Jump to content

Pirates of the Caribbean Movies


motorolaV980
 Κοινοποίηση

Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

1 member has voted

  1. 1. Ποιά από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • The Curse of the Black Pearl
      1
    • The Dead Man's Chest
      0
    • At World's End
      0


Recommended Posts

[...] genika ehei apisteuta skinika kai ontos VeCo pisteuo kai ego etsi opos to lixane pos an tha xanaupograpsoun oi protagonistes kai paei kala kai apo kritikes kai eispraxeis, giati na min doume kai 4?

 

pantos den tin poulisan katholou tin tainia kanontas apla mia alli arpahti opos ehoume dei polles fores me tis suneheies tainion mono kai mono gia ta $.

 

Το θέμα είναι να δεχθούν οι πρωταγωνιστές, καθώς μόνο ο Depp είναι θετικός...

 

Τελικά θα την δω την Δευτέρα την ταινία...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 305
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2)Και τελος αν μπορει να μου εξηγησει καποιος περιληπτικα

τι ακριβως συμφωνιες ειχαν γινει μεταξυ Τζακ,Μπεκετ πως καταμοιραστηκαν ετσι στα πλοια δλδ γιατι πηγε η ΕΛιζαμπεθ με τον Σαο,γιατι εγινε μετα η ανταλλαγη Τζακ,Γουιλ στο νησακι κτλ.Ειχα χασει λιγακι το μπουσουλα εκει:O.Γενικα υπηρχαν πολλες πληροφοριες στο εργο και δεν θυμομουν καλα και το 2ο μερος.Αμα υπαρχει καποιο λινκ με αναλυτικη περιληψη του εργου να διαβασω καποια σημεια που θελω...

Λοιπον...

 

Την συμφωνια μετακυ Μπεκετ και Τζακ ουτε εγω την καταλαβα...Τα παιδακια απο πισω μας φροντισαν να με αποσυντονησουν:mad:

Η Ελιζαμπεθ πηγε με τον Σαο Φενγκ γιατι το απαιτησε αυτος, νομιζοντας οτι ειναι η Θεα Καλυψω.

Η ανταλλαγη Τζακ και Γουιλ επισης δεν πολυ καταλαβα γιατι εγινε...

 

 

 

 

Πρεπει να ξαναδω την ταινια γιατι ...:O :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2)Και τελος αν μπορει να μου εξηγησει καποιος περιληπτικα

τι ακριβως συμφωνιες ειχαν γινει μεταξυ Τζακ,Μπεκετ πως καταμοιραστηκαν ετσι στα πλοια δλδ γιατι πηγε η ΕΛιζαμπεθ με τον Σαο,γιατι εγινε μετα η ανταλλαγη Τζακ,Γουιλ στο νησακι κτλ.Ειχα χασει λιγακι το μπουσουλα εκει:O.Γενικα υπηρχαν πολλες πληροφοριες στο εργο και δεν θυμομουν καλα και το 2ο μερος.Αμα υπαρχει καποιο λινκ με αναλυτικη περιληψη του εργου να διαβασω καποια σημεια που θελω...

Λοιπον...

 

Την συμφωνια μετακυ Μπεκετ και Τζακ ουτε εγω την καταλαβα...Τα παιδακια απο πισω μας φροντισαν να με αποσυντονησουν:mad:

Η Ελιζαμπεθ πηγε με τον Σαο Φενγκ γιατι το απαιτησε αυτος, νομιζοντας οτι ειναι η Θεα Καλυψω.

Η ανταλλαγη Τζακ και Γουιλ επισης δεν πολυ καταλαβα γιατι εγινε...

 

 

 

Πρεπει να ξαναδω την ταινια γιατι ...:O :p

 

deb284 εμενα η σκηνες με τους πολλαπλους εαυτους με κουρασαν...:( Δεν περιμενα ποτε οτι θα απογοητευομουν απο τον Τζακουλη...Τι να πω, ισως πρεπει να ξαναδω την ταινια για να την προσεξω και καλυτερα.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Πρεπει να ξαναδω την ταινια γιατι ...:O :p

 

deb284 εμενα η σκηνες με τους πολλαπλους εαυτους με κουρασαν...:( Δεν περιμενα ποτε οτι θα απογοητευομουν απο τον Τζακουλη...Τι να πω, ισως πρεπει να ξαναδω την ταινια για να την προσεξω και καλυτερα.:worry:

 

Kι εγω πρεπει να την ξαναδω γιατι μπερδευτηκα εξισου στα σημεια με τις συμφωνιες, αλλα ενω ειχα ολη την καλη διαθεση να ξαναπαω στο σινεμα, αφου την ειδα λεω να περιμενω το dvd. Ολοι οι δευτερευοντες σε συνδυασμο με τις μαχες ειναι κουραστικοι.

