Jump to content

Microsoft Windows Vista


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το kaspersky αλλα δεν μπορω να κανω ελεγχο στα προγραματα.θελω να μπλοκαρω καποια να μην εχουν καμια επαφη με το ιντερνετ.οπως το program control tou zonealarm.Δεν ξερω να το δουλευω και το φοβαμαι.κανενα προγραμα που να εχει program control και να ειναι συμβατο με τα βιστα???το firewall ton windows δεν το πολυεμπιστευομαι.

BitDefender εχω και ειμαι ικανοποιημενος

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το kaspersky αλλα δεν μπορω να κανω ελεγχο στα προγραματα.θελω να μπλοκαρω καποια να μην εχουν καμια επαφη με το ιντερνετ.οπως το program control tou zonealarm.Δεν ξερω να το δουλευω και το φοβαμαι.κανενα προγραμα που να εχει program control και να ειναι συμβατο με τα βιστα???το firewall ton windows δεν το πολυεμπιστευομαι.

το firewall των vista είναι πολύ καλύτερο από αυτό των xpsp2 και με ένα firewall του router είναι η πιο εύκολη, φτηνή και αρκετά αξίοπιστη μέση λύση ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Σε τακτα χρονικα διαστηματα μου βγαινει το παρακατω error.Το κλεινω και δεν δημιουργειται προβλημα πουθενα.

Τι μπορει να ειναι ομως?:confused:

 

http://img408.imageshack.us/img408/1295/untitledkc8.th.jpg

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

το 7.7.5.1 πάει μια χαρά. από τα xp που το είχα. απλά δε μπορείς να βάλεις virtual drive.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

re paidia doste mia voitheia !! exo auto to notebook http://www.alfa4.gr/notebook.htm alla me 2gb ram !! tou evala shmera pano ta vista ta bussiness !! ola trexoun apsoga kai polu grigora ektos apo ena pragma !! h ensomatomenh kamera pou exei den mou trexei akrivos opos etrexe sta xp !! eno vazo tous drivers kai thn vriskei kanonika kai deixnei oti den exei kapoio provlima mou douleuei mono mesa sto msn !! den uparxei kapou allou oste na mporo na travhxo xoris na eimai sto messager !! sta xp otan phgaina pinaka elegxou (sarotes kai fotografikes mhxanhe) thn evriska !!
Link to comment
Share on other sites

αρκετές web-cam έχουν πρόβλημα. κάπου πιο πίσω έχω δώσει ένα λινκ με μια λύση για τα hp νομίζω. δε ξέρω (και δε νομίζω) αν είναι η ίδια κάμερα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

τα vista πηγαίνουν "δυνατά" στην αγορά (τουλάχιστον καλύτερα από τα XP) φαίνεται να ομολογούν οι υπεύθυνοι της msft (σε αντίθεση με τις επιφυλακτικές πρίν ένα μήνα δηλώσεις του Steve Ballmer)

Αν συν-υπολογίσεις βέβαια και άλλους παράγοντες, όπως για παράδειγμα το γεγονός ότι στην ουσία μιλάμε για τέσσερις μήνες και όχι για έναν (μια που τα νέα μηχανήματα που πωλήθηκαν τους τελευταίους τέσσερις μήνες είχαν δικαίωμα δωρεάν αναβάθμισης), τα νούμερα αυτά σα να αλλάζουν λίγο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα νέο σχετικά με το ελληνικό language pack; Στο update υπάρχουν ακόμη μόνο τα 15 αρχικά που είχαν βγει, και δεν έχω βρεί κάτι σχετικό στο net.
Link to comment
Share on other sites

Οι πωλήσεις ενός προϊόντος σχεδόν πάντα μαρτυρούν το κατά πόσο το καταναλωτικό κοινό το περίμενε ή όχι. Τα Windows Vista είναι από τα πλέον πετυχημένα λειτουργικά, αφού σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία της Microsoft, μέσα στον πρώτο μήνα διάθεσής τους κατάφεραν να πουλήσουν πάνω από 20 εκατομμύρια άδειες, κάτι που έφερε ως αποτέλεσμα το πιο επιτυχημένο λανσάρισμα λειτουργικού συστήματος στην ιστορία της τεχνολογίας.

Χαρακτηριστικά, τα Windows XP κατάφεραν να φτάσουν τα 17 εκατομμύρια μετά το πέρας του δεύτερου μήνα κυκλοφορίας. Το γεγονός ότι τα Vista έχουν πλασαριστεί πολύ πιο έξυπνα από την αμερικάνικη εταιρία είναι γεγονός, ενώ στον τομέα των πωλήσεων πολύ μεγάλο ρόλο έπαιξε και η Open Beta, στην οποία συμμετείχε αρκετά μεγάλο μέρος του καταναλωτικού κοινού.

Σαφέστατα, τα μεγέθη της τωρινής αγοράς είναι και διαφορετικά, κάτι που αποδεικνύεται επί του πρακτέου και από τις τελευταίες μελέτες, οι οποίες αναφέρουν ότι το 2002 πωλήθηκαν 52 εκατομμύρια PCs, την ώρα που για το 2008 ο αριθμός προβλέπεται να φτάσει τα 92 εκατομμύρια (77% αύξηση).

 

 

 

contra.gr

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις με τα vista και τον firefox πως μπορουμε να ακουμε τα site που εχουν on line radio? για παραδειγμα δεν γινεται να ακουω johngreek , βγαζει το παραθυρο αλλα δεν εχει κοκο!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερει κανεις με τα vista και τον firefox πως μπορουμε να ακουμε τα site που εχουν on line radio? για παραδειγμα δεν γινεται να ακουω johngreek , βγαζει το παραθυρο αλλα δεν εχει κοκο!!

