Jump to content

Neonode N2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα την πρωτοβουλία να σας ρωτήσω αν θέλετε να δημιουργηθεί ένα καινούριο θέμα στην ίδια κατηγορία "myPhone Forum>My Devices>Λοιπά Κινητά Τηλέφωνα" με σκοπό την αντιμετώπιση εκεί των προβλημάτων ή την λύση των απορριών που έχουμε όλοι όσοι ασχολούμαστε με το κινητό. Όπως διευκρινίζω και στο θέμα της "δημοσκόπησης" (αν βέβαια το θέλετε κι εσείς) το παρόν θέμα δεν θα σταματήσει να λειτουργεί αλλά θα μείνει μόνο για να λέει κάποιος την γνώμη του για τη συσκευή, τα χαρακτηριστικά της ή για καινούριες προτάσεις κ.λ.π. Γενικώς δηλαδή το θέμα αυτό θα υπάρχει για οποιαδήποτε άλλη χρήση εκτός απ' την αναφορά προβλημάτων. Έτσι όποιος π.χ. αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα θα μπορεί να ψάξει για λύσεις που ήδη έχουν δωθεί χωρίς να ξαναρωτάει. Ψηφίστε εδώ: http://www.myphone.gr/foru...t=220598
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 459
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρόλα αυτά το κινητό ήταν ΟΚ, και η μπαταρία κρατάει προς

το παρόν 4+ μέρες, και αυτό το γεγονός κάπως με ησυχάζει

ότι δεν πρεπει να ναι πολυ-χρησιμοποιημένο :mad:

 

 

ποσο κραταει?!?!?:shock::shock:

 

εμενα κραταει 2 μερες με χαλαροτατη χρηση!!

 

για πειτε ρε παιδια ποσο σας κραταει εσας?

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

ποσο κραταει?!?!?:shock::shock:

 

εμενα κραταει 2 μερες με χαλαροτατη χρηση!!

 

για πειτε ρε παιδια ποσο σας κραταει εσας?

 

Κι εμένα με πολύ χαλαρή χρήση το πολύ 3 μέρες... κι αυτό με το ζόρι δηλαδή.

 

τελικα το κινητο γραφει βιντεο ???

Το κινητό μέχρι στιγμής δεν κάνει εγγραφή βίντεο αλλά μόνο αναπαραγωγή αρχείων βίντεο. Και το κυριότερο είναι ότι αναπαράγει αρχεία .avi κατευθείαν απ' τον υπολογιστή!

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο γραφει βιντεο ???

 

οχι.....ακομα!

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο. -------Oscar Wilde
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με λιγη 5 λεπτα ομιλια την ημερα και 4-5 μηνυματα αλλα καθολυ ψαξιμο μου παει ανετα μετα απο 1,5 μηνα κατοχης πανω απο τρεις μερες.

Το φορτιζω 2 φορες την εβδομαδα.

Για καποιους νεους αγοραστες σας προτεινω να παρετε προστατευτικο οθονης για να το εχετε προστατευμενο, εγω πηρα απο το ebay και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

Για καποιους νεους αγοραστες σας προτεινω να παρετε προστατευτικο οθονης για να το εχετε προστατευμενο, εγω πηρα απο το ebay και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

Τι είναι αυτό; έχεις καμία ιστοσελίδα να το δείχνει σε κάποια φωτογραφία;

Link to comment
Share on other sites

Απο εδώ - http://stores.ebay.co.uk/DuraSec

πηρα εγω και πηρα τα πιο φθηνα και λεπτα γιατι δε θεωρησα οτι αξιζε να παρω το ακριβο καλο προστατευτικο.

Πιστευω αξιζει και κανει την οθονη να καθρευτιζει λιγο.

Αν ειδικα βαζετε και κλειδια σε τσεπες ειναι οτι πρεπει (αν και εκει ισως ηταν καλυτερα να παρετε το καλο προστατευτικο).

Τα 5 φθηνα που λεει εχει 6 μεσα και καταφερα χωρις κοπο να το βαλω ευκολα επανω με μια φωνια να εχει αερα-δεν την κολλησα καλα, στην επομενη θα ειναι σωστα βαλμενη

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε!

 

(1) Ναι, παίζει άνετα.

(2) Γενικά ο SAR είναι μπούρδες - ο χειρότερος τρόπος να μετρήσεις ακτινοβολία , αλλά για να σου απαντήσω, δεν έχει και από τους χαμηλότερους αλλά ούτε και από τους υψηλότερους. Ειδικά μετά τη νέα αναβάθμιση έχουν πέσει.

(3) Ναι, προς στιγμήν βγαίνουν τακτικά updates.

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε!

 

(1) Ναι, παίζει άνετα.