 

Μερικες σκηνες με τον πολλαπλο εαυτο ηταν λιγο τραβηγμενες αλλα σε μερικα σημεια ειχαν τρελο γελιο

πχ εκει που εμφανιστηκαν δυο Τζακουληδες σαν σκουλαρικια :lol:

 

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι δε μου αρεσε καθολου.Πολυ κουραστικη με πολλες κoιλιες και δεν γελασα σχεδον καθολου (αντε σε 1 το πολυ 2 σημεια).Με τιποτα δεν αξιζει τα 7.5 ευρω.Μονο για dvd!
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

re paidia emena mou fanhke oti na nai h tainia....1002 8emata...

Μπα δεν θα το ελεγα... Σιγα το σεναριο...Αμα το καλοσκεφτεις απλα στηριχτηκαν στο 2 και το ψιλοανεπτυξαν. Δεν ειχε ξεχωριστο σεναριο οπως το 2...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το ειδα καλο εργο αλλα απογοητευτικα με αυτο που εγινε Γουιλ...αλλα ενταξει πιστευω οτι θα βγει και τεταρτο...καλη η φαση sofi με το extrA?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...

 

Την συμφωνια μετακυ Μπεκετ και Τζακ ουτε εγω την καταλαβα...Τα παιδακια απο πισω μας φροντισαν να με αποσυντονησουν:mad:

Η Ελιζαμπεθ πηγε με τον Σαο Φενγκ γιατι το απαιτησε αυτος, νομιζοντας οτι ειναι η Θεα Καλυψω.

Η ανταλλαγη Τζακ και Γουιλ επισης δεν πολυ καταλαβα γιατι εγινε...

 

 

 

Με καλυψες.:lol: :p

 

Δεν ειδα κανεναν να το αναφερει και λεω τι στο καλο μονο εγω μπερδευτηκα σε αυτα τα σημεια και αισθανθηκα λιγο μ...ς :X :p Βεβαια ευτυχως ηταν ψιλοδευτερευοντα αυτα.

Οντως πρεπει να την ξαναδουμε η αμα καταφερει καποιος να βρει μια αναλυτικη περιληψη θα του ημουν ευγνωμων.

 

ΥΓ:Ας γυρισουν και 4η εστω με τον Τζακ μονο.Θελουμε και αλλον?:happy:

Link to comment
Share on other sites

 

Oντως πρεπει να την ξαναδουμε η αμα καταφερει καποιος να βρει μια αναλυτικη περιληψη θα του ημουν ευγνωμων.

 

 

Βρηκα αυτη στο wikipedia αλλα δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει...

 

http://en.wikipedia.org/wiki/At_world%27s_end

:wacko:

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

το είδα χθες το έργο και ήταν Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο για μένα.

δεν ξέρω τι λέτε εσείς οτι ήταν κουραστική χωρις νόημα κτλ, για μένα ήταν απολαυστικότατη και δεν κατάλαβα καν πως πέρασαν οι περίπου 3 ώρες!

 

Ήταν ιδέα μου η ο Johnny είχε λίγο τραβηγμένο κεφάλι σε σχέση με τις άλλες 2? χαζό σαν σκέψη αλλά το παρατήρησα:)

για μένα είχε πολύ γέλιο και το έργο ήταν απλά υπερπαραγωγάρα, άξια πήρε ο Depp 150 εκ. ευρώ .

Επίσης έκατσα να δώ και την σκηνή μετά που είπατε μερικοί πως έχει, βασικά ήμουν ο μόνος που έκατσε..καλά αυτο γιατί το κάναν δεν νομίζω να την βλέπει και κανείς εκεί που την βάλανε γιατι οι τίτλοι τέλους πέφτουνε κανα 10λεπτο αφου λέγαμε θα τελειώσουν ποτέ?:p

Για όσους δεν την είδαν δείχνει αυτή να περιμένει τον ορλάντο μαζί με τον γιό της στην ακτή αφού έχουν περάσει 10 χρόνια.και ειλικρινά δεν το κατάλαβα γιατί ο άλλος έπρεπε να πάει με τον μπαμπά του σαν πειρατής αντί να κάτσει με τον γιό και την γυναίκα του? είναι προτιμότερο να την βλέπει 1 μέρα κάθε 10 χρόνια? περί ορέξεος βεβαια :p

επίσης νομίζω ήταν αυτονόητο ότι θα έχει και νούμερο 4 τουλάχιστον έτσι αφήθηκε να εννοειθεί όταν για άλλη μια φορα ο Jack "έχασε" το πλοίο του.

