Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοώ απολύτως τίποτα.

περιγράφω την πραγματικότητα.

Έχεις από την εμπειρία σου να περιγράψεις κάτι διαφορετικό ?

κάθε φορά που ζητάω 50 ευρώ χρόνο , μου λένε -- Να σας ενημερώσουμε κύριε , ότι ανανέωση γίνετε μόνο με μετρητά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάποια εμπειρία γιαυτό ρωτάω. Μου κάνει φοβερή και άσχημη εντύπωση να ζητάνε μόνο μετρητά. Έχεις ρωτήσει τη Wind εαν έχουν τέτοιο δικαίωμα τα franchise καταστηματα;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάποια εμπειρία γιαυτό ρωτάω. Μου κάνει φοβερή και άσχημη εντύπωση να ζητάνε μόνο μετρητά. Έχεις ρωτήσει τη Wind εαν έχουν τέτοιο δικαίωμα τα franchise καταστηματα;

 

σαφως και δεν εχουν το δικαιωμα. εχει ξανασυζητηθει το θεμα εδω και υπαλληλοι καταστηματων μας εχουν πει οτι υπαρχει η δυνατοτητα στο συστημα της wind να πληρωσεις με καρτα την ανανεωση χρονου ομιλιας. το αποφευγουν ομως οπως ο διαολος το λιβανι γιατι εχουν ελαχιστο ποσοστο κερδους το οποιο υπερκαλυπτεται απο το ποσοστο που κραταει η τραπεζα για την συναλλαγη με την πιστωτικη. φιλε βασιλειε εχω μαλωσει με πολλα καταστηματα γιατι δεν δεχοντουσαν καρτα bonus της alpha bank για ανανεωση χροβου ομιλιας. για να μην κανω κατι ακραιο ομως ακολουθω την εξης τακτικη πλεον, λεω το ποσο της ανανεωσης που επιθυμω και κατοπιν δινω την καρτα. αρνουνται να την δεχτουν και εκνευριζονται πολυ οταν ομως τους λεω οτι δεν εχω μετρητα πανω μου και η θα πληρωσω με την καρτα η θα μου τις κανουν δωρο τις μοναδες την δεχονται και δεν τους χαλαει καθολου. δεν με νοιαζει αν δεν βγαζουν κερδος η ακομα χειροτερα μπαινουν μεσα κιολας. αδιαφορω οταν προσπαθουν να με κανουν να τους λυπηθω και να πληρωσω με μετρητα. οταν διαφημιζαν τις καρτες wind bonus visa δεν τα ηξεραν αυτα?και στην τελικη η wind σαν εταιρια εχει εξοπλισει ολα τα καταστηματα με συστημα το οποιο δεχεται σαν τροπο πληρωμης την πιστωτικη καρτα για αγορα χρονου ομιλιας. οι υπαλληλοι που ελεγα παραπανω μας εστειλαν και φωτογραφιες στο φορουμ απο το συστημα που ειχε σαν επιλογη πληρωμης την πιστωτικη καρτα. εμενα ολα αυτα μου αρκουν για να διεκδικησω αυτο που δικαιουμαι. ολα τα αλλα που μας λενε απο τα καστηματα ειναι για καταναλωση. η θα παρει την πιστωτικη η θα μου τις κανει δωρο τις μοναδες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίχτη για ακόμη μια φορά σύμφωνο μαζί σου .xexe πολύ καλο αυτό που τους κάνεις ..γίνονται διάφορα τέτοια ακόμα και σε vodafone
Link to comment
Share on other sites

παίχτη για ακόμη μια φορά σύμφωνο μαζί σου .xexe πολύ καλο αυτό που τους κάνεις ..γίνονται διάφορα τέτοια ακόμα και σε vodafone

 

