Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμάμαι υπήρχε παλιά ένας πίνακας στο site της Wind που έγραφε τις τιμές για όλα τα πακέτα F2G1 έως F2G8. Μήπως τον έχει κρατήσει κάποιος; Έχω ένα F2G5 και ένα F2G2 και θέλω να μάθω πόσο στοιχίζουν οι κλήσεις και με τί ρυθμό γίνεται η χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι υπήρχε παλιά ένας πίνακας στο site της Wind που έγραφε τις τιμές για όλα τα πακέτα F2G1 έως F2G8. Μήπως τον έχει κρατήσει κάποιος; Έχω ένα F2G5 και ένα F2G2 και θέλω να μάθω πόσο στοιχίζουν οι κλήσεις και με τί ρυθμό γίνεται η χρέωση.

το free2go2 είναι το περιβόητο πακέτο της frog τότε μ χρέωση 0,106€ ανά λεπτό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο, το free2go5 δε θυμαμαι τι ήταν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ drdedus για τον πίνακα. :up:

 

Πάντως ακόμα και το F2G5 με 26,2 ευρωλεπτά το λεπτό (το υπολόγισα με 23% ΦΠΑ) δεν είναι και τραγικά ακριβό σε σχέση με τα τρέχοντα πακέτα και των τριών εταιριών, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είναι ένας Θείος μου στην Ιταλία σε καράβι και έχει μαζί του το f2go. Υπάρχει τρόπος να βάλει κάρτα και να το χρησιμοποιήσει από εκεί που είναι για κλείσεις στην Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Είναι ένας Θείος μου στην Ιταλία σε καράβι και έχει μαζί του το f2go. Υπάρχει τρόπος να βάλει κάρτα και να το χρησιμοποιήσει από εκεί που είναι για κλείσεις στην Ελλάδα;

 

γιατι δεν ανανεωνεις εσυ απο ελλαδα το καρτοκινητο του θειου σου?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνετε αυτό φίλε μου; Πρέπει να πάω σε κατάστημα ή μπορώ και με κάρτα; Θα μπορεί να παίρνει κανονικά από εκεί;

 

βεβαιως και γινεται.μπορεις να ανανεωσεις το καρτοκινητο του θειου σου ειτε πηγαινοντας σε καταστημα ειτε αγοραζοντας καρτα και καλωντας από σταθέρό ή από κινητό WIND στο 6935601268. αφου ανανεωσεις θα μπορει να χρησιμοποιει κανονικοτατα το καρτοκινητο του

Edited by pexths
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και γινεται.μπορεις να ανανεωσεις το καρτοκινητο του θειου σου ειτε πηγαινοντας σε καταστημα ειτε αγοραζοντας καρτα και καλοντας από σταθέρό ή από κινητό WIND στο 6935601268. αφου ανανεωσεις θα μπορει να χρησιμοποιει κανονικοτατα το καρτοκινητο του

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Να είσαι καλά φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. Να είσαι καλά φίλε.

 

Αρκεί να μην κάνει τυο λάθος ο θείος σου να τηλεφωνήσει ενώ βρίσκεται σε roaming πάνω στο καράβι γιατί θα χρεωθεί χρήση δορυφορικού δικτύου και θα πληρώσει πανάκριβα την κλήση. Αυτό ισχύει για όλες τις ελληνικές και τις ιταλικές εταιρείες εκτός απο την "3" Ιταλίας, η οποία το δίκτυο που υπάρχει στο καράβι των μινωϊκών τουλάχιστον το θεωρούσε δίκτυο ευρωπαϊκής ένωσης και χρέωνε ανάλογα. Αυτό τουλάχιστον συνέβαινε 1,5 χρόνο πρίν που πήγα στην Ιταλία.

Link to comment
Share on other sites

Σε f2g2 :

 

15/10/2011 11:48

MONO ΓIA ΣAΣ! ΔΩPO 240Λ ΠPOΣ ΣYMBOΛAIA & KAPTOKINHTA WIND/Q & 20MB INTERNET ΣTO KINHTO ΣE KAΘE ANANEΩΣH 10€ ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ. KAΛEΣE 1242 ΓIA EΓΓPAΦH!