 

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν την είδαν δείχνει αυτή να περιμένει τον ορλάντο μαζί με τον γιό της στην ακτή αφού έχουν περάσει 10 χρόνια.και ειλικρινά δεν το κατάλαβα γιατί ο άλλος έπρεπε να πάει με τον μπαμπά του σαν πειρατής αντί να κάτσει με τον γιό και την γυναίκα του? είναι προτιμότερο να την βλέπει 1 μέρα κάθε 10 χρόνια? περί ορέξεος βεβαια :p

 

 

Εβαλα μονη μου σποιλερ αλλα βαλε κι εσυ, το θρεντ το διαβαζουν κι ατομα που δεν εχουν δει την ταινια.

 

Τωρα γι'αυτο που ρωτας

O Will οταν πεθανε, πηρε τη θεση του Ντέιβι Τζόουνς ως καπετανιος του Ιπταμενου Ολλανδου, γι'αυτό και ο πατερας του του ξεριζωσε την καρδια. Ο καπετανιος του Ιπταμενου Ολλανδου, αν θυμασαι, εχει ως καθηκον να μεταφερει τις ψυχες οσων πεθαναν στην θαλασσα στον αλλο κοσμο και μπορει να βγαινει στη στερια μονο καθε 10 χρονια για 1 μερα. Ο Γουιλ λοιπον πηρε αυτη τη θεση και ετσι εξηγειται η εξτρα σκηνη μετα τα credits.

;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

το ειδα καλο εργο αλλα απογοητευτικα με αυτο που εγινε Γουιλ...αλλα ενταξει πιστευω οτι θα βγει και τεταρτο...καλη η φαση sofi με το extrA?

Για μενα οχι. Υπηρχε χτες στο youtube η σκηνη αυτη αλλα την αφαιρεσαν λογω δικαιωματων της Disney.

Τωρα γι'αυτο που ρωτας

O Will οταν πεθανε, πηρε τη θεση του Ντέιβι Τζόουνς ως καπετανιος του Ιπταμενου Ολλανδου, γι'αυτό και ο πατερας του του ξεριζωσε την καρδια. Ο καπετανιος του Ιπταμενου Ολλανδου, αν θυμασαι, εχει ως καθηκον να μεταφερει τις ψυχες οσων πεθαναν στην θαλασσα στον αλλο κοσμο και μπορει να βγαινει στη στερια μονο καθε 10 χρονια για 1 μερα. Ο Γουιλ λοιπον πηρε αυτη τη θεση και ετσι εξηγειται η εξτρα σκηνη μετα τα credits.

;)

Ακριβως.

 

Ο Ιπταμενος Ολλανδος πρεπει παντα να εχει καπετανιο και ο Γουιλ δεν ειχε επιλογη παρα να γινει καπετανιος(βασικα ο Τζακ εκανε την επιλογη γι'αυτον αφου χρησιμοποιησε το χερι του Γουιλ για να καρφωσει την καρδια και να μην πεθανει ο Γουιλ)...

 

Επισης δεν ξερω αν το ξερετε οι περισσοτεροι(αυτα δεν ειναι σποιλερς αλλα σχολια/επεξηγησεις των σεναριογραφων μεταξυ του Πειρατες 2 και 3) αλλα η καταρα του να μην μπορεις να βγεις στην στερια παρα μονο καθε 10 χρονια σπαει αν η αγαπη του εκαστοτε καπετανιου ειναι πιστη για 10 χρονια. Ο Τζοουνς εκτος απο το οτι σταματησε να κανει το καθηκον του ως καπετανιος(αυτο που ανεφερε η deb284) η αγαπη του δεν ηταν πιστη με αποτελεσμα προφανως να μεινει καταραμενος...

