Jump to content

GPS: Πλοήγηση στο αυτοκίνητο (PNAs)


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 626
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το lucca 3.3 Mp3 edition.

Για να το ξεκλειδώσω χρειάστηκα μια καρτα sd.Πήρα το συνοδευτικό dvd και αντέγραψα στο Pc τα περιεχόμενα του φάκελου sd restore(ή κάπως έτσι).Μέσα στο φάκελο lucca έσβησα το lucca.exe και έβαλα τον explorer.exe μετονομασμένο σε lucca.exe.

http://rapidshare.com/files/92954608/lucca.rar.html

Eβαλα την κάρτα στη συσκευή και έκανα soft reset.Πριν ξεκινήσει μου έβγαλε μήνυμα αν θέλω να κάνω format την flash μνήμη και να φορτώσω το backup.Πάτησα ναι και πλέον στο κεντρικό μενού,όταν πατάω Navigation ανοίγουν τα windows και τρέχω ότι θέλω:D

Link to comment
Share on other sites

Paidia gia to RYE Traveller 4306 Greece Bluetooth me 4.3 inch othoni ti gnomi exoume?

Poleitai 219 ston kotsovolo...akougetai kali timi...AKSIZEI arage?

ου μπλεξεις....γιατι πως ξεμπλεκεις:D ??????
Link to comment
Share on other sites

Εχω το lucca 3.3 Mp3 edition.

Για να το ξεκλειδώσω χρειάστηκα μια καρτα sd.Πήρα το συνοδευτικό dvd και αντέγραψα στο Pc τα περιεχόμενα του φάκελου sd restore(ή κάπως έτσι).Μέσα στο φάκελο lucca έσβησα το lucca.exe και έβαλα τον explorer.exe μετονομασμένο σε lucca.exe.

http://rapidshare.com/files/92954608/lucca.rar.html

Eβαλα την κάρτα στη συσκευή και έκανα soft reset.Πριν ξεκινήσει μου έβγαλε μήνυμα αν θέλω να κάνω format την flash μνήμη και να φορτώσω το backup.Πάτησα ναι και πλέον στο κεντρικό μενού,όταν πατάω Navigation ανοίγουν τα windows και τρέχω ότι θέλω:D

Πως ακριβως κανεις soft reset?

+++Don't mistake lack of talent for genius+++
Link to comment
Share on other sites

Paidia gia to RYE Traveller 4306 Greece Bluetooth me 4.3 inch othoni ti gnomi exoume?

Poleitai 219 ston kotsovolo...akougetai kali timi...AKSIZEI arage?

 

O θειος μου αγορασε το φθηνωτερο μοντελο με τις 3.5" οθονη. Το ειδα λιγο και μου φανηκε πολυ ευχρηστο. Το σκεφτομαι και εγω για το 4306.

Link to comment
Share on other sites

O θειος μου αγορασε το φθηνωτερο μοντελο με τις 3.5" οθονη. Το ειδα λιγο και μου φανηκε πολυ ευχρηστο. Το σκεφτομαι και εγω για το 4306.

 

Παιδια ποιο ειναι αυτο? Κανενα Link υπαρχει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου για συσκευή pna για χρήση στο αυτοκίνητο.Θέλει να είναι όσο πιο απλό γίνεται στην χρήση μιας και δεν είναι καθόλου εξοικειωμένος με αυτή τη τεχνολογία (γι' αυτό και του πρότεινα pna αντί pda).Απ' ότι διάβασα στις τελευταίες σελίδες ,το TIBO θεωρείται από τα καλύτερα,αν έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε (με link αν γίνεται) ακόμα καλύτερα.Δεν υπάρχει δέσμευση στην τιμή,το μόνο που θέλει είναι να είναι εύχρηστο και φυσικά αξιόπιστο.

Επίσης να έχει destinator αλλά εδώ υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα,θέλει να χρησιμοποιεί χάρτες όλης της Ευρώπης μιας και ταξιδεύει πολύ.Στα pda's ξέρω την διαδικασία,στα pna's όχι,γίνεται να έχει ταυτόχρονα διαφορετικούς χάρτες (άλλων χωρών) φορτωμένους;Η αλλαγή/μεταφόρτωση στο pna είναι εύκολη σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρεται ένας γνωστός μου για συσκευή pna για χρήση στο αυτοκίνητο.Θέλει να είναι όσο πιο απλό γίνεται στην χρήση μιας και δεν είναι καθόλου εξοικειωμένος με αυτή τη τεχνολογία (γι' αυτό και του πρότεινα pna αντί pda).Απ' ότι διάβασα στις τελευταίες σελίδες ,το TIBO θεωρείται από τα καλύτερα,αν έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε (με link αν γίνεται) ακόμα καλύτερα.Δεν υπάρχει δέσμευση στην τιμή,το μόνο που θέλει είναι να είναι εύχρηστο και φυσικά αξιόπιστο.

Επίσης να έχει destinator αλλά εδώ υπάρχει ένα μικρό πρόβλημα,θέλει να χρησιμοποιεί χάρτες όλης της Ευρώπης μιας και ταξιδεύει πολύ.Στα pda's ξέρω την διαδικασία,στα pna's όχι,γίνεται να έχει ταυτόχρονα διαφορετικούς χάρτες (άλλων χωρών) φορτωμένους;Η αλλαγή/μεταφόρτωση στο pna είναι εύκολη σχετικά;

 

 

 

Το Tibo το εχω και ειναι ευχρηστο και αξιοπιστο πολυυυυ !!!