Στο συγκεκριμενο θεμα πιστευω οτι τα ιδια ισχυουν σε ολες τις εταιριες.γιατι μου δινεις φθηνοτερα μια συσκευη με συνδεση αν πληρωσω με πιστωτικη καρτα?γιατι κερδιζεις.ε ετσι θα κερδισω και εγω ο καρτοκινητος κανοντας χρηση της πιστωτικης που κατοπιν δικια σου επιμονης εβγαλα.και δεν ειναι θεμα αντιδρασης.ειναι καθαρα θεμα κερδους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αντικατασταση σιμ γιατι η δικια μου ειναι παλια(να φανταστειτε ακομα γραφει τιμ)...τους ειπα εκει ενα ψεμα οτι χανει σημα κτλ και μου ζητηθηκε να πληρωσω 17,5 νομιζω..πως γινεται η φορητοτητα να ειναι δωρεαν και η αντικατασταση χρεωσιμη?
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αντικατασταση σιμ γιατι η δικια μου ειναι παλια(να φανταστειτε ακομα γραφει τιμ)...τους ειπα εκει ενα ψεμα οτι χανει σημα κτλ και μου ζητηθηκε να πληρωσω 17,5 νομιζω..πως γινεται η φορητοτητα να ειναι δωρεαν και η αντικατασταση χρεωσιμη?

 

Η φορητότητα τους προσθέτει ένα πελάτη ακόμα.

 

Αν έχει πρόβλημα και δε σε ενοχλεί μόνο το ότι λέει TIM (επουσιώδες) στείλε ένα mail στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών. Αν το ζητήσεις "σωστά" πιθανόν να στη αλλάξουν δωρεάν.

Ή αν δε θες να κάνεις αυτό αλλά θες να παραμείνεις στην Wind κάνε διπλή φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το λογοτυπο νομιζα οτι αλλαζουν κ αλλα με τη νεοτερη σιμ,σημα κτλ!δεν ισχυει?

διπλη φορητοτητα?χμ..

15+15 μερες σημαινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι 15+15, αλλά σίγουρα χωρίς κόστος για εσένα.

 

αν μιλαμε μονο για το λογοτυπο πραγματικα πιστευω οτι δεν αξιζει. σκεψου οτι με φορητοτητα χανεις προσφορες που εχεις ηδη ενεργοποιησει. επισης οταν κανεις φορητοτητα χανονται οι οποιες μοναδες εχεις. οποτε σκεψου το σοβαρα πριν κανεις οτιδηποτε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ρωταω κι εγω..ειναι οντως μονο το λογοτυπο?γτ αν ειναι μονο αυτο δεν με ενοχλει..
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ρωταω κι εγω..ειναι οντως μονο το λογοτυπο?γτ αν ειναι μονο αυτο δεν με ενοχλει..

 

μονο ατο ειναι. κατα τα αλλα με την υπαρχουσα σιμ κανεις οτι θα εκανες και με μια καινουρια, οποτε δεν αξιζει τον κοπο η ολη ταλαιπωρια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ!!απλα νομιζα η wind απο μονη της θα εκανε αυτη την αλλαγη χωρις κοστος..τι να πω..οκ!ευχαριστω κ παλι!
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή κάρτας SIM γίνεται δωρεάν μόνο εντός του πρώτου εξαμήνου,εφόσον υπάρχει όντως πρόβλημα ή εφόσον δηλώσεις εσύ πρόβλημα ;).Τόση είναι η εγγύησή της.Από κει και έπειτα,ακόμη και πρόβλημα να υπάρχει,επιβαρύνεται ο πελάτης με το κόστος αντικατάστασης,καθώς παύει η εγγύηση με το πέρας του 6μήνου.
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή κάρτας SIM γίνεται δωρεάν μόνο εντός του πρώτου εξαμήνου,εφόσον υπάρχει όντως πρόβλημα ή εφόσον δηλώσεις εσύ πρόβλημα ;).Τόση είναι η εγγύησή της.Από κει και έπειτα,ακόμη και πρόβλημα να υπάρχει,επιβαρύνεται ο πελάτης με το κόστος αντικατάστασης,καθώς παύει η εγγύηση με το πέρας του 6μήνου.