Π.χ. αν η Λιζ ηταν πιστη σε αυτα τα 10 χρονια τοτε θα ελευθερωθηκε ο Γουιλ, αλλα δεν μας το εδειξε αν οντως εσπασε η καταρα, απλα εδειξε τον Γουιλ να ερχεται.:worry: Οποτε εγω μπορω να ελπιζω οτι δεν ηταν πιστη, επισης το παιδακι εμοιαζε στον Τζονι Ντεπ...Οκ ολοι εχουμε δικαιωμα στο ονειρο...:lol:

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Επισης δεν ξερω αν το ξερετε οι περισσοτεροι(αυτα δεν ειναι σποιλερς αλλα σχολια/επεξηγησεις των σεναριογραφων μεταξυ του Πειρατες 2 και 3) αλλα η καταρα του να μην μπορεις να βγεις στην στερια παρα μονο καθε 10 χρονια σπαει αν η αγαπη του εκαστοτε καπετανιου ειναι πιστη για 10 χρονια. Ο Τζοουνς εκτος απο το οτι σταματησε να κανει το καθηκον του ως καπετανιος(αυτο που ανεφερε η deb284) η αγαπη του δεν ηταν πιστη με αποτελεσμα προφανως να μεινει καταραμενος...

Π.χ. αν η Λιζ ηταν πιστη σε αυτα τα 10 χρονια τοτε θα ελευθερωθηκε ο Γουιλ, αλλα δεν μας το εδειξε αν οντως εσπασε η καταρα, απλα εδειξε τον Γουιλ να ερχεται.:worry: Οποτε εγω μπορω να ελπιζω οτι δεν ηταν πιστη, επισης το παιδακι εμοιαζε στον Τζονι Ντεπ...Οκ ολοι εχουμε δικαιωμα στο ονειρο...:lol:

 

Ο Ντέιβι Τζόουνς εγινε χταποδοφατσας γι'αυτον ακριβως το λογο. Δεν έκανε το καθηκον του πρωτον και δευτερον μετα απο 10 χρονια

η Καλυψω

δεν τον περιμενε και εγινε αυτοματα καταραμενος.

 

Διαβασα δηλωση του ενος σεναριογραφου οτι η καταρα δεν υφισταται αν μετα απο 10 χρονια δεν σπασει η αγαπη, όπως εγραψες κι εσυ. Στην ιδια δηλωση ανεφερε οτι υπηρχε και επεξηγηματικη σκηνη γι'αυτο ακριβως το θεμα η οποια κοπηκε στο μονταζ και λογικα θα υπαρχει στο dvd.

 

 

Oσον αφορα την πατροτητα του Γουιλ Τζουνιορ δικαιολογημενα αμφισβητειται ηδη καθως κι η Ελιζαμπεθ απεδειξε οτι μπορει να λερωσει τη φωλια της χαλαροτατα φιλωντας τον μισο αντρικο πληθυσμο των 3 ταινιων και ο Γουιλ απο τη μερια του πρεπει να ειναι εξαιρετικα καρπερος για να την γκαστρωσει με τη μια φορα. :p Για τον Τζακουλη εχω ενστασεις, γιατι ειχε ενα σκοπο (να βρει το Μαργαριταρι και την Πηγη της Νιοτης) και απλως he wouldn't give a damn για την ανορεξικια εν το μεταξυ. :p

 

 

Aπο την αλλη βεβαια ειναι μια ταινια-παραμυθι και τα παντα επιτρεπονται...;)

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Oσον αφορα την πατροτητα του Γουιλ Τζουνιορ δικαιολογημενα αμφισβητειται ηδη καθως κι η Ελιζαμπεθ απεδειξε οτι μπορει να λερωσει τη φωλια της χαλαροτατα φιλωντας τον μισο αντρικο πληθυσμο των 3 ταινιων και ο Γουιλ απο τη μερια του πρεπει να ειναι εξαιρετικα καρπερος για να την γκαστρωσει με τη μια φορα. :p Για τον Τζακουλη εχω ενστασεις, γιατι ειχε ενα σκοπο (να βρει το Μαργαριταρι και την Πηγη της Νιοτης) και απλως he wouldn't give a damn για την ανορεξικια εν το μεταξυ. :p

 

Καλα ναι η γυναικα φιλησε τους παντες! Μονο την μαιμου αφησε!:lol:

 

Οσο για τον Τζακουλη, ισως να βρηκε το Aqua La Vida(Πηγη της Νιοτης ή κατι τετοιο) και να βρηκε και την Ελιζαμπεθ μεσα σε αυτα τα 10 χρονια γι'αυτο και δεν δειχνει "μεγαλυτερη"...:p

Οι σεναριογραφοι ειπαν επισης οτι αν γινει και 4ο δεν σημαινει οτι θα αφορα το "μετα τα 10 χρονια"...:happy: Ωραια θα ηταν να βλεπαμε τον Τζακουλη να ψαχνει το Aqua La Vida...:D

 

 

Συγγνωμη παιδια για την μαυριλα του ποστ αλλα ειναι σποιλερς, τι να κανουμε.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα υπέροχο. Πολύ καλό φινάλε σε μια συνολικά πολύ καλή τριλογία. Το ατού του είναι ότι παρά το ότι αποτελεί τρίτο μέρος της τριλογίας δεν αναλώνεται σε ένα μακροσκελή επίλογο, αλλά παράγει νέες ιδέες, "διορθώνει" ή επεξηγεί κενά από τα προηγούμενα και ανεβάζει σε νέα επίπεδα το κορυφαίο χιούμορ της σειράς.

