Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγνωμη αλλα τα 500mb που τα ειδατε;εχει ερθει κανα μηνυμα;καποια ανακοινωση;εχει γραφτει καπου;εγω μονο ομιλια+sms βλεπω.
Link to comment
Share on other sites

TΩPA OΛOI AΠOΛAMBANETE AYTOMATA ME ANANEΩΣH 5 EYPΩ KAI ΠANΩ 1500 ΛEΠTA & 1500 SMS ΠPOΣ OΛO TO F2G KAI TON IANOYAPIO. MHN ΞEXAΣETE NA ANANEΩΣETE! XPONIA ΠOΛΛA!

 

 

Και σε μένα αυτό ήρθε τελικά τι παίζει έχει η δεν έχει τα 500ΜΒ :mad:

 

 

Και αμα νομίζουν οτι θα συγκρατήσουν κόσμο έτσι είναι γελασμένοι :mad:

 

βλεπεις καποια αναφορα σε mb? για να μην λεει κατι προφανως δεν υπαρχουν mb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βλεπεις καποια αναφορα σε mb? για να μην λεει κατι προφανως δεν υπαρχουν mb

 

Και σε μένα το ίδιο μήνυμα Ήρθε και δεν αναφέρει πουθενά mb. Επίσης πριν 2 μέρες με πήραν τηλ απο την wind και με ρώτησαν αν χρησιμοποιω αυτο τον αριθμο και Κάθε πόσο κάνω ανανέωση. Της απάντησα μια φορά Κάθε μήνα και Ότι το Έχω για Ίντερνετ πιο πολυ. Μου είπε Καταλαβα Κατάλαβα και το έκλεισε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο μήνυμα Ήρθε και δεν αναφέρει πουθενά mb. Επίσης πριν 2 μέρες με πήραν τηλ απο την wind και με ρώτησαν αν χρησιμοποιω αυτο τον αριθμο και Κάθε πόσο κάνω ανανέωση. Της απάντησα μια φορά Κάθε μήνα και Ότι το Έχω για Ίντερνετ πιο πολυ. Μου είπε Καταλαβα Κατάλαβα και το έκλεισε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ύποπτο τηλεφώνημα πάντως. Αυτά τα ξέρει η wind από μόνη της, δεν χρειάζεται να σε πάρει τηλέφωνο να σε ρωτήσει...

Ίσως κάποιος ανεξάρτητος συνεργάτης ή καταστημα να ήθελε να σε περάσει σε συμβόλαιο;... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο μήνυμα Ήρθε και δεν αναφέρει πουθενά mb. Επίσης πριν 2 μέρες με πήραν τηλ απο την wind και με ρώτησαν αν χρησιμοποιω αυτο τον αριθμο και Κάθε πόσο κάνω ανανέωση. Της απάντησα μια φορά Κάθε μήνα και Ότι το Έχω για Ίντερνετ πιο πολυ. Μου είπε Καταλαβα Κατάλαβα και το έκλεισε.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

σε ολους ηρθε το ιδιο μηνυμα. δεν πηγε σε καποιους επιλεκτικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μερικοι που λετε οτι θα κανετε φορητοτητα κτλ, σας ρωτω 'που θα πατε;' Καρτελ ειναι και τα εχουν συμφωνημενα! Πιστευετε οτι η μια εταιρια θα κοψει το τσαμπα ιντερνετ και η αλλη θα συνεχισει να το δινει δωρεαν;

 

Καλο ειναι να υπαρχει χρεωση στη παροχη ολων των υπηρεσιων, για τους εξης λογους:

 

1) μονο αυτοι που πραγματικα το χρειαζονται να μπαινουν

2) να σταματησει η καταχρηση

3) να καταλαβουν καποιοι οτι το ιντερνετ του κινητου δεν ειναι για το λαπτοπ

 

παντου υπαρχει το wi-fi. Εαν δεν υπηρχε ο δωρεαν ογκος το 2010 τι θα κανατε; Ολοι ξαφνικα δεν αναπνεουν χωρις ιντερνετ απο το κινητο..:w00t:

Link to comment
Share on other sites

οταν σου δινει 1,5gb απο το πουθενα σε γλυκαινει και κανεις υπερβολες. οπως πολυ σωστα ειπες οι λιγοι που πραγματικα το εχουν αναγκη θα το πληρωσουν. οι υπολοιποι απλα θα διαμαρτυρονται
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ύποπτο τηλεφώνημα πάντως. Αυτά τα ξέρει η wind από μόνη της, δεν χρειάζεται να σε πάρει τηλέφωνο να σε ρωτήσει...

