Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα!

Πείτε μου σας παρακαλώ, υπάρχει τρόπος να μεταφέρω χρήματα από ένα f2g σε άλλο f2g;;

 

Ευχαριστώ. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πείτε μου σας παρακαλώ, υπάρχει τρόπος να μεταφέρω χρήματα από ένα f2g σε άλλο f2g;;

 

Ευχαριστώ. ;)

Όχι, δεν υπάρχει πλέον η υπηρεσία.

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

εβαλα 20αρικη καρτα...

τσιμπισα μπαλιτσα η οποια δεν ειναι ουτε για να παιζεις με τα ανηψια σου

 

Πάρε και μια μικρή μπασκέτα και παίζε μέσα σπίτι :lol:

 

Πήρα ένα πακέτο σύνδεσης για τη δοκιμή δικτύου, είδα ότι πιάνει σπίτι μου και σκέφτομαι είτε να το κρατήσω, είτε να κάνω φορητότητα. Έχω όμως ένα άκυρο θέμα, έχω μπει από το myf2g της αδερφής μου που έβαλε κάρτα προχθές και πάω να στείλω το δώρο των Mb σε εμένα, αλλά εμφανίζει μήνυμα ότι ο αριθμός είναι f2g (ο δικός μου) αλλά δεν δικαιούμαι το δώρο. Γιατί; Πρέπει να κάνω ανανέωση;

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Πάρε και μια μικρή μπασκέτα και παίζε μέσα σπίτι :lol:

 

Πήρα ένα πακέτο σύνδεσης για τη δοκιμή δικτύου, είδα ότι πιάνει σπίτι μου και σκέφτομαι είτε να το κρατήσω, είτε να κάνω φορητότητα. Έχω όμως ένα άκυρο θέμα, έχω μπει από το myf2g της αδερφής μου που έβαλε κάρτα προχθές και πάω να στείλω το δώρο των Mb σε εμένα, αλλά εμφανίζει μήνυμα ότι ο αριθμός είναι f2g (ο δικός μου) αλλά δεν δικαιούμαι το δώρο. Γιατί; Πρέπει να κάνω ανανέωση;

 

Λογικά θα πρέπει να κάνεις ανανέωση για να πάρεις το log n win όπως δηλαδή πρέπει για να πάρεις και το δικό σου log n win.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα...Προσπάθησα να στείλω σε ένα νούμερο που το έχω μόνο για να με παίρνουν και να μπαίνουν τα 120 λόγω του σταθερού και δεν με άφησε..

Χθες κατά λάθος ενεργοποίησα log n win στο φοιτητικό που έχω και κατά λάθος ενεργοποίησα 20 λεπτά προς όλους...είχα ήδη 750:rolleyes:

τους πήρα τηλέφωνο μπας και μπορέσουμε να το μετατρέψουμε σε 20 sms-αυτό που ήθελα- και μου είπαν θα το κοιτάξουν αλλά

δεν ξέρουν αν γίνεται....το έχει κάνει κανείς?

επίσης...Τα log n win μου ανοίγουν σε άσχετες χρονικές στιγμές και μάλλον χωρίς να το δικαιούμαι....

έχω βάλει χρήματα μέσω paypal εδώ και δύο-τρεις μήνες και από εκεί ενεργοποιώ το φοιτητικό, οπότε μάλλον δεν δικαιούμαι

log n win...Μπράβο στη wind έτσι κ αλλιώς...

Λογικά θα πρέπει να κάνεις ανανέωση για να πάρεις το log n win όπως δηλαδή πρέπει για να πάρεις και το δικό σου log n win.
Link to comment
Share on other sites

το log n bonus το έχουμε ανοίξει για τρίμηνο πλέον...

