Jump to content

Eurovision 2007 - Eπιλογή τραγουδιού εκπροσώπησης


jane_butterfly
 Κοινοποίηση

Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;  

194 members have voted

  1. 1. Ποιο υποψήφιο τραγούδι θεωρείτε καλύτερο;

    • Νο Μadonna - Δάντης
      66
    • With love - Τάμτα
      68
    • Geia sou Maria - Σαρμπέλ
      32
    • Κανένα
      28


Recommended Posts

Τον φλωρινιώτη μου θύμισε με τα λαμε..........:P

Nτροπη.....αν ειναι αυτή εικόνα Ελλάδας.......

Δαντη έχασες μέσα απο τα χέρια σου.......λιγο ο ηχολήπτης....λίγο η υπερβολική σιγουρια..............

Κρίμα και θα μπορούσες να πάς....

 

++++++++++

precisely....!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 733
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν.

 

1)Σαρμπέλ : O Λόρενς της Αραβίας ζήλεψε τον Ρίκυ Μάρτιν. 'Η καλύτερα, οι χορεύτριες του πασά τον ζήλεψαν! ΡΕ ΕΛΕΟΣ!!! Τι κούνημα ήταν αυτό? Τι φλωριά ? ΑΧΑΧΑχαχα ειδικά εκεί που κουνούσε τα χέρια του ala egypt έλιωσα στο γέλιο! Δε με χαλάει που βγήκε αυτός ,έτσι και αλλιώς η Γιουροβίζιον είναι τελείως παρακμή , για τα πανηγύρια...Ήταν και αουτσαίντερ..μπράβο του!Θα ανάψουμε καμιά φωτιά , θα κάνει τα τρελά του στη σκηνή , θα χει τζέρτζελο!! :D

 

2)Τάμτα : H barbie πριγκίπισσα, μετά από μέρες ασιτίας πάει Γιουροβίζιον! Θα μου το αγοράσει ο μπαμπάς μου! Τα αρκουδάκια , οι πεταλουδίτσες , τα ζουζουνάκια και οι καρδούλες έλειπαν! Αχουταααααααα!! :lol:

 

3)Δάντης : Eρμηνεία καλύτερη από την αναμενόμενη , αλλά το ΚΑΡΑΚΙΤΣΑΡΙΟ μπαλέτο το έκανε ΜΑΠΑ! Ας ήταν οι κοπέλες σεξυ, δε λέω, αλλά οχι ΒΛΑΧΟσέξυ...:D

 

YASSOU ELLADA ME TA WRAIA SOU :lol: :lol: :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

To μπαλετο του Δαντη μου θυμισε το Ρουβα με τα ξεγυμνωματα και τα σακακια...

"Oh,sweet Christabel. Share with me your poem.

For I know now,Im a puppet on this silent stage show.

I'm but a poet who failed his best play.

A Dead Boy,who failed to write an ending,To each of his poems."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ειδα τον τελικο..αλλα ας ειναι καλα οι ειδησεις του ΣΤΑΡ!!!!! Αυριο θα δω και θα σας πω τη γνωμη μου..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΣΑΡΜΠΕΛ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

To μονο θετικο ειναι οτι μετα την θεση τους στην γιουροβιζιον Χριστοφορου κι βισση εξαφανιστηκαν ελπιζω να γλυτωσουμε κι απο Σαρμπελ που οπως καταλαβατε δεν τον παω.
Link to comment
Share on other sites

To μονο θετικο ειναι οτι μετα την θεση τους στην γιουροβιζιον Χριστοφορου κι βισση εξαφανιστηκαν ελπιζω να γλυτωσουμε κι απο Σαρμπελ που οπως καταλαβατε δεν τον παω.

 

+1 :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πωπω δεν παλευεται...θα το γυρισω στον Ευαγγελατο με τα φονικα κομμωτηρια! :lol:

 

καλο κι αυτο:)

η επιλογη παντως εγινε οποτε απο δω κι επειτα ας ελπισουμε να προωθησουν το τραγουδι του sarbel Οπως και το number one.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι...

Κοιμάσαι ήσυχος και ξυπνάς σε εφιάλτη.

Ο Sarbel στη eurovision. Μάλιστα.

