Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου εχω καλεσει στο 1260 απο αλλο κινητο F2G 2 φορες απο το πρωι της πρωτης μερας. Ειχαν πει οτι προωθουν το θεμα στο αρμοδιο τμημα για ελεγχο αλλα εχουν περασει 20 μερες! Και fax εστειλα πριν 15 μερες και e-mail πριν 5! Χθες μου εφαγαν και αλλες κλησεις στο 1260 επειδη "δεν υπηρχε διαθεσιμος εκπροσωπος να με εξυπηρετησει" και "παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα".

Απο σενα εχω δει την επιβεβαιωση και δεν ειχα λογο να μην σε πιστεψω. Ηταν μια ελπιδα οτι κατι θα γινει τελικα. Απο αλλους δεν ειδα. Αντιθετα ολοι λενε ακομα οτι ΔΕΝ...

Τους τα εχω περιγραψει ολα αναλυτικοτατα και σαφεστατα. Δεν ξερω ομως αν επεσα σε τσακαλια που ξερουν την δουλεια τους ή σε ασχετους. Αλλα ποσο δυσκολο ειναι να κανουν μια "δουλεια" που ειναι η δουλεια τους; Δεν νομιζω να μην ηξεραν τι πρεπει να κανουν.

Ποσο πρεπει να περιμενω δηλαδη; Ελεος!

Αστα να πανε...

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έκανα 22 μέρες πάντως.

 

Από 30/03 λίγο πριν αλλάξει η μέρα σε 31/03 και σήμερα το πρωί έλαβα το μήνυμα.

 

Άρα υπομονή 2 μέρες ακόμα:p

 

ΥΓ. Όταν τους ρωτάς σε ποια φάση βρίσκεται το αίτημα σου, τι σου απαντάνε??:worry:

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδες....και εμενα σε ενα απο τα καρτοκινητα που εχω :p μηδενιστηκε χωρις λογο το υπολοιπο του...το ειχα ελεγξει πριν 10 μερες και ειχε ενα πολυ μικρο υπολοιπο...96 λεπτα....και σημερατο τσεκαρα και εκαναν φτερα αυτα τα λεπτα :wacko:...ηταν πολυ μακρυα απο την ληξη του....

 

... να 'στε προσεχτηκοι...κατι ασχημο τρεχει με τα συστηματα τους....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (20-04-10) γύρω στις 18:38 με πήρε τηλέφωνο ο αριθμός (+30)134. Δεν το σήκωσα όμως μιας και δεν το πρόλαβα.

Τι λέτε να ήταν? :/

Έχει καμιά σχέση με το 134 του ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

παιδες....και εμενα σε ενα απο τα καρτοκινητα που εχω :p μηδενιστηκε χωρις λογο το υπολοιπο του...το ειχα ελεγξει πριν 10 μερες και ειχε ενα πολυ μικρο υπολοιπο...96 λεπτα....και σημερατο τσεκαρα και εκαναν φτερα αυτα τα λεπτα :wacko:...ηταν πολυ μακρυα απο την ληξη του....

 

... να 'στε προσεχτηκοι...κατι ασχημο τρεχει με τα συστηματα τους....

 

σε μενα ξανααρχισε να χρεωνει 0,01 ευρω καθε φορα που συνδεομαι στο ιντερνετ παροτι εχω ενεργοποιημενη την προσφορα. Φανταστειτε τι βγαζουν; ποσοι θα εντοπισουν την χρεωση του ενος λεπτου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τα emails που στέλνετε μερικοί στην ΕΕΤΤ ή στην εκάστοτε εταιρεία, θεωρώ ότι είναι χάσιμο χρόνου κι ότι λύση που να εξυπηρετήσει όλους τους πελάτες, ΔΕΝ θα υπάρξει. Συνεπώς, κάντε τη δουλειά σας μέσω της εξυπηρέτησης πελατών.:O

 

