Jump to content

Το χειρότερό σας κινητό ever!


 Κοινοποίηση

Xeiretero kinhto  

216 members have voted

  1. 1. Xeiretero kinhto

    • Motorola
      75
    • Nokia
      43
    • Sony Ericsson
      46
    • Samsung
      24
    • Sagem
      5
    • LG
      4
    • Άλλο
      19


Recommended Posts

Motorola V3i, κολήματα, δεν αναγνώριζε την κάρτα μνήμης παρά μόνο όταν αυτό ήθελε καθώς και το V980! ουστ Μotorola!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πρώτο μου touch κινητό ήταν το Nokia C7.

 

Καλή ποιότητα κατασκευής, κορυφαία χαρακτηριστικά για την εποχή του αλλά με τη δική του "προσωπικότητα".

 

 

Το πούλησα σε λιγότερο απο 2 μήνες.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξέθαψες θέμα οκτώ έτη μετά :p

 

Το χειρότερο κινητό που είχα ήταν το Galaxy Ace 2. Το πρώτο μου Samsung με κάκιστο λογισμικό που έγινε ακόμη χειρότερο μετά από αναβαθμίσεις και σχετικά κακή κάμερα, ακόμη και για 5MP. Παρ'όλα αυτά η κατασκευή του ήταν και είναι εξαιρετική. Το πάτησε αυτοκίνητο και ακόμη λειτουργεί, τη γλίτωσε με αρκετές ρωγμές στο digitizer,

Link to comment
Share on other sites

Ουαου, που το βρηκε αυτο το θεμα μετα απο τοσο καιρο??

Παντως η απαντηση μου ακομα και σημερα θα ηταν ακριβως η ιδια με αυτη που εδωσα το 2007 :)

Link to comment
Share on other sites

Nokia 3650

Nokia 6600

Nokia 3250

Siemens s65

Sony xperia sole

HTC diamond

Samsung galaxy s3

Huawei p6

Huawei p7

Lg optimus black

Nokia 7600

Nokia 7110

Motorola v3

Motorola xt910

Nokia 6500 classic

Nokia n96

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

HTC Touch Diamond 2

ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το αγόρασα κάποτε..

 

το ιδιο αναρωτιεμαι κι εγω,για το πρωτο ομως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα παντως που εχω αλλαξει και αλλαζω πολλες συσκευες (σχεδον καθε μηνα) τα χειροτερα smartphones που εχω πιασει στα χερια μου ηταν τα Νοκια...ΟΛΑ τα LUMIA...

Θα με πειτε παλαβο - και ισως να μαι - αλλα ειλικρινα εβλεπα εφιαλτες το βραδυ και δεν υπερβαλλω καθολου...Ασε που ειδα κι επαθα να τα ξεφορτωθω μετα.

Τελευταια εμπειρια με το 1020.Εκτοτε ουτε ζωγραφιστα...

 

Για να εξηγουμεθα κιολας.

Σαν συσκευες τις θεωρω αψογες.Κατα την γνωμη μου τρομερη ποιοτητα και τελεια αισθηση.

Αυτο που δεν προκειται να ξαναπιασω ποτε στα χερια μου ειναι windows mobile συσκευη.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

xperia neo ν για εμενα τοτε που το ειχε η νodafone 200 euro
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Για μενα παντως που εχω αλλαξει και αλλαζω πολλες συσκευες (σχεδον καθε μηνα) τα χειροτερα smartphones που εχω πιασει στα χερια μου ηταν τα Νοκια...ΟΛΑ τα LUMIA...

Θα με πειτε παλαβο - και ισως να μαι - αλλα ειλικρινα εβλεπα εφιαλτες το βραδυ και δεν υπερβαλλω καθολου...Ασε που ειδα κι επαθα να τα ξεφορτωθω μετα.

Τελευταια εμπειρια με το 1020.Εκτοτε ουτε ζωγραφιστα...

 

Για να εξηγουμεθα κιολας.

Σαν συσκευες τις θεωρω αψογες.Κατα την γνωμη μου τρομερη ποιοτητα και τελεια αισθηση.

Αυτο που δεν προκειται να ξαναπιασω ποτε στα χερια μου ειναι windows mobile συσκευη.

Εσένα δε σου άρεσε το λογισμικό, όχι η συσκευή! Εδώ νομίζω ότι μιλάμε μονο για συσκευές!

 

Για μένα το χειρότερο κινητό ήταν το Samsung Z320i που ήταν branded Cosmote με το τότε i-mode, και δεν μπορούσα να περάσω τα mp3 ως ήχο κλήσης!!!!! Απ τα δικά της mp3 που είχε ενσωματομενα η συσκευή, μονο ένα mp3 μπορούσα να βάλω σαν ήχο κλήσης! Όταν άλλαξα ήχο, ενώ έδειχνε ότι μπήκε ο ήχος που έβαλα ως ringtone, εκείνο το άλλαζε και χτυπούσε πάλι το ίδιο!!!! Με λίγα λόγια δεν μπορούσα να αλλάξω τον ήχο κλήσης με τίποτα!!!!!!! Ακόμα και όταν το πηγα για μια αναβάθμιση στη Samsung, δεν άλλαξε κάτι!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το N97 παίζει να μην βγήκε καλό σε κανέναν, πραγματικά πολύ κακό τηλέφωνο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

xperia neo ν για εμενα τοτε που το ειχε η νodafone 200 euro

 

