Jump to content

GPS: Πλοήγηση στο αυτοκίνητο (PNAs)


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις φιλε μου υποστηριξη...???για αναβαθμισεις και τετοια..???

Εννοώ αυτό που λέει κι ο Αιμίλιος για το Ελλαδιστάν, δλδ την εγγύηση για την συσκευή. Βέβαια για κάποιες αντιπροσωπίες ισχύει το γνωστό καθεστώς της... ταλαιπωρίας ( ξέρεις : αφού πρώτα τσακωθείς για το αν καλύπτει η εγγύηση τη ζημιά ή όχι, μετά σου κρατάνε και κάμποσο καιρό το προς επισκευή αντικείμενο, αφήνοντάς σε χωρίς εργαλείο...). Αν λοιπόν επρόκειτο για φωτογραφικό εξοπλισμό π.χ. θα σου συνιστούσα ασυζητητί αγορά απ'έξω ή παράλληλης εισαγωγής να γλιτώσεις τη διαφορά χρημάτων.Κι εγώ αυτό ακριβώς κάνω. Στη συγκεκριμένη όμως περίπτωση, απ'όσο ξέρω, η elasyn που τα αντιπροσωπεύει, αν σου χαλάσει, σου δίνει άλλο μέχρι να επισκευαστεί το δικό σου και σε βοηθάει σε οτιδήποτε κι αν σου τύχει (όντως σπάνιο για Ελληνική αντιπροσωπία).Αυτό μπορεί να μην ενδιαφέρει έναν ερασιτέχνη, αλλά σκέψου πόσο χρήσιμο είναι για έναν επαγγελματία!Αυτό λοιπόν εννοούσα για την υποστήριξη. Αν δεν σ'ενδιαφέρει αυτό τότε καλύτερα να κερδίσεις τα χρήματα, αγοράζοντας απ'έξω ή κάποιο πιο φτηνό.Έτσι κι'αλλιώς όλα κινεζούρες είναι (το V4150 πάντως έχει πολύ καλή ποιότητα κατασκευής).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 626
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλό θα ήταν όσοι φέρνουν συσκευές από έξω,να υπολογίζουν και το κόστος αγοράς του ελληνικού χάρτη .Η λογική "Ελα μωρέ,θα το κατεβάσω σπασμένο",δεν βοηθά στην βελτίωση του χάρτη.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το takara gp10.Θα μπορέσω να του περάσω το destinator?Μπορείτε να μου πείτε σε πμ πως μπορώ να περάσω destinator αν γίνετε αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν όσοι φέρνουν συσκευές από έξω,να υπολογίζουν και το κόστος αγοράς του ελληνικού χάρτη .Η λογική "Ελα μωρέ,θα το κατεβάσω σπασμένο",δεν βοηθά στην βελτίωση του χάρτη.

 

Καλό θα ήταν επίσης κάποιες εταιρείες χαρτών να μειώσουν λίγο τις τιμές τους

και να κάνουν και τίποτα από μόνοι τους και να μη στηρίζονται στην αναφορά σφαλμάτων από τους χρήστες, που είναι πελάτες και όχι υπάλληλοί τους :X

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το takara gp10.Θα μπορέσω να του περάσω το destinator?Μπορείτε να μου πείτε σε πμ πως μπορώ να περάσω destinator αν γίνετε αυτό?

Στο takara gp10 μόνο destinator 6.To d7 για κάποιο αδιευκρίνηστο προς το παρόν λόγο,δεν θέλει με τίποτε να τρέξει.Μια συσκευή που είχα δει,είχε ήδη το destinator 6 γαλλική έκδοση και του έβαλα την ελληνική που δίνει η Gi και δούλεψε άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολλές διαφορές μεταξύ τους το d6 με το d7?Είναι εύκολο να να μπεί το d6?Μήπως μπορείς να μου στείλεις οδηγίες σε πμ πως να περάσω το d6?
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν επίσης κάποιες εταιρείες χαρτών να μειώσουν λίγο τις τιμές τους

και να κάνουν και τίποτα από μόνοι τους και να μη στηρίζονται στην αναφορά σφαλμάτων από τους χρήστες, που είναι πελάτες και όχι υπάλληλοί τους :X

 

 

150 ευρω για χαρτη με εφορου ζωης ανανεωση ειναι τζαμπα, αλλα οι τζαμπατζηδες και 30 ευρω να εχει παλι ακριβο θα το βρουνε.Επισης ξερεις πολλα software που κοστιζουνε λιγοτερο??και εχουνε lifetime διαρκεια???