Βασικά δε μου άρεσε κανένα απο τα τρια τραγούδια πολυ. Λίγο η σκηνική παρουσία (που θα μου πεις θα αλλάξει αυτό, αλλά αυτο είδα), λίγο ο κακός ήχος, λίγο τα χάλια τραγούδια (απο στίχο), λίγο οι παραφωνίες του δάντη...ήταν ελεεινά. Του Sarbel ήταν κάπως πιο fun και στο κλιμα της Eurovision, αλλά αυτό το χορευτικό έφερνε ναυτία... Και φυσικά "έσβησε" απο τη μνήμη μόλις ακούστηκε το επόμενο. Κακο σημάδι αυτό...

Εμένα βέβαια μου άρεσε το Βουλγάρικο τραγούδι -εκτός από το σημείο που μπαίνει ο τύπος με το 'ταπακιουτα πατα τουπα- οπότε ίσως δεν είμαι σε θέση να κρίνω την ελληνική συμμετοχή (!!).

Ας πάει όπως είναι να πάει.

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδαμε χθες, πιστεύω ότι μόνο ο Σαρμπέλ άξιζε να πάει. Ήταν ο μόνος που συμμετείχε στο τραγούδι. Η Τάμτα και ο Δάντης ήταν εντελώς off στην παρουσίαση.

 

Ρίξτε όλα τα λεφτά στην Κύπρο φέτος.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Τί ντροπή! Χάλια παρουσίαση, χάλια συμμετοχές, χάλια επιλογή. Δράμα. Ας έστελναν εκείνο το ωραίο που έδειξε στο τέλος με το συγκρότημα "Μαρίες οι Άσχημες".

 

Υπάρχει ελπίδα να ακυρώσει η Ελλάδα τη φετινή της συμμετοχή πριν την πανωλεθρία της 12ης Μαΐου; Είμαι διατεθειμένος να κάνω τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

H παρουσίαση ήταν...πολύ κακή. Έμεινα πραγματικά κατάπληκτος από το πόσο. Αυτό το "Δυνάμωσέ το" πήγαινε και γυρεύοντας...από πού να αρχίσω;

 

Παγωμένα αστεία.

Καρφώματα των παρουσιαστών προς όλες τις κατευθύνσεις που πάλιωσαν γρήγορα (μόνο ο Θέμος για τον Χατζηνικολάου επιμένει πιο πολύ).

Ήχος οτιδήποτε άλλο εκτός από επαγγελματικός.

Προχειρότητα (π.χ. το γκονγκ για την ψηφοφορία χτύπησε δύο φορές!)

Κιτς που ξεπερνούσε ακόμα και τα ελαστικά όρια της αισθητικής της Eurovision.

Ο Σεργουλόπουλος σαν κακέκτυπο των Α.Μ.Α.Ν. να το παίζει Κύπριος!

Η Παπαρίζου με φόρεμα από την ντουλάπα του Οβελίξ!

Και τέλος ένα περιεχόμενο εκπομπής που ήταν ένα ανακάτεμα άσχετων μεταξύ τους στοιχείων που δεν έδεσαν καθόλου.

 

Όσον αφορά στα τραγούδια, ομολογώ οτι με είχαν αφήσει όλα αδιάφορο. Με βάση το πώς τραγούδησαν και κινήθηκαν χτες, αν έπρεπε οπωσδήποτε να διαλέξω θα ψήφιζα Σαρμπέλ και θα ήλπιζα να προπονηθεί.

Link to comment
Share on other sites

Το αουτσάιντερ νίκησε τελικά! Μεγάλη έκπληξη η επιλογή του Σαρμπέλ. Δεν άντεξα χθες να δω όλη τη βραδια, παρακολούθησα αποσπάσματα. Έχασα την παρουσίαση του Δάντη γι'αυτό και δεν μπορώ να τον κρίνω. Άκουσα την Τάμτα όμως πως δολοφόνησε το τραγούδι της. Μετά από αυτό την απέκλεισα από νικήτρια. Ο Σαρμπέλ ήταν σε γενικές γραμμές ευχάριστος, αλλά πολύ κούνημα ρε παιδί μου, ζαλίστηκα!

