Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή σκοπεύω να αγοράσω το iphone 4 και επειδή βλέπω να το αγοράζουμε από ελλάδα σεπτέμβριο. Εχω την προσφορά της γουιντ με το ενα μιση γιγα κάθε μήνα δωρεάν. Τότε που θα κυκλοφόρηση το τηλέφωνο που θα πάρω θα εχω ακόμα 3 μήνες για την προσφορά. Πιστεύετε θα βγάλει κάτι παρόμοιο η γουιντ ξανα;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκοπεύω να αγοράσω το iphone 4 και επειδή βλέπω να το αγοράζουμε από ελλάδα σεπτέμβριο. Εχω την προσφορά της γουιντ με το ενα μιση γιγα κάθε μήνα δωρεάν. Τότε που θα κυκλοφόρηση το τηλέφωνο που θα πάρω θα εχω ακόμα 3 μήνες για την προσφορά. Πιστεύετε θα βγάλει κάτι παρόμοιο η γουιντ ξανα;

 

Αποκλειεται, και ειμαι κατηγορηματικος. Εδω και φετος που το εβγαλε, τροποποιησε την προσφορα πολυ γρηγορα. Την εκανε 100mb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο είναι το οικονομικότερο πακέτο για μηνύματα-ομιλία πρός Ολλανδία (σε ολλανδικό αριθμό προφανώς);

 

Για ομιλία το οικονομικότερο πακέτο είναι το Wind Νέα καρτοκινητή .

Έχει χρέωση 0,45 το λεπτό αλλά λόγω του διπλασιασμού σε δύο κάρτες τον μήνα σου έρχεται 0,225 Ταυτόχρονα έχεις και 1500 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1500 SMS Προς WIND και Q.

Τα SMS προς ολλανδία έχουν 0,1771 ( άρα λόγω του διπλασιασμού έχουν τελικά 0,0885)

Το WIND International προσφέρει 0,04 στα μηνύματα αλλά έχει ακριβή την ομιλία

Αν βρείς πακέτο ΑΒ , έχει 0,25 ομιλία, και 0,04 το μήνυμα .

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία το οικονομικότερο πακέτο είναι το Wind Νέα καρτοκινητή .

Έχει χρέωση 0,45 το λεπτό αλλά λόγω του διπλασιασμού σε δύο κάρτες τον μήνα σου έρχεται 0,225 Ταυτόχρονα έχεις και 1500 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1500 SMS Προς WIND και Q.

Τα SMS προς ολλανδία έχουν 0,1771 ( άρα λόγω του διπλασιασμού έχουν τελικά 0,0885)

Το WIND International προσφέρει 0,04 στα μηνύματα αλλά έχει ακριβή την ομιλία

Αν βρείς πακέτο ΑΒ , έχει 0,25 ομιλία, και 0,04 το μήνυμα .

 

Χμμ άρα λέω να πάω κυρίως πρός wind international ή ΑΒ μιας και ομιλία πρός διεθνή θα έχω και από το σταθερό.

 

Αυτά λογικά θα τα βρώ σε οποιοδήποτε κατάστημα της wind έτσι;

 

Υ.Γ. Καταραμένη ξενιτιά :(

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πάρει κάποιος iphone 4 πρέπει να πάρει αναγκαστικά πάγιο;

Όχι φυσικά. Θα μπορείς να το αγοράσεις σαν συσκευή μεμονωμένη.

Το θέμα είναι όμως ότι η WIND δε νομίζω να την εισάγει όπως δεν έχει εισάγει μέχρι στιγμής και τα προηγούμενα μοντέλα της Apple. Προς COSMOTE και Vodafone θα κοιτάξεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Χμμ άρα λέω να πάω κυρίως πρός wind international ή ΑΒ μιας και ομιλία πρός διεθνή θα έχω και από το σταθερό.

