Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άσχετη ερώτηαη αλλά θα την κάνω...

ΚΑΠΟΤΕ υπήρχε η υπηρεσία share με την οποία έστελνες χ΄ρηματα σε άλλο κινητό wind.

Yπάρχει αυτή πλέον; ποιό νούμερο καλείς;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

άσχετη ερώτηαη αλλά θα την κάνω...

ΚΑΠΟΤΕ υπήρχε η υπηρεσία share με την οποία έστελνες χ΄ρηματα σε άλλο κινητό wind.

Yπάρχει αυτή πλέον; ποιό νούμερο καλείς;

ευχαριστώ

 

οχι δεν υπαρχει τιποτα μεχρι στιγμης!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να κανω τηλεφωνικη φορητοτητα απο κοσμοτε στην wind?

 

βεβαίως κάλεσε δωρεάν το 13846. Απλά θα πάρει πάνω από 3 μέρες που θα έκανε εάν την έκανες μέσα από το κατάστημα. Επίσης πήρα τηλέφωνο το 1260 να ρωτήσω για το wind club εάν λήγει σαν πρόγραμμα και μου είπανε όχι μόνο στα συμβόλαια θα σταματήσει να υπάρχει και δεν μου είπανε πότε ακριβώς. Επίσης πήρα να μάθω πότε λήγουνε οι πόντοι μου και μου είπε μέσα σε δύο χρόνια και πήρα το 1263 και μου λέει ότι σχεδόν οι μισοί πόντοι λήγουνε τέλος ιουνίου. Είναι σίγουρο ότι λήγουνε μέσα σε δύο χρόνια ; ή όχι ;. Διότι μου φαίνεται ότι πέρασε παρά πολύ γρήγορα ο χρονος για αυτό !. Επίσης ρώτησα για το πακέτο με τα 8€ με τα 100λεπτά προς όλα τα δίκτυα και μου είπανε ότι συνεχίζει να υπάρχει το πακέτο μέχρι το τέλος του μήνα παίρνει συνέχεια παράταση και ισχύει μόνο σε αυτούς που έλαβαν το σχετικό μύνημα. Επίσης μάιλ από την γουίντ δεν υπάρχει όπως υπάρχει και στα αλλά δίκτυα .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
Προσθήκη

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα εχω χασει τη μπαλλα!Εχω Wind F2G2 και μεχρι πριν κανενα μηνα μιλουσα πολυ φτηνα!Ομως εδω και μερικες μερες,εχω την εντυπωση οτι χρεωνομαι πολυ!Π.χ.μιλησα 27"με καποιον με Q cart-αν παιζει ρολο-και μου αφαιρεθηκαν 20 λεπτα!Δεν ειναι πολλα?Γιατι αν μιλουσα 1 λεπτο θα χρεωνομουνα 40+λεπτα.Κοντα μισο ευρω δηλ.Μηπως καταργηθηκε η χρεωση ανα 2λεπτο:confused:Πως το βλεπετε?Υ.Γ.Εννοειται,οτι πηρα το 1269 και μου λεει οτι ειμαι κανονικα στο f2g2!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα εχω χασει τη μπαλλα!Εχω Wind F2G2 και μεχρι πριν κανενα μηνα μιλουσα πολυ φτηνα!Ομως εδω και μερικες μερες,εχω την εντυπωση οτι χρεωνομαι πολυ!Π.χ.μιλησα 27"με καποιον με Q cart-αν παιζει ρολο-και μου αφαιρεθηκαν 20 λεπτα!Δεν ειναι πολλα?Γιατι αν μιλουσα 1 λεπτο θα χρεωνομουνα 40+λεπτα.Κοντα μισο ευρω δηλ.Μηπως καταργηθηκε η χρεωση ανα 2λεπτο:confused:Πως το βλεπετε?Υ.Γ.Εννοειται,οτι πηρα το 1269 και μου λεει οτι ειμαι κανονικα στο f2g2!!!

 

Όχι, δεν έχει καταργηθεί το f2g2. Εμένα με χρεώνει ακόμα με τις παλιές τιμές: 0.10 ανά λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο. Μάλλον δεν υπολόγισες σωστά τη χρέωση της κλήσης που έκανες. Ξαναδοκίμασε. Βέβαια, παίζει και να μην έκλεισες το κινητό, και αυτό να συνέχισε να γράφει μονάδες;;;

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει καταργηθεί το f2g2. Εμένα με χρεώνει ακόμα με τις παλιές τιμές: 0.10 ανά λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο. Μάλλον δεν υπολόγισες σωστά τη χρέωση της κλήσης που έκανες. Ξαναδοκίμασε. Βέβαια, παίζει και να μην έκλεισες το κινητό, και αυτό να συνέχισε να γράφει μονάδες;;;

 

Έχεις δίκιο!Τώρα που δοκίμασα,χρεώθηκα 0,05 για 30".Άρα μάλλον κάπου έκανα λάθος!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για την εξαργύρωση των πόντων από το Wind Club.

