Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην βιάζεστε να βγάλετε συμπερασμα... Ας περιμένουμε λίγο να δούμε... Πιστεύω θα δίνει και ίντερνετ!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δώσουν το ίντερνετ σε ξεχωριστό πακέτο όπως έκανε η Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθάρισμα για όλα τα σχόλια!!

 

Λοιπόν όποιος δεν έχει ανανεώσει για κάποιο χρονικό διάστημα (συνήθως ορίζεται γύρω στους 4-5-> μήνες) η wind σου διπλασιάζει τον χρόνο ομιλίας σου (ειδοποιείστε με sms, δεν χρειάζεται να κάνετε κλήση η να στείλετε sms). Ο διπλάσιος χρόνος ομιλίας ισχύει για έναν μήνα. Αν δεν καταναλωθεί χάνεται αυτόματε (μόνο το διπλάσιο όχι όλη η κάρτα). Η προσφορά 1500 λεπτά και 1500 sms προς f2g (κλήση στο 1242 για ενεργοποίηση, όσοι δεν το έχουν ενεργοποιήση) με κάθε ανανέωση (5Ε και πάνω) πήρε παράταση μέχρι τέλη Ιανουαρίου (31 του μήνα). Στην συγκεκριμένη προσφορά δεν ισχύουν τα δωρεάν Mb internet (ακολουθώντας την παράταση που έδωσε η cosmote στην προσφορά του whats up έτσι και wind δίνει και αυτή την δικιά της, με τους νέους μετόχους να κάνουν ότι μπορούν για να κρατήσουν τους συνδρομητές τους που όσο πάνε και λιγοστεύουν και φυσικά να αυξήσουν τον EBITA). Η προσφορά FREE 2010 που ΔΕΝ χρειαζόταν ανανέωση για τα 1500 τελειώνει 31/12/2010, και λογικά ανεπιστρεπτί διότι μόνο ζημίες προκάλεσε στην εταιρία. Το μόνο που κατάφερε είναι να κρατήσει τους λιγοστούς συνδρομητές που της έχουν απομείνει. Επίσης τρέχει άλλη μία προσφορά 100' λεπτά προς όλους (κινητά και σταθερά) με 8Ε (Για ενεργοποίηση στείλε sms στο 1233), η οποία δεν έχει καθοριστεί μέχρι πότε θα ισχύει. Το λογικό πάντως είναι να ισχύει μέχρι το τέλος των γιορτών (31/12/10) μιάς και το μήνυμα αναφέρει ότι είναι γιορτινή προσφορά. Κλείνοντας θα ήθελα να τονίσω ότι λόγο οικονομικής κρίσης οι εταιρίες αυτήν την χρονιά αποφάσισαν να μήν κάνουν πάλι τους πολέμους που έχουμε συνηθίσει στην καρτοκινητή. Πάντως πληροφορίες λένε ότι όλες θα αρχίσουν έναν Γολγοθά για την αύξηση του μέσου μηνιαίου εσόδου/καταναλωτή, με προσφορές που θα ανακοινώσουν το 2011, και με την wind η οποία διαγράφοντας τα δάνεια που είχε, είναι έτοιμη όπως ανακοίνωσαν στελέχη να επιτεθεί ακόμη πιο δυναμικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω απαιτηση να μου δωσει τιποτα χωρις ανανεωση λογικοτατο.ουτε το 1.5g που ηταν λαχειο.αλλα..οχι να μου δινει τα λιγοτερα!ελεος.οσο για την προσφορα 8€ 100' τι να πω..οι αλλοι δινουν δωρεαν 120'με ανανεωση;)
Link to comment
Share on other sites