ΑΠΟΚΕΙΕΤΑΙ!!! Μήπως μπερδεύτηκες και νόμιζες ότι έγραφες στην στήλη με το ΚΑΛΥΤΕΡΟ κινητό; Δεν λέω ότι είναι σούπερ, αλλά το εν λόγω κινητό είναι από τα πιο ζωντανά ΑΚΟΜΑ. Εδώ στο myphone για πολύ πολύ καιρό ήταν το thread με τα περισσότερα ποστ. (Αυτό βέβαια δεν είναι πάντοτε για καλό - χαχα)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με άφησε δυσαρεστημένο ήταν το s65. Και αυτό που με ξενέρωσε περισσότερο ήταν ότι το προτίμησα έναντι του παλαιότερου 6600....
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΚΕΙΕΤΑΙ!!! Μήπως μπερδεύτηκες και νόμιζες ότι έγραφες στην στήλη με το ΚΑΛΥΤΕΡΟ κινητό; Δεν λέω ότι είναι σούπερ, αλλά το εν λόγω κινητό είναι από τα πιο ζωντανά ΑΚΟΜΑ. Εδώ στο myphone για πολύ πολύ καιρό ήταν το thread με τα περισσότερα ποστ. (Αυτό βέβαια δεν είναι πάντοτε για καλό - χαχα)

 

Θα συμφωνήσω το Xperia Neo V, αλλά με τη διαφορά "όταν το είχε το Πλαίσιο 200euro" προσφορά... Μετά από 6 μήνες κολλήματα του κερατά, κάμερα χάλια κ.α. Στα παιχνίδια ήταν καλούτσικο για του στραβού το δίκιο...

Sony XPERIA Neo V, Samsung Ativ S,

Nokia Lumia 830 Nokia Lumia 1020

Link to comment
Share on other sites

Sony ericsson vivaz, Motorola V3x , Sony ericsson w950i Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Nokia 3650,Siemens s65,huawei p6-p7

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

samsung h1 η μεγαλύτερη τραγωδία, το έφερνε η vodafone και έχω ακούσει ότι υπήρχε ειδικό τμήμα που ασχολούταν με τα προβλήματα αυτού του κινητού. Μεγαλύτερο του πρόβλημα η μεταφορά επαφών σε άλλη συσκευή, ήθελε διδακτορικό από το ΜΙΤ για να τα καταφέρεις
Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα πολλα κινιτα ξεκίνησα απο ενα παλιό motorolla (πολύ καλό σε αυτά που έκανε), μετα το 3310 (άψογο, το είχα γιά χρόνια και το έχω ακόμη), μετά είχα 6600 (και απο αυτό κανένα παράπονο το είχα για πολύ καιρό), μετά ήρθε το 3gs, κλασσικά κάτι το διαφορετικο

 

τώρα η χειρότερη συσκευή για μενα ηταν το htc wildfire (σκυλί αλλά αργό σαν θάνατος), και μετά το lumia 1020(τέλειο σαν συσκευή αλλά απο λογισμικό είχα εφιάλτες.... κυριολεκτικά)

Link to comment
Share on other sites

motorola defy samsung s3,s4 πραγματικα τα ποιο τραγικα που εχουν βγει ποτε για εμενα,moto και σαμι να μην πω ευχομαι να κλεισουν αλλα ουτε ζωγραφιστα...

απο τοτε μονο huawei και lg ποτε ξανα τιποτα αλλο για εμενα...

Ήμουν δυστυχισμένος που δεν είχα παπούτσια μέχρι που είδα κάποιον που δεν είχε πόδια
Link to comment
Share on other sites

Με τη Sony γενικά ακομα και από τότε που ήταν Ericsson. Ότι τηλέφωνο της εταιρείας έπεφτε στα χέρια μου συνέχεια το έτρεχα στα σέρβις με προβλήματα software. Από τότε ούτε να τα ξαναδώ.

Από τα χέρια μου πέρασαν τα : spiro, x10 mini, x1, p990, neo v, w550i. Το χειρότερο και πιο προβληματικό ήταν το w550i και το spiro που τα έτρεχα συνέχεια στα σερβις και το λιγότερο προβληματικό το p990

Edited by linaki_gr

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Παλιά που είχα αλλάξει πάνω από δέκα κινητά Nokia πήγαινα συνέχεια στο σέρβις. Οπότε θα έλεγα ότι αν και μου άρεσαν, ήταν τα πιο προβληματικά. Τώρα έχω Sony. Με την πρώτη σειρά Xperia τα κολλήματα ήταν αρκετά. Αλλά με το L που έχω τώρα όλα καλά. Άρα το χειρότερο πάει στη Nokia με διαφορά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάπου μεταξύ 2009-2010 (κι ενώ έχω μόλις σκορπίσει το -τότε- SE K800i μου), είχα τη φαεινή ιδέα να αγοράσω με επιδότηση το Sony Ericsson W395 αντί του LG Viewty. Το κινητό δούλευε πραγματικά όπως αυτό ήθελε, σε φάση νευρικού κλωνισμού (δικού μου). Πχ άκουγα μουσική, απαντούσα σε SMS, έκλεινε και η μουσική. Αφού το άλλαξα το είχε ο αδερφός μου, μέχρι που κόπηκε η καλωδιοταινία της οθόνης και δώθηκε για ανταλλακτικά.

 

( Τον τίτλο βέβαια διεκδικεί τελευταία και το Nokia X μου, το οποίο κάνει παρόμοια χαριτωμένα πράγματα... :mad::mad::mad: )

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλη αληθεια.
vivaz

 

Και από εμένα! Από την άλλη το neo v που αναφέρθηκε με 130 που μου βγήκε με επιδότηση ήταν vfm πολύ καλό θα έλεγα και με άριστη υποστήριξη. Απλώς μου έπεσε (με πολλή δύναμη είναι η αλήθεια) και χάλασε η κεραία. Θα το είχα ακόμα αλλιώς.

 

Στα πολύ μέτρια με βάση το κόστος του θα βάλω και το LG optimus g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...