Όταν εξαργυρώνουμε πόντους με δωρεάν χρόνο ομιλίας, προστίθεται μπόνους σαν να ήταν κανονική ανανέωση χρόνου ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕΙΩΜΕΝΩΝ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ Q CARD 7/5/2011

http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A1%CE%93%CE%97%CE%A3%CE%97-%CE%95%CE%9C%CE%A0%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%9A%CE%91-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%99%CE%9C%CE%9F%CE%A5-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%9C%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%9F%CE%A3-%CE%9C%CE%95%CE%99%CE%A9%CE%9C%CE%95%CE%9D.aspx

 

Σύμφωνα με το τρόπο σκέψης και λειτουργίας των εταιριών κινητής τηλεφωνίας το πολύ σε 7 μέρες υποψιάζομαι ότι θα αλλάξει η χρέωση στο frog και στο f2g 2.ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΞΤΕ ΤΟ F2G 2.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΕΙΩΜΕΝΩΝ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ Q CARD 7/5/2011

http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%9A%CE%91%CE%A4%CE%91%CE%A1%CE%93%CE%97%CE%A3%CE%97-%CE%95%CE%9C%CE%A0%CE%9F%CE%A1%CE%99%CE%9A%CE%91-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%98%CE%95%CE%A3%CE%99%CE%9C%CE%9F%CE%A5-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%93%CE%A1%CE%91%CE%9C%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%9F%CE%A3-%CE%9C%CE%95%CE%99%CE%A9%CE%9C%CE%95%CE%9D.aspx

 

Σύμφωνα με το τρόπο σκέψης και λειτουργίας των εταιριών κινητής τηλεφωνίας το πολύ σε 7 μέρες υποψιάζομαι ότι θα αλλάξει η χρέωση στο frog και στο f2g 2.ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΞΤΕ ΤΟ F2G 2.

Μιλαμε οτι ειναι ΑΠΑΡΕΔΕΚΤΟΙ εκει στην Wind:mad:Οπως λεει κι ενας φιλος πιο πισω,κανουν τα παντα για να μας διωξουν ολους!Το f2g2 ειναι το τελευταιο οχυρο τους!Αν το πειραξουν κι αυτο,τοτε bye-bye Wind:pΘελω να πιστευω,οτι το πολυ να το κανουν 12-13 λεπτα/λεπτο...Αλλιως...:X

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το τρόπο σκέψης και λειτουργίας των εταιριών κινητής τηλεφωνίας το πολύ σε 7 μέρες υποψιάζομαι ότι θα αλλάξει η χρέωση στο frog και στο f2g 2.ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΞΤΕ ΤΟ F2G 2.

Πρώτα θα καταργήσουν το WIN Club (όπως κατάργησαν το Avantage στα συμβόλαια) και μετά δυστυχώς είναι η σειρά του F2G2 :(:(:( :mad::mad::mad::mad::mad:

Edited by elias_ps
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aς τολμήσουν να πειράξουν το f2g2. Θα μείνουν να έχουν πάροχο wind μόνο οι ίδιοι οι υπάλληλοι. Πραγματικά μπορεί να μην πιάνει τίποτα άλλο σπίτι μου αλλά θα πάω αλλού έτσι για να τη δω να κλείνει. Τουλάχιστον να την αναλάβει κανένας άλλος να λειτουργήσει σωστά γιατί ο Άραβας τα έκανε μ*νί.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον να την αναλάβει κανένας άλλος να λειτουργήσει σωστά γιατί ο Άραβας τα έκανε μ*νί.

 

Ο Άραβας δεν μπορούσε να πληρώσει τα χρέει και εδώ και περίπου 5 μήνες την έχουν αναλάβει οι πιστωτές της, δηλαδή Αμερικάνικα Founds.

 

Aς τολμήσουν να πειράξουν το f2g2. Θα μείνουν να έχουν πάροχο wind μόνο οι ίδιοι οι υπάλληλοι.

Δυστυχώς κατάργησαν την υπηρεσία Sharing και πάρα πολλοί είναι εγκλωβισμένοι :mad::mad:

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κατάργησαν την υπηρεσία Sharing και πάρα πολλοί είναι εγκλωβισμένοι :mad::mad:

 

και εγω εχω μεγαλο υπολοιπο αλλα δεν ειμαι καθολου εγλωβισμενος. θα καταναλωσω ολο το υπολοιπο μου εστω και αν παει 3 ευρω το λεπτο και μετα πολυ απλα φορητοτητα. δεν θα σκασω καθολου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κατάργησαν την υπηρεσία Sharing και πάρα πολλοί είναι εγκλωβισμένοι :mad::mad:

 

Πιστευω οτι ο διπλασιασμος της πρωτης καρτας ανανεωσης μεχρι τον ιουνιο αποσκοπει εκει ακριβως, να δημιουργησει μεγαλο υπολοιπο ωστε οταν αλλαξουν το f2g2 να βρεθουν πολλοι εγκλωβισμενοι και να μην κανουν φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ο διπλασιασμος της πρωτης καρτας ανανεωσης μεχρι τον ιουνιο αποσκοπει εκει ακριβως, να δημιουργησει μεγαλο υπολοιπο ωστε οταν αλλαξουν το f2g2 να βρεθουν πολλοι εγκλωβισμενοι και να μην κανουν φορητοτητα.