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια ερωτηση..Ειχα ενα pna αλλα δυστηχως μου ραγισε η οθονη.:(:(:(Πηρα τηλ στην αντιπροσωπεια Αθηνα και μου ειπαν οτι η οθονη επειδη ειναι υγρων κρυσταλλων δεν μπορει να φτιαχτει με τπτ..εμεινα μλκας:blink::blink:

 

Τσαμπα τα 350 που σκασα δλδ ε?? :cry::cry:

TO NOY SAS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για όσους ενδιαφέρονται να βάλουν destinator η άλλο πρόγραμμα πλοήγησης στο Blaupunkt travelpilot Lucca 3,3 μπορούν να βρουν λύση εδώ
+++Don't mistake lack of talent for genius+++
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα τωρα, ποιο ειναι το καλυτερο PNA-GPS για το αυτοκινητο? με ενδιαφερει μονο Ελλαδα και απο οτι ειδα με χαρτες destinator
Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικα τωρα, ποιο ειναι το καλυτερο PNA-GPS για το αυτοκινητο? με ενδιαφερει μονο Ελλαδα και απο οτι ειδα με χαρτες destinator

 

 

οι χαρτες ειναι της ελληνικης ngi ,το προγραμμα που τους τρεχει ειναι το destinator.παντως τις τελευταιες μερες εχουμε πολυ ανακατεμα στον χωρο του gps, η destinator (μαλλον πτωνευσε) και επισημοι χαρτες της ngi εθεαθησαν σε μηχανακια(pna) Μιο τα οποια κοστιζουνε ... μολις 150 ευρω.Αν δεν βιαζεσαι περιμενε ....

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926023

 

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926024

 

περισσοτερα μπορεις να διαβασεις εδω...http://www.navimania.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλά, φαντάζομαι και τις μονοδρομήσεις δεν θα τις βρήκαν έτοιμες από τις αεροφωτογραφίες... :rolleyes:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα σε ολη την παρεα και καλο μηνα!!

Προ μηνος, αγορασα μια ολοκληρωμενη μοναδα για το Golf Plus που εχω, η οποια εχει λειτουργικο Windows CE Net 5.0. Το προβλημα που αντιμετωπιζω, ειναι πως δε μπορω να βρω, οσο κι αν εχω ψαξει μεχρι στιγμης, καποια προγραμματα πλοηγησης το οποιο να "τρεχει" στη συγκεκριμενη συσκευη (π.χ. Sygic, iGO, TomTomm κ.λ.π.). Και φυσικα εννοω "σπασμενα". Μπορει καποιος να βοηθησει ωστε να κατεφερω καποια στιγμη να λειτουργησει η πλοηγηση στη συγκεκριμενη συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα και καλο μηνα!!

Προ μηνος, αγορασα μια ολοκληρωμενη μοναδα για το Golf Plus που εχω, η οποια εχει λειτουργικο Windows CE Net 5.0. Το προβλημα που αντιμετωπιζω, ειναι πως δε μπορω να βρω, οσο κι αν εχω ψαξει μεχρι στιγμης, καποια προγραμματα πλοηγησης το οποιο να "τρεχει" στη συγκεκριμενη συσκευη (π.χ. Sygic, iGO, TomTomm κ.λ.π.). Και φυσικα εννοω "σπασμενα". Μπορει καποιος να βοηθησει ωστε να κατεφερω καποια στιγμη να λειτουργησει η πλοηγηση στη συγκεκριμενη συσκευη??

