Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω κοιταξη πολλες φορες και ειναι f2g4 και οχι f2g2

Πώς ακριβώς το κοίταξες;

Εγώ όταν καλώ το 1269, μου λέει απλώς πως έχω το "Wind F2G" και δεν λέει αν είναι 2 ή 4 ή δεν ξέρω τι άλλο. Βέβαια, δεν μ' απασχολεί ιδιαίτερα, γιατί έχω τις 2 ώρες προς όλους , έχω και τα δωρεάν λεπτά προς Wind/Q με κάθε ανανέωση 10€, οπότε χαλάω μόνον για data. Απλώς από περιέργεια...

:p

Ένα κι Ένα -->
Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς το κοίταξες;

Εγώ όταν καλώ το 1269, μου λέει απλώς πως έχω το "Wind F2G" και δεν λέει αν είναι 2 ή 4 ή δεν ξέρω τι άλλο. Βέβαια, δεν μ' απασχολεί ιδιαίτερα, γιατί έχω τις 2 ώρες προς όλους , έχω και τα δωρεάν λεπτά προς Wind/Q με κάθε ανανέωση 10€, οπότε χαλάω μόνον για data. Απλώς από περιέργεια...

:p

 

αδελφε στο 1269 μου λεη οτι το νουμερο ειναι f2g4 οπως και σε αλλα παιδεια βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Γιατι απο τη wind ετσι ειπαν οτι τα 300 προς f2g ειχαν ημερομηνια ληξης και μετα εδωσαν παλι αλλα 300 χωρις ληξη προς ολη τη wind Προσοχη οχι q !!! Αν νομιζεις οτι δεν ειναι ετσι παρε 1260 να το διευκρινησεις
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Εχω το πακέτο των 100 ΜΒ για καρτοκινητό φ2γ2 το οποίο όμως δεν μου φτάνει. Είναι λίγα τα δεδομένα. Παλαιότερα υπήρχε 1 γκιγκα μπαϊτ με 15 ευρώ σε ένα αριθμό 19595... Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό; πως το ενεργοποιώ; εάν ανανεώνεται αυτόματα; θα επηρεάσει το φ2γ2 που εχω; ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Εχω το πακέτο των 100 ΜΒ για καρτοκινητό φ2γ2 το οποίο όμως δεν μου φτάνει. Είναι λίγα τα δεδομένα. Παλαιότερα υπήρχε 1 γκιγκα μπαϊτ με 15 ευρώ σε ένα αριθμό 19595... Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό; πως το ενεργοποιώ; εάν ανανεώνεται αυτόματα; θα επηρεάσει το φ2γ2 που εχω; ευχαριστώ!

 

υπαρχει ακομα αδελφε απλως στελνει 1GB στο 19595 με χρεωση 15ε για ενα μηνα.δεν επηρεαζη τπτ και δεν ανανεωνεται αυτοματα αλλα χειροκινητα δηλαδη οποτε θες το περνας μονος σου

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Εχω το πακέτο των 100 ΜΒ για καρτοκινητό φ2γ2 το οποίο όμως δεν μου φτάνει. Είναι λίγα τα δεδομένα. Παλαιότερα υπήρχε 1 γκιγκα μπαϊτ με 15 ευρώ σε ένα αριθμό 19595... Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό; πως το ενεργοποιώ; εάν ανανεώνεται αυτόματα; θα επηρεάσει το φ2γ2 που εχω; ευχαριστώ![

 

Στέλνεις 1GB στο 19595 ( κόστος 15 ευρώ 30 ημέρες).Δεν επηρεάζει τίποτα.Το χρησιμοποιώ κι εγώ,μηνιαίως.