 

Για χαρτες μπορει να αγοραει το cd που νομιζω εχει για ολη την Ευρωπη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψαχνω συσκευη GPS με video audio out . Ξερει κανεις καμια? Η έστω με ποιο τροπο θα μπορόυσα να συνδέσω μια τετοια συσκευη με μια οθονη αυτοκινητου.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Το Tibo το εχω και ειναι ευχρηστο και αξιοπιστο πολυυυυ !!!

 

Για χαρτες μπορει να αγοραει το cd που νομιζω εχει για ολη την Ευρωπη.

 

Κάποιο μοντέλο συγκεκριμένα με link αν γίνεται; :)

To cd εννοείς του destinator;Αφού υποτίθεται θα το έχει ενσωματωμένο στη συσκευή,θα πρέπει να πληρώσει ξανά για όλη την έκδοση; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο μοντέλο συγκεκριμένα με link αν γίνεται; :)

To cd εννοείς του destinator;Αφού υποτίθεται θα το έχει ενσωματωμένο στη συσκευή,θα πρέπει να πληρώσει ξανά για όλη την έκδοση; :confused:

 

 

Πληροφοριες για τα tibo και σχετικο forum στο http://www.elasyn.gr

 

Cd θα χρειαστεις για τους χαρτες εκτος Ελλαδας. Για την Ελλαδα εχει το προγραμμα σε sd καρτα .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψαχνω συσκευη GPS με video audio out . Ξερει κανεις καμια? Η έστω με ποιο τροπο θα μπορόυσα να συνδέσω μια τετοια συσκευη με μια οθονη αυτοκινητου.

 

Εχεις δηλαδη μια pioneer η Kenwood unit στο αυτ/το σου και θελεις απο ενα pna η Ppc να πάρεις την εικονα του και να την μεταφερεις στο monitor της πηγης σου?:shifty: Στο ρωταω γιατι μπορεις πολυ ευκολα να τρεξεις destinator σε τετοιες πηγες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται το τελευταίο που αναφέρεις; Εννοείς προσθέτοντας ένα navi box που τρέχει κάποια έκδοση Win CE;

 

Τι συνδέσεις πρέπει να κάνουμε εκτός από αυτές που μεταφέρουν την εικόνα;

 

Το Destinator που τρέχει είναι έκδοση για PNA ή κάνω λάθος;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

That's right! Οι συνδεσεις διαφερουν απο box σε box όμως,αν μου πεις τι εξοπλισμό εχεις μπορω να σου προτείνω και το καταλληλο συνδυασμό! Δεν παίζει ρόλο η έκδοση του Dest.Και επίσης ξεχνας και το touch control σε πολλες περιπτωσεις που μου έτυχαν;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! σκοπευω να αγορασω το MLS PNA Destinator A3850

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=1076736

 

Αυτο που θελω να ξερω ειναι αν μπορω να κανω αναβαθμισεις με τους νεους χαρτες της NGI οταν θα υπαρχουν νεοι , η θα ηταν καλυτερα να αγορασω ενα PDA P350 καινα του βαλω εγω το destinator μετα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! σκοπευω να αγορασω το MLS PNA Destinator A3850

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=1076736

 

Αυτο που θελω να ξερω ειναι αν μπορω να κανω αναβαθμισεις με τους νεους χαρτες της NGI οταν θα υπαρχουν νεοι , η θα ηταν καλυτερα να αγορασω ενα PDA P350 καινα του βαλω εγω το destinator μετα?

 

 

Η ngi δινει αναβαθμισεις για ολα τα pna που εχουν χαρτες της.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο GPS (PNA ή PDA) που να έχει είσοδο για εξωτερική πηγή εικόνας, ώστε να συνδέσω και μια parking camera?
Link to comment
Share on other sites

το des7 θα μπορω να το βαλω ομως? και αν ναι πως ξεκλειδωνει το PNA για να το βαλω σαν νομιμος χρηστης?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το des7 θα μπορω να το βαλω ομως? και αν ναι πως ξεκλειδωνει το PNA για να το βαλω σαν νομιμος χρηστης?

 

Αφού θα είσαι νόμιμος χρήστης του dest6, θα πάρεις και την αναβάθμιση σε dest7 μόλις κυκλοφορήσει για PNA's (τη νόμιμη εννοώ ) με οδηγίες για την εγκατάστασή της από την εταιρία, όπως ακριβώς γίνεται και με τους χάρτες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο GPS (PNA ή PDA) που να έχει είσοδο για εξωτερική πηγή εικόνας, ώστε να συνδέσω και μια parking camera?

 

http://www.gps-com.gr, απο εκει πηρα και εγω πριν 4 ημερες φίλε 1 καινουργιο μοντελο της σειρας naviroad, με 4,3 οθόνη και είσοδο av που ήθελα για την καμερα μου και με bluetooth και με πολυ ευχρηστο μενού. Πολυ εξυπηρετικα τα παιδια και μπορουν να σου λυσουν καθε απορια σου!

Link to comment
Share on other sites

http://www.gps-com.gr, απο εκει πηρα και εγω πριν 4 ημερες φίλε 1 καινουργιο μοντελο της σειρας naviroad, με 4,3 οθόνη και είσοδο av που ήθελα για την καμερα μου και με bluetooth και με πολυ ευχρηστο μενού. Πολυ εξυπηρετικα τα παιδια και μπορουν να σου λυσουν καθε απορια σου!

Αυτό που πήρες είναι μόνο οθόνη ή είναι σύστημα σαν αυτό που βλέπω στο site με μόνη διαφορά το μέγεθος της οθόνης?

Πόσο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ειναι car multimedia, το δικό μου απο ότι βλέπω δεν το έχουν ανεβασει, παντως το ειχαν στην βιτρινα τους. Είναι pna πλοηγός με 4,3 οθόνη και είσοδο AV.Μου στοιχισε €349 + την κάμερα την αδιαβροχη +12V με άλλα €38.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...