 

Οταν λες ολοκληρωμενη μοναδα τι εννοες ??? Καποιο link ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή μόνο με το PLAISIO, για να μην ταλαιπωρηθείτε, όπως ταλαιπωρήθηκα εγώ τις τελευταίες δύο μέρες!

 

Διαφημίζει πραγματάκια που δεν έχει!!!

 

Όπως αυτό :

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=874469

 

(PNA Navitech 550)

 

Και χρησιμοποιούν την "ωραία" δικαιολογία :

 

"Λάθος αποθεματικό"!!!!!

 

:mad:

 

Αν καταλήξετε σε κάποια συσκευή, πάρ' τε τους ένα τηλέφωνο πριν πάτε και σιγουρευτείτε είναι πράγματι διαθέσιμη, και όχι μόνο εικονίτσα στο internet...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Κοίταζα να πάρω ένα destinator από το Πλαίσιο τις προάλλες μέχρι που ένας φίλος που ασχολείται με την τεχνολογία μου είπε ότι η destinator έκλεισε κι έτσι το σκέφτομαι! Έχετε ακούσει τίποτα; Γιατί αν ισχύει, τότε τι θα γίνει με την τεχνική υποστήριξη;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίταζα να πάρω ένα destinator από το Πλαίσιο τις προάλλες μέχρι που ένας φίλος που ασχολείται με την τεχνολογία μου είπε ότι η destinator έκλεισε κι έτσι το σκέφτομαι! Έχετε ακούσει τίποτα; Γιατί αν ισχύει, τότε τι θα γίνει με την τεχνική υποστήριξη;

 

Ευχαριστώ :)

 

Απλα η εταιρια που το ειχε το πουλησε σε αλλη ή εξαγοραστηκε η ιδια (δεν ειμαι σιγουρος...).

 

Το τι μπορει να σημαινει αν σημαινει κατι αυτο θα δειξει.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
χθες επαιξα λιγο me to igo8 και εκτιμησα την απλοτητα του destinator...ενα απο τα αγκαθια ηταν η εισαγωγη της διευθυνσης μια με λατινικα μια με ελληνικα, πχ την πολη την βαζεις με λατινικα μετα αλλαζεις σε ελληνικο πληκτρολογιο για να βαλεις την διευθυνση...κανω κατι λαθος???ολα αυτα σε pna airis t920.
Link to comment
Share on other sites

Ε; Αυτό δεν το έχω ξαναδεί... Εμένα είναι όλα στα ελληνικά. :worry:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει τα νέα MLS Talk & Drive?

Λειτουργούν καλά με το φωνητικό interface? Είναι κλειδωμένα? Έχουν καλούς χάρτες?

 

Για τα Mio Moov (πχ. 360)?

Αυτά χρησιμοποιούν NAVTEQ χάρτες με MioMap 2008 interface και Win CE. Και πρέπει μάλλον να είναι κλειδωμένα.

 

Ποιο από τα δύο θα συστήνατε για χρήση στην Ελλάδα?

Ποιο έχει πιο πλήρεις και ακριβείς ελληνικούς χάρτες?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει τα νέα MLS Talk & Drive?

Λειτουργούν καλά με το φωνητικό interface? Είναι κλειδωμένα? Έχουν καλούς χάρτες?

 

Για τα Mio Moov (πχ. 360)?

Αυτά χρησιμοποιούν NAVTEQ χάρτες με MioMap 2008 interface και Win CE. Και πρέπει μάλλον να είναι κλειδωμένα.

 

Ποιο από τα δύο θα συστήνατε για χρήση στην Ελλάδα?

Ποιο έχει πιο πλήρεις και ακριβείς ελληνικούς χάρτες?

 

Τους πιο πληρεις ελληνικους χαρτες του εχει η ngi που τους εχει στο προγραμμα destinator. Δεν ξερω αν υπαρχουν και σε αλλο προγραμμα .Κατι εχω ακουσει για Miomoov ή καπως ετσι αλλα οχι σιγουρα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...