καλεσα και εγω το 1260 και μου ειπανε οτι οσοι ειχανε γραφτει στην προσφορα του 1245&1242 οταν θα βαλουνε καρτα απο 1/1/2011 θα εχουνε 1500 λεπτα και μυνηματα και 5ΟΟ ΜΒ ιντερνετ . η προσφορα αυτη ισχυει μεχρι 31/1/2011 και δεν χρειαζεται να κανουμε καμια ενεργοποιηση . η προσφορα τις q απο οτι ρωτησα πηρε και αυτη παραταση για εναν μηνα δηλαδη και αυτην ληγει 31/1/2011 . επισης οσοι συνδρομητες λαβανε μυνημα οτι εχουνε 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα με 8ευρω απο οτι ρωτησα ισχυει μεχρι 31/1/2011 . και για να μαθαινουνε το υπολοιπο στελνουμε το μυνημα υπ στο 1233. δεν υπαρχει οριο ενεργοποιησεων το μηνα μπορουμε να το ενεργοποιησουμε οσες φορες θελουμε. επισης παλι οσοι συνδρομητες τους ηρθε μυνημα οτι θα εχουνε διπλασιασμο στην πρωτη καρτα μεχρι και τον ιουνιο . η προσφορα ισχυει απο την στιγμη που λαβανε το μυνημα και μεχρι τελοσ Ιουνιου 2011. και μολις βαλουμε καρτα διπλασιαζεται η καρτα που θα βαλουμε καθαρο το ποσο π.χ. στην καρτα των 5€ θα μπουνε αφαιρωντας τον φορο 4,46€ και επιπλεον αλλα 4,46€ που δεν θα μπορουμε να τα ακουσουμε στο 1269 αλλα για να μαθαινουμε το υπολοιπο στελνουμε μυνημα με την λεξη υπ στο 1237 . Το ποσο του διπλασιασμου τις καρτας ισχυει για εναν μηνα απο την στιμη που θα βαλουμε την καρτα ανανεωσης. Αυτα μου ειπανε απο το 1260 ελπιζω να ισχυουν. Καλη πρωτοχρονια σε ολους!! . Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω για το καλό της Wind , η προσφορά που θα δώσει , να απαιτεί την μηνιαία ανανέωση με κάπιο έστω και μικρό ποσό .

Είναι ο μόνος τρόπος να μπορέσει να εισπράξει και κάτι .

Ένα δεύτερο πρόβλημα σε σχέση με τον ανταγωνισμό είναι ότι η καρτοκινητή της wind που χρησιμοποιεί ο περισσότερος κόσμος (F2G) , διαθέτει ταυτόχρονα

α) τις ακριβώτερες τιμές πρός όλους

β) τον μικρώτερο κύκλο συνδρομητών .

Τελικά ο μόνος τρόπος να μεγαλώσει το β είναι να χαμηλώσει το α

Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλος τρόπος .

Ο ανταγωνισμός διαθέτει πακέτα πρός όλους 120 λεπτά με κάθε ανανέωση , δύο νούμερα με 0.01, ή τη δυνατότητα να μιλάς με την μισή ελλάδα .

Εδώ έχω 1500 στην αρχή του μήνα και στο τέλος έχω 1498 . Και 10.000 λεπτά προς F2G να μου δίνανε πραγματικά μου είναι άχρηστα.

Δεν βλέπω το πως μπορεί να σταθεί η WIND στην αγορά προσφέροντας τόσα λίγα .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ειναι οπως τα ειπε ο george699...επιπλεον θελω να πω οτι αν βαλετε καρτα σημερα με τον διπλασιασμο εχετε το μπονους μεχρι 30 του αλλου μηνα..δλδ ειναι για 30 ημερες κ οχι για ενα ημερολογιακο μηνα (αυτο καταλαβα απο το μηνυνα υπολοιπου του μμπονους που μου λεει οτι ειναι μεχρι 30 ιανουαριου(σημερα εκανα ανανεωση))

επιπλεον ανανεονοντας το χρονο ομιλιας παιρνεται και 1500 λεπτα κ ΣΜΣ αλλα οχι ιντερνετ για το φεβρουαριο....

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΚΑΛΕΣΩ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ,

το παλικαρι στο μαγαζι που εβαλα καρτα μου ειπε οτι δεν γνωριζει τι ακριβως προσφορα θα παιχτει, αλλα απο 3 ιανουαριου λογικα θα εχουν ενημερωση....

οποτε ΜΠΟΡΕΙ να υπαρξει καποια νεα προσφορα το 2011 αλλα δεν το γνωριζουν κ οι ιδιοι....

σε λιγες ημερες παλι εδω θα ειμαστε κ θα δουμε ;)

καλες γιορτες!