 

Αυτά λογικά θα τα βρώ σε οποιοδήποτε κατάστημα της wind έτσι;

 

Υ.Γ. Καταραμένη ξενιτιά :(

Το ΑΒ θα το βρείς στα ομώνυμα SUPER market

Link to comment
Share on other sites

Για να μην μιλάμε για... απεριόριστα των... 1500 λεπτών, δείτε τί συμβαίνει σε μια χώρα η οποία δεν είναι banana republic όπως εμείς:

http://news.gr.msn.com/economy/article.aspx?cp-documentid=154437514

Τα σχόλια δικά σας. Ήθελα να ανοίξω ξεχωριστό θέμα αλλά και εδώ θα διαβαστεί...

 

ΥΓ: Αυτό το "εφ'όρου ζωής" τί μου θυμίζει σχετικά με την Wind, τί μου θυμίζει... Αχ ναι, το βρήκα: "Μπορώ να μιλάω όσο θέλω για πάντα";

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Θα μπορείς να το αγοράσεις σαν συσκευή μεμονωμένη.

Το θέμα είναι όμως ότι η WIND δε νομίζω να την εισάγει όπως δεν έχει εισάγει μέχρι στιγμής και τα προηγούμενα μοντέλα της Apple. Προς COSMOTE και Vodafone θα κοιτάξεις.

 

Δεν εννοούσα αυτό. Απλώς ένα τέτοιο κινητό θέλει αρκετά μεγκαμπαϊτ το μηνα. Οπότε λογικά πρέπει να πας σε πάγιο για να εχεις αρκετά;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό. Απλώς ένα τέτοιο κινητό θέλει αρκετά μεγκαμπαϊτ το μηνα. Οπότε λογικά πρέπει να πας σε πάγιο για να εχεις αρκετά;

 

ια να χαρεις αυτη την συσκευη θελεις πολλα μεγκα μπαιτ. Με δεδομενο οτι αυτη η προσφορα με το 1.5 γκιγκα δεν θα συνεχιστει θελεις ενα καλο πακετο ντατα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος μερικες σελιδες πριν ειχε πει οτι του ειπαν απο wind οτι απο σημερα ισχυουν οι νεες τιμες για f2g2. Ισχυει η οχι ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος μερικες σελιδες πριν ειχε πει οτι του ειπαν απο wind οτι απο σημερα ισχυουν οι νεες τιμες για f2g2. Ισχυει η οχι ?

 

Δεν έχω παρατηρήσει καμία αλλαγή

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποσο πηγε το sms για τη f2G2?????????

 

παιρνεις το 1269 για ενημερωση υπολοιπου και μετα στελνεις ενα μηνυμα στην γκομενα να δεις ποσο σου χρεωσε!!:p

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος 4ψήφιος για να μάθουμε αν ένας αριθμός ανήκει στο δίκτυο της Wind-Q; γνωρίζω το 1274 αλλά ενημερώνει μόνο για F2G. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος 4ψήφιος για να μάθουμε αν ένας αριθμός ανήκει στο δίκτυο της Wind-Q; γνωρίζω το 1274 αλλά ενημερώνει μόνο για F2G. :blink:

 

Μόνο από Vodafone με χρέωση στέλνεις τον αριθμό στο 1292 και σου λέει σε πιο δίκτυο ανήκει ,

Στην WIND δυστυχώς μόνο για F2G έχει .

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από Vodafone με χρέωση στέλνεις τον αριθμό στο 1292 και σου λέει σε πιο δίκτυο ανήκει

 

Φιλε μου, ποσο στοιχιζει αυτη η ενημερωση απο Βοντα? Ξερεις μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, ποσο στοιχιζει αυτη η ενημερωση απο Βοντα? Ξερεις μηπως?

 

γύρω στα 12 eurocents νομίζω

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

στοιχίζει όσο ένα απλό μήνυμα από το κινητό σου, δηλαδή από 0,04(carefour) μέχρι 0,12 (νέο καρτοκινητό ή σύνδεση ) ανάλογα το πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα καταστήματα wind μπορεί να βρείς iphone. Συνήθως κάνουν εισαγωγές μετα απο παραγγελία τα μαγαζία που ειναι με franchise. Είναι κανονικές εισαγωγές (νομίζο ξεκλείδωτα) με εγγύηση.ρώτα σε μερικά καταστήματα wind.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...