Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Τα 14.169 από που είναι;;;;

Από τα 156 gigas που είναι το summer Offer τα 14.169mb είναι για χρήση εξωτερικού.

Ουσιαστικά summer Offer roaming....😋

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι ημιάσχετο;

Θέλω να φύγω από σταθερό Βόνταφον και να πάω Νόβα (για το Μπάι μορ). Λήγει το συμβόλαιό μου την επόμενη εβδομάδα, οπότε φεύγω αναίμακτα.

Βλέπω ότι το φτηνότερο πρόγραμμα της Νόβα είναι 26 € το μήνα. Υπάρχει φτηνότερο και δεν αναφέρεται στο σάιτ; Και κάτι δωρεάν πάγια που'χω ακούσει, ισχύουν στην αγορά; Γιατί στο σάιτ δε λένε κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, damianos said:

Από τα 156 gigas που είναι το summer Offer τα 14.169mb είναι για χρήση εξωτερικού.

Ουσιαστικά summer Offer roaming....😋

20240903_015253.thumb.jpg.dab7f9bf1554e8a62ebe9c2153ad1124.jpg

20240903_013323.jpg.0f2c565928ede1425f8e3ecec845f8b7.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, epolala said:

Να ρωτήσω κάτι ημιάσχετο;

Θέλω να φύγω από σταθερό Βόνταφον και να πάω Νόβα (για το Μπάι μορ). Λήγει το συμβόλαιό μου την επόμενη εβδομάδα, οπότε φεύγω αναίμακτα.

Βλέπω ότι το φτηνότερο πρόγραμμα της Νόβα είναι 26 € το μήνα. Υπάρχει φτηνότερο και δεν αναφέρεται στο σάιτ; Και κάτι δωρεάν πάγια που'χω ακούσει, ισχύουν στην αγορά; Γιατί στο σάιτ δε λένε κάτι τέτοιο.

Στείλε μήνυμα στην φόρμα επικοινωνίας να σου δώσουν προσφορά. Ισως πετύχεις κάτι καλύτερο. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2024 at 9:34 ΜΜ, Bas said:

20240901_205017.jpg.5e3573f8bf63419476d7c99fcc1c23cb.jpg20240901_213642.jpg.89201d2984660134c0dfcc21b07b158a.jpg

Ποιό υπερισχύει τώρα;

Η ενεργοποίηση (για 4 ήμερες) έγινε 29/08

 

 

Αποδείχτηκε που το SMS ήρθε 1 μέρα νωρίτερα άπω αυτήν που έπρεπε...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, epolala said:

Να ρωτήσω κάτι ημιάσχετο;

Θέλω να φύγω από σταθερό Βόνταφον και να πάω Νόβα (για το Μπάι μορ). Λήγει το συμβόλαιό μου την επόμενη εβδομάδα, οπότε φεύγω αναίμακτα.

Βλέπω ότι το φτηνότερο πρόγραμμα της Νόβα είναι 26 € το μήνα. Υπάρχει φτηνότερο και δεν αναφέρεται στο σάιτ; Και κάτι δωρεάν πάγια που'χω ακούσει, ισχύουν στην αγορά; Γιατί στο σάιτ δε λένε κάτι τέτοιο.

Έχει το ADSL 24ari 20 ευρώ με το Buy More κανονικά... ΔΕΝ ξέρω εάν είναι διαθέσιμο στην περιοχή σού όμως γιατί προτιμάνε να δίνουν Fiber...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, epolala said:

Να ρωτήσω κάτι ημιάσχετο;

Θέλω να φύγω από σταθερό Βόνταφον και να πάω Νόβα (για το Μπάι μορ). Λήγει το συμβόλαιό μου την επόμενη εβδομάδα, οπότε φεύγω αναίμακτα.

Βλέπω ότι το φτηνότερο πρόγραμμα της Νόβα είναι 26 € το μήνα. Υπάρχει φτηνότερο και δεν αναφέρεται στο σάιτ; Και κάτι δωρεάν πάγια που'χω ακούσει, ισχύουν στην αγορά; Γιατί στο σάιτ δε λένε κάτι τέτοιο.