Καλό θα ήταν να μην χρειαζόταν να φτάνουμε μέχρι την ΕΕΤΤ, αλλά εδώ απ'ότι λένε πολλά μέλη, η εταιρεία δεν απαντάει καν σε mail ούτε fax. Πόσο μάλλον στο τηλέφωνο, που δεν υπάρχει ουσιαστικά κάποιος έλεγχος. Σε καταστήματα wind πολλές φορές μου έχουν συστήσει να μην παίρνω τηλ στο 1260, αλλά να προτιμώ το fax... Παλιότερα πάντως δεν ήταν έτσι, δεν σε έγραφαν τόσο απροκάλυπτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με πήραν από τη wind να μου κάνουν προσφορά για συμβόλαιο... τα κλασικά πόσα ξοδεύεται, πλέον το χουν μάθει κι οταν τους λέω έχω free2go2 τι να ξοδεύω δεν υπάρχει περίπτωση να μου προσφέρετε κάτι πιο οικονομικό δεν επιμένουν λένε ευχαριστώ και το κλείνουν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μην χρειαζόταν να φτάνουμε μέχρι την ΕΕΤΤ, αλλά εδώ απ'ότι λένε πολλά μέλη, η εταιρεία δεν απαντάει καν σε mail ούτε fax. Πόσο μάλλον στο τηλέφωνο, που δεν υπάρχει ουσιαστικά κάποιος έλεγχος. Σε καταστήματα wind πολλές φορές μου έχουν συστήσει να μην παίρνω τηλ στο 1260, αλλά να προτιμώ το fax... Παλιότερα πάντως δεν ήταν έτσι, δεν σε έγραφαν τόσο απροκάλυπτα.

Να σου πω την αλήθεια, δεν έχω μπει ποτέ στη διαδικασία να στείλω email ή fax.

 

Ό,τι πρόβλημα αντιμετωπίζω, καλώ την εξυπηρέτηση για να μου το λύσουν. Αν δεν με εξυπηρετήσει ο πρώτος υπάλληλος, καλώ ξανά και συνήθως πέφτω σε ενημερωμένο και πρόθυμο εξυπηρετητή.:) Δεν είναι όλοι τους εκεί μέσα ντουγάνι@:p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (20-04-10) γύρω στις 18:38 με πήρε τηλέφωνο ο αριθμός (+30)134. Δεν το σήκωσα όμως μιας και δεν το πρόλαβα.

Τι λέτε να ήταν? :/

Έχει καμιά σχέση με το 134 του ΟΤΕ;

 

μαλλον καμια σχεση!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα (20-04-10) γύρω στις 18:38 με πήρε τηλέφωνο ο αριθμός (+30)134. Δεν το σήκωσα όμως μιας και δεν το πρόλαβα.

Τι λέτε να ήταν? :/

Έχει καμιά σχέση με το 134 του ΟΤΕ;

Γιατί δεν δοκιμάζεις να καλέσεις εσύ τον αριθμό αυτό?:worry:(αν βέβαια σου επιτρέπει το δίκτυο)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη μπορει να ειναι καμμια "Ναντια"!!!

 

Εγω για τις αναπαντητες απο αγνωστα νουμερα εχω μια τακτικη ποτε δεν τα καλω, αν θελει να ξαναπαρει...

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, συμφωνώ απόλυτα.

Όμως για τον αριθμό +30134 δεν πρόκειται για κάποιον άγνωστο ιδιώτη:rolleyes:

Κάποια υπηρεσία θα είναι λογικά.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και η "Ναντια" δεν ηταν καμια αγνωστη στην καφετερια σε ειχε δει!!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια :)

 

Κενο μνμ στο 19234

 

Εχω ενα προβλημα, εδω και καποιες μερες δε μου μετραει σωστα τις καρτες που βαζω το win club..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τίποτα εναντίον του φίλου jsimeo, αλλά μου φαίνεται και εμένα η φωτό πλαστή. Εγώ έχω 0,06 ευρώ στην κάρτα (σ' έναν αριθμό που δεν χρησιμοποιώ συχνά) και όποτε πάω να στείλω μήνυμα για ενημέρωση μου βγάζει «Αποστολή μηνύματος απέτυχε. Δοκιμάστε ξανά»