 

19/10/2011 14:25

MONO ΓIA EΣENA! ME 10E ANANEΩΣH EXEIΣ 300 ΛEΠTA ΠPOΣ WIND/Q ΣYMBOΛAIA/ KAPTOKINHTA KAI 20MB. ME 20E EXEIΣ 600' ΠPOΣ WIND/Q KAI 120MB.IΣXYEI ΓIA 30 HMEPEΣ!

 

Και σε μένα την πρώτη φορά ήρθαν τα 240' με ενεργοποίηση στο 1242 και μετά από 2 μέρες, τα 300' χωρίς να αναφέρει ενεργοποίηση στο 1242!!

Έβαλα 5 ευρώ πριν λίγο και έχω έτοιμη μια 10αρα για τον διπλασιασμό.

1) Ο διπλασιασμός της κάρτας, ισχύει μόλις βάλω την 10άρα?

2) Για να πάρω τα 300', πρέπει να κάνω εγγραφή στο 1242? Ή μήπως αν καλέσω το 1242, θα μου δώσει τα 240' αντί τα 300'?

3) Τα 120' προς όλους, πώς μπορώ να τα πάρω? Έστειλα σμσ στο 1276 μήπως ενεργοποιείται έτσι και απάντησε οτι δεν έχω υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

3) Τα 120' προς όλους, πώς μπορώ να τα πάρω? Έστειλα σμσ στο 1276 μήπως ενεργοποιείται έτσι και απάντησε οτι δεν έχω υπόλοιπο.

 

δεν μπορεις να τα παρεις με καποιο τροπο?η σε εχουν επιλεξει και θα τα παρεις χωρις να κανεις τιποτα η δεν θα τα παρεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν γνωρίζει ;

 

δεν το ξερω απο προσωπικη εμπειρια, αλλα δεν βρισκω λογο να μην ισχυει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να τα παρεις με καποιο τροπο?η σε εχουν επιλεξει και θα τα παρεις χωρις να κανεις τιποτα η δεν θα τα παρεις

Mα τα παιδιά που τα πήραν πιο πάνω τα 120 λεπτά δεν ανέφεραν κάτι για μήνυμα να τους έχει στείλει η wind. Αντιθετα τους ειχε στείλε όπως και σε μας για τα 300 λεπτά άρα πως συμπεραίνεις ότι ειναι επιλεκτική προσφορά;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Mα τα παιδιά που τα πήραν πιο πάνω τα 120 λεπτά δεν ανέφεραν κάτι για μήνυμα να τους έχει στείλει η wind. Αντιθετα τους ειχε στείλε όπως και σε μας για τα 300 λεπτά άρα πως συμπεραίνεις ότι ειναι επιλεκτική προσφορά;

 

και σε μενα δεν εστειλε μηνυμα για τα 120 παρα μονο για τα 300. ανανεωσα χθες με καρτα των 10 ευρω και μου εδωσε μονο τα 300. απο προσωπικη εμπειρια μιλαω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα δεν εστειλε μηνυμα για τα 120 παρα μονο για τα 300. ανανεωσα χθες με καρτα των 10 ευρω και μου εδωσε μονο τα 300. απο προσωπικη εμπειρια μιλαω

α οκ τότε, κρίμα οπότε δεν έχει ανανέωση ούτε αυτό το μήνα κι είχα ψηθεί να βάλω ενα δεκάρικο μιας και εχω απο τον Ιούνιο, next time wind

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις να τα παρεις με καποιο τροπο?η σε εχουν επιλεξει και θα τα παρεις χωρις να κανεις τιποτα η δεν θα τα παρεις

 

Mα τα παιδιά που τα πήραν πιο πάνω τα 120 λεπτά δεν ανέφεραν κάτι για μήνυμα να τους έχει στείλει η wind. Αντιθετα τους ειχε στείλε όπως και σε μας για τα 300 λεπτά άρα πως συμπεραίνεις ότι ειναι επιλεκτική προσφορά;

 

και σε μενα δεν εστειλε μηνυμα για τα 120 παρα μονο για τα 300. ανανεωσα χθες με καρτα των 10 ευρω και μου εδωσε μονο τα 300. απο προσωπικη εμπειρια μιλαω

 

Λοιπόν παιδιά, έβαλα και την 10άρα κάποιες ώρες μετά την 5άρα:

1) Ο διπλασιασμός της αξίας της κάρτας συνεχίζει να ισχύει.

Πήρα άλλα 10 ευρώ bonus στην 2η ανανέωση για 15 μέρες.

