Jump to content

Νοσταλγία για τα παλιά Nokia


Phoenix701
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα Nseries θα ξανα βγουνε στη κυκλοφορια. Οπως επισης ο διαδοχος του 3310.. Καντε αναζητηση google δεν βαζω link.

 

Η ειδηση διευρευσε απο το εδω http://www.vtechgraphy.com/android/nokia-might-revive-n-series-and-3310/ με ενα μεταφραστη θα δεις καλυτερα,ωστοσο διαψευδεται εδω http://nokiamob.net/2017/02/09/rumors-nokia-nseries-device-will-be-announced-at-mwc-hmd-relaunching-the-3310/ για τα Νseries.Μακαρι οπως θα δεις και στην υπογραφη μου να βγει αυτη η σειρα ''δυναμιτης'' της Nokia!!!

Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

H σειρα N δεν παρουσιασε κατι πρωτοπορο οταν βγηκε. Ν70 αντιγραφη του 6680, Ν90 αντιγραφη του 6260, N80 του 7650, απλως ολα τους ειχαν καλυτερα χαρακτηριστικα.

Θα ηθελα να περιμενω ενα κινητο τυπου n900, e7, n950, τυπου 7700 οπου η οθονη εργασιας/αναμονης θα ειναι οριζοντια ευρεια και οχι καθετη οπως ολα τα κινητα, με android! Θα ειναι ξεχωριστο τουλαχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω hardware qwerty. Απο κει και περα ας το ονομάσει οπως θελει!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Nokia E71 με Android... :love::love::love:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

E71 με αντροιδ υπαρχει :p

 

Και ΔΕΝ θα το είχα αγοράσει ήδη; ;)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι σου αρεσει το e71. Τα blackberry σου αρεσουν εξισου το ιδιο, καθως υπηρχαν πολυυυ πριν το νοκια;;

Η απλως επειδη ειναι + sumbian;- διοτι απο χαρακτηριστηκα δεν λεει πολλα..

 

Και εμενα μου αρεσουν αυτα που εχουν qwerty και ευρεια οθονη και οχι καθετη, ειχα μαλιστα για μεγαλο διαστημα το asha 200 (ηθελα και δυο sim), και τωρα εχω και ενα asha 210 που κυκλοφορω.

 

Οσο για android qwerty υπαρχει ενα επισης δικαρτο αν δεν κανω λαθος και λεγεται : samsung galaxy y pro duos και εχει και ενα κωδικο ονομα δεν το θυμαμαι τωρα, και ειχε και οπτικο trackpad, και κυκλοφορησε κανονικα ελλαδα.

 

Mην αναφερω τα xperia mini /pro x10 που ειναι επισης καλα κινητα σε σχεση με e71.

 

Θα ηθελα να πεσει η τιμη να παρω και απο αυτα τα passport της bb με τη τετραγωνη οθονη, αν και αυτα δεν νομιζω να ειναι android.

 

Ως προς το θεμα τωρα, ελπιζω να βγαλουν κανενα καμεροτηλεφωνο εκει στη νοκια διοτι μονο εκει εχει ψωμι πλεον, android εχει γεμισει η αγορα, το οτι πανω απο την οθονη θα εχει το brand της δεν μου λεει κατι.

Θελω 82 mpx camera!!! Μας εχει συνηθισει στα τρελα της χαρακτηριστικα και σχεδια..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε συγκριση με e71

Χανει στη καμερα μονο, οθονη καλυτερη, μουσικη 3.5mm, ισως χανει στη ποιοτητα κατασκευης δεν το εχω πιασει ποτε.

http://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4371&idPhone2=2425

Link to comment
Share on other sites

Το Ε71 ειναι ερωτας. Ουτε το symbian ειμαι, ουτε το qwerty. Ειναι το design του...απλα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Οπτικο τρακ παντ, αντροιντ, κιουερτι, μεγαλη οθονη, 3.5 τζακ.... Ουπς! Η αγαπη μου! Το desire z!!!!

 

Btw προτιμω το ε72 απο το έ71

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα και τα δύο, το E71 έδειχνε πολύ πιο ποιοτικό. Δυστυχώς το είχα πουλήσει και έχω μόνο το 72 τώρα το οποίο και θέλω να φτιάξω σαν καινούργιο.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στεφ πας να μου την πεις σε κάτι που δεν δέχομαι κουβέντα. Και δεν είναι καλό! :lol:

 

Δεν καταλαβαινω γιατι σου αρεσει το e71. Τα blackberry σου αρεσουν εξισου το ιδιο, καθως υπηρχαν πολυυυ πριν το νοκια;;

Η απλως επειδη ειναι + sumbian;- διοτι απο χαρακτηριστηκα δεν λεει πολλα..

