Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ κλιμακωτό ξέρω ότι είναι το τέλος διακοπής στη wind και πάει με το μήνα. Αν θυμάμαι καλά αν σου μένουν 3-4 μήνες πέφτει από τα 70, αλλά τότε τον έχεις φάει το γάιδαρο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω κάτι για το λογαριασμό αν ξέρει κανείς.εχω το πρόγραμμα με τα 24.90/μήνα.

ο πρώτος λογαριασμός,που είχε έρθει μια βδομάδα μετά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας,περιλάμβανε το κόστος ενεργοποίησης + 2 πάγια (24.90).Δηλαδή στο πρώτο λογαριασμό πληρώνουμε το κόστος ενεργοποίησης + προκαταβολικά τους 2 επόμενους μήνες;

στο 2ο λογαριασμό,έρχεται πάλι χρέωση ίση με το κόστος 2 παγίων,δεν προέρχεται απο κλήσεις. Αυτά δεν προπληρώθηκαν στον προηγούμενο λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Πάντα τα πάγια προπληρώνονται. Στο 2ο λογ θα έχει τα 2 επόμενα πάγια και τις χρεώσεις των 2 μηνών που παρήλθαν. Έτσι αν φύγεις κάποια στιγμή, στον προτελευταίο λογαριασμό θα πληρώσεις τα 2 πάγια, και στον τελευταίο θα γίνει η εκκαθάριση από ότι χρεώσεις έχεις κάνει και επιστροφή παγίων αν δεν ολοκληρωθούν οι 2 μήνες που έχεις προπληρώσει.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεκινάει να πέφτει κλιμακωτά μετά τους πρώτους έξι μηνες μόνο τότε μπορεί

κάποιος να αρχίσει να σκέφτεται για να φύγει απο την wind.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεκινάει να πέφτει κλιμακωτά μετά τους πρώτους έξι μηνες μόνο τότε μπορεί

κάποιος να αρχίσει να σκέφτεται για να φύγει απο την wind.

μέχρι τους 6 μήνες θα τα έχει βγάλει τα κέρδη της.:down:

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τους 6 μήνες θα τα έχει βγάλει τα κέρδη της.:down:

 

οχι μεχρι τους 6 μηνες θα εχει βγαλει τα εξοδα γραμμης,router απο τον 6ο μηνα και μετα βαζει χρηματα στην τσεπη της.. (και αυτο ισχυει σε ολες τις εταιριες)...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχει κανενας αλλος προβλημα αυτη την ωρα στην τουμπα....νιωθω οτι εχω pstn....

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας αλλος προβλημα αυτη την ωρα στην τουμπα....νιωθω οτι εχω pstn....

 

Χοντροσερνομαστε σε ολη την Ελλαδα σημερα, μη το ψαχνεις!! :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση υπηρεσιών internet & τηλεφωνίας

06/07/2011

Την Τρίτη 5 Ιουλίου από τις 19:15 μ.μ., υπήρξε τομή των οπτικών ινών στον άξονα Αθήνας - Θεσσαλονίκης, επηρεάζοντας τις υπηρεσίες τηλεφωνίας και internet οικιακών και εταιρικών πελατών, συνδρομητών του ιδιόκτητου δικτύου Forthnet στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη. Η τομή αποκαταστάθηκε την Τετάρτη 6 Ιουλίου, από τις 00:55 π.μ..

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

 

πηγή: http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=323642

 

Ένα τεχνικό πρόβλημα ήταν και διορθώθηκε!

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Eνημερωτικά πάντως εδώ στην Κατερίνη η Forthnet "πετάει".Κατεβάζω ταινίες και προς το παρόν είμαι υπερευχαριστημένος!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω ταινίες και προς το παρόν είμαι υπερευχαριστημένος!
:X:X:X:Xδε τα λέμε αυτά και έχουν στήσει κηνύγι για τους πειρατές τελευταία!!! :p:p:p
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

όντως, πολυ πειρατεια και κυνηγι τελευταια και οχι μονο για torrent αλλα και για συνδρομητικες

Link to comment
Share on other sites

:X:X:X:Xδε τα λέμε αυτά και έχουν στήσει κηνύγι για τους πειρατές τελευταία!!! :p:p

