτό που είχε μέχρι 1 έτος πριν για το myf2g. Άραγε αν το έφερνα πίσω στο f2g, μήπως μπορούσε να ενεργοποιήσει free2talk; Αυτό το σκέφτομαι από τη στιμγή που είδα το μήνυμα στην εφαρμογή(Erro_InProfileActivation_Value). Προφανώς είναι μια μεταβλητή στο σύστημα που άλλη τιμή έχει για τα νούμερα με το bonus και άλλα για αυτά χωρίς. Αλλά θέλει πλέον 30€ για φορητότητα, και δεν μου περισσεύουν για να το κάνω πείραμα. Αν μεταφερόταν το υπόλοιπο το σκεφτόμουν.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

 

Σκέφτομαι και κάτι άλλο. Έχω ένα νούμερο από παλιά(δεν χρησιμοποιούσα) που είχε το free2talk και το είχα κάνει φορητότητα στη vodafone, μετά στην Q, και ξανά στη vodafone. Όταν είχε πάει στην Q δεν χρειάστηκε να φτιάξω νέο account για site/εφαρμογή. Δούλευε με αυτό που είχε μέχρι 1 έτος πριν για το myf2g. Άραγε αν το έφερνα πίσω στο f2g, μήπως μπορούσε να ενεργοποιήσει free2talk; Αυτό το σκέφτομαι από τη στιμγή που είδα το μήνυμα στην εφαρμογή(Erro_InProfileActivation_Value). Προφανώς είναι μια μεταβλητή στο σύστημα που άλλη τιμή έχει για τα νούμερα με το bonus και άλλα για αυτά χωρίς. Αλλά θέλει πλέον 30€ για φορητότητα, και δεν μου περισσεύουν για να το κάνω πείραμα. Αν μεταφερόταν το υπόλοιπο το σκεφτόμουν.

 

Δε γίνεται πια (2017) online η φορητότητα σε free2go;

Για Q βλέπω ότι υπάρχει ακόμα το link.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λινκ για μετατροπή από f2g σε q online? Που ειναι?

Όσο γι'αυτό που λες mark δυστυχώς δεν γίνεται. Κατ'αρχήν η αλλαγή από f2g σε q και αντίστροφα αντιμετωπίζεται ως φορητότητα τυπικά και κάθε φορά που αλλάζεις θεωρείται ως νέα σύνδεση. Αρα χάνει οποιαδήποτε προνόμια κατά την αλλαγή. Με άλλα λόγια το free2talk που είχες δεν γυρνάει πισω. Η αλλαγή f2g <-> q μπορεί να είναι δωρεάν,το ζήτημα είναι τι λένε στα καταστήματα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λινκ για μετατροπή από f2g σε q online? Που ειναι?

Όσο γι'αυτό που λες mark δυστυχώς δεν γίνεται. Κατ'αρχήν η αλλαγή από f2g σε q και αντίστροφα αντιμετωπίζεται ως φορητότητα τυπικά και κάθε φορά που αλλάζεις θεωρείται ως νέα σύνδεση. Αρα χάνει οποιαδήποτε προνόμια κατά την αλλαγή. Με άλλα λόγια το free2talk που είχες δεν γυρνάει πισω. Η αλλαγή f2g <-> q μπορεί να είναι δωρεάν,το ζήτημα είναι τι λένε στα καταστήματα πλέον.

 

Δε λέει (ούτε λέω) αυτό: Από f2go <--> Q

 

Λέμε ΣΕ f2go από άλλη εταιρία (ΟΧΙ Wind): Κόπηκε η online φορητότητα;

Για Q (ΑΠΟ άλλη ΟΧΙ Wind) υπάρχει (Ακόμα): https://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ δεν ειχα καταλαβει. Αυτό που εχει αλλάξει στην online φορητότητα σε f2g είναι οτι ζητάει κάρτα να επιλέξεις 30 ευρώ για να γίνει online. Στην q είναι ακόμα όπως πριν, γίνεται και με 10.
Link to comment
Share on other sites

http://i66.tinypic.com/2nqgrrm.jpg

 

Τι είναι αυτό....? για το πάνω λέω...(μια προσφορά μόνο για λίγο) Βέβαια το πατάς και δεν κάνει τίποτα δεν σε παραπέμπει κάπου!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

 

Τι είναι αυτό....? για το πάνω λέω...(μια προσφορά μόνο για λίγο) Βέβαια το πατάς και δεν κάνει τίποτα δεν σε παραπέμπει κάπου!!!

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/f2g-lucky-day-offer/

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Σιγά τα λάχανα είδα τον τύπο με τα ακούστηκα και λέω λες να φέρει καμία σοβαρή streaming υπηρεσία ή wind π. χ Pandora γιατί το Akazoo μην πω τι είναι...

