Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!.Χθές το βράδυ πήρα μια κάρτα ανανέωσης WIND F2G των 10€ και μαζί είχε ένα χαρτάκι με όλες τις υπηρεσίες του WIND F2G σε συντομογραφία!:).Μέσα στις υπηρεσίες είχε και την υπηρεσία Wind Win Club και έλεγε ότι για εγγραφή στο Win Club έπρεπε να στείλω <<κενό>> sms στο 8888 και για ενημέρωση των πόντων έπρεπε να στείλω <<κενό>> sms στο 8889!:wacko:.Το ερώτημα είναι:Άλλαξαν πάλι οι κωδικοί των sms ή απλώς το περίπτερο που πήρα την κάρτα είναι παλιά;;;;;;;;:worry::worry:.Γιατί είχε ακόμα και πακέτα σύνδεσης TIM F2G!!:wacko:
Link to comment
Share on other sites

παλια καρτα.. αν εκανε την δουλεια της ομως τι σε πειραζει;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

παλια καρτα.. αν εκανε την δουλεια της ομως τι σε πειραζει;

 

Με πειράζει γιατί μετά την ανανέωση χρόνου ομιλίας που έκανα έστειλα sms στο 8898 όπως έλεγε η κάρτα για να μάθω τους πόντους που έχω μαζέψει στο Win Club και ενώ έστελνε το sms απάντηση δεν έπερνα.Ούτε καν αναφορά δεν μου ερχόταν!!:mad::mad::mad:!

Link to comment
Share on other sites

εγω παιρνω το 1263 γιατι τους καινουργιους αριθμους τους ξεχναω...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το sms προς εξωτερικο ισχυει αλλα για τις κλησεις οχι...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Η προσφορα με τα 1200 λεπτα προς ολους με 5 ευρω ψοφησε; Παιρνω στο 1265 και μου λεει ολες τις αλλες προσφορες αλλα οχι αυτην. Καταργηθηκε;:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Η προσφορα με τα 1200 λεπτα προς ολους με 5 ευρω ψοφησε; Παιρνω στο 1265 και μου λεει ολες τις αλλες προσφορες αλλα οχι αυτην. Καταργηθηκε;:worry:

για ενα μηνα ηταν

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Η προσφορα με τα 1200 λεπτα προς ολους με 5 ευρω ψοφησε; Παιρνω στο 1265 και μου λεει ολες τις αλλες προσφορες αλλα οχι αυτην. Καταργηθηκε;:worry:

 

Kαταργήθηκε (ή, σε μαρκετινίστικη διάλεκτο, αναπροσαρμόσθηκε).

 

Έκοψαν τα δωρεάν λεπτά στα μισά (600 λεπτά από 1200).

 

Κατάργησαν τις δωρεάν κλήσεις σε σταθερά.

 

Κατάργησαν τα δωρεάν sms.

 

... αλλά κράτησαν την χρέωση ανά τρίλεπτο από την αρχή ως το τέλος της κλήσης. Και την αδυναμία να ελέγξεις ποιοί αριθμοί είναι F2G και ποιοί όχι. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kαταργήθηκε (ή, σε μαρκετινίστικη διάλεκτο, αναπροσαρμόσθηκε).

 

Έκοψαν τα δωρεάν λεπτά στα μισά (600 λεπτά από 1200).

 

Κατάργησαν τις δωρεάν κλήσεις σε σταθερά.

 

Κατάργησαν τα δωρεάν sms.

 

... αλλά κράτησαν την χρέωση ανά τρίλεπτο από την αρχή ως το τέλος της κλήσης. Και την αδυναμία να ελέγξεις ποιοί αριθμοί είναι F2G και ποιοί όχι. :rolleyes:

 

Ένα κολπάκι για να βλέπετε ποιοί αριθμοί είναι F2G και ποιοί όχι είναι να καλείτε το 6935601268 (υπηρεσία ανανέωσης χρόνου άλλου κινητού) και να πληκτρολογείτε τον αριθμό. Εάν σας πει ότι είναι λάθος ή πέσει η γραμμή σημαίνει πως είναι συμβόλαιο ή άλλου δικτύου. Αν συνεχίσει και σας ζητήσει αριθμό κάρτας σημαίνει πως είναι καρτοκινητό. Και νομίζω πως στη WIND πριν ζητήσει κάρτα σας λέει σε ποιό πακέτο ανήκει (για να αποκλείσετε καρτοσυμβόλαια, momad ή AB).