Link to comment
Share on other sites

Παλι τα ιδια;για τους ταδε ισχυει για τους αλλους οχι κλπ-κλπ.Δεν φταιει ο κοσμος μετα που την λεει αναξιοπιστη :(.ο καθενας εχει το δικο του προγραμμα αναλογα με τα κεφια της εταιρειας.πρεπει να κοπουν αυτα.βγαζεις μια προσφορα;οκ.ανεβασε την στο site αναλυτικα με ορους να ισχυει για ολους του προγραμματος και εισαι αρχηγος.(το 1.5g εχω κερδισμενος ειμαι δεν την κραζω επειδη χανω)
Link to comment
Share on other sites

ο Vasileios ειπε αυτο που θα επρεπε ολοι οι windαδες να αναρωτηθουν.. Και θα προσθεσω εγω οτι οποιοι δε θελουν συμβολαιο (που και στις 3 εταιριες δινει ιντερνετ) και θελουν φτηνες χρεωσεις, το καλυτερο αυτη τη στιγμη ειναι το Q
Link to comment
Share on other sites

π.χ. στην καρτα των 5€ θα μπουνε αφαιρωντας τον φορο 4,46€ και επιπλεον αλλα 4,46€ που δεν θα μπορουμε να τα ακουσουμε στο 1269 αλλα για να μαθαινουμε το υπολοιπο στελνουμε μυνημα με την λεξη υπ στο 1237 .

 

νομιζω οτι ειναι λιγο αλλιως....αν βαλεις 5 ευρω στο υπολοιπο μπαινουν 4,46 , οπως λες, αλλα στο μπονους μπαινουν 5 δλδ χωρις να αφαιρεσεις φπα τελη κινητης κ αλλα πραματα....

τουλαχιστον αυτο βλεπο απο το μνμ απο το 1237.... εβαλα καρτα 7 € ...μου εβαλε καπου 6-6,5 € στο υπολοιπο κ 7 ευρω μπονους:cool:

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι λιγο αλλιως....αν βαλεις 5 ευρω στο υπολοιπο μπαινουν 4,46 , οπως λες, αλλα στο μπονους μπαινουν 5 δλδ χωρις να αφαιρεσεις φπα τελη κινητης κ αλλα πραματα....

τουλαχιστον αυτο βλεπο απο το μνμ απο το 1237.... εβαλα καρτα 7 € ...μου εβαλε καπου 6-6,5 € στο υπολοιπο κ 7 ευρω μπονους:cool:

 

το ιδιο πιστευα και εγω αλλα μου ειπανε στο 1260/ λογικα το μπονους δεν πρεπει να κραταει φορο απο το κρατος διοτι πολυ απλα ειναι δωρο . τι να σου πω εμενα μου φανηκε τελειος κουλο. το μονο καλο ειναι οσον αφορα την q που συμφερει περισσοτερο με την προσφορα του1 ευρω. αν παρει παραταση θα φυγω για q με τα 1000 το κακο ειναι οτι στην q δεν μπορεις να ενημερωθεις για τα υπολοιπομενα mb . ενω στο f2g μπορεις. ( αν και βεβαια η ενημερωση του 1245 δν ητανε και πολυ αξιοπιστη αλλα τουλαχιστον υπηρχε ενημερωση κατι ητανε και αυτο ). τελικα τους ξανα καλεσα στο 1260 και μου ειπε οτι ολοι οι συνδρομητες που ειχανε γραφτει στο 1242&1245 θα γραφτουνε αυτοματα στην νεα προσφορα με 1500 λεπτα και μυνηματα και 500μβ ιντερνετ. Εχει γινει διορθωση στο προηγουμενο ποστ μου .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
προσθηκη

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθάρισμα για όλα τα σχόλια!!

 

Λοιπόν όποιος δεν έχει ανανεώσει για κάποιο χρονικό διάστημα (συνήθως ορίζεται γύρω στους 4-5-> μήνες) η wind σου διπλασιάζει τον χρόνο ομιλίας σου (ειδοποιείστε με sms, δεν χρειάζεται να κάνετε κλήση η να στείλετε sms). Ο διπλάσιος χρόνος ομιλίας ισχύει για έναν μήνα. Αν δεν καταναλωθεί χάνεται αυτόματε (μόνο το διπλάσιο όχι όλη η κάρτα).

Ευχαριστώ για τη διευκρίνιση.:)

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειχα ανανεωσει στο μπονους δεν μου αφαιρεσε τιποτα αποτι θυμαμαι.λογικο ειναι, φορο στο μπονους;
Link to comment
Share on other sites

εχουν να γινουν φορητοτητες απο τις αρχες του χρονου...

εμενα μου ηρθε το sms πριν λιγο για 1500λεπτα+sms προς f2g...τπτ για mb's

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειχα ανανεωσει στο μπονους δεν μου αφαιρεσε τιποτα αποτι θυμαμαι.λογικο ειναι, φορο στο μπονους;

 

στην frog φορολογειται και το μπονους οποτε ειναι ευλογη η απορια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω που ανανεωσα με καρτα 5 ευρω, το bonus ηταν κανονικα 5 ευρω.