Ίσως κάποιος ανεξάρτητος συνεργάτης ή καταστημα να ήθελε να σε περάσει σε συμβόλαιο;... :confused:

 

Ίσως Αλλα έφαγε Άκυρο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μερικοι που λετε οτι θα κανετε φορητοτητα κτλ, σας ρωτω 'που θα πατε;' Καρτελ ειναι και τα εχουν συμφωνημενα! Πιστευετε οτι η μια εταιρια θα κοψει το τσαμπα ιντερνετ και η αλλη θα συνεχισει να το δινει δωρεαν;

 

Kαρτέλ είναι κανείς δε διαφωνεί σε αυτό αλλά και πάλι πολλοί θα πουν και πλέον θα έχουν δίκιο ότι άλλη είναι η συνδρομητική βάση της wind οπότε με το 22% που έχει θα πρέπει να δίνει περισσότερα για να κρατήσει τους πελάτες της και όχι όσα δίνει αυτός που έχει το 50%. Πέρσι ένα σωρό γνωστοί και φίλοι πήραν ένα free2go για τη δωρεάν επικοινωνία χωρίς ανανέωση και ιντερνετ φέτος αν δίνει ότι και το whats up μόνο λεπτά και sms το χάσε το παιχνίδι γιατι ειναι απόλυτα λογικό να προτιμήσουν όλοι το wu ειδικά όταν το free2go έχει και πιο ακριβό sms και ακριβότερη κλήση. Κι εγώ αν δεν είχα free2go2 γιατί να έμενα δηλαδή; τι παραπάνω θα μου προσέφερε νομίζεις. Κακά τα ψέματα ο τελευταίος πρέπει να δίνει περισσότερα για να επιβιώσει αλλιώς θα κλείσει είναι ο νόμος της αγοράς αυτός

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για το "καρτελ" που λετε και "που να πας ολοι ιδια εχουν" εις βαρος της γουιντ ειναι γιατι δεν ειναι ολοι ιδιοι.ναι αν δεν δωσει κατι παραπανω θα φυγω για βονταφον να εχω και καλυτερες ταχυτητες και οσο ισχυει τα δωρεαν100mb ακομα καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω και τον Ιανουάριο μερικά, ελάχιστα, MB ιντερνετ σε μια συσκευή κινητού εκτός από το βασικό μου - 30MB μου φτάνουν.

H Wind από όσο κατάλαβα δεν δίνει κάτι δωρεάν (ή με ανανέωση) στα καρτοκινητά της, προς το παρόν, σωστά;

 

Οπότε, για τον Ιανουάριο θα πάρω αυτό με το 1€ της Q και βλέπουμε.

Καλά το σκέφτηκα;

 

Επείδη, κοίταξα στις πίσω σελίδες και δεν βρήκα άκρη, γιατί πρέπει να καλέσουμε στο 1242;

Τι μας προσφέρει;

Το κάλεσα και δεν μου λέει να πατήσω τίποτα, άρα τι είναι αυτό που το έχω ήδη ενεργοποιήσει; Τα 1500' και 1500sms προς f2g με κάθε ανανέωση 5€ και τίποτα άλλο;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

TΩPA OΛOI AΠOΛAMBANETE AYTOMATA ME ANANEΩΣH 5 EYPΩ KAI ΠANΩ 1500 ΛEΠTA & 1500 SMS ΠPOΣ OΛO TO F2G KAI TON IANOYAPIO. MHN ΞEXAΣETE NA ANANEΩΣETE! XPONIA ΠOΛΛA!

 

 

Και σε μένα αυτό ήρθε τελικά τι παίζει έχει η δεν έχει τα 500ΜΒ :mad:

 

 

Και αμα νομίζουν οτι θα συγκρατήσουν κόσμο έτσι είναι γελασμένοι :mad:

αυτο ισχυει και για εμας τους παλιους F2g που δεν μεταφερθηκαμε στα F2g2 ,ftg8 κτλ κτλ?
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει και για εμας τους παλιους F2g που δεν μεταφερθηκαμε στα F2g2 ,ftg8 κτλ κτλ?

 

Αυτο ισχυει για οσους ειχαν την προσφορα 1500+1500+1.5gb η 100mb

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αρα με καλύπτει...

μονο που με τις μπιιιιιπ που κανει η γουιντ,δεν εχει μεινει κανενας γνωστος μου στο f2g.

 

χααχαχα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αρα με καλύπτει...

μονο που με τις μπιιιιιπ που κανει η γουιντ,δεν εχει μεινει κανενας γνωστος μου στο f2g.

 

χααχαχα

 

οντως το τοπιο με την wind ειναι θολο. Περιμενουμε να ξεκαθαρισει τα πραγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3) να καταλαβουν καποιοι οτι το ιντερνετ του κινητου δεν ειναι για το λαπτοπ

 

Εντελώς μα εντελώς άκυρο. Στη Γερμανία για παράδειγμα όλοι οι πάροχοι δεν κάνουν διάκριση για το αν χρησιμοποιείς "το ιντερνετ του κινητου" στο κινητό ή σε notebook/netbook/ipad/tablet ή οτιδήποτε αντίστοιχο.