Πάντως έχει και η Vodafone αντίστοιχο που σου δίνει 10 GB. Λέει με κάθε ανανέωση των 15 ευρώ,αλλά σε άλλους μπήκε και χωρίς 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Πάντως έχει και η Vodafone αντίστοιχο που σου δίνει 10 GB. Λέει με κάθε ανανέωση των 15 ευρώ,αλλά σε άλλους μπήκε και χωρίς 

Δε με νοιάζουν τα GB, λεπτά ομιλίας θέλω, για μια θεία που έχουμε αναλάβει κι είναι στο γηροκομείο.

Άσε που η Βόνταφον δεν πιάνει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, epolala said:

Δε με νοιάζουν τα GB, λεπτά ομιλίας θέλω, για μια θεία που έχουμε αναλάβει κι είναι στο γηροκομείο.

Άσε που η Βόνταφον δεν πιάνει πουθενά.

Δες κ το Frog της Cosmote που δίνει με 3,02€ μηνιαίο πακετο ομιλίας 60+60 λεπτά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Δες κ το Frog της Cosmote που δίνει με 3,02€ μηνιαίο πακετο ομιλίας 60+60 λεπτά με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. 

Το'χω δει, ευχαριστώ. Το θέμα είναι ότι η θεία (καλά να'ναι!) μιλάει αρκετά περισσότερο. Γύρω στα 300'-400' το μήνα.
Το 1000άρι τής Nova είναι ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, epolala said:

Δε με νοιάζουν τα GB, λεπτά ομιλίας θέλω, για μια θεία που έχουμε αναλάβει κι είναι στο γηροκομείο.

Άσε που η Βόνταφον δεν πιάνει πουθενά.

Την ίδια κάλυψη έχουν,αφού στις περισσότερες κεραίες κάνουμε συνεγκατασταση. Στις ταχύτητες διαφέρουν 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Την ίδια κάλυψη έχουν,αφού στις περισσότερες κεραίες κάνουμε συνεγκατασταση. Στις ταχύτητες διαφέρουν 

Κι εγώ έτσι νόμιζα, αλλά όχι. Στη Τζια π.χ. που είναι το εξοχικό μας η Nova πιάνει ικανοποιητικά, η Vodafone ούτε γραμμούλα. Και όχι μόνο μες στο σπίτι, γενικά στο νησί. Όσοι έρχονται κι έχουν Vodafone δεινοπαθούν, ψάχνουν για wifi.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, epolala said:

Κι εγώ έτσι νόμιζα, αλλά όχι. Στη Τζια π.χ. που είναι το εξοχικό μας η Nova πιάνει ικανοποιητικά, η Vodafone ούτε γραμμούλα. Και όχι μόνο μες στο σπίτι, γενικά στο νησί. Όσοι έρχονται κι έχουν Vodafone δεινοπαθούν, ψάχνουν για wifi.

Αυτό θα διορθωθεί με την αλλαγή ορίων εκπομπής(Προς τα πάνω)το επόμενο διάστημα. Η Nova έχει κάνει κάποιες αυξήσεις στο όριο εκπομπής που φυσικά είναι παράνομο μέχρι να βγει η σχετική κυβερνητική απόφαση 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Αυτό θα διορθωθεί με την αλλαγή ορίων εκπομπής(Προς τα πάνω)το επόμενο διάστημα. Η Nova έχει κάνει κάποιες αυξήσεις στο όριο εκπομπής που φυσικά είναι παράνομο μέχρι να βγει η σχετική κυβερνητική απόφαση 

Αντι να φάει πρόστιμο η Νοβα, θα αυξήσουν και οι άλλες 2....

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω προσφορά για 7 ευρώ με 250gb +1000 ομιλια σε ένα από τα 2 νούμερα f2g παρ όλα αυτά η ενεργοποίηση μέσω sms καθίσταται αδύνατη. 

Λαμβάνω μήνυμα "δεν είσαι στο σωστό πακέτο σύνδεσης για να πάρεις την προσφορά" 

Μήπως το κατάργησαν την ενεργοποίηση με sms UD στο 12410? 

Άλλος χρήστης σε f2g με ανάλογη προσφορά κατάφερε να την ενεργοποίηση με sms αντί μέσω app? 

Screenshot_20240903-092716_Textra.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βγάζει ανεπαρκές υπόλοιπο (που ισχύει). Άρα το μήνυμα μάλλον δεν έχει αλλάξει. Δοκιμασε να το ενεργοποιήσεις τηλεφωνικά (1265). Άστο να μιλάει μέχρι να πει την προσφορά ("μονο για λίγο"), μην πατησεις κάτι πριν. Αργεί να το πει.