 

Και βλέπω το Blender το πιο ασύμφορο πακέτο

 

 

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όσο γι'αυτό που λες mark δυστυχώς δεν γίνεται. Κατ'αρχήν η αλλαγή από f2g σε q και αντίστροφα αντιμετωπίζεται ως φορητότητα τυπικά και κάθε φορά που αλλάζεις θεωρείται ως νέα σύνδεση. Αρα χάνει οποιαδήποτε προνόμια κατά την αλλαγή. Με άλλα λόγια το free2talk που είχες δεν γυρνάει πισω.

Mωρέ το ξέρω, και αυτό περιμένω. Απλά επειδή την πρώτη φορά που το είχα πάει στη Vodafone και το έφερα πίσω σαν Q, όταν πήγα να φτιάξω λογαριασμό για να συνδέομαι δε με άφησε λέγοντάς μου πως υπάρχει ήδη λογαριασμός για αυτόν τον αριθμό, και έμπαινε με τα στοιχεία που είχα όταν ήταν f2g κανονικά. Λέω μπας και υπάρχει πιθανότητα, έστω και μικρή, αν εξακολουθεί το ίδιο και με επιστροφή στο f2g έχει ακόμα τον ίδιο λογαριασμό, αυτή η μεταβλητή που στο σύστημά τους διαχωρίζει τα νούμερα που έχουν το bonus από αυτά που δεν το έχουν ίσως είχε την τιμή που αντιστοιχεί σε αυτό. Αλλά όπως ειπώθηκε, πλέον και για on line φορητότητα ζητάει 30€, οπότε δύσκολα να τα έδινα για κάτι τέτοιο(το έχω κάνει ξανά vodafone τώρα).

Link to comment
Share on other sites

Η βάση των account σε f2g και q είναι μάλλον κοινή γι'αυτό και υπάρχει η επιλογή για εγγραφή με τα ίδια στοιχεία. Στην περίπτωσή σου δεν είχαν διαγράψει το account μετά τη φορητότητα απ'οτι φαίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Η βάση των account σε f2g και q είναι μάλλον κοινή γι'αυτό και υπάρχει η επιλογή για εγγραφή με τα ίδια στοιχεία. Στην περίπτωσή σου δεν είχαν διαγράψει το account μετά τη φορητότητα απ'οτι φαίνεται...

 

Ακόμα και αν κάποιος χρησιμοποιήσει username καρτοκινητού της μιας για να ανοίξει account στην άλλη (f2go<->Q) ΔΕΝ γίνεται: Του βγάζει ότι υπάρχει αυτό το username.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φοιτητικό σαν δεύτερο αριθμό για να συμπληρώνω mb.

Με βόλευε που με ανανέωση 10€ έπαιρνα 1gb και με άλλα 5€ άλλο 1.

Τώρα που το δώρο κατέβηκε στα 500 και το 1gb πήγε στα 6€, απλά συμφέρουν τα 1500' και 1500mb του φοιτητικού.

 

Παιδιά αν καταργήσω το φοιτητικό νούμερο και βάλω στην δεύτερη υποδοχή του κινητού μία κάρτα mobile broadband θα λειτουργει κανονικά έτσι?

Τηλέφωνα, μηνύματα θα έχω τον κύριο αριθμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Θα παίζει, και θα πρέπει να ρυθμίσεις στη συσκευή σου να παίρνει internet από τη μία και τα υπόλοιπα από την άλλη sim. Απλά δε θα μπορείς να έχεις 3G για κλήσεις σε περίπτωση που θέλεις κάτι τέτοιο, γιατί σε 3G/4G θα είναι μόνο η κάρτα με τα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Με έστειλαν ένα μήνυμα ότι κέρδισα κάτι από ένα κατάστημα wind, να δείξω το sms στον πωλητή.από το play and win.ξέρει κανείς κάτι;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όπως μου είπαν σε καταστημα,αυτό το sms συνήθως είναι μια προσφορά για να κάνεις καρτοσυνδεση

 

Είτε το 1 πήρες, είτε το άλλο:

http://i66.tinypic.com/23k9hv.png

 

είναι τα ίδια.

 

Όπως κατάλαβα σε επικοινωνία με κατάστημα: Σε καρτοκινητά Wind ΔΕΝ κερδίζει κανείς τπτ από όσα γράφει η ανακοίνωση ποτέ: https://www.wind.gr/gr/wind/katastimata-wind/diagonismoi-katastimaton/diagonismoi/play-win-ianouarios-2017/

Μόνο αυτό που σου απάντησε (έκπτωση σε {καρτο}συμβόλαιο του αριθμού sim που "κέρδισε"...Ουάου..... Μόνο στην κλήρωση iPhone μπορεί να συμμετάσχει:

 

http://i67.tinypic.com/2im9udc.jpg

Κάποια συμβόλαια/συνδέσεις ΜΟΝΟ έχουν τη δυνατότητα να κερδίσουν κάτι από αυτά.