 

Ξεκολλήστε από αυτήν την παρωχημένη νοοτροπία.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς μα εντελώς άκυρο. Στη Γερμανία για παράδειγμα όλοι οι πάροχοι δεν κάνουν διάκριση για το αν χρησιμοποιείς "το ιντερνετ του κινητου" στο κινητό ή σε notebook/netbook/ipad/tablet ή οτιδήποτε αντίστοιχο.

 

Ξεκολλήστε από αυτήν την παρωχημένη νοοτροπία.

 

γιατι κανουν εδω διακριση;;;:confused:....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς μα εντελώς άκυρο. Στη Γερμανία για παράδειγμα όλοι οι πάροχοι δεν κάνουν διάκριση για το αν χρησιμοποιείς "το ιντερνετ του κινητου" στο κινητό ή σε notebook/netbook/ipad/tablet ή οτιδήποτε αντίστοιχο.

 

Ξεκολλήστε από αυτήν την παρωχημένη νοοτροπία.

 

Το θέμα είναι ότι το bandwidth στην κινητή τηλεφωνία κοστίζει, και όταν κάποιοι 'αρμέγουν' τις συνδέσεις τους τότε ο πάροχος ζορίζεται.

 

Αυτό βέβαια λύνεται φτιάχοντας ένα πακέτο με 300ΜΒ για παράδειγμα, αντί για 1,5GB οπότε λύσεις υπάρχουν αν έχει πρόβλημα ο πάροχος. Ριζοσπαστικές λύσεις του τύπου 'κόβουμε την υπηρεσία' θα τους κοστίζει σε συνδρομητές και θα το καταλάβουν.

Edited by TheGuru
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Άρα απλά η αιτιολογία του ότι είναι καλύτερα να πληρώνεις 5 ευρώ παρά να βάζεις 5 ευρώ απλά δεν ισχύει .

 

οκ, μπορω να παω στο γερμανο και να του πω να μου βαλει 1 ευρω καθε μηνα, ετσι, για να φαινεται οτι 'μπαινει' κατι

και να εχω το bonus εισερχομενων/εξερχομενων κλησεων, που μπορει να ειναι πολλαπλασιο!

5-10 ευρω το μηνα...

 

δεν με υποχρεωνει ομως να βαζω 5αρα καρτα το μηνα οπως η wind.

 

--

βεβαια, αν διαβαζω καλα, μου ηρθε και μενα sms και δεν λεει καν για internet...

Link to comment
Share on other sites

οκ, μπορω να παω στο γερμανο και να του πω να μου βαλει 1 ευρω καθε μηνα, ετσι, για να φαινεται οτι 'μπαινει' κατι

και να εχω το bonus εισερχομενων/εξερχομενων κλησεων, που μπορει να ειναι πολλαπλασιο!

5-10 ευρω το μηνα...

 

δεν με υποχρεωνει ομως να βαζω 5αρα καρτα το μηνα οπως η wind.

 

--

βεβαια, αν διαβαζω καλα, μου ηρθε και μενα sms και δεν λεει καν για internet...

Ναι μπορείς, αν έχεις συγκενική σχέση με τον Γερμανό ή γκόμενα την υπάλληλο ,

Αλλιώς δεν πρόκειται να σου βάλει 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς, αν έχεις συγκενική σχέση με τον Γερμανό ή γκόμενα την υπάλληλο ,

Αλλιώς δεν πρόκειται να σου βάλει 1 ευρώ.

 

βασιλη τζαμπα ασχολεισαι. δεν βγαζεις ακρη. κραξιμο απλα για το κραξιμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ, μπορω να παω στο γερμανο και να του πω να μου βαλει 1 ευρω καθε μηνα, ετσι, για να φαινεται οτι 'μπαινει' κατι

και να εχω το bonus εισερχομενων/εξερχομενων κλησεων, που μπορει να ειναι πολλαπλασιο!

5-10 ευρω το μηνα...

 

δεν με υποχρεωνει ομως να βαζω 5αρα καρτα το μηνα οπως η wind.

 

--

βεβαια, αν διαβαζω καλα, μου ηρθε και μενα sms και δεν λεει καν για internet...

 

Μας κοροιδεύεις ρε φίλε εμένα δύο κοσμοκάρτες έληξαν γιατι ουτε σε γερμανό, ούτε σε κατάστημα κοσμοτε μπορούσαν να μου βάλουν 1€ η ανανέωση είναι από 5€ και πάνω τώρα τι παραμύθια μας λες εσύ και σ΄ακούμε κι ολας απορώ...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα πριν λίγες ώρες στο Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Wind και συνομίλησα με μια υπάλληλο που φαινόταν αρκετά ενημερωμένη.

