Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σιγουρο ειναι οτι απο τελος του Ιανουαριου τελος τα free mb.. .....

ολα τα αλλα ....ειναι λογια αερα για να μην πατε αλλου εως τοτε .................

Από πού κι ως πού είναι σίγουρο δηλαδή; :blink::confused:

 

Συγγνώμη αν φαίνομαι κακός, αλλά ρε παιδιά, παράκληση, ας μη λέτε ό,τι θέλετε μερικοί.

Link to comment
Share on other sites

με τιποτα δεν μπορει να σταματησει η wind τα 500μβ που δεινει... οι περισσοτεροι που εχουν f2go εχουν για αυτο τον λογω. Αν το σταματησει θα τους χασει και αυτους.

 

Edit: για να ειμαι δικαιος τωρα που το θυμήθηκα υπαρχει και το 0.10 λεπτα το λεπτο προς ολα τα εθνικα δυκτια για τους κατοχους του παλιου f2go2, που νομιζω ειναι οτι καλυτερο και πιο φθηνο υπαρχει σε καρτοκινητο. Μπραβο στην Wind που ακομα και μετα απο τοσα χρονια συννεχιζει και το κραταει , που και να μην το εκανε κανεις δεν θα μπορουσε να της πει τιποτα

Edited by ababapanos
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως για 500ΜΒ εκανα ανετα μια ανανεωση 5Ε το μηνα και ας μην εδινε ή ας εδινε λιγο χρονο ομιλιας.

 

Εγω παντως θα προτιμουσα την Q που με 1 ευρω δινει 100mb.

Και αν θες και αλλα 100mb βαζεις αλλο ενα ευρω αν δεν κανω λαθος.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους!Εχω ενεργοποιησει εδω και καποιους μηνες το 1242.Σημερα εβαλα καρτα 5 ευρω και μου ηρθαν διαφορα μηνυματα ενα εκ των οποιοων ελεγε το εξης

"Συγχαρητηρια !και αυτο το μηνα κερδισες διπλασιο χρονο ομιλιας που ισχυει για 30 μερες!Για το υπολοιπο του μπονους σου στειλε υπ στο 1237"

Στο καπακι ερχεται και αλλο μνμ που λεει

"Συγχαρητηρια η αξια της καρτας ομιλιας σας μολις διπλασιαστηκε!Για το υπολοιπο του μπονους σας και την διαρκεια ισχυος του στειλε υπ στο 1237"

 

Στελνω λοιπον στο 1237 και μου ερχεται αυτο

"Εχεις 10,00 ευρω,5,00 ευρω εκ των ποιοων μεχρι 02/01/2011.Κερδισε διπλασιο χρονο ομιλιας στην 1η ανανεωση καθε μηνα εχω τον ιουνιο του 2011

 

Τι ακριβως μπονους εχω που δεν εχω καταλαβει?Σας ζαλισα αλλα δεν εχω καταλαβει:cry:

Από ότι καταλαβαίνω , έκανες ανανέωση στις 2 Δεκεμβρίου και πήρες 5 ευρώ μέχρι 2/01/11 Αλλά μάλλον δεν τα χρησιμοποίησες, φαντάζομε γιατί μίλαγες μόνο σε F2G .

Οπότε μίλησε τα μέχρι αύριο αν αυτό είναι δυνατόν.

Μετά μέχρι την 1η Φεβρουαρίου θα μπορείς να καταναλώσεις και τα υπόλοιπα 5 ευρώ .

 

 

 

Μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind, μπράβο η Wind, απατεώνες οι Wind...

 

Τη μία μέρα έτσι, την άλλη γιουβέτσι... Τελικά έχετε πολύ πλάκα...:lol:

 

Σε ένα δημόσιο Forum Ο καθένας λέει την γνώμη του . Είναι εξαιρετικά καλό που δεν συμφωνούμαι όλοι .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω , έκανες ανανέωση στις 2 Δεκεμβρίου και πήρες 5 ευρώ μέχρι 2/01/11 Αλλά μάλλον δεν τα χρησιμοποίησες, φαντάζομε γιατί μίλαγες μόνο σε F2G .