 

Και γω μια απ'τα ιδια φιλε μου αλλα νομιζα πως ειναι δικο μου μονο το προβλημα...

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως οπως διαβαζω και όπου βλεπω,οι περισσότεροι χρήστες ακομα ξορκιζουν τα Vista για αναβαθμιση.Τωρα πως βγαινουν τα στατιστικά έτσι για τις πωλησεις,ισως είναι πλαγιο μαρκετινγκ της ΜS.
Link to comment
Share on other sites

Απορια προς τους μετρ των Vista.Ποσο μεγαλη διαφορα μπορουν να εχουν οι επιδοσεις ενος παιχνιδιου,απο τα XP στα Vista?Οσοι εχετε δοκιμασει θα ηθελα τις εμπειριες σας για να ξερω αν πρεπει να μεινω στα Vista με το υπαρχον συστημα μου ή να ξαναβαλω XP και να ασχοληθω αργοτερα με τα Vista.:)
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Απορια προς τους μετρ των Vista.Ποσο μεγαλη διαφορα μπορουν να εχουν οι επιδοσεις ενος παιχνιδιου,απο τα XP στα Vista?Οσοι εχετε δοκιμασει θα ηθελα τις εμπειριες σας για να ξερω αν πρεπει να μεινω στα Vista με το υπαρχον συστημα μου ή να ξαναβαλω XP και να ασχοληθω αργοτερα με τα Vista.:)

μετρ των βιστα δεν ειμαι, ουτε των παιχνιδιων. ενα παιχνιδι ομως το δοκιμασα και στα δυο. το swat 4. εχω 512 ram. στα ΧΡ ετρεχε πολυ ανετα, φουλ, μια χαρα, το ευχαριστιοσουν δηλαδη. στα βιστα λιγο χειροτερα να ηταν και θα ελεγες οτι ειναι μια ωραια παρουσιαση power point :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, σχετικά με τα Vista, έκανα αναβάθμιση από το 1GB στα 2GB. Η διαφορά ήταν τεράστια σε ταχύτητα.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

μετρ των βιστα δεν ειμαι, ουτε των παιχνιδιων. ενα παιχνιδι ομως το δοκιμασα και στα δυο. το swat 4. εχω 512 ram. στα ΧΡ ετρεχε πολυ ανετα, φουλ, μια χαρα, το ευχαριστιοσουν δηλαδη. στα βιστα λιγο χειροτερα να ηταν και θα ελεγες οτι ειναι μια ωραια παρουσιαση power point :p

 

Ειχα το Test Drive Unlimited.Στα XP επαιζε με καποια μικρα κολληματακια που δεν ηταν ενοχλητικα ομως.Στα Vista,απλα δεν παιζεται.Ξεκιναει κανονικα το αμαξι και τρωει ενα σκαλωμα κι απο το δρομο,η επομενη σκηνη ειναι καβαλα σ'ενα δεντρο....

Eιχα 1,5GR Ram κι εβαλα 2GB αλλα προφανως το προβλημα μου ειναι ο επεξεργαστης τελικα...Το θεμα ειναι οτι αν αλλαξω επεξεργαστη θελει αλλαγμα ολο το PC και no money για τωρα,οποτε με βλεπω να γυρναω στα XP.Περιμενω να δω το Tiberium Wars που επαιζε καλα στα XP(το demo)να δω τι θα κανει εδω για ν'αποφασισω.

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το Test Drive Unlimited.Στα XP επαιζε με καποια μικρα κολληματακια που δεν ηταν ενοχλητικα ομως.Στα Vista,απλα δεν παιζεται.Ξεκιναει κανονικα το αμαξι και τρωει ενα σκαλωμα κι απο το δρομο,η επομενη σκηνη ειναι καβαλα σ'ενα δεντρο....

Eιχα 1,5GR Ram κι εβαλα 2GB αλλα προφανως το προβλημα μου ειναι ο επεξεργαστης τελικα...Το θεμα ειναι οτι αν αλλαξω επεξεργαστη θελει αλλαγμα ολο το PC και no money για τωρα,οποτε με βλεπω να γυρναω στα XP.Περιμενω να δω το Tiberium Wars που επαιζε καλα στα XP(το demo)να δω τι θα κανει εδω για ν'αποφασισω.

 

Παντως εμενα το παιζει καταπληκτικα το Test Drive Unlimited. Δεν εχω παραπονο. Ειμαι με 2GB RAM.:D

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα το παιζει καταπληκτικα το Test Drive Unlimited. Δεν εχω παραπονο. Ειμαι με 2GB RAM.:D

τουλάχιστον 1.5GB και dedicated video card. ;)

 

βέβαια τα vista είναι μονόδρομος για κάποιον που θέλει να παίζει τα νέο παιχνίδια (όταν βγουν) με dicertX10

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και ηρθε η ωρα να κανω τη χαζη μου ερωτηση!Τα Vista εχουν DirectX 10 η θα πρεπει να τους κατεβασω εγω?
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Και ηρθε η ωρα να κανω τη χαζη μου ερωτηση!Τα Vista εχουν DirectX 10 η θα πρεπει να τους κατεβασω εγω?

υπάρχει ενσωματωμένη και δυστυχώς δεν μπορείς να την κατεβάσεις για τα xp.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς με τον firefox να παίξει Media player files, videos Κτλ?

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Streaming εννοείς ε; Δεν έπαιζαν όταν μετέφερα το profile folder από τα XP. Πρέπει να κατεβάσεις και να βάλεις αυτά τα 3 dll.

 

Όσοι θέλουν games πάντως, ας στήσουν ενα πρόχειρο partition με XP. Νομίζω πως είναι η καλύτερη λύση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...