Link to comment
Share on other sites

Α, πολύ ωραία! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κ κάτι ακόμα, θέλω να το χρησιμοποιήσω για να μπαίνω από το λαπτοπ δηλαδή να κάνω tethering ME usb με το κινητό μου. Υπάρχει τρόπος να ελέγχω το διαθέσιμο υπολοίπω πχ από το σαΐτ του φ2γ ή πρέπει να το βλέπω από το μετρητή του κινητού;
Link to comment
Share on other sites

Α, πολύ ωραία! Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κ κάτι ακόμα, θέλω να το χρησιμοποιήσω για να μπαίνω από το λαπτοπ δηλαδή να κάνω tethering ME usb με το κινητό μου. Υπάρχει τρόπος να ελέγχω το διαθέσιμο υπολοίπω πχ από το σαΐτ του φ2γ ή πρέπει να το βλέπω από το μετρητή του κινητού;

 

Και από το site του F2G και με μήνυμα.Στέλνεις υπ στο 19595.

Link to comment
Share on other sites

παιδεια και ενα ευχαριστω απο εμενα....

Σημερα μετα απο 3 email και 6 μερες τελικα μου αλαξανε το πακετακι μου απο f2g4 σε f2g2 ολεεεεεεεεεε:D:D:D

μακαρι να μου δινανε και τα 120΄δωρεαν σε εθνικες κλησεις που δωσανε σε καποιους τυχερους αλλα και παλι δεν με χαλαη και ετσι:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδεια και ενα ευχαριστω απο εμενα....

Σημερα μετα απο 3 email και 6 μερες τελικα μου αλαξανε το πακετακι μου απο f2g4 σε f2g2 ολεεεεεεεεεε:D:D:D

μακαρι να μου δινανε και τα 120΄δωρεαν σε εθνικες κλησεις που δωσανε σε καποιους τυχερους αλλα και παλι δεν με χαλαη και ετσι:lol::lol:

 

Πάντως η WIND τελευταία κάνει κινήσεις προς το καλύτερο με το αποκορύφωμα τα πακέτα non stop που είναι τα καλύτερα στην καρτοκινητή και τα bonus από το myf2g!Ξέρω μερικά άτομα που από wu ήρθαν στο f2g και δεν το έχουν μετανοιώσει μιας και πληρώνουν πολύ λιγότερα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 1 10αρα καρτα και πηρα 120 λεπτα προς ολους και 300 προς wind.

εβαλα ακομα μια και πηρα παλι τα ιδια.

συνολο 4 ωρες προς ολα τα δικτυα 600 προς wind και 10 ευρω για 15 ημερες.

υπαρχει τετοιο συμβολαιο.....?!?!?! φοβερες προσφορες κανει.

ενεργοποιησα και το πακετο 1gb 15 ευρω.

μπαινει στην ακρη το whatsup... οσο κρατησει η προσφορα.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα 1 10αρα καρτα και πηρα 120 λεπτα προς ολους και 300 προς wind.

εβαλα ακομα μια και πηρα παλι τα ιδια.

συνολο 4 ωρες προς ολα τα δικτυα 600 προς wind και 10 ευρω για 15 ημερες.

υπαρχει τετοιο συμβολαιο.....?!?!?! φοβερες προσφορες κανει.

ενεργοποιησα και το πακετο 1gb 15 ευρω.

μπαινει στην ακρη το whatsup... οσο κρατησει η προσφορα.

 

καλα πως και κερδισες τα 120΄ επισης μονο στην πρωτη καρτα γινετε αυτο που λες με τα 120΄και τα 300΄εσυ τα κερδισες 2 φορες μεσα στον μηνα?

Link to comment
Share on other sites

Στο site της wind, στην κατηγορία καρτοκινητής, γράφει για διπλάσιο χρόνο ομιλίας από 10ευρώ ανανέωση, χωρίς να διευκρινίζει πόσο χρόνο δίνει. Ένας άνθρωπος που σκέφτεται να πάει στη wind, θα μυρίσει τα νύχια του για να καταλάβει τις προσφορές της? Επειδή λοιπόν στο site τα έχουν κάνει μπάχαλο, αν κάποιος έχει την καλοσύνη και ξέρει, ας γράψει τις προσφορές και τα πακέτα που δίνει η wind γιατί πολλοί πλέον το σκέφτονται να την κάνουν προς τα κει χωρίς όμως να γνωρίζουν τι δίνει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Στο site της wind, στην κατηγορία καρτοκινητής, γράφει για διπλάσιο χρόνο ομιλίας από 10ευρώ ανανέωση, χωρίς να διευκρινίζει πόσο χρόνο δίνει. Ένας άνθρωπος που σκέφτεται να πάει στη wind, θα μυρίσει τα νύχια του για να καταλάβει τις προσφορές της? Επειδή λοιπόν στο site τα έχουν κάνει μπάχαλο, αν κάποιος έχει την καλοσύνη και ξέρει, ας γράψει τις προσφορές και τα πακέτα που δίνει η wind γιατί πολλοί πλέον το σκέφτονται να την κάνουν προς τα κει χωρίς όμως να γνωρίζουν τι δίνει. Ευχαριστώ.