Οπότε μίλησε τα μέχρι αύριο αν αυτό είναι δυνατόν.

Μετά μέχρι την 1η Φεβρουαρίου θα μπορείς να καταναλώσεις και τα υπόλοιπα 5 ευρώ .

 

Άκυρος ο συλλογισμός σου αυτό ανέφερα κι εγώ πιο πάνω, ο εξτρα διπλασιασμός ήταν έξτρα πρωτοχρονιάτικο, εγώ ανανέωσα 7/12 με 20€ κι είχα 20€ bonus ως 7/1, έβαλα κάρτα 5€ χθες και πήρα κι εγώ τα δυο μηνύματα οπότε έχω τώρα 5€ ώς 30/1, 5€ που μου ειχαν περισσέψει ως 7/1 κι επιπλέον 5€ μέχρι σήμερα το βράδυ 1/1. Αυτό ρώτησα πιο πάνω αν έτυχε σε κανέναν άλλο, τελικά έτυχε!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι μου ηρθε μυνημα....επισης η κοπελα μου ανανεωε πριν απο 6 μερες αλλα δεν εχει τα 1500 πρεπει να ανανεωσει παλι?

 

για στειλε ΥΠ στο 1237 να δεις τι σου λεει...η κοπελα σου ειχε καλεσει 1242 για να ενεργοποιησει τα δωρεαν λεπτα κ μνμ με καθε ανανεωση;;μπορει απλα να ειχε την προσφορα του 1245

Link to comment
Share on other sites

...

κάποιος ανέφερε παραπάνω οτι τα 1500 λεπτά ομιλίας από το 1242 ισχύουν και για βιντεοκλησης.. στέκι αυτό?

...

 

Το στέκι του Νικόλα :p:lol::lol:

 

Ισχύει (δεν είναι σα τις "σίγουρες" πληροφορίες που που γράφονται εδώ μέσα :D ) και το αναφέρει στη σελίδα της εταιρείας http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%94%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%91%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%8C%CF%81%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%BA%CE%AC%CE%B8%CE%B5-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CE%AD%CF%89%CF%83.aspx και το έχω δοκιμάσει προ καιρού.

 

 

Καλή χρονιά σε όλους. :)

Link to comment
Share on other sites

και γώ έχω τα 500 mb μέχρι το τέλος του μήνα που τουλάχιστον μου κάνει καλό για καμμία βδομάδα μέχρι να φύγω απο το πατρικό μου που δεν έχω adsl

πάντως θα ήθελα να δώ ένα καλό πακέτο με ίντερνετ απο τη wind γιατί πολλοί από ότι καταλαβαίνω και στα σίγουρα εγώ θα καταργήσω την κάρτα της αφού μόνο για αυτό τη θέλω

εντάξει δεν λέω να τα δώσει όλα τσάμπα γιατί κακό θα της κάνει αλλά ας έδινε πχ 1500χ3 με 10 ευρώ και ας τα κρατούσε όχι απλά με την ανανέωση ή ένα καλό πακέτο ίντερνετ πχ 1,5 ή 1 γίγα με κανα 5ευρω-7 ευρώ.Τεσπά θα ελπίζουμε.

 

 

Πάντως για όσους είναι διαχειριστές της σελίδας καλό θα είναι να δούμε θέματα για τα νέα πακέτα των εταιρειών για τη νέα χρονιά στην κεντρική σελίδα.Νομίζω πως το ενδιαφέρον του κόσμου είναι τεράστιο

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο είναι ότι σε όσους ελαβαν μηνυμα φιλοι μου, οτι θα εχουν διπλασιο χρονο με καθε ανανεωση ως τελος Ιουνιου. Μονο που δεν γνωριζω που θα δουμε πως καταναλωνονται αυτα τα 10 ευρωπουλα...

