Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με διπλασιασμό μπορώ να πάρω πακέτα ιντερνέτ που έχει το ΝS7 και μένουν και ρέστα με 10€

 

Κι εμένα με ενδιαφέρει η απάντησή σε αυτό. Κάπου είχα διαβάσει ότι το bonus δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για προγράμματα adsm internet 2 ή 7 ημερών, αλλά κάπου αλλού διάβασα ότι ΚΑΠΟΙΟΙ το έχουν κάνει!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι τώρα που τελειώνει η προσφορά του 2010 να ενεργοποίησω κάποιο νον στοπ της παρέας.Από ότι θυμάμαι από παλιότερα τα δωρεάν λεπτά ίσχυαν και για κλήσης προς την νεα καρτοκινητή! Ξέρεις κάνεις αν ισχύει ακόμη αυτό ή αν άλλαξε κάτι;

 

τα λεπτα ισχυουν και για την νεα καρτοκινητη? Δεν το γνωριζα. Μπορει να μας το επιβεβαιωσει καποιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα λεπτα ισχυουν και για την νεα καρτοκινητη? Δεν το γνωριζα. Μπορει να μας το επιβεβαιωσει καποιος?

 

Ούτε εγώ το ήξερα. Μακάρι να είναι έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Για την προσφορά του f2g2 με το 1,5gb ιντερνετ πιο apn έχετε βάλει; To gint.b-online.gr ή κάποιο άλλο; Με το gint.b-online.gr παγώνει η σύνδεση μερικές φορές και θέλω να δω μήπως υπάρχει κάποιο άλλο που να λειτουργεί καλύτερα (τζαμπέ πάντα).
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

...

(Και δεν εχει σημασια αυτο που εγραφε καποιος παραπανω, να μην τους το θυμιζουμε κλπ. γιατι ξερουν πολυ καλα τις χρεωσεις των καρτοκινητων της εταιριας τους. Αλιμονο, η καρτοκινητη ειναι τα 2/3 των συνδρομητων τους )

 

Ότι το γνωρίσουν είναι λογικό και το καταλαβαίνουμε κι εμείς.

Θεωρώ ότι αν κάνει το λάθος (κυριολεκτώ στη λέξη λάθος) και αλλάξει τις χρεώσεις στο f2g2 ή αλλάξει την ελάχιστη διάρκεια χρέωσης μια μαζική αποχώρηση πελατών καρτοκινητής θα την έχει.

Προσωπικά 9 αριθμοί f2g2 που ελέγχω άμεσα την επόμενη μέρα θα κάνουν φορητότητα προς όποια εταιρεία συμφέρει περισσότερο.

Δεν έχω το ψώνιο να πιστεύω ότι επειδή θα το κάνω εγώ σημαίνει ότι θα το κάνει όλος ο πλανήτης, αλλά. Από αυτά που διαβάζω εδώ μέσα, το f2g2 το έχουν όσοι έχουν ψάξει αρκετά οπότε είναι και οι πιο πιθανοί να αντιδράσουν πιο ακραία με μαζικές αποχωρήσεις. Αν σε αυτό θεωρήσουμε ότι οι κάθε ένας από αυτούς έχει περισσότερους του ενός αριθμούς τότε η φράση "μαζική αποχώρηση" έχει πραγματικό νόημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ξέρετε κανένα νέο για την ετήσια προσφορά της wind αυτή που θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα με τα δωρεάν gb.?η είνα πολύ νωρίς ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ξέρετε κανένα νέο για την ετήσια προσφορά της wind αυτή που θα αντικαταστήσει την υπάρχουσα με τα δωρεάν gb.?η είνα πολύ νωρίς ακόμη?

 

Ακόμα δεν ξέρουμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με ενδιαφέρει η απάντησή σε αυτό. Κάπου είχα διαβάσει ότι το bonus δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για προγράμματα adsm internet 2 ή 7 ημερών, αλλά κάπου αλλού διάβασα ότι ΚΑΠΟΙΟΙ το έχουν κάνει!!

 

η αυτό με 15€ 1GB ..

