Jump to content

Sony Ericsson K810


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεχρι 4gb περνει??και χωρις καποιο αρχειο ετσι??

Με 8gb δουλευει μια χαρα! δοκμιασμενο αυτο που σου λεω ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε μάγκες καλημέρα,

επειδή εχω χάσει λίγο την μπάλα,

εχω ενα k810i το οποιο μου το έστειλε κάποιος φίλος απο γερμανια.

Επειδή εχει firmware της ο2 γερμανιας,

δεν εχει ελληνική γλωσσα.

Υπάρχει καποιος τρόπος να προσθέσω μονο την γλώσσα η να κανω αναβάθμιση σε ελληνικό firmware?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

SOS

 

2 χρονια τωρα μια χαρα το wap ή το 3G (ή και τα 2) και μιλαω για το ιντερνετ.Εδω και 3-4 μερες δε μπαινει με τπτ (ή μπαινει 1 φορα στις 15 :cry: ) και μου βγαζει ενα μυνημα "αποτυχια συνδεσης... κοιταξτε τις ρυθμισεις σας" κτλ.Εχω τον οπερα τον 5 και μπαινω με cosmote my view τα 40 MB.

Να πω οτι δεν εμπαινε καθολου να πω οτι πω παει τα επαιξε το κινητο.Ομως ψιλομπαινει...

 

Παιζει να κουνηθηκε καμμια κεραια σε κανενα πεσιμο;Ειναι η ωρα να αλλαξω κινητο;:wacko:

 

Αν εχει τυχει σε κανενα μου λεει

Link to comment
Share on other sites

Πονάει λίγο αυτό που θα πω( επειδή έχεις αρκετή δουλειά μετέπειτα για να ξανακάνεις τις ρυθμίσεις, να επαναφέρεις/ τακτοποιήσεις τα αρχεία κλπ.:p), αλλά αν δοκίμαζες μια επανεγκατάσταση λογισμικού...;;:confused:

 

Επίσης, βεβαιώσου πως ο Όπερα συνδέεται με το προφίλ Cosmote GPRS.

 

Το My View and Web είναι wap και όχι internet και δε λειτουργεί με το προφίλ Internet αλλά με το προφίλ GPRS.

Link to comment
Share on other sites

καποιο site που να γνωριζει καποιος με ανταλλακτικα για το κ810? συγκεκριμενα ακουστικο & μεγαφωνο γιατι αυτα χαλασαν....θελω να τα αλλαξω και φυσικα εχω τις απαραιτητες γνωσεις...ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

καποιο site που να γνωριζει καποιος με ανταλλακτικα για το κ810? συγκεκριμενα ακουστικο & μεγαφωνο γιατι αυτα χαλασαν....θελω να τα αλλαξω και φυσικα εχω τις απαραιτητες γνωσεις...ευχαριστω εκ των προτερων...

mobile-parts.gr αν θυμαμαι καλα.καν'το αναζητηση στο :google:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιο site που να γνωριζει καποιος με ανταλλακτικα για το κ810? συγκεκριμενα ακουστικο & μεγαφωνο γιατι αυτα χαλασαν....θελω να τα αλλαξω και φυσικα εχω τις απαραιτητες γνωσεις...ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Δες και εδω: http://www.pds.com.gr/

 

Ειναι στην Καλλιθεα, και εχει μεγαλη γκαμα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...

Απο οθονες τι παιζει σε σχεση με το k800; Φοραει την ιδια και το k810; Βρηκα ΤΖΑΜΠΑ σχεδον ενα ξεχασμενο demo k810 και το πηρα και παρατηρησα το εξης... Οταν το ανοιγεις (εκει που δειχνει το λογοτυπο της SE) η οθονη του (και ειδικα στο μαυρο φοντο) στη μεση ειναι λιγο πιο φωτεινη και πιο λευκη απο οτι ειναι του κ800 με αποτελεσμα η εικονα να φαινεται αψογα μονο οταν το κρατας και το βλεπεις υπο ελαφρα γωνια... Σαν να ειναι ο φωτισμος του δλδ πιο εντονος απο του k810 εστω και σε 50% φωτεινοτητα. Mεσα στο μενου δεν δειχνει να εχει κανενα απολυτως προβλημα.... Μηπως ενισχυσαν την φωτεινοτητα επειδη το k800 δεν φαινοταν καθολου καλα στον ηλιο; Κατα τα αλλα το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και φυσικα σε σχεση με κατι C-Class της SE ειναι κλασεις ανωτερο τοσο σε κατασκευη οσο και σε γρηγοραδα.......