Η καρτα που εβαλα ηταν περιπου 15 του μηνος... Τωρα απο 1/1/2011 αν ξαναβαλω, θα εχω παλι το bonus διπλασιασμου, σωστα? Φανταζομαι πρεπει να ειναι πρωτη καρτα ημερολογιακα, δεν χρειαζεται να εχουν περασει 30 μερες απο την προηγουμενη ανανεωση.

Και μενα μου ηρθε το μηνυμα για 1.500'/1500sms. ας ελπισουμε να δωσει καποια mb, ειναι τα μονα που χρειαζομουν. Απο τα δωρεαν λεπτα και sms, ελαχιστα χρησιμοποιουσα.

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να ανανεωσεις 31/12 και 1/1. θα παρεις και στις 2 περιπτωσεις το μπονους αν ειναι και οι 2 οι πρωτες ανανεωσεις του μηνα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχουν να γινουν φορητοτητες απο τις αρχες του χρονου...

εμενα μου ηρθε το sms πριν λιγο για 1500λεπτα+sms προς f2g...τπτ για mb's

 

παλι καλα να λες που και ο Ιανουάριος θα βγει οικονομικα!

μονο η wind τα κανει αυτα!

χρονια τωρα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εβαλα καρτα πριν απο 4 ημερες, μου ηρθε και τ μπονους κανονικα..τωρα απο 1/1/211 θα εχω τα 1500 η θα πρεπει να ανανεωσω παλι?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αυτοι βλεπουν απο τα στατιστικα τους οτι ο κοσμος πλεον εχει πεσει σε καταθλιψη και δεν μιλαει.

Αντιθετως ομως οπως ειναι μονος κ απομωνομενος ξεσπαει στο ιντερνετ κ το ξεσκιζει.

Γιαυτο κανουν προσφορες κυριως μονο για λεπτα κ sms.

Και δεν δινουν πολυ ιντερνετ.

Που πλεον ειναι πιο βασικο απο την ομιλια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν είχες ενεργοποιημένο το 1242 τότε θα εχεις τα 1500 μέχρι και 26 ιανουαρίου εφόσον όπως λες ανανέωσες πριν 4 μέρες. Αν ανανεώσεις πάλι στις 1 του μήνα θα έχεις μέχρι 31/1 τα 1500. Edited by scream
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με μια κοπέλλα στο 2105100100 και αφού ρώτησε και εκείνη μου είπε ότι δεν υπάρχουν free megabytes από 1/1/2011. Τα 1,5 GB (ή τα 100 ΜΒ) ισχύουν μέχρι 31/12/2010.

 

Της εξέφρασα τη δυσαρέσκειά μου, της εξήγησα ότι προσφορά χωρίς internet δεν νοείται εν έτει 2011 και ότι αν δε διορθωθεί αυτό με βλέπω να μεταφέρω τους αριθμούς μου αλλού.

 

Ας ελπίσουμε ότι αυτοί που φτιάχνουν τις προσφορές θα καταλάβουν ότι χωρίς φθηνό internet δεν πρόκειται να δουν χρήμα από εμάς και να πράξουν κατάλληλα.

 

Μόνο η q μας σώζει μέχρι στιγμής με την προσφορά του 1 ευρώ. Ας την κρατήσουν όλο το 2011 και βλέπω αρκετούς να πηγαίνουν προς τα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες ενεργοποιημένο το 1242 τότε θα εχεις τα 1500 μέχρι και 26 ιανουαρίου εφόσον όπως λες ανανέωσες πριν 4 μέρες. Αν ανανεώσεις πάλι στις 1 του μήνα θα έχεις μέχρι 31/1 τα 1500+500mb internet.

 

ναι εχω ενεργοποιησει απο το 1242..σε ευχαριστω πολυ!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

TΩPA OΛOI AΠOΛAMBANETE AYTOMATA ME ANANEΩΣH 5 EYPΩ KAI ΠANΩ 1500 ΛEΠTA & 1500 SMS ΠPOΣ OΛO TO F2G KAI TON IANOYAPIO. MHN ΞEXAΣETE NA ANANEΩΣETE! XPONIA ΠOΛΛA!

 

 

Και σε μένα αυτό ήρθε τελικά τι παίζει έχει η δεν έχει τα 500ΜΒ :mad:

 

 

Και αμα νομίζουν οτι θα συγκρατήσουν κόσμο έτσι είναι γελασμένοι :mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...