Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ομως δεν εχει... :p

 

Ενοειται οτι η γραμμη μου δεν καλυπτεται εντος ιδιοκτητου, διαφορετικα δεν θα ειχε νοημα να το συζητηουσα. Οπως και να εχει σας ευχαριστω ολους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εδω και 2 μηνες εκανα διακοπη της συνδεσης και μου ειχε ερθει λογαριαμος 6 ευρω και το χα ξεχασει τελειως.Απ οτι ειδα δεν εχει συγκεκριμενο περιθοριο,αν παω τωρα θα υπαρξει καποιο προβλημα γι αυτα τα 6 ευρω??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδω και 2 μηνες εκανα διακοπη της συνδεσης και μου ειχε ερθει λογαριαμος 6 ευρω και το χα ξεχασει τελειως.Απ οτι ειδα δεν εχει συγκεκριμενο περιθοριο,αν παω τωρα θα υπαρξει καποιο προβλημα γι αυτα τα 6 ευρω??

 

Κανενας δεν εχει προβλημα οταν προκειται να του δωσεις λεφτα εστω και αν ειναι 1€!! Προσεχε ομως μη σου πουν μονο οτι χρωστας και αλλα, τα κανουν κατι τετοια οι "εναλλακτικοι"!! :p

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για να είσαι σίγουρος, καλύτερα όταν πας να το πληρώσεις ζήτα και πάρε μια βεβαίωση εξόφλησης ή οτιδήποτε υπογεγραμμένο λέει ότι δε χρωστάς τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

βασικά αν είναι εξοφλητικός δεν θα σου ζητήσουν τίποτα άλλο. Ας μην είμαστε μόνιαμ καχύποπτη και στην άμυνα.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε νέα σύνδεση σε οποιαδήποτε υπηρεσία Forthnet ή και Nova, στα Καταστήματα Forthnet σε όλη την Ελλάδα, κερδίζετε 4 ημέρες διακοπές για δύο άτομα στο πανέμορφο νησί των Κυκλάδων, χωρίς κλήρωση, μια καλή ευκαιρία να αποδράσετε όλοι από τους ρυθμούς της καθημερινότητας!

 

Επισκεφθείτε ένα από τα 135 Καταστήματα Forthnet, επιλέξτε την υπηρεσία που σας ταιριάζει από τις αξιόπιστες και ολοκληρωμένες λύσεις broadband και ψηφιακής δορυφορικής τηλεόρασης του Ομίλου Forthnet και… καλό ταξίδι!

 

Θα μπορείτε να απολαμβάνετε πραγματικά γρήγορο internet με ταχύτητα έως 24 Mbps, θα βλέπετε από τον υπολογιστή σας, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση, αγώνες της Superleague με Live Streaming, θα έχετε δωρεάν ασύρματη πρόσβαση από όλα τα Forthnet HotSpot μέσω του laptop, του smartphone ή του I pad σας και θα τηλεφωνείτε όσο και όπου θέλετε με τα ευέλικτα πακέτα τηλεφωνικών κλήσεων προς σταθερά ή και κινητά της Forthnet.

 

Kαι αν θέλετε και ψυχαγωγία μαζί, συνδυάστε Forthnet & Nova και αποκτήστε επιπλέον το πλουσιότερο τηλεοπτικό περιεχόμενο από την πρώτη ψηφιακή δορυφορική τηλεόραση στην Ελλάδα. ’Όλο το κορυφαίο αθλητικό πρόγραμμα της Nova με αγώνες της Ελληνικής Superleague, Premier League, Champions League, Europa Cup, τις μεγάλες διοργανώσεις από όλα τα αθλήματα, αλλά και τα θεματικά κανάλια με τα κορυφαία ντοκιμαντέρ παγκοσμίως καθώς και οι καλύτερες ταινίες από όλα τα κινηματογραφικά studio είναι στη διάθεσή σας. Με κορυφαία ποιότητα ήχου και εικόνας HighDefinition.Το ηλιοβασίλεμα της Σαντορίνης σας περιμένει να το απολαύσετε από …135 σημεία σε όλη την Ελλάδα, τα Καταστήματα Forthnet! Μπείτε κι εσείς στον κόσμο της Forthnet και απολαύστε όλα όσα θέλετε για την επικοινωνία και την ψυχαγωγία σας, απλά και οικονομικά! Γιατί με τη Forthnet όλοι κερδίζουν!