Εγώ είχα ενεργοποιήσει τον Μάρτιο την προσφορά 1500'+1500 sms + 1,5Gb internet.

Έλαβα ένα μήνυμα για ανανέωση με τουλάχιστον 5€ ώστε να έχω 1500'+1500 sms προς F2G τον Ιανουάριο.

Μετά από διεξοδικές ερωτήσεις μου (και με ανάλογες χρονικές καθυστερήσεις από την πλευρά της υπαλλήλου) μου διευκρίνισε:

- Εφ' όσον είχα την προσφορά 1500'+1500 sms + 1,5Gb internet, αν κάνω ανανέωση τουλάχιστον 5€ μέχρι 31/12/2010 θα έχω 1500'+1500 sms + 0,5Gb internet για τον επόμενο μήνα. Το ίδιο ισχύει αν κάνω εκ νέου ανανέωση έως 31/1/2010, με την ισχύ της προσφοράς έως το τέλος Φεβρουαρίου.

- Μάλλον πρόκειται για την προσφορά του 2011, μιας και η ενεργοποίηση της (μόνο με ανανέωση, χωρίς κλήση ή μήνυμα π.χ. στο 1245, 1242 ή οτιδήποτε άλλο) πρέπει να πραγματοποιηθεί έως τις 31/1/2010.

- Το υπόλοιπο των δωρεάν λεπτών/sms/mb το πληροφορούμαι στέλνοντας ΥΠ στο 1245.

Για να δούμε τί θα ισχύσει τελικά μετά τον Ιανουάριο...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μας κοροιδεύεις ρε φίλε εμένα δύο κοσμοκάρτες έληξαν γιατι ουτε σε γερμανό, ούτε σε κατάστημα κοσμοτε μπορούσαν να μου βάλουν 1€ η ανανέωση είναι από 5€ και πάνω τώρα τι παραμύθια μας λες εσύ και σ΄ακούμε κι ολας απορώ...

 

ακομα και το ψεμα για να το υποστηριξεις, θελει μαγκια. ο καθενας κρινεται για αυτα που γραφει:X:X

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

- Εφ' όσον είχα την προσφορά 1500'+1500 sms + 1,5Gb internet, αν κάνω ανανέωση τουλάχιστον 5€ μέχρι 31/12/2010 θα έχω 1500'+1500 sms + 0,5Gb internet για τον επόμενο μήνα. Το ίδιο ισχύει αν κάνω εκ νέου ανανέωση έως 31/1/2010, με την ισχύ της προσφοράς έως το τέλος Φεβρουαρίου.

- Μάλλον πρόκειται για την προσφορά του 2011, μιας και η ενεργοποίηση της (μόνο με ανανέωση, χωρίς κλήση ή μήνυμα π.χ. στο 1245, 1242 ή οτιδήποτε άλλο) πρέπει να πραγματοποιηθεί έως τις 31/1/2010.

- Το υπόλοιπο των δωρεάν λεπτών/sms/mb το πληροφορούμαι στέλνοντας ΥΠ στο 1245.

Για να δούμε τί θα ισχύσει τελικά μετά τον Ιανουάριο...:cool:

 

Το δοκίμασες δηλαδή;; εγώ μόλις ανανέωσα με 5€ αλλά προσφορά δε βλέπω, μπήκαν μονο τα 1500 λεπτά και 1500 sms που τα ακούω με κλήση στο 1242. Στο 1245 ακούω απλά τα υπολοιπα λεπτά και sms και τα 2GB ιντερνετ αλλά με ισχύ λέει έως 31/12. Άνθρακες ο θησαυρός μάλλον στη wind δε ξέρουν τι λένε έχω αρχίσει να πιστεύω... Γιατί και μένα χθές μου είπαν ότι αυτόματα έχω μεταβεί στη νέα προσφορά όπως βλέπουν οπότε θα έχω 1500&1500 και 0,5GB, που είναι όπως τα GB οεο;

Επίσης έβαλα 5€ δεύτερη φορά μέσα στο μήνα και μου το διπλασίασε πάλι σαν πρώτη ανανέωση και παράλληλα μου στειλε και δεύτερο διπλασιασμό (2sms με συγχαρητήρια δηλ) και έτσι πλέον έχω 15€ bonus τα 5€ είναι από παλιά και απότα 10€ τα καινούργια μου λέει ότι 5€ ισχύουν λεει έως 1/1/2011 επίσης τη κάρτα στο άσχετο αντί για ένα χρόνο μου την ανανέωσε λέει ως 4/2/2012! Λέτε να τηλ στην εξυπηρέτηση να ρωτήσω για τα GB;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...