Jump to content

Sony Ericsson K550


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Έχω στα χέρια μου ένα Sony-Ericsson με το εξής πρόβλημα: δεν ανάβει με τίποτα! :) Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει. Το φόρτισα για αρκετή ώρα, δε λέει να ανάψει. Δοκίμασα να του κάνω αναβάθμιση, χωρίς όμως να γίνει καμία αναγνώριση (με το πατημένο το c ανάβοντάς το), ούτε από το λογισμικό της εταιρίας, ούτε από πρόγραμμα κάποιου τύπου XS++ ή SE tool. Από ότι είδα μέσα, δε φαίνεται να έχει ωξειδώσεις και τέτοια, αλλά δεν μπορώ να το πω και σίγουρα. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να το φτιάξω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 420
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας! Έχω στα χέρια μου ένα Sony-Ericsson με το εξής πρόβλημα: δεν ανάβει με τίποτα! :) Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει. Το φόρτισα για αρκετή ώρα, δε λέει να ανάψει. Δοκίμασα να του κάνω αναβάθμιση, χωρίς όμως να γίνει καμία αναγνώριση (με το πατημένο το c ανάβοντάς το), ούτε από το λογισμικό της εταιρίας, ούτε από πρόγραμμα κάποιου τύπου XS++ ή SE tool. Από ότι είδα μέσα, δε φαίνεται να έχει ωξειδώσεις και τέτοια, αλλά δεν μπορώ να το πω και σίγουρα. Υπάρχει περίπτωση να καταφέρω να το φτιάξω;

αποδειξη αγορας και το πας σε service point της sony ericsson :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπα, τι απόδειξη αγοράς; Είναι χαλαρά 1 χρόνο εκτός εγγύησης.. Έλεγα μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα. Βασικά, όταν συνδέω το καλώδιο ανάβει το κόκκινο φωτάκι (που είναι μαζί με τις υπέρυθρες) αλλά δεν κάνει τπτ άλλο. Άρα υποθέτω ότι δεν είναι εντελώς νεκρό, γι' αυτό ήλπιζα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ενα SE K550i και επειδη θελω να ακουω ραδιοφωνο το βραδυ πριν κοιμηθω, υπαρχει τροπος να το προγραμματισω να κλεισει μονο του μετα απο καποια ωρα εαν με παρει ο υπνος? Επισης, προτεινετε μου τα καλυτερα και πιο χρησιμα προγραμματα για να εγκαταστησω...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα SE K550i και επειδη θελω να ακουω ραδιοφωνο το βραδυ πριν κοιμηθω, υπαρχει τροπος να το προγραμματισω να κλεισει μονο του μετα απο καποια ωρα εαν με παρει ο υπνος? Επισης, προτεινετε μου τα καλυτερα και πιο χρησιμα προγραμματα για να εγκαταστησω...

 

καλησπερα φιλε μου υπαρχει προγραμμα σε μορφη java ειναι και νομιζω πως λεγετε power off ! ψαξτω λιγο...

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε πως μπορω να κανω απόρριψη εισερχόμενων κλήσεων οταν ειναι με αποκριψη αριθμου η εισερχομενι κληση?

 

αγαπητε olimpik ξερω εναν κωδικο ...αλλα αυτος απορριπτει ολες τις κλησεις ....ο κωδικος ειναι : *21*ανύπαρκτο_νούμερο1# γραφεις αυτο και πατας αποστολη και αμεσως ενεργοποιητε .......για απενεργοποιηση πατας #21# και αποστολη

 

1 Στη θέση του λεκτικού ανύπαρκτο_νούμερο βάζουμε ένα νούμερο που δεν υπάρχει (π.χ. 693000000), ώστε να παίρνουν οι καλούμενοι το μήνυμα ότι ο αριθμός δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μπορει να με βοηθησει καποιος?