Εξ'ου και το κλικάρεις "καρτοκινητό" πριν ξεκινήσεις το παιχνίδι στην οθόνη: Μη γίνει κανα "λάθος"...Χα χα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα παίζει, και θα πρέπει να ρυθμίσεις στη συσκευή σου να παίρνει internet από τη μία και τα υπόλοιπα από την άλλη sim. Απλά δε θα μπορείς να έχεις 3G για κλήσεις σε περίπτωση που θέλεις κάτι τέτοιο, γιατί σε 3G/4G θα είναι μόνο η κάρτα με τα δεδομένα.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Όπως και τώρα δηλαδή, που είμαι με 4g internet από το φοιτητικό, η σύνδεση είναι στο 2g.

Καμία φορά στο σπίτι μπορεί να μην έχω φουλ σήμα στo 2g, κατά τ'αλλα δεν βλέπω καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορα της συνδεσης VDSL με 22ε το μηνα μου εστειλαν 2 καρτες με 120 λεπτα και 1GB

Mου ειπαν στο τηλεφωνο οτι αρχικα πρεπει να βαλω μεσα λεφτα 5 + 5 ευρω και μετα λεει καθε 3 μηνες να βαζω λεφτα αλλιως θα τις χασω

Ισχυει αυτο ? Τοτε τι δωρεαν καρτες ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Σε q, περασε το 3μηνο, εκανα α ανανέωση και μπήκαν κανονιμα τα 120 λεπτά

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την προσφορα της συνδεσης VDSL με 22ε το μηνα μου εστειλαν 2 καρτες με 120 λεπτα και 1GB

Mου ειπαν στο τηλεφωνο οτι αρχικα πρεπει να βαλω μεσα λεφτα 5 + 5 ευρω και μετα λεει καθε 3 μηνες να βαζω λεφτα αλλιως θα τις χασω

Ισχυει αυτο ? Τοτε τι δωρεαν καρτες ειναι ?

 

αυτο ισχυει για την καρτα των 120',για την αλλη με το ιντερνετ μετα απο ενα χρονο θα χρειαστει 5 ευρω, ή απλα να παρεις καινουργια απο το καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά:

 

ΑΝ και δε θα βρείτε τη sim Wind/Public σε καταστήματα Public στην Αθήνα, στην επαρχία δίνουν ακόμα.

Αυτή η sim με τόσα € όσα € ήταν οι αγορές σας από το κατάστημα Public και ισχύ των € για 30 μέρες.

Αρκεί να τη ζητήσετε.....

 

Σε σχέση με το play&win, προτείνω σε όσους "καρτοκινητούς" το παίζουν:

Κάποια συμβόλαια/συνδέσεις ΜΟΝΟ έχουν τη δυνατότητα να κερδίσουν κάτι από αυτά.

Εξ'ου και το κλικάρεις "καρτοκινητό" πριν ξεκινήσεις το παιχνίδι στην οθόνη: Μη γίνει κανα "λάθος"...Χα χα...:lol:

 

Να μην κλικάρετε "Καρτοκινητή",

ΑΛΛΑ να κλικάρετε "Συμβόλαιο" όταν θα παίξετε.

 

Δεν έχει καμιά διαφορά στα όποια δώρα (40΄προς όλους κλπ) στο ΑΝ μπορούν να ενεργοποιηθούν

ΑΛΛΑ:

Γλιτώνετε τα διαρκή "δώρα" (κατά Μ.Ο. 3 στα 8 είναι τέτοια): "Προσφορά μόνο για σένα" και καλά {Που αφορούν μετατροπή σε (καρτο)συμβόλαιο με έκπτωση -40%}.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ερώτηση θέλω να πάρω μια πληροφορία για το f2g είναι το οικονομικότερο για τηλεφωνία από όλα τα καρτοκινητά;

Ένας γνωστός μου ενδιαφέρετε μόνο για ομιλία προς όλους, όσα περισσότερα λεπτά τόσο καλύτερα, δεν χρησιμοποιεί data καθόλου.

 

Το συμβόλαιό του με επιδότηση έχει λήξη τι πρέπει να κάνει πρώτα να πάει κατευθείαν στη νέα εταιρία του καρτοκινητού ή θα χρειαστεί να κάνει κάτι με το παλιό συμβόλαιο πρώτα για τη μεταφορά του αριθμού του;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο ερώτημα (εφ'οσον δεν είναι στη wind) μπορεί να πάει απ'ευθείας στο f2g.

Για το πρώτο ερώτημα όλα εξαρτώνται από το τι ανάγκες έχει. Αν μιλάει με αρκετούς αριθμούς wind/q τότε τον συμφέρει. Δες εδώ

https://www.wind.gr/gr/f2g/paketa/

Υπάρχει και πακέτο με 300' προς όλους+200 προς wind με 6 ευρώ αλλά ενεργοποιειται μόνο online από την αντίστοιχη εφαρμογή για smartphone

Αν τον ενδιαφέρει γενικά χρόνος προς όλα τα δίκτυα υπάρχουν κι άλλες επιλογές όπως cosmokarta ή καρτοκινητό Vodafone.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...