Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

Παρακολούθησα λίγο, βρίσκω το τραγούδι του Sarbel ( το γράφω σωστά; ) αδιάφορο, από εκεί και πέρα φυσικά ελπίζω για το καλύτερο στον διαγωνισμό.

 

Υ.Γ.

Επίσης άκουσα πως η παρουσιάστρια του πρωινού μαγκαζίνο του ΑΝΤ1, κάποια κα. Μελέτη (νομίζω), που ήταν μέλος της κριτικής επιτροπής, έδιδε στους συνεργάτες του καναλιού της, τις σημειώσεις που κρατούσε η επιτροπή εκμεταλλευόμενη προφανώς την θέση της -αν ισχύει πραγματικά αυτό, πρόκειται για την μεγαλύτερη ΞΕΦΤΙΛΑ που έχω ακούσει ποτέ μου, ντροπή της! :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά.. για να το έκανε.. πιθανότατα είχε και την άδεια.. Επομένως μισή ξεφτίλα της Μελέτης.. μισή της ΕΡΤ.. Τι να πούμε; Ας ελίζουμε για μια καλή θέση.. και ας αφήσουμε τα παρατράγουδα(τα οποία είναι πάρα πολλά στο χθεσίνο "διαγωνισμό").. Τέσπα!
Ζωή χωρίς κινητό..; "Ελλειπτική" ζωή...:p
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ήταν ο Σαρμπέλ και μπράβο του.

Ο Δάντης χάλια. Περίμενα κάτι πολύ καλύτερο εκ μέρους του.

Την Τάμτα δεν την είδα..

Γενικά η βραδιά ήταν απαίσια και η επιλογή Σεργ..αυτού και της άλλης της ξανθιάς δεν ήταν καθόλου μα καθόλου καλή.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

H Eυριδίκη με αυτό το μαλλί δεν έφερνε πολύ στην Παπαρίζου?

 

Η Μελέτη και η ξανθιά με το κοντό μαλλί (το μοντέλο, τώρα όνομα μου διαφεύγει) ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΧΑΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ?!!!

 

Τραγικοί όλοι τους..

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εάν πήγαινε ο Κων/νος Βεδουράς, με το ''Θέλω'' από την Πάνια, πιο πολύ επιτυχία θα είχε ...:lol:

 

:!: Άλλη μία από τις ''ΣΟΒΑΡΕΣ'' και με ''ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ'' απόψεις, (έστω και χιουμοριστικά), ''ΣΟΒΑΡΩΝ'' μελών του myPhone ...

 

''Koλλημένος'', ''Θέλω'' , Catmam, Tsila κτλ ...

 

Κρίμα, λυπάμαι πραγματικά ...

 

:!: Εξυπακούεται βέβαια πως υπάρχει και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ κόσμος ο οποίος ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ στο ''περιθώριο'' και ΔΕΝ παρακολουθεί τα παραπάνω ''ΑΞΙΟΛΟΓΟΤΑΤΑ'' προγράμματα της trash TV, καταναλώνοντας πολύτιμο χρόνο από την ζωή του ...

 

''Τέτοιοι'' άνθρωποι ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν, όπως επίσης - υπάρχουν και θα υπάρχουν - και άνθρωποι με ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ...

 

Το θέμα είναι να ξέρει ο καθένας, σε ποια από τις 2 παραπάνω κατηγορίες των ανθρώπων ανήκει ...

 

:!: Κοιτάξτε να φτιάξετε την ζωή σας και μην σπαταλάτε πολύτιμο χρόνο από αυτήν, με τα παραπάνω ''ΑΚΡΩΣ ΠΟΙΟΤΙΚΑ'' προγράμματα ...

 

Ο χρόνος κυλάει σαν νερό και ΔΕΝ ξαναγυρνάει ... Άλλοι το συνηδητοποιούν νωρίς αυτό και άλλοι - δυστυχώς - αργά ...

 

Στην ζωή υπάρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ πράγματα, για να ασχοληθεί κανείς ...

 

ΜΗΝ ''πέφτετε'' τόσο χαμηλά ... Εκτός και αν είναι επιλογή σας ...

 

:!: Η τελική επιλογή φυσικά, είναι δική σας ...