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα γραφόμενα του jsimeo. Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο και έχω κρατήσει το SMS.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως.Έχω κι εγώ κρατημένο μήνυμα με μηδενικό υπόλοιπο.Βασικά,κάτι πρέπει να πείραξαν όταν έκαναν αναβάθμιση στα καρτοκινητα την περίοδο των γιορτών.Πιο συγκεκριμένα,όπως ίσως ξέρετε οι περισσότεροι,όταν το υπόλοιπο πέσει κάτω από τα 10 λεπτά,δεν μπορείς να στείλεις ούτε καν μη χρεώσιμο μήνυμα & απενεργοποιείται και το GPRS.Όταν έκαναν την αναβάθμιση όμως μέσα στο Πάσχα,ακόμη και μηδενικό υπόλοιπο να είχε κάποιος είχε κανονικά GPRS σήμα & μπορούσε κανονικά να στείλει μήνυμα-όπως ο γράφων.Τώρα επανήλθε βέβαια η "παλιά συμπεριφορά" του συστήματος.Γενικώς όμως επικρατεί ένα μπάχαλο εκεί μέσα.Μηδενίζονται υπόλοιπα,χρεώνονται μη χρεώσιμες στην πραγματικότητα υπηρεσίες,μηδενίζονται απροσδιόριστα προσφορές κλπ,κλπ.Έχουν βαρέσει διάλυση ή είναι ιδέα μου;Δεν ξέρουν τι τους γίνεται πλέον στα καρτοκινητα.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

 

επειδη εχ μπερδευτει με τις προσφορες των καρτοκινητων, μπορει καποιος να με διαφωτισει:

1. μαζι με τα 1500 λεπτα και SMS ποσα ΜΒ ιντερνετ δινει το F2G?

2. η Q με την προσφορα για απεριοριστα προς ολη την Q και την Wind, δινει περισσοτερα ΜΒ?

 

Με ενδιαφερει αποκλειστικα το ιντερνετ. ευαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

 

επειδη εχ μπερδευτει με τις προσφορες των καρτοκινητων, μπορει καποιος να με διαφωτισει:

1. μαζι με τα 1500 λεπτα και SMS ποσα ΜΒ ιντερνετ δινει το F2G?

2. η Q με την προσφορα για απεριοριστα προς ολη την Q και την Wind, δινει περισσοτερα ΜΒ?

 

Με ενδιαφερει αποκλειστικα το ιντερνετ. ευαριστω πολυ

 

1. 100MB

2. Όχι, 100MB δίνει και αυτή.

 

Και οι δύο μέχρι το τέλος του έτους τα δίνουν δωρεάν, υποθέτω θα ανανεωθεί αυτό βέβαια όταν έρθει η στιγμή.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

εγω με την αρχικη προσφορα WIND εχω 3GB internet και δεν ξερω για περα τι θα γινουν τα 1,5GB αλλα η καρτα τελοιοσε την κηριακη και τεταρτη δεν ξερω γιατι χαθηκε το ιντερνετ οσες φορες εστειλα το μινημα τπτ εγινε

 

αρα η μονη ληση ειναι ανανεωση

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω με την αρχικη προσφορα WIND εχω 3GB internet και δεν ξερω για περα τι θα γινουν τα 1,5GB αλλα η καρτα τελοιοσε την κηριακη και τεταρτη δεν ξερω γιατι χαθηκε το ιντερνετ οσες φορες εστειλα το μινημα τπτ εγινε

 

αρα η μονη ληση ειναι ανανεωση

 

Μια αλλη λυση ειναι να προσπαθησεις να γραψεις λιγο πιο κατανοητα οσα λες μπας και μπορεσει κανεις να σου πει καμια γνωμη. :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...