το διαπίστωσα από δικά μου νούμερα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε θυμαμαι οταν καλουσες 1269 εκτος απ το υπολοιπο σε λεφτα σου ελεγε και ποιο πακετο ειχες.Εχω ενα παλιο F2g που για καλη μου τυχει ειχε ξεμεινει ως F2g2. πλεον ουτε απο 1269 ουτε απο myF2g αναφερεται πουθενα το πακετο μου ως F2g2. Καταργηθηκαν αυτα τα πακετα? Πως ξερεις πια τι εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Καποτε θυμαμαι οταν καλουσες 1269 εκτος απ το υπολοιπο σε λεφτα σου ελεγε και ποιο πακετο ειχες.Εχω ενα παλιο F2g που για καλη μου τυχει ειχε ξεμεινει ως F2g2. πλεον ουτε απο 1269 ουτε απο myF2g αναφερεται πουθενα το πακετο μου ως F2g2. Καταργηθηκαν αυτα τα πακετα? Πως ξερεις πια τι εχεις?

 

Τα πακέτα έχουν καταργηθεί εδώ και χρόνια, καλώντας στο 1268 μπορείς να μάθεις σε ποιο πακέτο ανήκεις και φυσικά πλέον δεν μπορείς να μεταφερθείς σε κάποιο άλλο.

Φέτα, παγωμένο πάτωμα και μπυρίτσα..Καλό καλοκαίρι! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καποτε θυμαμαι οταν καλουσες 1269 εκτος απ το υπολοιπο σε λεφτα σου ελεγε και ποιο πακετο ειχες.Εχω ενα παλιο F2g που για καλη μου τυχει ειχε ξεμεινει ως F2g2. πλεον ουτε απο 1269 ουτε απο myF2g αναφερεται πουθενα το πακετο μου ως F2g2. Καταργηθηκαν αυτα τα πακετα? Πως ξερεις πια τι εχεις?

 

Καλείς 6935601268 βάζεις το νούμερο σου και σου λέει πιο πακέτο έχεις αφού σε ενημερώσει για το υπόλοιπο σου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα έχουν καταργηθεί εδώ και χρόνια, καλώντας στο 1268 μπορείς να μάθεις σε ποιο πακέτο ανήκεις και φυσικά πλέον δεν μπορείς να μεταφερθείς σε κάποιο άλλο.

ουτε σε αυτο μου αναφερει σε ποιο πακετο ειμαι,μονο το υπολοιπο σε ευρω λεει.γνωριζω οτι δεν υπαρχουν πια τα πακετα και πως δε δεχονται αλλαγη,εννοω αν οι κατοχοι αριθμου που ειχαν κλειδωσει σε f2g2 το διατηρουν ακομη η κατηργησαν κι αυτους και τους γυρισαν σε απλο f2g.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερει κανεισ για το πωσ παιρνεις την μπαλα αν ανανεωσεισ απο ιντερνετ??η πρεπει να πας σε καταστημα??

 

μόλις κάνεις την ανανέωση σου βγάζει ένα παραθυράκι με 3 επιλογές αν θυμάμαι καλά! κ η τρίτη γράφει "απόκτησέ το".. πατάς εκεί.. συμπληρώνεις τα στοιχεία σου κ από ποιο κατάστημα θες να την παραλάβεις... μετά από 2 μέρες σου λέει να πας να την πάρεις!!!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεισ φιλε??

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μόλις κάνεις την ανανέωση σου βγάζει ένα παραθυράκι με 3 επιλογές αν θυμάμαι καλά! κ η τρίτη γράφει "απόκτησέ το".. πατάς εκεί.. συμπληρώνεις τα στοιχεία σου κ από ποιο κατάστημα θες να την παραλάβεις... μετά από 2 μέρες σου λέει να πας να την πάρεις!!!

εκανα ανανεωση οταν εδινε διπλασιο χρονο ομιλιας και δεν μου εβγαλε τπτ τετοιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το log n bonus το έχουμε ανοίξει για τρίμηνο πλέον...

το διαπίστωσα από δικά μου νούμερα

 

τι εννοεις φιλε 3μηνο??