 

όντως, πολυ πειρατεια και κυνηγι τελευταια και οχι μονο για torrent αλλα και για συνδρομητικες

 

οταν λετε κυνηγουν; στελνει η forthnet ενημερωτικο φυλλαδιο οτι κατεβασατε αυτο και την επομενη φορα θα υπαρξουν κυρωσεις;

(οχι οτι με νοιαζει δηλαδη... :lol::lol:)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

όχι κι έτσι. Απλά τελευταιά όλο κάτι διώξεις και καταδικες για μεταπωλήσεις σήματος νόβα ακούγονται και κάπου αλλού διάβαζα ότι μεγάλες ετιαρίες παραγωγής τους Holliwood προσπαθούν να προστατέψουν τα δικαιώματα τους παρακολουθώντας τα κατεβάσματα από torrent ή κατι τέτοι τέλος πάντων.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Kαι ποιος είπε ότι κατεβάζω παράνομα?Υπάρχουν και free παλιές ταινίες και cartoon για παιδιά.Κάντε μια αναζήτηση για Free Movies και θα βρείτε αρκετές.

Βέβαια είναι παλιές κλασσικές που οι δημιουργοί τους έχουν δώσει το ελεύθερο για να είναι free.

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Tο είδατε αυτό -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313974 ? Για να δούμε και τις τιμές και μπορεί τελικά να κάνουμε το conversion σε 3play through SAT!!!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Tο είδατε αυτό -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313974 ? Για να δούμε και τις τιμές και μπορεί τελικά να κάνουμε το conversion σε 3play through SAT!!!

 

καλα νεα, και οπως λες να δουμε και το κοστος.

Link to comment
Share on other sites

η εταιρεία πάντως πρέπει να είναι χάλια μαύρα.. στο παρελθόν που είχα forthnet έχω φρικτές εμπειρίες (όπως κακκό service και αποσυνδέσεις).. τώρα ίσως να έχουν βελτιωθεί..

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Tο είδατε αυτό -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=313974 ? Για να δούμε και τις τιμές και μπορεί τελικά να κάνουμε το conversion σε 3play through SAT!!!

 

Η υπηρεσία θα βγει πριν τα Χριστούγεννα. Είναι πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά, αλλά πρώτα να τα δούμε στην πράξη!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κανένας απο την περιοχή του Βόλου και ιδιαίτερα κοντά στο κέντρο(όχι πάνω στο Πήλιο) για να μας πει εντυπώσεις γτ μου είπαν για μια προσφορά της Forthnet στα 19,90 που όντως συμφέρει.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

η εταιρεία πάντως πρέπει να είναι χάλια μαύρα.. στο παρελθόν που είχα forthnet έχω φρικτές εμπειρίες (όπως κακκό service και αποσυνδέσεις).. τώρα ίσως να έχουν βελτιωθεί..

Μια χαρά είναι η εταιρεία. Την έχω 5+ χρόνια και δεν είχα θέματα (όχι ότι είμαι και των τρελών απαιτήσεων, αλλά εγώ την έχω ακόμα :) ).

 

προσφορά της Forthnet στα 19,90 που όντως συμφέρει.

Νομίζω πως είναι τόσο για μια περίοδο και μετά γίνεται κανονική η χρεώση. Δες το για να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

τώρα ίσως να έχουν βελτιωθεί..

σίγουρα από το παρελθόν, η forthnet έχει βελτιωθεί πολύ τόσο στο δίκτυο όσο και στη εξυπηρετηση.

Link to comment
Share on other sites

ότι έχει στρώσει έχει στρώσει και αρκετά μάλιστα (αυξηση διασύνδεσης με το εξωτερικό), αλλά δεν χρειάζεται και το 2πλό πόστ για επιβεβαίωση...:lol::lol:
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια μου εκανε η 4νετ καλη προσφορα για συνδυασμο νοβα+double play... απλα γενικα εχω ακουσει αρκετα παραπονα... ειστε ικανοποιημενοι? κυριως αποσυνδεσεις/ ταχυτητα, τωρα με τελλας πιανω σταθερα 8-9 και στη γειτονια αλλοι με οτε κτλ δεν πιανουν ουτε 2...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...