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

επειδη εψαξα μεσα σε αυτα και σε κανενα δεν βρηκα και τα 2...ξερει κανεις ενδεικτικα σε ενα μαγαζι ποσο θα βγει η επισκευη του? αξιζει? οχι τιποτα , να δωσουμε και δουλεια στον κοσμο... :)

χαλασμενα ειναι το μεγαφωνο & το ακουστικο...αυτα τα 2 μαζι εχουν καμια σχεση??? γιατι χαλασαν μαζι...αλλα να πω εξαρχης οτι το πειραζα το κινητο με flashing κλπ...ισως να τα εκαψα...δεν ξερω...παντως εχαναν σιγα σιγα την ενταση τους, ωσπου δεν λειτουργουσαν καθολου.Το φλασαρα και σε official μηπως το παω για εγγυηση , αλλα ξερετε τα κλασικα της σονυ... Υγρασια κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση...

Απο οθονες τι παιζει σε σχεση με το k800; Φοραει την ιδια και το k810; Βρηκα ΤΖΑΜΠΑ σχεδον ενα ξεχασμενο demo k810 και το πηρα και παρατηρησα το εξης... Οταν το ανοιγεις (εκει που δειχνει το λογοτυπο της SE) η οθονη του (και ειδικα στο μαυρο φοντο) στη μεση ειναι λιγο πιο φωτεινη και πιο λευκη απο οτι ειναι του κ800 με αποτελεσμα η εικονα να φαινεται αψογα μονο οταν το κρατας και το βλεπεις υπο ελαφρα γωνια... Σαν να ειναι ο φωτισμος του δλδ πιο εντονος απο του k810 εστω και σε 50% φωτεινοτητα. Mεσα στο μενου δεν δειχνει να εχει κανενα απολυτως προβλημα.... Μηπως ενισχυσαν την φωτεινοτητα επειδη το k800 δεν φαινοταν καθολου καλα στον ηλιο; Κατα τα αλλα το κινητο ειναι παρα πολυ καλο και φυσικα σε σχεση με κατι C-Class της SE ειναι κλασεις ανωτερο τοσο σε κατασκευη οσο και σε γρηγοραδα.......

 

Κανεις;;;; Εβαλα διπλα διπλα το k800 με το k810 και η οθονη του k810 μου θυμιζει καποιες πρωτες tft οθονες που πρεπει να τις κοιτας υπο καποια γωνεια για να δειχνουν αψογα.. Ειναι επισης και πιο φωτεινη απο την αντιστοιχη του k800 οταν κρατας και και κοιτας και τις δυο αντικριστα.... Ειναι φυσιολογικο αυτο; Μηπως εχει θεμα η οθονη;;;;:(:(:(

Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

To κινητο πηγε Arvato Teleservice για ελεγχο... Αλλαξαν (μαλλον ΛΕΝΕ οτι αλλαξαν) οθονη.... Το αποτελεσμα το ιδιο και το αυτο.... :( Τι μπορει να παιζει; Ειναι ετσι απο την κατασκευη τους οι οθονες των k810;
Dust in the wind, all we are is dust in the wind..............
Link to comment
Share on other sites