 

Το καστ δίνει καλές ερμηνείες, σχεδόν στο σύνολό του. Μέχρι και ο Bloom μου φάνηκε αναβαθμισμένος σε σχέση με την άνοστη ερμηνεία του στο 2ο.

 

P.S. Οι φαν του Prison Break θα δουν και ένα γνώριμο πρόσωπο... lol

patch για ελληνικούς υπότιτλους σε: Monkey Island 1 (Special Edition & VGA CD Beta II), Indiana Jones 3 και LOOM, Grim Fandango
Link to comment
Share on other sites

τι έχετε να πείτε και για τον μπαμπά "Keith Richards" του Jack?

λένε πως ο ίδιος τον έπεισε να συμμετάσχει στο έργο!

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

τι έχετε να πείτε και για τον μπαμπά "Keith Richards" του Jack?

λένε πως ο ίδιος τον έπεισε να συμμετάσχει στο έργο!

Ετσι ειναι. Εξαλλου ο Τζονι Ντεπ εχει δηλωσει οτι σε αυτον εχει στηριξει την "περσονα" του Τζακ Σπαροου. Παντως δεν επαιζε πολυ αλλα μ'αρεσε η σκηνη με το κεφαλι...:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπαμπας του ηταν τελικα...?:O

γιατι ειχα μια διαφωνια με μια φιλη μου που ελεγε οτι ηταν αδερφος του...:p

 

μου αρεσε παρα πολυ η ταινια:happy: ...κ ο τζονι...:love:

Link to comment
Share on other sites

μπαμπας του ηταν τελικα...?:O

γιατι ειχα μια διαφωνια με μια φιλη μου που ελεγε οτι ηταν αδερφος του...:p

 

μου αρεσε παρα πολυ η ταινια:happy: ...κ ο τζονι...:love:

 

o keith richards htan aderfos tou sthn tainia....nai gia allh 1 fora o johny eskise!!! kai o barbosa teleios htan!!!

Link to comment
Share on other sites

o keith richards htan aderfos tou sthn tainia....nai gia allh 1 fora o johny eskise!!! kai o barbosa teleios htan!!!

 

Mπαμπας του ηταν ο Keith Richards, οχι αδερφος.

http://img230.imageshack.us/img230/962/shirtlw.jpg

In this light and on this evening

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελεος, μην με πληγωνετε τοσο. Ειπαμε... ο Johnny ειναι μεγαλος αλλα οχι και αδερφος του ο Keith!:cry: :ninja: :p

Τον πατερα του επαιζε αφενος γιατι το εχω διαβασει παντου κι αφετερου στην ταινια του ειπε

"how's mum?" και ο Keith του εδειξε ενα συρρικνωμενο κεφαλι...:X :ninja: ...Και ο Τζονι απαντησε "she looks fine"

 

Aληθεια what was that all about?:worry: :worry: :worry:

Μαλλον θα το μαθουμε στο 4.:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ελεος, μην με πληγωνετε τοσο. Ειπαμε... ο Johnny ειναι μεγαλος αλλα οχι και αδερφος του ο Keith!:cry: :ninja: :p

 

Εννοούσε τον - πολύυυ - μεγάλο αδερφό του... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσε τον - πολύυυ - μεγάλο αδερφό του... :p

Τον 30 χρονια μεγαλυτερο ας πουμε;:p

http://www.informativos.telecinco.es/imgsed/depp_070517_400.jpg

Μην σας εξαπατα ο τιτλος ε...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον 30 χρονια μεγαλυτερο ας πουμε;:p

http://www.informativos.telecinco.es/imgsed/depp_070517_400.jpg

Μην σας εξαπατα ο τιτλος ε...:p

 

Και βάλε... :p

 

Υ.Γ.

Αυτό είδε ο gattis και νόμισε πως έπαιζε τον αδερφό του... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...