(2) Γενικά ο SAR είναι μπούρδες - ο χειρότερος τρόπος να μετρήσεις ακτινοβολία , αλλά για να σου απαντήσω, δεν έχει και από τους χαμηλότερους αλλά ούτε και από τους υψηλότερους. Ειδικά μετά τη νέα αναβάθμιση έχουν πέσει.

(3) Ναι, προς στιγμήν βγαίνουν τακτικά updates.

 

;)

 

Σ ευχαρηστο φιλε μου, το εκανα παραγγελια απο το e-shop σημερα...οταν το παρω θα γραψω και εγω της υπολιπες αποριες αλα και εντυπωσεις μου

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δελιαστική η τιμή του, πλέον... 155 ευρώ; Τζάμπα!! Το έχω κτυπήσει στο μάτι...

 

155€?? πω πω... και όσο σκέφτομαι ότι έδωσα 380€ τον Φεβρουάριο για να το αγοράσω!

Link to comment
Share on other sites

155€?? πω πω... και όσο σκέφτομαι ότι έδωσα 380€ τον Φεβρουάριο για να το αγοράσω!

 

Πω πω.. φαντάσου διαφορά, πάνω από το 50% παραπάνω πλήρωσες!

Link to comment
Share on other sites

Μα καλά λέτε στον κόσμο ότι δεν έχει ψηλό SAR?

Δώστε στοιχεία που να ανατρέπουν το απαράδεκτα υψηλό SAR και μετά να λέτε ότι δεν τρέχει τίποτε,..το SAR δεν είναι αξιόπιστος δείκτης μέτρησης και άλλα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτούσα για λίγο τον οδηγό χρήσης του κινητού στα Αγγλικά ο οποίος είναι κατά πολύ σαφέστερος απ' τον Ελληνικό (αρκεί βέβαια να γνωρίζεις και την γλώσσα) και ανακάλυψα δύο πολύ ωραίες λειτουργίες. Πολλοί από εσάς μπορεί να τις ξέρετε ήδη όμως τις γράφω για όσους δεν γνωρίζουν Αγγλικά, δεν έχουν καταλάβει κάτι στα Αγγλικά ή ίσως να μην ξέρουν αυτές τις λειτουργίες. Την μια την ήξερα απλώς δεν ήξερα πως λειτουργεί. Αυτή είναι η εναλλαγή μεταξύ κλήσεων και γίνεται ως εξής: Έστω ότι μιλάμε με το άτομο Α και ένας άλλος Β μας καλεί. Μπορούμε να κάνουμε αποδοχή της κλήσης και έτσι θα μιλάμε με τον Β και θα έχουμε τον Α σε αναμονή. Αν όμως για οποιονδήποτε λόγο θέλουμε να ξαναμιλήσουμε με τον Α και να βάλουμε τον Β στην αναμονή τότε κάνουμε ένα άγγιγμα προς τα επάνω (όπως όταν θέλουμε να μετακινηθούμε προς τα επάνω σε μια λίστα) και αγγίζουμε τον Α. Έτσι ο συνομιλητής Α γίνεται ενεργός και ο Β μπαίνει στην αναμονή.

Η άλλη πολύ ενδιαφέρουσα λειτουργία (θα σας πω το γιατί είναι ενδιαφέρουσα στο τέλος) η οποία δεν ήξερα ότι υπάρχει είναι το κλείσιμο μιας εφαρμογής. Κι αυτό δεν γίνεται μόνο με τον τρόπο που ήξερα μέχρι τώρα, δηλαδή με ένα άγγιγμα από κάτω προς τα αριστερά [ATTACH]12750[/ATTACH] αλλά και με ένα διαγώνιο άγγιγμα από την πάνω δεξιά γωνία της οθόνης μέχρι την κάτω αριστερή γωνία [ATTACH]12749[/ATTACH]. Αυτό μας διευκολύνει πάρα πολύ στο κλείσιμο μιας εφαρμογής η οποία δεν κλείνει εύκολα (π.χ. ένα παιχνίδι το οποίο δεν έχει εντολή exit ή δεν κλείνει εύκολα) αλλά κυρίως στο κλείσιμο της εφαρμογής της μουσικής. Έτσι ενώ προηγουμένως για να κλείσουμε την αναπαραγωγή της μουσικής έπρεπε να πατήσουμε παύση και έπειτα να κάνουμε 3 αγγίγματα για έξοδο από κάτω προς τα αριστερά… τώρα μπορούμε με ένα τέτοιο διαγώνιο άγγιγμα να κλείσουμε μονομιάς την εφαρμογή!