 

Και εμενα μου αρεσουν αυτα που εχουν qwerty και ευρεια οθονη και οχι καθετη, ειχα μαλιστα για μεγαλο διαστημα το asha 200 (ηθελα και δυο sim), και τωρα εχω και ενα asha 210 που κυκλοφορω.

 

Είχα Blackberry πριν το 71 και άνετα αγόραζα ξανά. Πρόσφατα ετοιμαζόμουν για ένα Q5 σε προσφορά, αλλά με πρόλαβαν. Είναι η σχεδίαση και η απλότητα του E71 που με κερδίζει, όχι το Symbian. Το Symbian, παρότι το ήξερα (ελάχιστα) από τα 6600 κλπ, το έμαθα πάνω στο 71. Όπως και το Android (το πραγματικό κι όχι το forked του X DS) το έμαθα στο DooGee X5, αλλά τρελαίνομαι για το Galaxy S2. Είναι η συσκευή και όχι το OS λοιπόν. :)

 

Οσο για android qwerty υπαρχει ενα επισης δικαρτο αν δεν κανω λαθος και λεγεται : samsung galaxy y pro duos και εχει και ενα κωδικο ονομα δεν το θυμαμαι τωρα, και ειχε και οπτικο trackpad, και κυκλοφορησε κανονικα ελλαδα.

 

Mην αναφερω τα xperia mini /pro x10 που ειναι επισης καλα κινητα σε σχεση με e71.

 

Τα Xperia είναι απλά τραγικά, έκανα δοκιμή-σύγκριση κάποια στιγμή μήπως και στραφώ εκεί. Το ίδιο και τα Samsung/Huawei/Motorola με Android και φυσικό QWERTY.

 

Ως προς το θεμα τωρα, ελπιζω να βγαλουν κανενα καμεροτηλεφωνο εκει στη νοκια διοτι μονο εκει εχει ψωμι πλεον, android εχει γεμισει η αγορα, το οτι πανω απο την οθονη θα εχει το brand της δεν μου λεει κατι.

 

Ας βγάλει κάτι καλό και ας είναι και με Droid. Σίγουρα δεν είναι η παλιά καλή Nokia, για το γ....τω και μόνο όμως θα πάρω κάποιο. Το ίδιο έκανα τότε και με το X DS, αν δεν θυμάσαι...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο. Ομως υπαρχουν, απλως υστερουν σε ποιοτητα κατασκευης μαλλον. Το e61 μου αρεσε εμενα που ειχε πιο μεγαλη οθονη αλλα δεν βαλαν καμερα οι ..
Link to comment
Share on other sites

Nokia E71 με Android... :love::love::love:

Πάλι τα ίδια ρε; :lol:

Οπτικο τρακ παντ, αντροιντ, κιουερτι, μεγαλη οθονη, 3.5 τζακ.... Ουπς! Η αγαπη μου! Το desire z!!!!

 

Btw προτιμω το ε72 απο το έ71

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

+1 σε αυτό! :p

 

 

New entries Nokia 3410 + 6260! :love:

Καιρό τα έψαχνα και τα δύο, το 3410 ήρθε ανακατασκευασμένο από έξω και όσο για το 6260 έκατσε σήμερα σε τιμή χώμα...

 

http://i65.tinypic.com/1195rnq.jpg

http://i67.tinypic.com/2h3d26t.jpg

http://i67.tinypic.com/2ryn1hv.jpg

http://i65.tinypic.com/jb1ez9.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ένα 10αρικο :p

Και δεν το δίνω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι τα ίδια ρε; :lol:

 

Ότι ας πούμε είχε αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω;;; Το E71 έχει μια δική του ιστορία και το ξέρεις. Ακόμα το χρησιμοποιώ που και που σαν 2ο!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ότι ας πούμε είχε αλλάξει κάτι και δεν το ξέρω;;; Το E71 έχει μια δική του ιστορία και το ξέρεις. Ακόμα το χρησιμοποιώ που και που σαν 2ο!

 

Έλεγα μήπως σοβαρευτείς όσο μεγαλώνεις αλλά δεν.. :p Όχι νταξει πλάκα κάνω

Αχ που θα βρω ένα Ε55... :(

Link to comment
Share on other sites

Έλεγα μήπως σοβαρευτείς όσο μεγαλώνεις αλλά δεν.. :p Όχι νταξει πλάκα κάνω

Αχ που θα βρω ένα Ε55... :(

 

Σοβάρεψα ρε και το ξέρεις. Αλλά ο έρωτας είναι έρωτας, τέλος!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Λίγα για το 71!!!

:rolleyes::rolleyes:

Είναι αν-υπέρβλητο!!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...