Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σπαστικό είναι αυτό .... άσε που η ιδία μου έκλεψε ξανά τα ψιλά είμαι 200% σίγουρος οτι είχα μέσα 0.20€ απο τα πρώην 500ΜΒ :mad:

 

ανανεωσε σε ενα καταστημα.βαλε ενα ευρω να κανεις την δουλεια σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να εχω ειδοποιηση για καινουρια email(hotmail,gmail) στο κινητο μου;(απλη συσκευη εχω)

 

Αν ειναι απλη οπως λες, δε γινεται κατι τετοιο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απλη οπως λες, δε γινεται κατι τετοιο.

 

Eυχαριστω.Mε βονταφον υπαρχει τιποτα;Aν οχι μονο με κοσμοτε δηλαδη(mycosmos)

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι απλη οπως λες, δε γινεται κατι τετοιο.

γτ? κι οι απλές μπαίνουν ιντερνετ κι οι περισσότερες έχουν και email client

Link to comment
Share on other sites

με πηραν απο τα κεντρικα της wind(και καλα), με αποκρυψη για να με ενημερωσουν οτι απο 1/7 σταματουν ολες οι προσφορες στην καρτοκινητη για επικοινωνια μεταξυ του ιδιου δικτυου και μου προτεινε καρτοσυμβολαιο που προσφερει 1500 λεπτα προς wind και 45 προς ολους τους αλλους με 16,5 ευρω. απανταω στην ευγενικη μεν αλλα παντελως ασχετη κοπελα οτι σταματανε τα δωρεαν λεπτα με καθε ανανεωση,δηλαδη αυτο http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx και συνεχισα λεγοντας της οτι απο 1/7 θε ενεργοποιω ενα απο αυτα τα πακετα non stop http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/non-stop.aspx. η απαντηση της ηταν οτι απο 1/7 θα σταματησουν να ισχυουν ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ NON STOP και οτι η μονη λυση ειναι να αλλαξω σε καρτοπρογραμμα. βεβαιως γελασα και οταν της ζητησα να μου στειλει γραπτα με fax ολα οσα μου ελεγε μου ειπε οτι θα ξαναεπικοινωνησει μαζι μου για να μου ζητησει τον αριθμο του fax. δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι εχω το προγραμμα f2g2. σε καθε περιπτωση προσοχη και τα ματια σας 14 γιατι επικοινωνουνε με συνδρομητες καρτοκινητης και προσπαθουνε να τους πλασαρουνε συμβολαια και καρτοπρογραμματα. πολυ προσοχη μην την πατησετε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγη ώρα, παίρνοντας τηλέφωνο στο 1342, διαπίστωσα το εξής:

Το καρτοκινητό της μητέρας μου από εποχής Telestet, ανήκε σε ένα πρόγραμμα "Αfternoon" χωρίς άλλες εξηγήσεις περί χρεώσεων. Από την εξυπηρέτηση πελατών, με είχαν ήδη πληροφορήσει ότι το πακέτο που ανήκει το κινητό είναι το F2G. Μπαίνοντας στο site της Wind και βλέποντας τον τιμοκατάλογο (που για κάποιο λόγο ανήγει μόνο σε ΙΕ και όχι σε Firefox), είδα ότι το F2G έχει χρέωση 0,0061€/δευτ*. Κι εδώ έρχεται ο αστερίσκος... Κάτω-κάτω λοιπόν, εξηγείται με ψιλά γράμματα ότι για συνδέσεις προγενέστερες του 2009, η χρέωση είναι 0,0103€/δευτ και ότι θα πρέπει οι κάτοχοι να πάρουν στο 1342 και να αλλάξουν σε F2G4.

 

Είναι κι αυτός ένας τρόπος να βγάζεις λεφτά... Μέχρι πότε όμως;

Link to comment
Share on other sites

Όσο υπάρχουν μη ενημερωμένοι πελάτες , Θα πληρώνουν.
Link to comment
Share on other sites

Όσο υπάρχουν μη ενημερωμένοι πελάτες , Θα πληρώνουν.

 

Ok, θα πω της μάνας μου να μπαίνει συχνά πυκνά στο site της Wind ή ακόμα καλύτερα σ' αυτό το forum και να τσεκάρει τις προσφορές και τα καινούρια οικονομικά πακέτα καρτοκινητής... Αρκεί να βρει από πού ανοίγει το PC...

 

Να σου πω την αλήθεια, την περίμενα μια τέτοιου τύπου απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα πω της μάνας μου να μπαίνει συχνά πυκνά στο site της Wind ή ακόμα καλύτερα σ' αυτό το forum και να τσεκάρει τις προσφορές και τα καινούρια οικονομικά πακέτα καρτοκινητής... Αρκεί να βρει από πού ανοίγει το PC...