Link to comment
Share on other sites

 

:!: Άλλη μία από τις ''ΣΟΒΑΡΕΣ'' και με ''ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ'' απόψεις, (έστω και χιουμοριστικά), ''ΣΟΒΑΡΩΝ'' ,μελών του myPhone ...

 

''Koλλημένος'', ''Θέλω'' , Catmam, Tsila κτλ ...

 

Κρίμα, λυπάμαι πραγματικά ...

 

:!: Εξυπακούεται βέβαια πως υπάρχει και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣ κόσμος ο οποίος ΔΕΝ ΑΝΗΚΕΙ στο ''περιθώριο'' και ΔΕΝ παρακολουθεί τα παραπάνω ''ΑΞΙΟΛΟΓΟΤΑΤΑ'' προγράμματα της trash TV, καταναλώνοντας πολύτιμο χρόνο από την ζωή τους ...

 

''Τέτοιοι'' άνθρωποι ΠΑΝΤΑ θα υπάρχουν, όπως επίσης - υπάρχουν και θα υπάρχουν - και άνθρωποι με ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ...

 

Το θέμα είναι να ξέρει ο καθένας, σε ποια από τις 2 παραπάνω κατηγορίες των ανθρώπων ανήκει ...

 

:!: Κοιτάξτε να φτιάξετε την ζωή σας και μην σπαταλάτε πολύτιμο χρόνο από αυτήν, με τα παραπάνω ''ΑΚΡΩΣ ΠΟΙΟΤΙΚΑ'' προγράμματα ...

 

Ο χρόνος κυλάει σαν νερό και ΔΕΝ ξαναγυρνάει ... Άλλοι το συνηδητοποιούν νωρίς αυτό και άλλοι - δυστυχώς - αργά ...

 

Στην ζωή υπάρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ πράγματα, για να ασχοληθεί κανείς ...

 

ΜΗΝ ''πέφτετε'' τόσο χαμηλά ... Εκτός και αν είναι επιλογή σας ...

 

:!: Η τελική επιλογή φυσικά, είναι δική σας ...

Σωστά αυτά που λες , αλλά και η Γιουροβίζιον δεν είναι και τίποτα σοβαρό και ποιοτικό! Ένας διαγωνισμός της πλάκας είναι..:p

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αυτά που λες , αλλά και η Γιουροβίζιον δεν είναι και τίποτα σοβαρό και ποιοτικό! Ένας διαγωνισμός της πλάκας είναι..:p

Σε σχέση μ'αυτό που είδαμε χτες η Eurovision είναι η Σκάλα του Μιλάνου :p

Ρε συ Summer, καλά όλα αυτά που λες, αλλά pls γράψε νορμάλ. Μας πετάγονται τα μάτια όξω, και είναι καταπονημένα ήδη από το χτεσινό βλαχομπαροκπανηγύρι

Θερμή παράκληση :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε τα σύκα σύκα, και τη σκάφη σκάφη, SUMMER φίλε μου, διαφωνώ.

Μπορεί να αριθμεί πολλά χρόνια ζωής αυτός ο .. θεσμός, αλλά αυτό δε σημαίνει πως είναι ποιοτικός.. μην τρελαθούμε κι ολας.

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ποιός θα μου γράψει τους στίχους από το τραγούδι της ευρυδίκης;
Link to comment
Share on other sites

Από την επίσημη ιστοσελίδα της Ευρυδίκης:

 

 

COMME CI COMME CA

 

TOUS LES LUNDIS, TU FINIS

LE TRAVAIL TROP TARD ET PUIS

LA TELE ET SOMEIL

QUAND MON COEUR SE REVEILLE

TOUS LES MARDIS TU ME DIS

LE MATIN ET TU L'OUBLIES

ON IRA AU CINE

MAIS LE SOIR "DESOLE" ...

 

COMME CI COMME CA, LA VIE PASSE

ET LES BEAUX MOMENTS

NOUS DEPASSENT

COMME CI COMME CA, L'AMOUR CASSE

ROUTINE ET PARESSE NOUS MENACENT

COMME CI COMME CA

JE N'EN PEUX PLUS JE SUIS DECUE

TU M'AS PERDUE

JE RESTE PAS LA

COMME CI COMME CA

LA FIN VOILA

COMME CI COMME CA

 

MEME LES SAMEDIS A MINUIT

TU ME DIS DEJA "BONNE NUIT"

TU T'EN DORS QUAND JE SORS

EN TE CHANTANT TRES FORT ...