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεισ φιλε??

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εκανα ανανεωση οταν εδινε διπλασιο χρονο ομιλιας και δεν μου εβγαλε τπτ τετοιο

 

μάλλον δεν το πρόσεξες τότε.. γιατί κ εγώ τότε έκανα.. στο παράθυρο που σου λέει συγχαρητήρια που ανανέωσες.. έλεγε κ για το δώρο.. έχει επιλογές να πας νομίζω στα πακέτα ή στην προηγούμενη σελίδα δεν θυμάμαι.. κ είχε κ μία τρίτη επιλογή για να αποκτήσεις το δώρο σου..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν το πρόσεξες τότε.. γιατί κ εγώ τότε έκανα.. στο παράθυρο που σου λέει συγχαρητήρια που ανανέωσες.. έλεγε κ για το δώρο.. έχει επιλογές να πας νομίζω στα πακέτα ή στην προηγούμενη σελίδα δεν θυμάμαι.. κ είχε κ μία τρίτη επιλογή για να αποκτήσεις το δώρο σου..

 

 

τωρα παπαλα μαλλον επειδη ειχα αναγκη τα 300 προσ ολους ανανεωσα και το εκλεισα το παραθυρο αλλα εστω να στελνουν μειλ οτι κερδισες τ βλακεια κ αυτη σιγα κ την μπαλα απλα με νοιαζει αν κερδισω κανενα καλυτερο δωρο ετσι θα μ την κανουν??

κανενα κινητο πχ

Link to comment
Share on other sites

τωρα παπαλα μαλλον επειδη ειχα αναγκη τα 300 προσ ολους ανανεωσα και το εκλεισα το παραθυρο αλλα εστω να στελνουν μειλ οτι κερδισες τ βλακεια κ αυτη σιγα κ την μπαλα απλα με νοιαζει αν κερδισω κανενα καλυτερο δωρο ετσι θα μ την κανουν??

κανενα κινητο πχ

 

καλά ναι.. η μπάλα δεν είναι κ κάτι το ιδιαίτερο.. άσε που εγώ παραλίγο να μην την πάρω!! πήγα στο κατάστημα κ οι κοπέλες δεν καταλάβαιναν καν τι έλεγα!!! τις είπα κέρδισα την μπάλα και μου λένε "μπράβο σου!".. έκανα πόση ώρα να τις εξηγήσω πώς έκανα ανανέωση και τα σχετικά για να πάρουν μπρος!!! σαΐνια!!

από εδώ κ πέρα όμως να είστε προσεχτικοί με τα μηνύματα!! ή τελοσπάντων όταν ξέρετε ότι έχει δώρα να είστε περισσότερο παρατηρητικοί!

 

α επίσης δεν είμαι σίγουρη αν είχαν κάποια ειδοποίηση στο σύστημά τους ότι έχω κερδίσει, παρόλο που συμπλήρωσα την σχετική φόρμα.. υπάρχει περίπτωση να μου την έδωσαν απλά επειδή με ξέρουν!! γιατί αλήθεια η συνεννόηση μαζί τους ήταν για κλάματα!!!

Edited by evoula_

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα καρτοκινητο έχω 3,3 ευρω

Να βάλω μέσω paypal 8 ευρω και να μείνουν καθαρά 7 για να μπορώ να ενεργοποιήσω 2 πακέτα 5αρια

να βάλω 10 για να πάρω και τα μπόνους

η να βάλω 12 για να μπορώ να ενεργοποιήσω 3 πακέτα 5αρια?