ΥΓ Κοίτα μόνο αν έχεις και τις δύο κάρτες στο ίδιο κινητό μην στέλνεις απο αυτη που δεν το εχει

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Εμένα μου βγάζει ανεπαρκές υπόλοιπο (που ισχύει). Άρα το μήνυμα μάλλον δεν έχει αλλάξει. Δοκιμασε να το ενεργοποιήσεις τηλεφωνικά (1265). Άστο να μιλάει μέχρι να πει την προσφορά ("μονο για λίγο"), μην πατησεις κάτι πριν. Αργεί να το πει.

ΥΓ Κοίτα μόνο αν έχεις και τις δύο κάρτες στο ίδιο κινητό μην στέλνεις απο αυτη που δεν το εχει

Όλα οκ έβαλα την sim όπου έχω την προσφορά μόνη της στο κινητό και πήρα την προσφορά με sms. 👍

Πριν το είχα και τις 2 sim στο ίδιο κινητό και μάλλον για αυτό λάμβανα το μήνυμα απόρριψης παρ όλο έθεσα ως default sim αυτήν που μου έδινε την προσφορά. 

Screenshot_20240903-145531_Textra.png

Screenshot_20240903-145534_Textra.png

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, ενεργοποιήθηκε μια γραμμή που έχω free2go και έχω πάλι κάνα δυο απορίες 

1ον WiFi calling δεν βλέπω, πρέπει να στείλω κάπου μήνυμα; Η συσκευή είναι s21+, με την cote κ voda είχα κανονικά

2ον Στην αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας έχει από νούμερο 1 έως 28, αν επιλέξω 28 σημαίνει κάθε 28 ημέρες ή κάθε 28 του μήνα; 

Προς το παρών από σήμα μια χαρά τα πάμε, πιστεύω καλύτερα από voda

 

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

VOW ΝΑΙ στο 1202

Ημερομηνίες είναι τα νούμερα για την αυτόματη ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kmpatra said:

VOW ΝΑΙ στο 1202

Ημερομηνίες είναι τα νούμερα για την αυτόματη ανανέωση

Λάθος εντολή μου βγάζει

Επίσης αν δώσω εντολή κάθε 28 του μήνα να γίνεται αυτόματη ανανέωση τα υπόλοιπα θα χάνονται; Διότι το πακέτο που έχω λήγει κάθε 30 ημέρες 

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι φαίνεται από τη σελίδα τους ενεργοποιείται αυτόματα λέει στις συμβατές συσκευές και δεν απαιτεί την αποστολή του μηνύματος.

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/diktio-kalipsi/poies-einai-oi-simvates-siskeues-gia-to-wifi-calling?new

Την s21+ δεν βλέπω να την έχει. Αν και σε ορισμένες συσκευές ενεργοποιείται έστω και αν δεν είναι στη λίστα. Π.χ. έχει αρχίσει να δουλευει στο motorola μου.

Στις ρυθμίσεις του κινητού όσον αφορά την κάρτα sim, μήπως υπάρχει διακόπτης για το wi-fi calling και πρέπει να τον ανοίξεις?

Link to comment
Share on other sites

Γράφει S21 series, λίγο δύσκολο να είναι εκτός, ανοικτός είναι ο διακόπτης έχω κάνει και reboot αλλά πάλι τίποτα, όσο αφορά για την αυτόματη ανανέωση θα χάνω τα υπόλοιπα αν το βάλω κάθε 28 του μήνα; Το πρόγραμμα που έχω  λήγει κάθε 30 μέρες

Link to comment
Share on other sites

τα υπολοιπα απο πακετα εννοείς? θα ελεγα αν δεν ειναι αναγκη να απενεργοποιησεις τα αυτοματα πακετα και να τα βαζεις χειροκινητα. Με την απενεργοποιηση θα βλέπεις τις τιμες χωρις το φορο, δηλ. ακριβως το ποσο που θα τραβαει απο το υπολοιπο.

με τα αυτοματα, ναι ειναι πιθανον καθε μηνα  να χανεις τα υπολοιπα ωσπου να γινει η ανανεωση. Να το επιβεβαιωσει αν θελει και καποιος αλλος που το χρησιμοποιει, μηπως επανερχονται τα προηγουμενα υπολοιπα μετα, ή γινεται κατι αλλο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...