Το προγραμμα που θελεις για προγραμματισμενη απενεργοποιηση του κινητου δεν υπαρχει! (εγω προσωπικα δεν εχω βρει)

τωρα java εφαρμογες μπορεις να βρεις στην υπογραφη μου ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα που θελεις για προγραμματισμενη απενεργοποιηση του κινητου δεν υπαρχει! (εγω προσωπικα δεν εχω βρει)

τωρα java εφαρμογες μπορεις να βρεις στην υπογραφη μου ;)

 

Οχι απαραιτητα του κινητου, ισως και μονο του ραδιοφωνου. Αν και το θεωρω ακομα πιο δυσκολο. Απλα ο Manos-7 σε προηγουμενο post ανεφερε οτι υπαρχει, αλλα εγω δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω παντως για τις εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

Οχι απαραιτητα του κινητου, ισως και μονο του ραδιοφωνου. Αν και το θεωρω ακομα πιο δυσκολο. Απλα ο Manos-7 σε προηγουμενο post ανεφερε οτι υπαρχει, αλλα εγω δεν βρηκα κατι. Ευχαριστω παντως για τις εφαρμογες...

Μπορει να υπαρχει για symbian κινητο! :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να υπαρχει για symbian κινητο! :cool:

 

Εχεις δικιο φιλε μου. Παντως αμα βρεις κατι ειδοποιησε με... Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι αλλο, εδω και καιρο το κινητο μου κατι εχει παθει και ολα στην οθονη φαινονται με γραμμες (οριστε δυο φωτογραφιες για να καταλαβετε καλυτερα http://www.imageshack.gr/files/048m1xs2xq2x6u0ftb4n.jpg http://www.imageshack.gr/files/f88mx796gb656ookqjlt.jpg - συγγνωμη που ειναι τοσο μεγαλες). Αρχικα πιστευα οτι χαλασε η οθονη, αλλα νομιζω πως δεν ειναι αυτο το προβλημα, γιατι οταν το κινητο ανοιγει την πρωτη οθονη την ασπρη την δειχνει χωρις τετοιες γραμμες και ακομα αμα γραφεις ενα μηνυμα για παραδειγμα τα γραμματα διωχνουν τις γραμμες πολλες φορες στη θεση που εχω γραψει. Μπορει καποιος να βοηθησει. Nα αναφερω επισης οτι αυτες οι "γραμμες" δεν μενουν ακινητες, αλλα κινουνται ελαφρως (οπως οταν δεν εχει καλο σημα ενα καναλι στην τηλεοραση)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις έκανα το K550i σε W610i με επιτυχία. Θέλω να ρωτήσω αν πλέον μέσω του update service της SE μπορώ να κάνω και αναβάθμιση σαν να έχω W610i. για θέματα επίσης χρησιμοποιώ του W610i έτσι ?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το K550i σε W610i με επιτυχία. Θέλω να ρωτήσω αν πλέον μέσω του update service της SE μπορώ να κάνω και αναβάθμιση σαν να έχω W610i. για θέματα επίσης χρησιμοποιώ του W610i έτσι ?

 

Αξίζει η μετατροπή;;Πώς την έκανες αλήθεια;;;

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετατροπή;;Πώς την έκανες αλήθεια;;;

 

Αξιζει εννοείται. Προστέθηκε το walkman , καλύτερη ποιότητα ήχου , πιο γρήγορο μενού. Εφυγε το imode και ξεκλειδώθηκε το κινητό για java εφαργμογές :)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι καταλαβα ειχες Imode οποτε γιαυτο και ισως να ειδες διαφορα. Προσωπικα εμενα δεν εχει το λογισμικο καμιας εταιρειας και java εφαρμογες μπαινουν ουτως ή αλλως. Οσο για το walkman εχει το music player, τωρα αν αλλαζει μονο η ονομασια αυτο δεν το ξερω αλλα δεν το διακινδυνευω!!! Πες μας και πως το εκανες να ξερουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας,εχω ενα Κ550i και ειναι κλειδομενο σε καποιο ξενο δυκτιο(δεν ξερω ποιο). Υπαρχει τροποσ να το ξεκλειδοσω για να βαλω καρτα cosmote??? παρακαλω την βοηθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας,εχω ενα Κ550i και ειναι κλειδομενο σε καποιο ξενο δυκτιο(δεν ξερω ποιο). Υπαρχει τροποσ να το ξεκλειδοσω για να βαλω καρτα cosmote??? παρακαλω την βοηθεια σας.

τιποτα κανεις????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω ενα Κ550i και ειναι κλειδομενο σε καποιο ξενο δυκτιο(δεν ξερω ποιο). Υπαρχει τροποσ να το ξεκλειδοσω για να βαλω καρτα cosmote??? παρακαλω την βοηθεια σας.

μπορεις να το ξεκλειδωσεις! θα το στειλεις εδώ :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K550

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...