 

τώρα αν δεν γίνεται να πάει να Γ@@@@ φεύγω για πάντα αρκετά λεφτά μου έφαγε με σύνδεση και χόρτασα τις υποσχέσεις επί 2 χρόνια :mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

τα λεπτα ισχυουν και για την νεα καρτοκινητη? Δεν το γνωριζα. Μπορει να μας το επιβεβαιωσει καποιος?

 

Τα 1500' , όχι τα τσαμπέ , αλλά αυτά που παίρνεις αν καλέσεις 1242 και κάνεις ανανέωση €5 και πάνω ισχύουν για ΑΒ , MoMad και Wind International. (Ούτως ή άλλως αυτό λήγει τέλος του 2010)

 

Τα Non- Stop της παρέας όπως φαίνεται και εδώ δεν αφορούν κλήσεις προς Wind καρτοκινητή. Την αφορούν μόνο τα πακέτα που μπορείς να μιλάς με οποιονδήποτε αριθμό Wind.

Από Wind καρτοκινητή μπορείς να καλέσεις F2G δωρεάν με μια ανανέωση €10 και πάνω . Το αντίθετο δεν ισχύει.

Ίσως γι'αυτό κάποιοι έχουν μπερδευτεί....

Edited by Wamu
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Τα 1500' , όχι τα τσαμπέ , αλλά αυτά που παίρνεις αν καλέσεις 1242 και κάνεις ανανέωση €5 και πάνω ισχύουν για ΑΒ , MoMad και Wind International. (Ούτως ή άλλως αυτό λήγει τέλος του 2010)

 

Τα Non- Stop της παρέας όπως φαίνεται και εδώ δεν αφορούν κλήσεις προς Wind καρτοκινητή. Την αφορούν μόνο τα πακέτα που μπορείς να μιλάς με οποιονδήποτε αριθμό Wind.

Από Wind καρτοκινητή μπορείς να καλέσεις F2G δωρεάν με μια ανανέωση €10 και πάνω . Το αντίθετο δεν ισχύει.

Ίσως γι'αυτό κάποιοι έχουν μπερδευτεί....

 

και εγω αυτο που περιγραφεις ειχα στο μυαλο μου,αλλωστε αν θυμαμαι καλα τις διαφημισεις τα 1500 λεπτα που αγοραζες ηταν μονο για την f2g παρεα και οχι για ολα τα καρτοκινητα της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο που περιγραφεις ειχα στο μυαλο μου,αλλωστε αν θυμαμαι καλα τις διαφημισεις τα 1500 λεπτα που αγοραζες ηταν μονο για την f2g παρεα και οχι για ολα τα καρτοκινητα της wind

Εγώ είμαι 1000% σίγουρος ότι καλούσα δωρεάν και προς την νεα καρτοκινητή....Απλώς ρώτησα μήπως ξέρει κάποιος από εδώ αν άλλαξε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 1000% σίγουρος ότι καλούσα δωρεάν και προς την νεα καρτοκινητή....Απλώς ρώτησα μήπως ξέρει κάποιος από εδώ αν άλλαξε κάτι...

Kι εγώ είμαι 100% σίγουρος και μάλιστα τότε υπήρχε και ολόκληρη συζήτηση επειδή ειχε βγει η wind καρτοκινητή αν πλέον τα νον στοπ καλουν και προς αυτήν η έγινε διαχωρισμός και είχε βγει ενημέρωση ότι ναι μπορούμε να καλούμε δωρεάν και wind καρτοκινητή, υπηρχε και στο site της wind τότε αλλά δε το βρίσκω οπότε αν όντως δεν έχει αλλάξει κάτι θα μπορούμε να καλούμε δωρεάν αν άλλαξε στη ζουλα τώρα που δε χρησιμοποιούσε κανένας την υπηρεσία δε ξέρω πάντως το επιβεβαιώνω κι εγώ 1000% γιατί έβαζα κάθε μηνα non stop ως και σχεδόν τέλη φλεβάρη πέρσι

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι pan82 ! Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι και θα βολεύτούμε μια χαρά ...
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς είναι pan82 ! Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι και θα βολεύτούμε μια χαρά ...