Link to comment
Share on other sites

Ένα κολπάκι για να βλέπετε ποιοί αριθμοί είναι F2G και ποιοί όχι είναι να καλείτε το 6935601268 (υπηρεσία ανανέωσης χρόνου άλλου κινητού) και να πληκτρολογείτε τον αριθμό. Εάν σας πει ότι είναι λάθος ή πέσει η γραμμή σημαίνει πως είναι συμβόλαιο ή άλλου δικτύου. Αν συνεχίσει και σας ζητήσει αριθμό κάρτας σημαίνει πως είναι καρτοκινητό. Και νομίζω πως στη WIND πριν ζητήσει κάρτα σας λέει σε ποιό πακέτο ανήκει (για να αποκλείσετε καρτοσυμβόλαια, momad ή AB).

 

Ναι αλλά η κλήση στο 6935601268 χρεώνεται κανονικά, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά η κλήση στο 6935601268 χρεώνεται κανονικά, έτσι δεν είναι;

 

Ως λύση ανάγκης το σκέφτηκα αφού προφανώς χρεώνεται. Αλλά είναι υπόθεση μικρότερη τους ενός λεπτού.

 

Δεν ξέρω επίσης αν το cc της Wind δίνει τη πληροφορία αυτή.

Link to comment
Share on other sites

OK.. Στην ανάγκη σίγουρα μπορεί να φανεί χρήσιμο..

Είναι απαραίτητη όμως μια τέτοια δωρεάν υπηρεσία από τη WIND για να ολοκληρωθεί το nonstop της παρέας..

Link to comment
Share on other sites

για συνδρομητες ομως μονο wind μπορουμε να χρησιμοποιουμε και την υπηρεσεια ring me now βεβαια χωρις να ξερουμε αν ειναι συμβολαιο η καρτοκινητη....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

εχω το c 702 και οταν με παιρνει η δικια μου συγκεκριμενα και μιλαμε οταν σε καποια στιγμη ερχεται μυνημα η δευτερη γραμμη ακουει και αυτη ....υπαρχει τροπος ρυθμησης να ακουω και εγω του δικου της κινητου τις εισερχομενες και τα μυνηματα?
Link to comment
Share on other sites

εχω το c 702 και οταν με παιρνει η δικια μου συγκεκριμενα και μιλαμε οταν σε καποια στιγμη ερχεται μυνημα η δευτερη γραμμη ακουει και αυτη ....υπαρχει τροπος ρυθμησης να ακουω και εγω του δικου της κινητου τις εισερχομενες και τα μυνηματα?
Είναι θέμα ρυθμίσεων της συσκευής αυτό, και όχι της γραμμής.
Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα τηλ στο 6935601268 αλλα πεφτει η γραμμη πριν χτυπησει...τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?

 

bored01 αλλα κολπακια ξερεις εκτος αυτου??

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με την υπηρεσια wind 1cent λεπτο στο αντοιστηχο προγραμμα vodafone alacarte?μπορουμε να συνεχιζουμε να ενεργοποιουμε την υπηρεσια χωρις να ανανεωνουμε με 10 ευρω καρτα τον μηνα?
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με την υπηρεσια wind 1cent λεπτο στο αντοιστηχο προγραμμα vodafone alacarte?μπορουμε να συνεχιζουμε να ενεργοποιουμε την υπηρεσια χωρις να ανανεωνουμε με 10 ευρω καρτα τον μηνα?

 

Η Υπηρεσία Wind 1 Cent πως ενεργοποιήτε;;:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

παιρνεισ το 1267,πατας το 4,μπαινεισ στο προγραμμα f2go5(ανοτιστηχο του alacarte) και μετα οριζεις τα νουμερα που θελεις!

το θεμα αν ισχυει ακομα

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιρνεισ το 1267,πατας το 4,μπαινεισ στο προγραμμα f2go5(ανοτιστηχο του alacarte) και μετα οριζεις τα νουμερα που θελεις!

το θεμα αν ισχυει ακομα

 

Μόνο Vodafone ή και άλλα;;:worry:Εφόσον πάω στο Ala C'arte.

Link to comment
Share on other sites

καθε μηνα μπορεις να αλλαζεις πακετο.οπιασδηποτε εταιρειας.cu-qcard-whats up.....
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καθε μηνα μπορεις να αλλαζεις πακετο.οπιασδηποτε εταιρειας.cu-qcard-whats up.....

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...