 

Η προσφορά ισχύει μέχρι εξάντλησης των αποθεμάτων και αφορά διαμονή 3 διανυκτερεύσεων. Περισσότερες πληροφορίες και όροι συμμετοχής στο http://www.forthnet.gr

 

Υπάρχει όρος που λέει ότι μπορείς να μείνεις σε οποιονδήποτε πάροχο και μέσα σε 14 μέρες να φύγεις. Οπότε κάνεις την αίτηση, συνδέεσαι και σε 14 μέρες φεύγεις. Το μόνο που θα πληρώσεις είναι το τέλος ενεργοποίησης, αν υπάρχει, και οι 14 μέρες. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω δικο μου mοdem-router (linksys ή belkin). χρειάζεται να κάνω τιποτα ρυθμίσεις εκτος απο κωδικους για να λειτουργει μεσο forthnet?
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να αγορασω δικο μου mοdem-router (linksys ή belkin). χρειάζεται να κάνω τιποτα ρυθμίσεις εκτος απο κωδικους για να λειτουργει μεσο forthnet?

 

Οχι, θα είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Κι έψαχνα μια αφορμή για να βάλω Nova. Διακοπούλες Σαντορίνη! Καλή φάση.

 

με 102 ευρω μεταφορικα και καθε ατομο.συνολο 204 ευρω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προχθες ενωθηκα με το δικτυο της φορθνετ. η ταχυτητα απο 900Κbs που κατεβαζα με τελλας τωρα εχει παει στα 1,2-1,3Mbs .
Link to comment
Share on other sites

Αμα αγοράσω αυτο το μοντεμ Netgear DGN2200 θα λειτουργήσει σωστα με το δίκτυο της forthnet? ή θα χρειαστω επιπλέων ρυθμίσεις?
Link to comment
Share on other sites

Αμα αγοράσω αυτο το μοντεμ Netgear DGN2200 θα λειτουργήσει σωστα με το δίκτυο της forthnet? ή θα χρειαστω επιπλέων ρυθμίσεις?

 

Και εγώ αυτό έχω με forthnet και όλα είναι super.δεν κανείς τίποτα άλλο εκτός από το να βάλεις τα στοιχεία σου και ένα key password.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής του username στη forthnet;και αν ναι πως;

 

Επίσης,έχει κάποιο default username + password η forthnet για να ελέγχουμε απλά αν παίρνουμε ip;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό έχω με forthnet και όλα είναι super.δεν κανείς τίποτα άλλο εκτός από το να βάλεις τα στοιχεία σου και ένα key password.

 

εγώ έχω ένα netgear dg834g, εδώ και πολύ καιρό και έχω τέλεια ταχύτητα. Λες αν αλλάξω να παίζω με μεγαλύτερες ταχύτητες?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής του username στη forthnet;και αν ναι πως;

http://www.forthnet.gr/templates/toolsinternethome.aspx?c=10003926

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι για αλλαγή password, όχι username.

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετα από 20 μέρες περίπου έχω και εγώ internet by forthnet.. :)

με 3.5 mbps είμαι περίπου αλλα δεν βαρίεσαι..

το προβλήμα μου ειναι οτι ενω έχω ίντερνετ κανονίκα το σταθερό μου δεν έχει σήμα. εχω δοκιμάσει με slitter, με adsl filter αλλα τίποτα. τι μπορεί να συμβαίνει?

πριν δεν είχα σταθερό. τώρα έβαλα πρώτη φορά.

το ασύρματο που δοκίμασα στην γραμμή δουλεύει κανονικά. το δοκίμασα τώρα. :ninja:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι γενικά δεν γίνεται να αλλάξεις Username γι'αυτό και σου ζητάνε 2-3 εναλλακτικά κατα την ενεργοποίηση. Μπορείς να αλλάξεις μόνο αν αλλάξεις υπηρεσία ή αναννεώσεις συμβόλαιο, νομίζω. Ρώτα όμως σε ένα κατάστημα.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, sorry, δεν περίμενα να ρωτήσει κανείς για αλλαγή username και έβαλα το link του password... :O Γενικά η αλλαγή username είναι pita... :p

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι οκ. το πρόβλημα ήταν δικό μου και το έφτιαξα..

απο αιγάλεω η γύρο περιοχές κανένας? η ταχυτητά μου είναι 12mbps. είμαι καλα?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είμαι οκ. το πρόβλημα ήταν δικό μου και το έφτιαξα..

απο αιγάλεω η γύρο περιοχές κανένας? η ταχυτητά μου είναι 12mbps. είμαι καλα?

 

Δώσε στατιστικά γραμμής

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...