 

Πρέπει να ψάξεις να δεις τις χρεώσεις...

http://www.wind.com.gr/files/1/wind-card-to-all/PriceListWindCardToAll.pdf

Δεν μπορεί να σου πει στο site το χρόνο γιατί υπάρχουν και άλλα άτομα που κάνουν διαφορετική χρήση.

Ουσιαστικά με 10€ (+διπλασιασμό) έχεις περίπου μια ώρα προς όλους...

Αν δεις χρεώνει 0,40€/λεπτό κανονικά, οπότε με το διπλασιασμό είναι σαν να πέφτει στο μισό (0,20€)

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ψάξεις να δεις τις χρεώσεις...

http://www.wind.com.gr/files/1/wind-card-to-all/PriceListWindCardToAll.pdf

Δεν μπορεί να σου πει στο site το χρόνο γιατί υπάρχουν και άλλα άτομα που κάνουν διαφορετική χρήση.

Ουσιαστικά με 10€ (+διπλασιασμό) έχεις περίπου μια ώρα προς όλους...

Αν δεις χρεώνει 0,40€/λεπτό κανονικά, οπότε με το διπλασιασμό είναι σαν να πέφτει στο μισό (0,20€)

 

Δεν το κατάλαβα. Παραπάνω κάποιος γράφει για 120' που πήρε με ανανέωση 10ευρώ + άλλα 300 προς wind. Ισχύει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ανανέωση και έβαλα μια 5 αρά και μετά μια 20 αρά κάρτα και μου διπλασίασε την 5 αρά , έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; πηρά την εξυπηρέτηση πελατών και τους ενημέρωσα έγινε καταγραφή του αιτήματος μου και περιμένω. Μήπως έχει αλλάξει κάτι;
venceremos
Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα ανανέωση και έβαλα μια 5 αρά και μετά μια 20 αρά κάρτα και μου διπλασίασε την 5 αρά , έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; πηρά την εξυπηρέτηση πελατών και τους ενημέρωσα έγινε καταγραφή του αιτήματος μου και περιμένω. Μήπως έχει αλλάξει κάτι;

 

μηπως εκανες το αντιστροφο.επισης τι ειναι ο αριθμος f2g η wind καρτοκινητη???

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση... εχω ενεργοποιημενο το πακετο με τα 600 λεπτα και μηνυματα προς Q/wind το οποιο ληγει στις 7/11 .. σημερα εβαλα 20 ευρω και μου εδωσε 600 λεπτα ομιλιας και 120 ΜΒ για ενα μηνα.Τα υπολοιπα λεπτα ομιλιας και μηνυματων που εχω ηδη ενεργοποιημενο τι γινεται τα χανω??η πρωτα καταναλωνονται τα μυνηματα και τα λεπτα απο το πακετο που εχω ηδη αγορασει ??
Link to comment
Share on other sites

Τα δωρεάν λεπτά με ανανέωση 10€ έγιναν 300 (απο 100 τον Ιούλιο, δηλαδή επί 3) και τα MB έμειναν... 20; :-(

Μα, 20;

Πείτε με πλεονέκτρια, αλλά αν δεν πάνε τουλάχιστον 30 τα MB (μην πω 60 (δηλαδή 20 επί 3), δεν θα ανανεώσω, θα τρώω απο τις καβάντζες...

