Jump to content

Pirates of the Caribbean Movies


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

1 member has voted

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • The Curse of the Black Pearl
      1
    • The Dead Man's Chest
      0
    • At World's End
      0


Recommended Posts

όπου εξηγήθηκε γιατί η μαϊμού έτρεξε στην αρχή της ταινίας κατευθείαν μέσα στο σπίτι)

 

νομίζω ότι ο barbarrossa *προήλθε κάπως* απο τη μαϊμού, δεν προϋπήρχε στο σπίτι της voodoo priestess.

 

και εγώ περιμένω ανυπόμονα το 3ο μέρος. Θα προτιμούσα το dead man's chest να ήταν πιο αυτόνομο, αλλά τώρα πάει αυτό...

 

Επίσης νομίζω ότι μπορούν να βγάλουν άνετα μια σειρά (ΑΝΤΕ HBO ΚΟΥΝΗΣΟΥ) που θα είχε ενδιαφέρον, εμπνευσμένη είτε απο την ταινία είτε απο τα Monkey Island(s) :whistle: της LucasArts

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι τρειλερ δεν νομιζω να εχει βγει.

 

Επίσης νομίζω ότι μπορούν να βγάλουν άνετα μια σειρά (ΑΝΤΕ HBO ΚΟΥΝΗΣΟΥ) που θα είχε ενδιαφέρον, εμπνευσμένη είτε απο την ταινία είτε απο τα Monkey Island(s) :whistle: της LucasArts

Αυτο καπου αλλου το 'χα διαβασει σαν ιδεα...Δεν θα μ'αρεσε κατι τετοιο, εκτος κι αν ειχε πολυ καλο σεναριο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα δε λέω ότι μια πιθανή σειρά θα είχε επιτυχία χωρίς καλό σενάριο/χιούμορ/καστ/σκηνοθεσία. Και επίσης μια τέτοια σειρά θα έπρεπε να μην αντιγράφει τις ταινίες (ή ό,τι άλλο υπάρχει σε παρόμοιο θέμα :whistle:)

Αλλά βρίσκω ότι υπάρχει θέμα να δουλέψει και να αναπτύξει κάποιος. (πειρατές, κατάρες, στοιχειωμένα πλοία, χάρτες, νησια με θησαυρούς, ήθη έθιμα εποχής και φυσικά παρανοϊκο χιουμορ "so you want to be a pirate")

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα θα ειναι να μας ερθει το καλοκαιρακι.αντε να δουμε τι θα γινει και με τον captain jack και την ξανθουλα του will.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, το ΔΕΥΤΕΡΟ έργο με τον "Τζακ Σπάροου", ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ!

Πολύ... "μπεμπέ" ήταν, σαν να έβλεπα Ντίσνεϋ ταινία με τον 3χρονο ανηψιό μου! Χταποδοπειρατές;;; Έλεος! Καλύτερο σεναριογράφο ΔΕΝ είχαν; Ή, καλύτερη ΦΑΝΤΑΣΙΑ δεν θα έβλαπτε.

Βλέποντάς το, νόμιζα ότι τους ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΙΣΕΨΕΙ ατάκες/σκηνές με τον "Τζακ" και είπαν... "δε φτιάχνουμε ένα sequel;"!!! ΧΩΡΙΣ λογική σενάριο ταινία ήταν... Σαν να ΜΗΝ καταλάβαινες, ΓΙΑΤΙ "σώνει και καλά" πρέπει να γίνει το ένα ή το άλλο...

ΟΣΟ μου άρεσε το πρώτο (ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!), ΤΟΣΟ ΔΕΝ μου άρεσε το δεύτερο!

Τώρα με τον "Μπαρμπόζα", ελπίζω να είναι ΚΑΛΥΤΕΡΟ το τρίτο μέρος...

 

simfono. milame kati parafisika pragmata me ton protagonisti Sparrow na einai pano se mia souvla kai na ksefevgei apo kai go den thimame posa pragmata????:ρ toso psseftiko pou pragmatika aporo an to pedakia den anarotiontan to idio me tous megalous ,toso eksopragmatiko. to deftero itan mia mal.. kai misi exanes ton xono pou to evlepes den milame gia drasi pou eixe fisika to proto ,milame oti sou epazan ta nevra kati telios paraloga pragmata.

allo korifeo tis telias minigun-kanonia milame tha ginoun diasimopplia ta plia sto 3to ergo:D

φ=1,6180.......................................................
Link to comment
Share on other sites

Η δευτερη ταινια ηταν για μενα μια κοροιδια-"αρπαχτη".

Θα 'χει πλακα και το τριτο να μην ειναι αυτοτελες, και να πανε σε 4ο sequel.

 

Πάντως, κάτι άκουσα και για 4ο. Δεν ξέρω αν είναι φήμες.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια σημερα εψαξα και βρηκα το trailer του επισης δεν βρικα κανενα θεμα που να λεει για το τριτο μερος της ταινιας και γι αυτο ανοιξα ενα:) ακουω γνωμες:) το link για το τραιλερhttp://movies.yahoo.com/feature/piratesofthecaribbeanatworldsend.html
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ωχ εγω το εγραψα pirates of carribean:( γι αυτο θα παακαλουσα καποιος διαχειριστης αν μπορει να ενωσει τα 2 θεματα με το ποστ μου:)ευχαριστω
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

δύσκολο μου φαίνεται να βγει και τέταρτο μέρος....

Βlog για τον κινηματογράφο με κριτικες, νέα και τρέιλερ. Με καθημερινή ανανεωση

We set the movies in the corner....

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φάνηκε το trailer; Εγώ... :shock: και δέος!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μας προιδεαζει ιδιαιτερα για το τι θα γινει σεναριακα, ειναι απιστευτο γιατι βλεπω πολυ δραση...:yahoo:

Πιστευω θα ειναι καλη ταινια, αντε να δουμε!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μας προιδεαζει ιδιαιτερα για το τι θα γινει σεναριακα, ειναι απιστευτο γιατι βλεπω πολυ δραση...:yahoo: Πιστευω θα ειναι καλη ταινια, αντε να δουμε!:)

 

Όντως, τώρα που το λες, δεν λέει τίποτα ως προς το τι θα γίνει. Είναι γεμάτο όμως με σκηνές δράσης, καταπληκτικά εφέ και απίστευτα πλάνα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φάνηκε το trailer; Εγώ... :shock: και δέος!

 

Ψάχνοντας στο youtube βρήκα τουλάχιστον τέσσερα διαφορετικά trailer,εκ των οποίων κανένα δε μου φάνηκε γνήσιο...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας στο youtube βρήκα τουλάχιστον τέσσερα διαφορετικά trailer,εκ των οποίων κανένα δε μου φάνηκε γνήσιο...

http://www.youtube.com/watch?v=5QJOua5ADa8

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ή και στην υπογραφή του apxwv...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά :) .

Αν και δεν προβάλλεται κάτι σχετικό με την υπόθεση,οι σκηνές είναι εκπληκτικές.Αναθέρμαναν το ενδιαφέρον μου για την τριλογία.

Link to comment
Share on other sites

egw den poluen8ousiasthka apo to trailer...den edei3e kamia skhnh geliou...mono naymaxies!!!

 

Μα η ταινία δεν είναι κωμωδία... Ταινία δράσης είναι...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...