 

μα αν εχεις μεγαλο υπολοιπο και κανεις φορητοτητα η εταιρια κερδιζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μα αν εχεις μεγαλο υπολοιπο και κανεις φορητοτητα η εταιρια κερδιζει.

 

Αν μεινεις εστω λιγους μηνες παραπανω (μεχρι να καταναλωσεις το υπολοιπο) η εταιρεια θα κερδιζει τα τελη τερματισμου απο τις εισερχομενες που θα λαμβανεις και εν τω μεταξυ ολο και καποια προσφορα θα υπαρξει και αρκετοι θα αλλαξουν γνωμη και δεν θα φυγουν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Αν μεινεις εστω λιγους μηνες παραπανω (μεχρι να καταναλωσεις το υπολοιπο) η εταιρεια θα κερδιζει τα τελη τερματισμου απο τις εισερχομενες που θα λαμβανεις και εν τω μεταξυ ολο και καποια προσφορα θα υπαρξει και αρκετοι θα αλλαξουν γνωμη και δεν θα φυγουν καθολου.

 

Αν καταργήσει το f2go2 δεν υπάρχει γυρισμός φιλαράκι ότι και να βγάλουν ο κόσμος θα είναι τόσο δυσαρεστημένος που θα φύγουν χωρίς επιστροφή . Αρκετές βλακείες ανεχτήκαμε όλα αυτά τα χρόνια . Κάνουν τις καλύτερες προσφορές και τις περνούν πίσω . Σκέψου είμαστε δυσαρεστημένοι έχοντας τις καλύτερες τιμές τις αγοράς .

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Αν καταργήσει το f2go2 δεν υπάρχει γυρισμός φιλαράκι ότι και να βγάλουν ο κόσμος θα είναι τόσο δυσαρεστημένος που θα φύγουν χωρίς επιστροφή . Αρκετές βλακείες ανεχτήκαμε όλα αυτά τα χρόνια . Κάνουν τις καλύτερες προσφορές και τις περνούν πίσω . Σκέψου είμαστε δυσαρεστημένοι έχοντας τις καλύτερες τιμές τις αγοράς .

 

Αυτό ακριβώς!Κατάφεραν με ένα κάρο αρνητικές κινήσεις να σε χαλάσουν.Είναι αφερέγγυα.Τέλος!Μου δίνει την εντύπωση ότι διοικείται από παιδιά.Η σχέση εταιρείας-πελάτη έχει χαθεί.Με λένε Ρίζο και όποτε θέλω τα γυ-ρίζω είναι.

Link to comment
Share on other sites

μπα δυστυχώς τα παιδιά καταλαβαίνουν πολλα περισσότερα, μάλλον είναι απλά ανεγκέφαλοι μεγάλοι, μακάρι να τη διοικούσαν παιδιά...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι ο διπλασιασμος της πρωτης καρτας ανανεωσης μεχρι τον ιουνιο αποσκοπει εκει ακριβως, να δημιουργησει μεγαλο υπολοιπο ωστε οταν αλλαξουν το f2g2 να βρεθουν πολλοι εγκλωβισμενοι και να μην κανουν φορητοτητα.

πραγματικά αυτό σκέφτομαι από την πρώτη στιγμή:!:

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά αυτό σκέφτομαι από την πρώτη στιγμή:!:

 

Ήδη με αυτές τις ανανεώσεις που κάνουμε κάθε μήνα για να πάρουμε το διπλασιασμό των 15 ημερών και το χρόνο προς F2G, έχουμε σταματήσει να χαλάμε από το υπόλοιπό μας και αρχίσαμε πάλι να δίνουμε 5-20 ευρώ το μήνα. Αυτό το υπόλοιπο που μαζεύεται τόσο καιρό με τις κάρτες και τους διπλασιασμούς κλπ θα το πληρώσουμε ακριβά μου φαίνεται... :mad:

 

Όσο για την πολιτική, αυτό το παζάρεμα που έκανε με την τιμή για τα MB στην αρχή του χρόνου (μέχρι να φτάσουμε στα 5€/500ΜΒ) μου θύμιζε μπακάλικο της γειτονιάς... έπαιζαν με την τιμή για να δουν πού θα τραβήξουν περισσότερους χρήστες.

 

Αντί να ρίχνουν λεφτά στις διαφημίσεις, δεν κοιτάνε να προσλάβουν κάποιον που να ξέρει από marketing και να σουτάρουν κανέναν από αυτούς που ασχολούνται τώρα με τα πακέτα τους?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τόλμα να πειράξεις το f2g2 wind και θα γίνει της Πόπης.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...