Η παρουσίαση ήταν αισχρή. Μηδέν έμπνευση, άγευστα αστεία και σκετς, τραγικές τραγουδιστικές απόπειρες από το ντουέτο των παρουσιαστών. Τι προσπαθούσαν να αποδείξουν?

Τελείως εκτος κλίματος η συμμετοχή της Ν. Θεοδωρίδου!! :wacko:

Πολυ ευχαρίστως θα έδινα μπάτσες στην κριτική επιτροπή, που δήλωναν ότι θα ψηφίσουν ότι τους είπαν τα παιδιά τους!! Ε ας έστελναν τα παιδιά τους τότε!!

Μου άρεσε πολύ το τραγούδι της Κύπρου. Μου άρεσε και το γαλλικό άκουσμα, αλλά θα προτιμούσα αγγλικό στοίχο. Θα είχε περισσότερες πιθανότητες. Ας μην σχολιάσω καλύτερα την προτροπή του παρουσιαστή προς τον Κοργιαλά να κάνει πρόταση γάμου στην Ευριδίκη στη eurovision!!

Εν κατακλείδι μου έλειψαν οι Καπουτζίδης - Μακρυπούλια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

loipoooooooon

κατ αρχην να θαψω την παρουσιαση και την επιμελεια της βραδιας.

στο ζουμι τωρα

ο μονος που υποστηριξε το τραγουδι του ηταν ο σαρμπελ.

η ταμτακα ηταν καπως μαγκωμενη(δε της πετυχαν και οι φωτιες στο τελος)ο δαντης ζοριστηκε να βγαλει οοοολο το τραγουδι..σορι χρηστο μπατ γιου αρ νο μαντονα.

κριμα παντως...

η δε κριτικη επιτροπη -το τσουζανε εκει κατω- στην κοσμαρα τους...

η συμμετοζη της κυπρου αρκετα καλυτερη απο την δικη μας,αλλα εξακολουθει να μη μου αρεσει η ευριδικη σκηνικα.σα να κουνιεται λιγο μονοτονα δε βρισκετε?ολο τις ιδιες κινησεις κανει.

ο κοργιαλακος μια απο τα ιδια..ευτυχως που η σανιτας σανιτας δε θα ειναι χορηγος στα ρουχακια τους(ξεχασατε το αλουμινοχαρτο στα ρουχα της ευριδικης?)

 

οσο για τις υπολοιπες χωρες που παρουσιασαν τα τραγουδια τους εχτες,δε μου αρεσε κανενα μα κανενα.ουτε ο ντι τζει μπομπο,ουτε η ελιτσα(που εδω που τα λεμε δε περιμενα ειδικα απο αυτη κατι καλυτερο)

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που η σανιτας σανιτας δε θα ειναι χορηγος στα ρουχακια τους(ξεχασατε το αλουμινοχαρτο στα ρουχα της ευριδικης?)

 

το λαμέ μπλουζάκι του Σαρμπέλ και τα κουνήματα λες και είναι γυναίκα και έχει στήθια (ξέρετε ποιά κινηση λέω την τσιφτετελέ :lol: ) ήταν καλύτερα; :lol:

 

εάν πάμε έτσι θα βάλω http://img13.echo.cx/img13/8421/face081qz.gif στην Ιταλία που θα πάω το καλοκαίρι...:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Toυ Σαρμπελ θα ήταν καλό για EUROVISION πριν 6-7 χρόνια...όχι τώρα...

Διαφήμιση απο Χαζο-Μελέτη και παρουσιαστες για τις εκπομπες τους...

Δαντη σαν μεθυσμένος ήσουν στη σκηνή...ΟΥΟΟΟΟΟΟΟ..ΟΥΟΑΟΥΟΟΥΟΟΟΟ..

Ταμτα σαν μαθητρια που ανεβαινει να πει το ποιημα στη σκηνή γεμάτη ανχος..και παραφωνίες

Σαρμπελ..το ποιο ευκολο τραγουδι....το κριμα στο λαιμο μας...

 

 

Την επομενη φορα ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ...