2) Δεν ενεργοποίησα το 1242 πριν βάλω την 10άρα, το άφησα έτσι και μετά την ανανέωση πήρα τα 300Λ.

Φοβόμουνα πως με το 1242 θα μου έδινε τα 240Λ αντί τα 300Λ.

3) Δεν πήρα τα 120Λ προς όλους γιατί μάλλον φταίει που δεν πήρα το αντίστοιχο σμσ.

Προφανώς είναι επιλεκτική προσφορά για όσους έχουν λάβει το σμσ μόνο.

 

Οπότε, με την 2η ανανέωση άνω των 10 ευρώ, κερδίζεις τον διπλασιασμό και τα 300Λ προς Wind/Q χωρίς να κάνεις τίποτα ή να στείλεις σμσ πουθενά.

 

Αχ θα μας τρελάνει όλους αυτή η εταιρεία. Έχω όπως φαντάζομαι και οι περισσότεροι εδωμέσα μπερδευτεί! Παρακάτω τα sms που ήρθαν σε 2 διαφορετικά νούμερα.This is madness!!!!!

 

Σε f2g2 :

 

15/10/2011 11:48

MONO ΓIA ΣAΣ! ΔΩPO 240Λ ΠPOΣ ΣYMBOΛAIA & KAPTOKINHTA WIND/Q & 20MB INTERNET ΣTO KINHTO ΣE KAΘE ANANEΩΣH 10€ ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ. KAΛEΣE 1242 ΓIA EΓΓPAΦH!

 

19/10/2011 14:25

MONO ΓIA EΣENA! ME 10E ANANEΩΣH EXEIΣ 300 ΛEΠTA ΠPOΣ WIND/Q ΣYMBOΛAIA/ KAPTOKINHTA KAI 20MB. ME 20E EXEIΣ 600' ΠPOΣ WIND/Q KAI 120MB.IΣXYEI ΓIA 30 HMEPEΣ!

 

 

Σε f2g απλό :

 

15/10/2011 10:38

MONO ΓIA ΣAΣ! ΔΩPO 120Λ ΠPOΣ ΣYMBOΛAIA & KAPTOKINHTA WIND/Q & ΚΑΙ ΔΙΠΛΑΣΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ ΣTHN 1H ΚΑΙ ΣTHN 2H ANANEΩΣH ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΑΠΟ 10€.

 

19/10/2011 16:10

MONO ΓIA EΣENA! 300Λ ΠPOΣ WIND/ Q KAI ΔIΠΛAΣIOΣ XPONOΣ ΣTHN 1H ANANEΩΣH TOY MHNA AΠO 10€. 600Λ ΠPOΣ WIND/ Q KAI ΔIΠΛAΣIOΣ ΣTHN 2H ANANEΩΣH. IΣXYOYN 30HMEPEΣ!

 

Τι από όλα ισχύει ένας Θεός ξέρει!!!!

 

Υποθέτω πως με F2G2 κερδίζεις τον διπλασιασμό και τα 300Λ (ή τα 240Λ μέσω του 1242), ενώ σε απλό F2G κερδίζεις τα 120Λ προς όλους (κάτι σαν τον διπλασιασμό του F2G2) και τα 300Λ (ή τα 240Λ) αντίστοιχα!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως με F2G2 κερδίζεις τον διπλασιασμό και τα 300Λ (ή τα 240Λ μέσω του 1242), ενώ σε απλό F2G κερδίζεις τα 120Λ προς όλους (κάτι σαν τον διπλασιασμό του F2G2) και τα 300Λ (ή τα 240Λ) αντίστοιχα!

 

μπορει να ειναι οπως τα λες. Σε καθε περιπτωση τα 120 δεν ισχυουν για ολους.και ειναι πολυ σπαστικο γιατι παλι κανει διακρισεις η γουιντ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει σε περιαγωγή ο διπλασιασμός Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια εγω ειχα ενα f2g2 και σημερα που πηρα να μαθω το υπολοιπο μου λεη οτι εχω ενα f2g4 καλα πως εγινε αυτο απο μονο του?εχω να του βαλω καρτα απο τον ιουλιο.θελω να μαθω επεισης τι θα εχω αμα του περασω μια 10αρα καρτα απο προσφορες και τα συναφη ενοω.γιατι απο το σαιτ της wind τα εχασα.επισης μπορω να το ξανακανω f2g2?τι χρεωσης εχει το f2g2 απο τα αλλα f2g?