Οσο για το Ιντερνετ υπαρχει περιπτωση να συνεχιστει ή να δουε προσφορα ως τελος του μηνα. Παντως απο οτι φαινεται θα εχουμε συνεχεια 500ΜΒ οσοι φυσικα λαβουν μηνυμα....

Link to comment
Share on other sites

από το official twitter της Wind:

31/12/2010

Καλημέρα, σύντομα θα ανακοινώσουμε νέες υπηρεσίες & προσφορές στην καρτοκινητή μας. Μπορείτε να ενημερώνεστε στο http://www.wind.com.gr

Link to comment
Share on other sites

για στειλε ΥΠ στο 1237 να δεις τι σου λεει...η κοπελα σου ειχε καλεσει 1242 για να ενεργοποιησει τα δωρεαν λεπτα κ μνμ με καθε ανανεωση;;μπορει απλα να ειχε την προσφορα του 1245

 

εστειλα αλλα μου λεει οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο. μα τι γινεται?οχι δεν ειχε παρει τηλ στο 1242. οποτε πρεπει να παρει και μετα να αναενωσει ε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

εστειλα αλλα μου λεει οτι δεν εχω δωρεαν υπολοιπο. μα τι γινεται?οχι δεν ειχε παρει τηλ στο 1242. οποτε πρεπει να παρει και μετα να αναενωσει ε?

 

ναι πρεπει να καλεσει πρωτα κ μετα να βαλει μια καρτουλα απο 5ευρω και πανω....για το διπλασιασμο σου δε ξερω!αν θες παρε το 1260 κ ρωτα

Link to comment
Share on other sites

από το official twitter της Wind:

31/12/2010

Καλημέρα, σύντομα θα ανακοινώσουμε νέες υπηρεσίες & προσφορές στην καρτοκινητή μας. Μπορείτε να ενημερώνεστε στο http://www.wind.com.gr

 

ελπιζω μονο να μην εννοουσε στην WIND Καρτοκινητη μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από τα 500ΜΒ που μας χάρισε η wind για τον Γενάρη πίνω για μια ακόμα φορά νερό στο όνομα της. Ειδικά ύστερα από την ταλαιπωρία μου με την κοσμοτέ και την αποτυχημένη απόπειρα να βάλω το προγραμματάκι με τα 500ΜΒ έναντι των 5 ευρώ. Το 5ευρω χάθηκε αλλά καρφί δε μου κάηκε. Το μόνο που θέλω να δω είναι η ιντερνετική πρόταση για μετά το τέλος του μήνα.
Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, γνωρίζει κανείς με βαση ποιον τιμοκατάλογο γίνονται οι χρεώσεις του bonus χρόνου που προκύπτει από το διπλασιασμό;

Γιατί από ό,τι διαπιστώνω, το bonus υπόλοιπο μειώνεται πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με τo "κανονικό" (που μάλιστα τυχαίνει να χρεώνεται σύμφωνα με το f2g2)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, γνωρίζει κανείς με βαση ποιον τιμοκατάλογο γίνονται οι χρεώσεις του bonus χρόνου που προκύπτει από το διπλασιασμό;

Γιατί από ό,τι διαπιστώνω, το bonus υπόλοιπο μειώνεται πολύ πιο γρήγορα σε σχέση με τo "κανονικό" (που μάλιστα τυχαίνει να χρεώνεται σύμφωνα με το f2g2)

 

Οι χρεωσεις του μπονους χρονου γινονται με βαση τον τιμοκαταλογο του πακετου σου. Αν εισαι στο f2g2 οπως λες μιλας με 0.108 το λεπτο και πληρωνεις 0.12 το μηνυμα. Βεβαιο αυτο που σου λεω,το εχω επαληθευσει μετα απο καθε κληση που κανω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Παιδιά μπορεί να γίνει ανανέωση χρόνου ομιλίας με μια κάρτα ανανέωσης για

Q Card (μιας και αυτή της wind είναι) ?