Link to comment
Share on other sites

Tο λαμέ μπλουζάκι του Σαρμπέλ και τα κουνήματα λες και είναι γυναίκα και έχει στήθια - (ξέρετε ποιά κινηση λέω την τσιφτετελέ - :lol: ) ήταν καλύτερα ? :lol:

 

Bεβαίως και ήταν κάλυτερα ... :cool:

 

Καλύτερα να είσαι ο ευατός σου - (πάνω από όλα) - και ΑΛΗΘΙΝΟΣ, (bi-sexual-gay), παρά ψεύτης, ΔΗΘΕΝ, ''ψευτοάντρας'' και ''ψευτόμαγκας'', όπως αρκετοί άλλοι, δυστυχώς ...

 

ΔΕΝ είναι όλοι ''λαϊκούρες'', ούτε ''παιδιά του λαού'', ''Μακρόπουλοι'', ''Μαργαρίτες'', ''Χριστοδουλόπουλοι'' και συναφείς άλλοι, τέτοιου επιπέδου ...

 

Υπάρχουν και ''DIFFERENT'' άνθρωποι, - ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ - ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ που υπάρχουνε ...

 

ΔΕΝ είμαστε όλοι ίδιοι και ΕΥΤΥΧΩΣ που ΔΕΝ είμαστε ...

 

Well done Sarbel, προχώρα ΓΕΡΑ, - ΖΗΛΕΥΟΥΝ γιατί ΔΕΝ έχουν την επιτυχία σου ... :cool: Μην ακούς κανέναν ... :cool:

Link to comment
Share on other sites

πάντως το sms έπιασε τόπο!:D

 

η επιτροπή δάντη- ο κόσμος σαρμπέλ, άρα δίκαια πάει ο δεύτερος ( κ με μεγάλο ποσοστό ψήφων )

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πρέπει κάθε ευλογημένη φορά, που καποιος διαφωνεί με την x αμφισβητούμενη παρουσία να το γυρίζουν μερικοι σε μανιφέστο-υπερ-των-gay δεν μπορώ να το καταλαβω!

Οντως, η κινηση παρέπεμπε σε γυναίκα που κουνάει-προκαλεί με το στηθος, χαρακτηριστικη του τσιφτετελιου που χορεύει μια χορεύτρια στα μπουζούκια.

Σ' αλλους αρέσει, σ' άλλους όχι. Οτι σ' αυτους που δεν αρέσει, πρέπει ντε και καλα να ειναι φαν του Χριστοδουλόπουλου και του βαριου μπουζουκιού, πρώτη φορά το ακουω.

Αλλά Eurovision είναι αυτή, πολλά θα ακουσουμε ακόμα..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πρέπει κάθε ευλογημένη φορά, που καποιος διαφωνεί με την x αμφισβητούμενη παρουσία να το γυρίζουν μερικοι σε μανιφέστο-υπερ-των-gay δεν μπορώ να το καταλαβω!

Οντως, η κινηση παρέπεμπε σε γυναίκα που κουνάει-προκαλεί με το στηθος, χαρακτηριστικη του τσιφτετελιου που χορεύει μια χορεύτρια στα μπουζούκια.

Σ' αλλους αρέσει, σ' άλλους όχι. Οτι σ' αυτους που δεν αρέσει, πρέπει ντε και καλα να ειναι φαν του Χριστοδουλόπουλου και του βαριου μπουζουκιού, πρώτη φορά το ακουω.

Αλλά Eurovision είναι αυτή, πολλά θα ακουσουμε ακόμα..:wacko:

 

 

 

http://djforum.free.fr/smileysmileysmiley/v2/surprises/surprises.smileysmiley.com.54.gif

 

με κάλυψες απόλυτα και χωρίς χρώματα και υπογραμμίσεις!:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

 

Well done Sarbel, προχώρα ΓΕΡΑ, - ΖΗΛΕΥΟΥΝ γιατί ΔΕΝ έχουν την επιτυχία σου ... :cool: Μην ακούς κανέναν ... :cool:

 

ναι τον ζηλεύω...ο Δάντης είμαι που το κατάλαβες ρε μπαγάσα;:lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μπεν Χουρ χθες.

 

Μια κανονική Eurovision με 25 χώρες έχει διάρκεια 3 και κάτι ώρες.

 

Ένας ελληνικός τελικός με 3 όλα κι όλα τραγούδια κράτησε 3 και μισή!

 

Μπράβο μας!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...