 

Μακαρι να εχετε δικιο και να μην αλλαξε κατι. Αυριο θα παρω την εξυπηρετηση πελατων να το ξεκαθαρισω γιατι ειναι πολυ σημαντικο θεμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι για του λόγου το αληθές από το παρόν topic πέρσι το Φλεβάρη...

 

Εχω μια απορία. Κάποιος που είναι στο

f2g και έχει ενεργοποιήσει το non stop

της παρέας μπορεί με τα δωρεάν λεπτά

να καλέσει κάποιον που είναι στο νέο

καρτοκινητό wind;

βεβαιως και μπορει να τον καλεσει

Και εγώ είχα αυτήν την απορία και μιας άλαξα σε νέο καρτοκινητό , επιβεβαίωσα ότι όσοι με καλούν με NON STOP δεν χρεώνονται.

Αντιθέτως αν κάποιος βρίσκεται σε παλιό καρτοκινητό π.χ Windcard, Αν τον καλέσεις χρεώνεσε κανονικά.

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και το Νέο καρτροκινητό καλέιτε δωρεάν με τα NON STOP

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει λίγο σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω. Απλά πείτε εάν το 1,5 gb του f2g τσουλάει καλά σε εσάς ή κολλάει συνέχεια και πρέπει να κάνετε επανεκκίνηση στο κινητό. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το apn που έβαλα (gint). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

εγώ με gint.b-online.gr σε καθημερινή βάση και με tether στο mac δεν έχω συναντήσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα..Μονον ένα πάγωμα της σύνδεσης κοντά στο 40λέπτο της σύνδεσης.

σε συσκευή nokia n82.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει λίγο σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω. Απλά πείτε εάν το 1,5 gb του f2g τσουλάει καλά σε εσάς ή κολλάει συνέχεια και πρέπει να κάνετε επανεκκίνηση στο κινητό. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το apn που έβαλα (gint). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Και γω μια χαρά λειτουργώ, σπάνια κολλάει και κυρίως κατά τη μετάβαση από 2G σε 3G μόνο εκεί μου κολλάει κάποιες φορές

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Παει, με το τελος του ετους μας τελειωνει κι η προσφορα με το 1,5gb...

Δεν εχουμε κανενα νεο για κατι αλλο που θα το αντικαταστησει;

Link to comment
Share on other sites

Ρε gmt, εμένα μου κολλάει συνέχεια!! Μετά την επανεκκίνηση του κινητού ξαναξυπνάει. Το χρησιμοποιώ πάντα στο έπακρον (καταναλώνω όλο το 1,5 gb το μήνα --- λέτε να με έχει σταμπάρει η wind). Επίσης για να σας προλάβω δεν φταίει το κινητό, γιατί το έχω δοκιμάσει και στο hsdpa modem του netbook αλλά και σε ΔΕΥΤΕΡΟ κινητό και κάνει το ίδιο πράγμα. Παγώνει η σύνδεση εντελώς. Αν ξανασυνδεθώ τσουπ ξαναζωντανεύει.

 

Παει, με το τελος του ετους μας τελειωνει κι η προσφορα με το 1,5gb...

Δεν εχουμε κανενα νεο για κατι αλλο που θα το αντικαταστησει;

 

Άσε πίκρα.... μάλλον πάμε προς q. 1 ευρώ το μήνα για 100 mb που όμως είναι απεριόριστα πρακτικά!! Έχουμε εναλλακτική. Μη μου πείτε ότι και η q θα το καταργήσει;;;!!!!

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ρε gmt, εμένα μου κολλάει συνέχεια!! Μετά την επανεκκίνηση του κινητού ξαναξυπνάει. Το χρησιμοποιώ πάντα στο έπακρον (καταναλώνω όλο το 1,5 gb το μήνα --- λέτε να με έχει σταμπάρει η wind). Επίσης για να σας προλάβω δεν φταίει το κινητό, γιατί το έχω δοκιμάσει και στο hsdpa modem του netbook αλλά και σε ΔΕΥΤΕΡΟ κινητό και κάνει το ίδιο πράγμα. Παγώνει η σύνδεση εντελώς. Αν ξανασυνδεθώ τσουπ ξαναζωντανεύει.