 

 

επισης αν δεν γινετε να το κανω f2g2 και μεινω αναγκαστηκα στο f2g4 τι με συμφερη να κανω απο θεμα προσφορων

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια εγω ειχα ενα f2g2 και σημερα που πηρα να μαθω το υπολοιπο μου λεη οτι εχω ενα f2g4 καλα πως εγινε αυτο απο μονο του?εχω να του βαλω καρτα απο τον ιουλιο.θελω να μαθω επεισης τι θα εχω αμα του περασω μια 10αρα καρτα απο προσφορες και τα συναφη ενοω.γιατι απο το σαιτ της wind τα εχασα.επισης μπορω να το ξανακανω f2g2?τι χρεωσης εχει το f2g2 απο τα αλλα f2g?

 

 

επισης αν δεν γινετε να το κανω f2g2 και μεινω αναγκαστηκα στο f2g4 τι με συμφερη να κανω απο θεμα προσφορων

 

στείλτουσ μάιλ με φόβο ότι θα φύγεισ με φορητότητα εάν θα γίνει ξανά το πακέτο σου f2g2 !. Και θα στο επαναφέρουνε , έχει γραφτεί πολλές φορές παρά πάνω αυτό. Όσο για της χρεώσεις του f2g2 από όσο ξέρω έχει 0,10ευρώ το λεπτό ή 0,11ευρώ το λεπτό, και το μύνημα προς όλουσ έχει 0,12ευρώ. Όσο για της προσφορές με ανανέωση 10ευρώ σου δίνει λεπτά προς γουίντ επίσης τρέχουνε και επιλεκτικές προσφορές ανά γραμμή αυτα ξέρω!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στείλτουσ μάιλ με φόβο ότι θα φύγεισ με φορητότητα εάν θα γίνει ξανά το πακέτο σου f2g2 !. Και θα στο επαναφέρουνε , έχει γραφτεί πολλές φορές παρά πάνω αυτό. Όσο για της χρεώσεις του f2g2 από όσο ξέρω έχει 0,10ευρώ το λεπτό ή 0,11ευρώ το λεπτό, και το μύνημα προς όλουσ έχει 0,12ευρώ. Όσο για της προσφορές με ανανέωση 10ευρώ σου δίνει λεπτά προς γουίντ επίσης τρέχουνε και επιλεκτικές προσφορές ανά γραμμή αυτα ξέρω!.

 

0,12το σμσ?μηπως ειναι πολλα?αλλα για ομιλια συμφερει αμα ειναι 0,10το λεπτοη ακομα και 0,15το λεπτο.αλλα θελω να μαθω σιγουρα ποιο απο τα f2g συμφερει για να το κανω για φθηνες κλησεις(f2g1-f2g8)eεπεισης τι προσφορα θα εχω αμα βαζω μια 10αρα καρτα.οπως 2χ της καρτας,240΄λεπτα για wind/q,20mb και 120΄εθνικες κλησεις και να μενει και το υπολοιπο στην καρτα για αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

0,12το σμσ?μηπως ειναι πολλα?αλλα για ομιλια συμφερει αμα ειναι 0,10το λεπτοη ακομα και 0,15το λεπτο.αλλα θελω να μαθω σιγουρα ποιο απο τα f2g συμφερει για να το κανω για φθηνες κλησεις(f2g1-f2g8)eεπεισης τι προσφορα θα εχω αμα βαζω μια 10αρα καρτα.οπως 2χ της καρτας,240΄λεπτα για wind/q,20mb και 120΄εθνικες κλησεις και να μενει και το υπολοιπο στην καρτα για αργοτερα

πιστεύεις ότι μπορεί να υπάρχει πιο φθηνό πακέτο στην ιστορία της καρτοκινητής από 0,10€ το λεπτό;; φυσικά και είναι το πιο φθηνό όχι απλώς free2go από τα πάντα συμβόλαια και κάρτες. Δυστυχώς το μηνυμα από 0,04€ πήγε 0.12€ οπότε απλά δε στέλνουμε μηνυματα παίρνουμε τηλέφωνα. Οι προσφορές εξαρτώνται από τι σου χουν στείλει, κανονικά είναι πλέον 240 λεπτά με 10αρα κάρτα και λογικά διπλασιασμός στη 2η η 3η κάρτα του μήνα αν και αυτά αλλάζουν από μέρα σε μέρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...