 

Επειδή η Q έχει μόνο κάρτα των 5€. Γίνεται λοιπόν να

ενεργοποιήσουμε την νέα προσφορά (1500) του F2G με μία τέτοια κάρτα ?

Edited by mihalis1983
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!

Παιδιά μπορεί να γίνει ανανέωση χρόνου ομιλίας με μια κάρτα ανανέωσης για

Q Card (μιας και αυτή της wind είναι) ?

 

Επειδή η Q έχει μόνο κάρτα των 5€. Γίνεται λοιπόν να

ενεργοποιήσουμε την νέα προσφορά (1500) του F2G με μία τέτοια κάρτα ?

Και η wind εχει καρτα των 5 ευρω. Ψαξε στα περιπτερα.
Link to comment
Share on other sites

Και η wind εχει καρτα των 5 ευρω. Ψαξε στα περιπτερα.

 

Ναι όντως έχεις δίκιο. Έχει και η wind 5αρα.

Απλά επειδή ήθελα να ανανεώσω μέσω e-banking και η

κάρτες της wind ξεκινούν εκεί από 15€ , ενώ της Q από 5€

, για να μην ψάχνω στα περίπτερα , αν κάποιο παιδί γνωρίζει

σίγουρα αν οι κάρτες ανανέωσης της Q κάνουν και για F2G.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεί να γίνει ανανέωση σε WIND με Κάρτα Q.

Κάτι τέτιο είναι εφικτό μόνο με κάρτες WIND MOMAD και ΑΒ . (αν βρείς πουθενά τέτιες κάρτες)

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2-3 simaκια f2g στα οποία μου έχει έρθει το μήνυμα για το διπλασιασμό μέχρι τον ιούνιο,ενώ στο βασικό μου νούμερο όχι.Να κάνω κάποια κίνηση,να μιλησω με την wind,τι λέτε θα καταφέρω τπτ;

Έχει προσπαθήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

λιγο δυσκολο ... ο διπλασιασμος ηρθε σε νουμερα που δεν τα πολυχρησιμοποιει ο κοσμος κ δεν νομιζω να μεταφερουν την προσφορα στο αλλο....

αλλα παρε αν θες ενα τηλ. δεν χανεις κατι

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2-3 simaκια f2g στα οποία μου έχει έρθει το μήνυμα για το διπλασιασμό μέχρι τον ιούνιο,ενώ στο βασικό μου νούμερο όχι.Να κάνω κάποια κίνηση,να μιλησω με την wind,τι λέτε θα καταφέρω τπτ;

Έχει προσπαθήσει κανείς;

 

Νομιζω οτι δεν θα καταφερεις κατι. Το μηνυμα δεν στελνεται τυχαια. Το στελνουν σε νουμερα που δεν κανανε συχνα ανανεωσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν θα καταφερεις κατι. Το μηνυμα δεν στελνεται τυχαια. Το στελνουν σε νουμερα που δεν κανανε συχνα ανανεωσεις.

δε νομίζω να ισχύει αυτό ήρθε σε όλους τους φίλους πάνω από 15 και σε αυτούς που κάνανε ανανεώσεις και σε αυτούς που δεν έκαναν, σε δυο φίλους μονο δεν ήρθε καί ο ένας πήρε και διαμαρτυρήθηκε σε μια βδομάδα ίσως τυχαία του ήρθε μήνυμα στον άλλο που δε πήρε όχι, ίσως τυχαίο βέβαια. Οπότε καλό θα είναι να πάρει κάποιος να επισημάνει ότι είναι δυσαρεστημένος με τη πολιτική της εταιρείας να χάσει αποκλείεται να κερδίσει όμως πάντα μπορεί...

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...