Αυτά προς το παρόν… ελπίζω κάποιος να βοηθηθεί με όσα έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

vre paidia katafere kaneis na vali kapio programa ploigisis ;;;rotao giati ego toulaxiston apo dokimes den katafera kanena na trexo parolo ta windows CE pou exei i siskevi !!!!

logika eprepe na trexei apo pn ekdosi ti sto kalo ginete xeri kaneis na voithisi;

Link to comment
Share on other sites

vre paidia katafere kaneis na vali kapio programa ploigisis ;;;rotao giati ego toulaxiston apo dokimes den katafera kanena na trexo parolo ta windows CE pou exei i siskevi !!!!

logika eprepe na trexei apo pn ekdosi ti sto kalo ginete xeri kaneis na voithisi;

 

Έχω ψάξει αρκετά αλλα δεν έχω βρεί κάποιο που να δουλεύει.

Υπάρχουν δυο βασικοί λόγοι:

1) Windows CE & όχι Windows mobile

2) Τρομακτικά χαμηλή ανάλυση οθόνης (176x220)

 

Όλα τα προγράμματα πλοήγησης που βρήκα απαιτούν ανάλυση οθόνης τουλάχιστον 240x240 για να τρέξουν & λειτουργικό Symbian ή Windows Mobile.-

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

kaneis la8os samxein...o kyrios logos einai oti i syskevi den exei A2dp opote den syndeete eksoteriko GPS sto N2

 

ta ypoloipa peri analysis kai os den eysta8oun afou boris na kaneis tweaks sto N2 oste na trexei to programma gps to opoio 8a sou einai praktika axristo afou den exei ensomatomeni keraia GPS oute boris na tou syndesis eksoteriko.

PROUD ARSENAL FAN

http://images.skysports.com/images/badges/100x100/3.gif

Link to comment
Share on other sites

kaneis la8os samxein...o kyrios logos einai oti i syskevi den exei A2dp opote den syndeete eksoteriko GPS sto N2

 

ta ypoloipa peri analysis kai os den eysta8oun afou boris na kaneis tweaks sto N2 oste na trexei to programma gps to opoio 8a sou einai praktika axristo afou den exei ensomatomeni keraia GPS oute boris na tou syndesis eksoteriko.

 

O andy δεν αναφέρει πουθενά οτι θέλει να το συνδέσει με bluetooth συσκευή.

Υπέθεσα οτι θέλει να το έχει εγκατεστημένο για τους χάρτες. & μόνο να έχεις πρόσβαση στους χάρτες προσωπικά για εμένα μετράει.

Όντως έχω στην κατοχή μου ένα εξωτερικό GPS & ενω συνδέετε κανονικά το Ν2 όταν παω στις υπηρεσίες το βλέπει σαν εκτυπωτή...

 

andy μολις έπεσε στην υπόληψη μου οτι η sygic έβγαλε πρόγραμμα πλοήγησης που υποστηρίζει το Ν2. Δυστυχώς δεν μπορώ να το τσεκάρω γιατί συνδέομαι στο internet μέσω κινητού με μία μίζερη σύνδεση. Εαν κάποιος το τσεκάρει ας μας πει εαν όντως ισχύει. Ακολουθεί link για το πρόγραμμα της sygic αλλά & βίντεο στο youtube με το πρόγραμμα σε λειτουργία.

 

http://www.sygic.com/download/index.php

 

Qtek 9100 (Wizard) / HTC HD2 (Leo) / Xiaomi Hongmi (RedRice)
Link to comment
Share on other sites

Ααα η Sygic δυστυχώς εννοεί το GPS της Neonode και όχι το N2. Το video που βρήκες στο youtube είναι από το μέλος jaycee του forum Neono.de, ο οποίος κατάφερε και πέρασε τους χάρτες στο N2, χωρίς υποστήριξη όμως για το δέκτη.

 

BTW το είχα κι εγώ το πρόβλημα με το bluetooth όταν πείραξα μερικά αρχεία συστήματος μέσω linux. Με μια επανεγκατάσταση ήταν όλα ΟΚ, εκτός από τα γνωστά προβλήματα που αντιμετωπίζω ακόμα όταν συνδέομαι με bluetooth συσκευής τελευταίας γενιάς...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και απο εμενα.Ειμαι κατοχος του τηλεφωνου εδω και ενα μηνα σχεδον...Ειναι αμφιλεγομενο μοντελο παντως...εχει αρκετα εντυπωσιακα χαρακτηριστικα που παρ ολο που δεν το παιρνεις στα σοβαρα λογω μεγεθους,αλλα εχει και αρκετες δυσλειτουργειες.Για παραδειγμα μετα απο 2 μερες που το απεκτησα μου εβγαλε προβλημα στα χρωματα της οθονης κ της καμερας.Βεβαιως μου το αντικατεστησαν αμεσως μολις το πηγα στο καταστημα!

Αυτο που ηθελα να σας ρωτησω ειναι αν εχει καποιος υπ οψιν του καποιο τροπο να φευγουν ή να μην φαινονται τοσο πολυ οι γρατζουνιες που δημιουργουνται στην οθονη.Αν ξερει καποιος παρακαλω ας πει καμια ιδεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...