Ο χρόνος προς wind δεν με ενδιαφέρει γιατί ειναι φοιτητικό και τα 1000 φτάνουν και με το παραπάνω

Απλα ρωτάω γιατι δεν εχω καταλάβει τι δίνει για πόσο το δίνει και από τι ποσό και πάνω το δίνει η ανανέωση με paypal

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μέρες πέρασα κάρτα 10€ και αντί να ενεργοποιήσω το πακετο 1GB έκανα λάθος επιλογή και ενεργοποίησα το 600talκ προς wind που μου ήταν άχρηστο.Τους έστειλα μήνυμα μέσω fb αλλά και απο την φόρμα επικοινωνίας τους και σήμερα μου ήρθε μήνυμα ότι μου πιστώθηκαν 5€ και ακυρώθηκε το πακέτο με τα 600λεπτά προς wind.ΝΑ πω ότι δεν περίμενα να γίνει κάτι καθώς κάποια στιγμή η γυναίκα μου τηλεφώνησε σε φίλη της και αφαίρεσε 3 λεπτά απο το πακέτο προς wind οπότε και με το δίκιο τους δεν θα είχαν υποχρέωση να με εξυπηρετήσουν αφού το πακέτο δεν ήταν ατόφιο πλέον.Παρόλα αυτά το έπραξαν και τους ευχαριστω. :)

 

Για να μην λέμε μόνο τα άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

Το 1ευρώ από χρέωση ιντερνετ αφαιρείται την πρώτη μέρα και το μήνυμα έρχεται την δεύτερη ή και η χρέωση γίνεται την δεύτερη μέρα?

Έχω σχεδόν μηδενικό υπόλοιπο και λήγει σήμερα το πακέτο ιντερνετ και θελω να τεστάρω επίτηδες αν θα με χρεώσει. Ελπίζω να μην μου πάει το υπόλοιπο αρνητικό γιατί θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 1ευρώ από χρέωση ιντερνετ αφαιρείται την πρώτη μέρα και το μήνυμα έρχεται την δεύτερη ή και η χρέωση γίνεται την δεύτερη μέρα?

Έχω σχεδόν μηδενικό υπόλοιπο και λήγει σήμερα το πακέτο ιντερνετ και θελω να τεστάρω επίτηδες αν θα με χρεώσει. Ελπίζω να μην μου πάει το υπόλοιπο αρνητικό γιατί θα τους πάρει και θα τους σηκώσει!!!

 

Aρνητικο δεν πάει.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά πάει αρνητικό!!πάει και παραπάει!!αρκει να έχει κάνει ανανέωση το τελευταίο 6 μηνο νομίζω!!!

εμένα πάντως ακόμα δε μου έχουν απαντήσει για τις λάθος χρεώσεις!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει προσέξει κανείς πότε γίνεται η χρέωση? Την πρώτη μέρα ή τη δεύτερη μαζί με το sms?

 

Η χρέωση συμβαίνει συχνά να γίνεται αρνητική, αλλά είναι 100% παράνομο σε προπληρωμένο καρτοκινητό να σε χρεώνει παραπάνω από αυτά που έχεις πληρώσει και αν το κάνουν είμαι έτοιμος για μάχη. Απλά επειδή συνέχεια ανανεώνω τα πακέτα, είπα τώρα που έχω ελάχιστο υπόλοιπο να τσεκάρω αν θα μου χρεώσει ιντερνετ ώστε να μην την πατήσω όταν θα έχω αρκετό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει προσέξει κανείς πότε γίνεται η χρέωση? Την πρώτη μέρα ή τη δεύτερη μαζί με το sms?

 

Η χρέωση συμβαίνει συχνά να γίνεται αρνητική, αλλά είναι 100% παράνομο σε προπληρωμένο καρτοκινητό να σε χρεώνει παραπάνω από αυτά που έχεις πληρώσει και αν το κάνουν είμαι έτοιμος για μάχη. Απλά επειδή συνέχεια ανανεώνω τα πακέτα, είπα τώρα που έχω ελάχιστο υπόλοιπο να τσεκάρω αν θα μου χρεώσει ιντερνετ ώστε να μην την πατήσω όταν θα έχω αρκετό υπόλοιπο.

 

Δεν μου έχει έρθει ποτέ αρνητικό και δεν φανταζόμουν πως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...