 

νομιζω κανεις λαθος. οι καρτες σιμ εχουν εγγυηση 3 μηνες και οχι 6.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 μήνες έχουν και μόνο στη Wind. Σε όλες τις άλλες έχουν 0 μήνες...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες έχουν και μόνο στη Wind. Σε όλες τις άλλες έχουν 0 μήνες...

 

ειχα μαλωσει για καρτα σιμ σε καταστημα wind και μου ειχαν δειξει χαρτι που ελεγε για τρεις μηνες εγγυηση. δεν γνωριζα οτι στις αλλες εταιριες δεν δινουν καθολου εγγυηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

....υπαρχει ακομα το bonus αν ανανεωσης χρονο ομιλιας απο καταστημα της Wind;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

....υπαρχει ακομα το bonus αν ανανεωσης χρονο ομιλιας απο καταστημα της Wind;;;

 

ναι υπαρχει ακομα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι υπαρχει ακομα.

 

ποσο είναι το bonus?

τα 5'δωρεαν λεπτα για καθε 10'εισερχόμενων πρέπει καθε μηνα να ξαναστειλεις μηνυμα για ενεργοποίηση? διοτι μου πιστωθηκαν του περασμένου μηνα αλλα μετα απο 2-3 ημερες μου ξαναήρθε μηνυμα να γραφτώ...με κοστος 1 ευρώ /μήνα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα με την επιβολη του φορου στα καρτοκινητα, με την καρτα των 3 ευρω που θα μπαινουν λιγοτερα χρηματα, θα πρεπει να κανουμε ανανεωση με περισσοτερα χρηματα για να ισχυει η προσφορα της χρονιας?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιο bonus βρε παιδια αυτο με καρτα 10 ευρω και ανω για 50+50?

 

Όχι! Κάθε φορά που βάζεις χρόνο ομιλίας από κατάστημα WIND, σου δίνουν δώρο επιπλέον χρόνο ομιλίας! Δεν θυμάμαι από ποιο ποσό και πάνω και πόσο είναι τα ποσοστά... Ας τα γράψει κάποιος άλλος! Νομίζω κινούνται από 5% έως 15%.

 

ποσο είναι το bonus?

τα 5'δωρεαν λεπτα για καθε 10'εισερχόμενων πρέπει καθε μηνα να ξαναστειλεις μηνυμα για ενεργοποίηση? διοτι μου πιστωθηκαν του περασμένου μηνα αλλα μετα απο 2-3 ημερες μου ξαναήρθε μηνυμα να γραφτώ...με κοστος 1 ευρώ /μήνα.

 

Νομίζω ναι, πρέπει να ξαναγραφτείς, πρέπει να το είχε γράψει ένας φίλος παλιότερα αυτό.

 

τωρα με την επιβολη του φορου στα καρτοκινητα, με την καρτα των 3 ευρω που θα μπαινουν λιγοτερα χρηματα, θα πρεπει να κανουμε ανανεωση με περισσοτερα χρηματα για να ισχυει η προσφορα της χρονιας?

 

Δεν έχει ξεκαθαριστεί αυτό από τις εταιρείες, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Λογικά θα δεχτούν την υπάρχουσα κατάσταση και μπορεί στο μέλλον να αναπροσαρμόσουν τις κάρτες τους προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Κάθε φορά που βάζεις χρόνο ομιλίας από κατάστημα WIND, σου δίνουν δώρο επιπλέον χρόνο ομιλίας! Δεν θυμάμαι από ποιο ποσό και πάνω και πόσο είναι τα ποσοστά... Ας τα γράψει κάποιος άλλος! Νομίζω κινούνται από 5% έως 15%.

.

Για ηλεκτρονική ανανέωση από κατάστημα WIND πάνω από 20 ευρώ έχεις 10% Bonus , για πάνω από 30 έχεις 15% Bonus

Link to comment
Share on other sites

Για ηλεκτρονική ανανέωση από κατάστημα WIND πάνω από 20 ευρώ έχεις 10% Bonus , για πάνω από 30 έχεις 15% Bonus

 

πιστωτικές καρτες για ανανεωση στα καταστηματα δέχονται π.χ. για ποσό 30 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...