 

Να σου πω την αλήθεια, την περίμενα μια τέτοιου τύπου απάντηση...

Πες τότε στη μητέρα σου να κάνει μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή όπου αλλού θέλει και να πει ότι η Telestet/TIM/Wind δεν την ενημέρωσε.

Link to comment
Share on other sites

με πηραν απο τα κεντρικα της wind(και καλα), με αποκρυψη για να με ενημερωσουν οτι απο 1/7 σταματουν ολες οι προσφορες στην καρτοκινητη για επικοινωνια μεταξυ του ιδιου δικτυου και μου προτεινε καρτοσυμβολαιο που προσφερει 1500 λεπτα προς wind και 45 προς ολους τους αλλους με 16,5 ευρω. απανταω στην ευγενικη μεν αλλα παντελως ασχετη κοπελα οτι σταματανε τα δωρεαν λεπτα με καθε ανανεωση,δηλαδη αυτο http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx και συνεχισα λεγοντας της οτι απο 1/7 θε ενεργοποιω ενα απο αυτα τα πακετα non stop http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/non-stop.aspx. η απαντηση της ηταν οτι απο 1/7 θα σταματησουν να ισχυουν ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ NON STOP και οτι η μονη λυση ειναι να αλλαξω σε καρτοπρογραμμα. βεβαιως γελασα και οταν της ζητησα να μου στειλει γραπτα με fax ολα οσα μου ελεγε μου ειπε οτι θα ξαναεπικοινωνησει μαζι μου για να μου ζητησει τον αριθμο του fax. δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι εχω το προγραμμα f2g2. σε καθε περιπτωση προσοχη και τα ματια σας 14 γιατι επικοινωνουνε με συνδρομητες καρτοκινητης και προσπαθουνε να τους πλασαρουνε συμβολαια και καρτοπρογραμματα. πολυ προσοχη μην την πατησετε

πιστεύω να έχουμε δίκιο γιατί παίζει πολύ απατεωνιά τελευταία αν και ας κρατάμε και καμιά πισινί γιατί το καρτέλ δε ξέρουμε τι έχει απαοφασίσει και μπορει η wind να άλλαξε πρόσφατα όλα τα νον στοπ πακέτα της αλλά ξέρουμε καλά οτι αν οι άλλοι αποφασίσουν να τα κόψουν όλα η wind αν και ουραγός ξέρουμε καλά ότι θα τα κόψεικι αυτή ποιος ξέχασε τις περικοπές στα wind S-XL μια μόλις μέρα μετά τη τη παρουσιάση αντίστοιχων πετσοκομμένων πακέτων από τις άλλες δυο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πες τότε στη μητέρα σου να κάνει μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ ή όπου αλλού θέλει και να πει ότι η Telestet/TIM/Wind δεν την ενημέρωσε.

 

Τι εννοείς "...ή όπου αλλού θέλει...";

Το post του pexths το είδες, ή να κάνει κι αυτός μια καταγγελία "όπου θέλει";

 

Εγώ έχω να πω ότι με παίρνουν τηλέφωνο όλοι οι πάροχοι (κινητής-σταθερής) στις πιο απίθανες ώρες, για να με ενημερώσουν για τα νέα πακέτα τους. Μόνο ο πάροχος που κάθε φορά ανήκω δε με έχει πάρει ποτέ για να μου ανακοινώσει κάποια αλλαγή σε πακέτα. Έχω πρόσφατη εμπειρία από ΟΤΕ... Και δε χρειάζεται καν να με πάρουν τηλέφωνο. Αρκεί ένα ενημερωτικό email στη διεύθυνση που τους έχω δηλώσει. Πιο απλό και πιο φτηνό...

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω να έχουμε δίκιο γιατί παίζει πολύ απατεωνιά τελευταία αν και ας κρατάμε και καμιά πισινί γιατί το καρτέλ δε ξέρουμε τι έχει απαοφασίσει και μπορει η wind να άλλαξε πρόσφατα όλα τα νον στοπ πακέτα της αλλά ξέρουμε καλά οτι αν οι άλλοι αποφασίσουν να τα κόψουν όλα η wind αν και ουραγός ξέρουμε καλά ότι θα τα κόψεικι αυτή ποιος ξέχασε τις περικοπές στα wind S-XL μια μόλις μέρα μετά τη τη παρουσιάση αντίστοιχων πετσοκομμένων πακέτων από τις άλλες δυο

 

η προσφορα με τα δωρεαν λεπτα ανανεωσης ειχε περιορισμενη διαρκεια απο την ημερα που ανανεωθηκε. τα πακετα νον στοπ δεν προκειται να καταργηθουνε. ακομα και να υπηρχε μια τετοια σκεψη θα ειχε βγαλει ανακοινωση η wind.