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Για μενα ηταν εκπληξη η τελικη επιλογη..... Δεν το ειδα χθες ολο και οταν το ακουσα το πρωι εμεινα....:wacko: :wacko:

Ο Δαντης που ηταν το φαβορι ηταν χαλι οποτε τα καταφερε ο σαρμπελ.....!!

 

 

Μπεν Χουρ χθες.

 

Μια κανονική Eurovision με 25 χώρες έχει διάρκεια 3 και κάτι ώρες.

 

Ένας ελληνικός τελικός με 3 όλα κι όλα τραγούδια κράτησε 3 και μισή!

 

Μπράβο μας!

 

+10000!!!! Ελεος δηλαδη.....

Και ηταν και τριτη... Οχι σαββατο που ειναι η 3ωρη γιουροβιζιον.... :mad:

Χαλια η ολη βραδια!!:mad:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Ο Παρασκευάς βας βαααααααααας.....

γελοία οργάνωση

γελοίοι παρουσιαστές είρωνες και κυνικοί

κριτική επιτροπή εντελώς βαριεστημένη

τα τραγούδια -εκτός του Δάντη που ακουγόταν ευχάριστα με γερό κούνημα κεφαλιού- άχρωμα

την Παπαρίζου την ΘΑΨΑΝΕ με αυτό που την έβαλαν να φορέσει... πες και κανά οχι ρε κούκλα μου

τα σκετσάκια άνοστα και ξεφτίλα

οι συμμετοχές των άλλων χωρών που παρουσιάστηκαν παναγιά μου έλεος

και ο κλαρινάτος ο μάγκας :blink: :blink: ???

φέτος θα γελάσουμε πολύ στον τελικό

μα πάαααααααααρα πολύ

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αντι φετος να πρωτοτυπησουμε ως ελληνικη συμμετοχη και να στειλουμε κατι διαφορετικο που το προσεχει κανεις οταν το ακουει και το θυμαται μετα απο πεντε λεπτα,επιλεξαμε ενα τραγουδι μετριο εως κακο, που μοιαζει με δεκαδες αλλα τετοιου ειδους , το οποιο δεν υπαρχει περιπτωση να ενθουσιασει την ευρωπη αφου ουτε καν εμεις εχουμε ενθουσιαστει,απλα μια προχειρη λυση αναγκης ειναι.
*Plastic stars in our private galaxy!*
Link to comment
Share on other sites

Αντι φετος να πρωτοτυπησουμε ως ελληνικη συμμετοχη και να στειλουμε κατι διαφορετικο που το προσεχει κανεις οταν το ακουει και το θυμαται μετα απο πεντε λεπτα,επιλεξαμε ενα τραγουδι μετριο εως κακο, που μοιαζει με δεκαδες αλλα τετοιου ειδους , το οποιο δεν υπαρχει περιπτωση να ενθουσιασει την ευρωπη αφου ουτε καν εμεις εχουμε ενθουσιαστει,απλα μια προχειρη λυση αναγκης ειναι.

 

Θα συμφωνήσω.

Το τραγούδι του Sarbel είναι κοινό,συνηθισμένο.Δεν πρόκειται να πρωταγωνιστήσει στον διαγωνισμό.Είμαι πιο απαισιόδοξος από κάθε άλλη φορά όσον αφορά την πορεία του ελληνικού κομματιού στην Eurovision.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω.

Το τραγούδι του Sarbel είναι κοινό,συνηθισμένο.Δεν πρόκειται να πρωταγωνιστήσει στον διαγωνισμό.Είμαι πιο απαισιόδοξος από κάθε άλλη φορά όσον αφορά την πορεία του ελληνικού κομματιού στην Eurovision.

 

 

Κι εγω ειμαι σχετικα απαισιοδοξος... Καλυτερα ετσι... Μπορει να παρουμε καμια καλυτερη θεση απο την περσινη 9η, που οι περισσοτεροι ειχαν κατακλυστει απο αισιοδοξια... :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παραδέχομαι τον Θέμο Αναστασιάδη για αυτο που ειπε :

 

KΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ ΝΑ ΜΗΝ 'ΒΓΕΙ' ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ Η ΦΘΗΝΙΑΡΙΚΗ ΕΚΠΡΟΣΩΠΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΑΡΜΠΕΛ !!!

 

Καλύτερα η ΕΡΤ φέτος να αποσύρει την συμμετοχή....

 

Αχ...Δαντη....το πολύ το PRO TOOLS σε έκανε να πιστεύεις οτι μπορεις και LIVE να αποδόσεις τις ψηλές το ίδιο καλα....

Παντως η σκηνοθεσια ήταν χάλια....

Link to comment
Share on other sites

Το μπλουζάκι του Σαρμπέλ μου θυμίζει αυτό που είχαν δώσει τα ξωτικά στον Φρόντο στο Lotr :D
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν τρελλαθηκα με καποιο απο τα τρια τραγουδια, αν κ του σαρμπελ μαλλον εχει πιο πολλες πιθανοτητες να μπει ισως στη δεκαδα. αυτο που δεν καταλαβα, ειναι γιατι αφησαν τοση ωρα τη θεοδωριδου να μας τυρραναει! δεν ειμαι αντικειμενικος φυσικα σε αυτο, μιας κ δεν αντεχω να την πετυχαινω παντου πια, αλλα δυο εμφανισεις, η δευτερη των οποιων με μεντλευ 9 η 10 τραγουδιων ??!!!! εντελως ξεκουδουνο!! πρεπει να εχει τρελλα βυσματα η τυπισσα..

Wreak Havok To The System

 

GHOST TOWN

Link to comment
Share on other sites

To τραγουδι του Δαντη ηταν και μουσικα και σκηνικα rip-off απο Robert Palmer - Addicted to Love

Το τραγουδι της Ταμτα ηταν αργο για Eurovision

Οποτε το τραγουδι του Σαρμπελ ηταν η καλυτερη επιλογη για Eurovision κατα τη γνωμη μου.

Παντως οποιο και να πηγαινε δε θα με πειραζε.

 

Απορω γιατι ασχολουμαστε τοσο πολυ με τη Eurovision και ξοδευουμε τοσα εκατομμυρια, λες και ειναι η υψιστη μουσικη καταξιωση. 5 χρονια που ημουν στην Αγγλια, ποτε δεν ακουσα να μιλανε για τη Eurovision. Γιατι οι ανθρωποι ξερουν οτι ειναι αναπτυγμενοι μουσικα δεν περιμενουν καμμια επιβεβαιωση απο τη Eurovision.

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι ασχολουμαστε τοσο πολυ με τη Eurovision και ξοδευουμε τοσα εκατομμυρια, λες και ειναι η υψιστη μουσικη καταξιωση. 5 χρονια που ημουν στην Αγγλια, ποτε δεν ακουσα να μιλανε για τη Eurovision. Γιατι οι ανθρωποι ξερουν οτι ειναι αναπτυγμενοι μουσικα δεν περιμενουν καμμια επιβεβαιωση απο τη Eurovision.

Αυτο. Γι'αυτο και η Αγγλια στελνει παντα αθλιοτητες και βγαινει τελευταια και σκασιλα της.

Αλλα που να βαλουμε μυαλο εμεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο. Γι'αυτο και η Αγγλια στελνει παντα αθλιοτητες και βγαινει τελευταια και σκασιλα της.

Αλλα που να βαλουμε μυαλο εμεις...

 

Το πρώτο μέρος το πετύχαμε όπου να νε θα πετύχουμε και το δεύτερο.

...
Link to comment
Share on other sites

Αν βγούμε τελευταίοι τον επόμενο χρόνο ξεκινάμε από τον ημιτελικό;

Για να μην ξαναπάμε ποτέ τι πρέπει να γίνει;Αν κάνουμε τίποτα επεισόδια στην αίθουσα λέτε να μας σουτάρουν για πάντα;Να στείλουμε καμμιά φοιτητική παράταξη που είναι και στα ντουζένια τους τώρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Kαι γιατί να μην ξαναπάμε δλδ??

Μια χαρά είναι, άντε γκρινιάρηδες όλοι...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...