Μερικά κουμπια απο το k810 μου δεν λειτουργουν,εκανα επαναφορα ρυθμισεων μηπως και εχει φαει καποιο κολλημα αλλα τπτ,περασα το καινουργιο λογισμικο αλλα παλι τπτ.Αυτο που παρατηρησα παντος ειναι οτι μετα την αναβαθμιση μερικα κουμπια που δουλευαν δεν δουλευουν και αλλα που δεν λειτουργουσαν τωρα λειτουργουν.Παραξενο........υπαρχει μηπως τροπος να κανεις hard reset στην συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Tα κουμπια * και 5 τα εχουνε παιξει (λογω mini opera) και πατανε με τη 3η (και το ενα ξεκλειδωνει και το πληκτρολογιο...).Τι κανω heeelpp
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Επειδή η μπαταρία πλέον δεν κρατάει ούτε μια μέρα, τι θα μου προτείνατε να πάρω; Την original της SE ή κάποια άλλη, από τιμή μήπως γνωρίζει κάποιος που κυμαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά έχουν ακουστεί για τις μη αυθεντικές μπαταρίες θα πρότεινα να πάρεις μια αυθεντική. Βάζοντας ως λέξη κλειδί στο google το batteries θα βρεις αρκετά on-line καταστήματα για να αγοράσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
εχω ενα τετοιο κιννητο αλλα εχω το εξης προβλημα...οταν το ανοιγω η αθονη ανοιγοκλεινει (αργα).δοκιμασα να κανω αναβαθμιση και εκανα μια χαρα αλλα παραμενει το προβλημα..τι αλλο να κανω?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα τετοιο κιννητο αλλα εχω το εξης προβλημα...οταν το ανοιγω η αθονη ανοιγοκλεινει (αργα).δοκιμασα να κανω αναβαθμιση και εκανα μια χαρα αλλα παραμενει το προβλημα..τι αλλο να κανω?

ειναι ο αισθητηρας της οθονης για εξοικονομηση ενεργειας.υπαρχει καποια ρυθμιση στο μενου εμφανιση.πιστευω οτι εκει ειναι το προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω φιλε μου να ειναι κατι τετοιο οταν ειπα ανοιγοκλεινει η οθονη ηθελα να πω οτι ανοιγοκλεινει το κινητο και η οθονη δεν δειχνει τιποτα.μπορει να εχει πεσει το λογισμικο....εγω ετσι πιστευω.λεω να το φλασαρω..τι λετε?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω φιλε μου να ειναι κατι τετοιο οταν ειπα ανοιγοκλεινει η οθονη ηθελα να πω οτι ανοιγοκλεινει το κινητο και η οθονη δεν δειχνει τιποτα.μπορει να εχει πεσει το λογισμικο....εγω ετσι πιστευω.λεω να το φλασαρω..τι λετε?

εφοσον εχεις κανει αναβαθμιση και δεν πετυχες τιποτα,γνωμη μου ειναι να το πας σε επισημο σερβις για να το φτιαξουν αυτοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Γεια σας, ειχα το κινητο Sony ericsoon k810i και ειχα καποια προβληματα με την μπαταρια και εβγαζα την μπαταρια συχνα και ανοιγοκλεινα το κινητο καθε τρεις και λιγο. Τελικα το κινητο την ακουσε και δεν ξαναναψε, το πηγα στο μαγαζι και μου ειπανε πως ειναι καμμενο.:confused: Θελω να ρωτησω ολους εσας που ξερετε ποιο ειναι αυτο το εξαρτημα το οποιο εχει καει και αν γινετε αντικατασταση του;
Link to comment
Share on other sites

Αν λέγοντας καμμένο εννοούν ότι έχει καεί η πλακέτα τότε μάλλον θα πρέπει να ξεχάσεις το κινητό.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν λέγοντας καμμένο εννοούν ότι έχει καεί η πλακέτα τότε μάλλον θα πρέπει να ξεχάσεις το κινητό.

 

η πλακετα δεν γινετε να αγοραστει απο καπου σαν ανταλλακτικο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κοιτάξει ποτέ φίλε μου. Αν και το βλέπω δύσκολο δεν θέλω να πω κάτι με σιγουριά. Μη σε πάρω και στο λαιμό μου. Ρίξε μια ματιά. Δεν χάνεις τίποτα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω κοιτάξει ποτέ φίλε μου. Αν και το βλέπω δύσκολο δεν θέλω να πω κάτι με σιγουριά. Μη σε πάρω και στο λαιμό μου. Ρίξε μια ματιά. Δεν χάνεις τίποτα.

 

σε ευχαριστω φιλε.;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K810

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...