χωρις να φανταζομαι πραγματα και να βλεπω φαντασματα πιστευω οτι η wind προσπαθει να ελαχιστοποιησει οσο μπορει τους κατοχους f2g2. σε κανενα αλλο νουμερο f2g δεν με πηρε παρα μονο στο f2g2 και το ιδιο και στο νουμερο της μανας μου. τυχαιο?ισως αν και δεν το νομιζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνετε..

εδώ τώρα τι κάνουμε ...

το πειράζουμε το f2g2..η θα γίνει κάνα λάθος

 

WIND Καρτοκινητή

Για τους δικαιούχους του ΟΑΕΔ η εταιρεία προσφέρει 120’ δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα σταθερά κάθε μήνα ενώ με κάθε ανανέωση €10 και άνω δίνεται Διπλάσιος Χρόνος Ομιλίας προς WIND & Q

 

Σούπερ! Γνωριζει κανεις αν ενας δικαιούχος εχει 2 αριθμους στο ονομα του, αν τα διακαιούται κ στα δυο? Μάλλον οχι ε? :O

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνετε..

εδώ τώρα τι κάνουμε ...

το πειράζουμε το f2g2..η θα γίνει κάνα λάθος

 

WIND Καρτοκινητή

Για τους δικαιούχους του ΟΑΕΔ η εταιρεία προσφέρει 120’ δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα σταθερά κάθε μήνα ενώ με κάθε ανανέωση €10 και άνω δίνεται Διπλάσιος Χρόνος Ομιλίας προς WIND & Q

Όχι δεν το πειράζουμε διότι

H Wind καρτοκινητή χρεώνει 0,37 και με τον διπλασιασμό σου έρχεται 0,185

το F2G2 έχει 0,108 και χρέωση ανα δευτερόλεπτο

Τα 120 λεπτά σε σταθερά έχουν 5 ευρώ.

Δεν θα χάλαγα το F2G2 με τίποτα ουτε για 5 ευρώ ( άσε που δεν είμαι άνεργος....)

Πέρυση τον Ιούλιο που ήμουν άνεργος , γράφτηκα στην προσφορά της Cosmote ( ισχύει ακόμα μέχρι Ιούλιο 2011 και μου κάνουν 15 % έκπτωση)

Link to comment
Share on other sites

με πηραν απο τα κεντρικα της wind(και καλα), με αποκρυψη για να με ενημερωσουν οτι απο 1/7 σταματουν ολες οι προσφορες στην καρτοκινητη για επικοινωνια μεταξυ του ιδιου δικτυου και μου προτεινε καρτοσυμβολαιο που προσφερει 1500 λεπτα προς wind και 45 προς ολους τους αλλους με 16,5 ευρω. απανταω στην ευγενικη μεν αλλα παντελως ασχετη κοπελα οτι σταματανε τα δωρεαν λεπτα με καθε ανανεωση,δηλαδη αυτο http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx και συνεχισα λεγοντας της οτι απο 1/7 θε ενεργοποιω ενα απο αυτα τα πακετα non stop http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g/non-stop.aspx. η απαντηση της ηταν οτι απο 1/7 θα σταματησουν να ισχυουν ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΚΕΤΑ NON STOP και οτι η μονη λυση ειναι να αλλαξω σε καρτοπρογραμμα. βεβαιως γελασα και οταν της ζητησα να μου στειλει γραπτα με fax ολα οσα μου ελεγε μου ειπε οτι θα ξαναεπικοινωνησει μαζι μου για να μου ζητησει τον αριθμο του fax. δεν ξερω αν παιζει ρολο οτι εχω το προγραμμα f2g2. σε καθε περιπτωση προσοχη και τα ματια σας 14 γιατι επικοινωνουνε με συνδρομητες καρτοκινητης και προσπαθουνε να τους πλασαρουνε συμβολαια και καρτοπρογραμματα. πολυ προσοχη μην την πατησετε

η προσφορα με τα δωρεαν λεπτα ανανεωσης ειχε περιορισμενη διαρκεια απο την ημερα που ανανεωθηκε. τα πακετα νον στοπ δεν προκειται να καταργηθουνε. ακομα και να υπηρχε μια τετοια σκεψη θα ειχε βγαλει ανακοινωση η wind.

χωρις να φανταζομαι πραγματα και να βλεπω φαντασματα πιστευω οτι η wind προσπαθει να ελαχιστοποιησει οσο μπορει τους κατοχους f2g2. σε κανενα αλλο νουμερο f2g δεν με πηρε παρα μονο στο f2g2 και το ιδιο και στο νουμερο της μανας μου. τυχαιο?ισως αν και δεν το νομιζω

αυτή είναι παλιά τακτική, σε μένα το κάνανε και πέρσι που χα απλό f2g

Link to comment
Share on other sites

Και τον Μάρτιο πέρναν τηλέφωνο για να πούν ότι λήγουν οι προσφορές , αλλά τελικά δεν έληξαν .