 

και γώ κάτι αντίστοιχο είχα αλλά μία στις τρείς συνδέσεις που θα έκανα.

υπάρχει όντως περίπτωση να υπάρχει κόψιμο απο τη wind δεδομένου του όγκου που καταναλώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

και γώ κάτι αντίστοιχο είχα αλλά μία στις τρείς συνδέσεις που θα έκανα.

υπάρχει όντως περίπτωση να υπάρχει κόψιμο απο τη wind δεδομένου του όγκου που καταναλώνουμε?

 

Επίσης να τονίσω ότι κάνω πολύ άγρια χρήση voip, online free sms κλπ. Δηλαδή μπορεί το 1 από το 1,5 gb να το καταναλώνω σε υπηρεσίες που μου γλιτώνουν λεφτά. Π.χ. χρησιμοποιώ smartvoip για κλήσεις προς σταθερά με 0.5 (ΜΙΣΟ) cents ανά λεπτό ομιλίας (τη στιγμή που στη wind κοστίζει 10 cents) και sms επίσης από την ίδια εταιρία (0,03 cents ανά sms) αντί για 14 cents που το χρεώνει η wind. Κάνω ακριβώς τα αντίθετα από αυτά που θα έπρεπε να κάνει ένας πιστός (=κορόιδο δηλαδή) συνδρομητής της εταιρίας. Επίσης χρησιμοποιώ το 1,5 gb του internet από το netbook πολλές φορές αντί να το χρησιμοποιώ από κινητό (που υποτίθεται ότι για αυτό το προσφέρει η εταιρία).

Κάνω δηλαδή όλα τα αντίθετα από αυτά που θα ήθελε η εταιρία να κάνω.

Α και επίσης μέσα στο 2010 έχα βάλει μόλις 25 ευρώ ΟΛΟ το χρόνο στο κινητό!!!

 

Είμαι ο χειρότερος συνδρομητής που θα μπορούσε να έχει η wind. Γι' αυτό φοβάμαι μήπως μου το κάνει επίτηδες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει λίγο σε αυτό που ρώτησα πιο πάνω. Απλά πείτε εάν το 1,5 gb του f2g τσουλάει καλά σε εσάς ή κολλάει συνέχεια και πρέπει να κάνετε επανεκκίνηση στο κινητό. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το apn που έβαλα (gint). ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

ποτε δεν ειχα προβληματα!ουτε θεμα επανεκκίνησης του κινητου μου!

αρα ειναι θεμα του κινητου σου!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Aπο το 2011 θα ισχυει αυτος ο τιμοκαταλογος της Wind???Δηλαδη με 7ε/μηνα θα εχω 1200 λεπτα/SMS προς F2G και οχι 5ε???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισχύει για ένα μήνα δοκιμασμένο σε δυο διαφορετικά κινητά, στο ενα ανανέωσα 20/11 με 10€ και ισχύει μέχρι 20/12 λέει το 1237 μαζί με την επισήμανση ότι ισχύει μεχρι Ιούνη ο διπλασιασμός για κάθε πρώτη κάρτα. Και σε μένα μου χε στειλει μονο για τη πρωτη ανανέωση και ανανέωσα τον Αύγουστο με 20€ και ίσχυε για ακριβώς 30 ημέρες και τωρα μου ξανάστειλε και θα ανανεώσω από βδομάδα.

Μέχρι τώρα νόμιζά ότι ειχε σημασία τα χρήματα που εβαζες μέσα γι΄αυτο ειχα βαλει 20€ το καλοκαίρι αλλά τελικά και με τα 10€ πάλι για 30 ημέρες ισχύει.

 

Ήρθε και σε μένα το μήνυμα της προσφοράς για διπλασιασμό μέχρι τον Ιούνιο. :up:

 

Ξέρει κανείς όμως αν υπάρχουν περιορισμοί στο πώς θα καταναλωθεί το ποσό αυτό; Δηλαδή κάνει και για πακέτα data, και για roaming κλπ;

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...