Και θέλουμε πίσω και το sharing!

Ακούει η Wind;

;-)

Link to comment
Share on other sites

μηπως εκανες το αντιστροφο.επισης τι ειναι ο αριθμος f2g η wind καρτοκινητη???

όχι δεν έκανα το αντίστροφο f2go2 είναι το νούμερο και μου το επιβεβαίωσαν και από την εξυπηρέτηση πελατών ότι διπλασίασε την πρώτη κάρτα . Πηρά τρεις φόρες τηλέφωνο την πρώτη φόρα το σήκωσε μια υπάλληλος και μου έλεγε κάτι άκυρα ότι η πρόσφορα έλιξε και ότι διπλασιάζει την πρώτη κάρτα , μπήκα στο site και δεν είδα να γράφει κάτι τέτοιο παίρνω ξανά τηλέφωνο και το σηκώνει μια άλλη υπάλληλος τις λέω το πρόβλημα και μου έκλεισε την γραμμή ,μιλούσα πολύ ευγενικά χωρίς φωνές και παίρνω και μια τρίτη και το σήκωσε ένας άντρας και το κατέγραψε και μου είπε ότι θα μου στείλουν μήνυμα . Ρωτώ μήπως όντως άλλαξε κάτι και δεν το γνωρίζουμε ακόμα.

venceremos
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έκανα το αντίστροφο f2go2 είναι το νούμερο και μου το επιβεβαίωσαν και από την εξυπηρέτηση πελατών ότι διπλασίασε την πρώτη κάρτα . Πηρά τρεις φόρες τηλέφωνο την πρώτη φόρα το σήκωσε μια υπάλληλος και μου έλεγε κάτι άκυρα ότι η πρόσφορα έλιξε και ότι διπλασιάζει την πρώτη κάρτα , μπήκα στο site και δεν είδα να γράφει κάτι τέτοιο παίρνω ξανά τηλέφωνο και το σηκώνει μια άλλη υπάλληλος τις λέω το πρόβλημα και μου έκλεισε την γραμμή ,μιλούσα πολύ ευγενικά χωρίς φωνές και παίρνω και μια τρίτη και το σήκωσε ένας άντρας και το κατέγραψε και μου είπε ότι θα μου στείλουν μήνυμα . Ρωτώ μήπως όντως άλλαξε κάτι και δεν το γνωρίζουμε ακόμα.

 

σου εκλεισε το τηλεφωνο στα μουτρα;διαβασα καλα;και δεν συγκρατησες το ονομα της;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σου εκλεισε το τηλεφωνο στα μουτρα;διαβασα καλα;και δεν συγκρατησες το ονομα της;

Όχι δεν με ενδιαφέρει αν το έκανε σκόπιμα ή άθελα της εμένα με νοιάζει να μου πιστώσουν τα χρήματα του διπλασιασμού 15 ευρώ κλίσεων δεν είναι λίγα .

venceremos
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έκανα το αντίστροφο f2go2 είναι το νούμερο και μου το επιβεβαίωσαν και από την εξυπηρέτηση πελατών ότι διπλασίασε την πρώτη κάρτα . Πηρά τρεις φόρες τηλέφωνο την πρώτη φόρα το σήκωσε μια υπάλληλος και μου έλεγε κάτι άκυρα ότι η πρόσφορα έλιξε και ότι διπλασιάζει την πρώτη κάρτα , μπήκα στο site και δεν είδα να γράφει κάτι τέτοιο παίρνω ξανά τηλέφωνο και το σηκώνει μια άλλη υπάλληλος τις λέω το πρόβλημα και μου έκλεισε την γραμμή ,μιλούσα πολύ ευγενικά χωρίς φωνές και παίρνω και μια τρίτη και το σήκωσε ένας άντρας και το κατέγραψε και μου είπε ότι θα μου στείλουν μήνυμα . Ρωτώ μήπως όντως άλλαξε κάτι και δεν το γνωρίζουμε ακόμα.

 

Ο διπλασιασμός ισχύει για 30 ημέρες ή για 15;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...