Περαν τούτου , με ανανέωση στις 30/06 θα έχουμε την προσφορά μέχρι 30/07 όπως με σημερινή ανανέωση τα πέρνουμε μέχρι 18/07 .

Άρα έχουμε όλο τον καιρό να πάμε σε συμβόλαιο αν κάτι τέτιο μας βολεύει . Αν είμουνα πωλητής συνδέσεων , τα ίδια θα έλεγα και εγώ στους πελάτες μου ...

Link to comment
Share on other sites

12 χρονια καρτοκινητο wind βασικο νουμερο, ποτε δε με ειχε παρει κανεις για "προσφορες".

Φετος εχουν λυσσαξει απο Cosmote και Vodafone να με παιρνουν τηλεφωνο.

Σιγουρα εχει να κανει με τη δηλωση των καρτοκινητων, και με το οτι ψαχνουν πελατη για συμβολαιο με το κυαλι πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Και τον Μάρτιο πέρναν τηλέφωνο για να πούν ότι λήγουν οι προσφορές , αλλά τελικά δεν έληξαν .

Περαν τούτου , με ανανέωση στις 30/06 θα έχουμε την προσφορά μέχρι 30/07 όπως με σημερινή ανανέωση τα πέρνουμε μέχρι 18/07 .

Άρα έχουμε όλο τον καιρό να πάμε σε συμβόλαιο αν κάτι τέτιο μας βολεύει . Αν είμουνα πωλητής συνδέσεων , τα ίδια θα έλεγα και εγώ στους πελάτες μου ...

 

εχεις δικιοα βασιλη. επειδη ακριβως κανουν την δουλεια τους γιαυτο ημουνα πολυ ευγενικος με την κοπελα. το να θες να προωθησεις ενα προγραμμα δεν ειναι κακο. το να το κανεις ομως λεγοντας ψεμματα ειναι ενοχλητικο. γιαυτο της ειπα οτι δεν επιθυμω περαιτερω ενημερωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στις 17/6 μου ηρθε μηνυμα που ελεγε οτι το bonus μου τελειωνει στις 18/6, η ανανεωση μου στις 18/6 ηταν 5ε...οποτε στις 18/6 εκανα ανανεωση με 20ε αλλα διπλασιασμο δεν ειδα...η καρτα των 20ε που εβαλα δεν ειναι η 2η καρτα του μηνα? απο τη wind ισχυριστηκαν οτι επρεπε να ειχα κανει ανανεωση στις 17/6 ωστε να περιλαμβανεται στον προηγουμενο μηνα η ανανεωση και να παρω μπονους!

μπας και με δουλευουν? λολ

 

Υγ.χμ μαλλον δε μεινανε πολλοι χρηστες πλεον? :)

Link to comment
Share on other sites

σας αλλαξε κατι στο μηνυμα που ερχεται απο το 1269;;;....

 

εμενα μου λεει οτι εχω 300 δωρεαν λεπτα....απο που ξεφυτρωσαν αυτα τα λεπτα δεν ξερω :lol:....

 

ειχα κατι δωρεαν λεπτα προς fg2 που εδωσε απο το facebook....και τα οποια ειναι καπου 270 (κληση στο 1242).....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

σας αλλαξε κατι στο μηνυμα που ερχεται απο το 1269;;;....

 

εμενα μου λεει οτι εχω 300 δωρεαν λεπτα....απο που ξεφυτρωσαν αυτα τα λεπτα δεν ξερω :lol:....

 

ειχα κατι δωρεαν λεπτα προς fg2 που εδωσε απο το facebook....και τα οποια ειναι καπου 270 (κληση στο 1242).....

τωρα το ειδα κι εγώ, μηπως εινι αυτα απο το φεις ομως γιατι που τα ακουγαμε αυτα σιγουρα στο 1242?

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δε μπορώ να καταλάβω τι λεπτά είναι αυτά, του fb τα ακούς στο 1242. Πάντως δεν μειώνονται.
Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το βράδυ δεν μπορω να ανανεωσω το χρονο ομιλιας μου. Περνω το 1268 και απλα δεν ακουω τιποτα. Ουτε το μηνυμα μπορω να στειλω. Ομως αν παω να κανω κληση μου λεει οτι δεν εχω μοναδες
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω αυτα τα 300 λεπτα, δοκιμασα σε f2g κ δε μου τραβαει απο εκει, μου τραβαει απ το 1242 του fb. Μηπως ειναι προς ολους?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...