Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγω παντως επειδη εχω ηδη ιντερνετ 4νετ ειχα ζητησει να μην αλλαξω κωδικους και μπαινω σε διαδικασιες.τωρα βεβαια και εγω ενεργοποιουμαι αυριο αλλα εξοπλισμο δεν εχω παρει ακομα.θα πρεπει να απευθυνθω καπου;εκει που εκανα την αιτηση; η το στελνουν ταχυδρομικα;
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ρουτερ συνδεσου με αυτο και μετα τους παιρνεις τηλ να σου το στειλουν.
Link to comment
Share on other sites

kalispera, paidia xreiazomai tin voi8eia sas (i kalytera, tin peira sas!).

eimai katoikos xalkidikis kai mou ir8e i idea na valw forthnet2play sta 24mbps. To epsaksa, symplirwsa tis aitiseis klp k, eutuxws, enas filos mou eipe na diavasw ta forums, opou telika i forthnet apodeiknyetai poly xalia! Sto site tis forthnet grafei oti kalyptomai apo to idioktito diktio tis. Mou fainetai poly parakseno omws na piasw 24mbps opws lene... To 8ema einai oti den 8elw na plirwnw 40e kai na exw 1mpbs, opote, peite mou, an kanw aitisi, 8a mou vgei o koukos aidoni se timi? kai epeita, 8a aksizei o kopos? Dld, 8a exw 24mpbs i oxi? Mou eipan na to kanw dokimastika gia 1-2 mines, mporei na ginei kati tetoio? Rwtaw esas giati apla autoi sto call center einai ANYPARKTOI...

Ean telika i forthnet einai tsampa lefta, symferei perissotero na valw connx foititiko i vivodi foititiko?

Thanks guys, kserw oti rwtaw polla alla toulaxiston kserw oti edw den 8a akousw mlkies.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην γλυτωνεις το παγιο του οτε που ειναι γυρω στα 30 ευρω νομιζω το διμηνο οποτε 15 το μηνα,αρα 40-15=25 και δε δεδομενο οτι κανεις απεριοριστα αστικα και υπεραστικα με δεδομενο οτι μια κινηση τηλεφωνου 10 ευρω το μηνα θα τα κανεις οποτε 25-10=15 σαν κοστος για το ιντερνετ.τωρα σαφως απο την στιγμη που σου παρεχεται ωσ υπηρεσια στα 24 θα επρεπε ετσι να ειναι τουλαχιστον εκει γυρω αλλα απο την αλλη δεν νομιζω να ειναι στο 1 μονο.νομιζω οτι συμφερει περισσοτερο αν το δεις ως συνδυασμο τηλεφωνιας και ιντερνετ(που αυτο ειναι εξαλλου).εγω παντωσ και 10ΜΒ να εχω οταν μπω στο ιδιοκτητο(στισ 13/9) θα ειμαι ικανοποιημενος.εκει φτασαμε απλα με συμφερει συνολικα.αυτο νομιζω.τωρα για τα προβληματα στην πορεια τα εχεις διαβασει.
Link to comment
Share on other sites

kalispera, paidia xreiazomai tin voi8eia sas (i kalytera, tin peira sas!).

eimai katoikos xalkidikis kai mou ir8e i idea na valw forthnet2play sta 24mbps. To epsaksa, symplirwsa tis aitiseis klp k, eutuxws, enas filos mou eipe na diavasw ta forums, opou telika i forthnet apodeiknyetai poly xalia! Sto site tis forthnet grafei oti kalyptomai apo to idioktito diktio tis. Mou fainetai poly parakseno omws na piasw 24mbps opws lene... To 8ema einai oti den 8elw na plirwnw 40e kai na exw 1mpbs, opote, peite mou, an kanw aitisi, 8a mou vgei o koukos aidoni se timi? kai epeita, 8a aksizei o kopos? Dld, 8a exw 24mpbs i oxi? Mou eipan na to kanw dokimastika gia 1-2 mines, mporei na ginei kati tetoio? Rwtaw esas giati apla autoi sto call center einai ANYPARKTOI...

Ean telika i forthnet einai tsampa lefta, symferei perissotero na valw connx foititiko i vivodi foititiko?

Thanks guys, kserw oti rwtaw polla alla toulaxiston kserw oti edw den 8a akousw mlkies.

 

Δεν καλυπτει τη Χαλκιδικη η Forthnet :!:

Link to comment
Share on other sites

thnx guys! epitelous, 1 evdomada meta pou tous rwtisa, 8ymi8ikan na mou apantisoun, oti ontws den yparxei akoma kalypsi... opote moufa einai o wizard paidia, prosexete min tin patisete...cya!
Link to comment
Share on other sites

thnx guys! epitelous, 1 evdomada meta pou tous rwtisa, 8ymi8ikan na mou apantisoun, oti ontws den yparxei akoma kalypsi... opote moufa einai o wizard paidia, prosexete min tin patisete...cya!

ο wizard δεν ειναι μουφα, οτι λεει ισχυει. μονο με ενα κεντρο, ισως δυο ειχε γινει μπερδεμα με καλυψη ενω δεν ειχε.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν sms την Δευτέρα ότι θα συνδεθώ την Τετάρτη (χθες). Μαντέψτε! Ακόμα με ΟΤΕ είμαι :p Τι κάνουν ωρέ τα παλικάρια;

Να πάρω τηλέφωνο ή τσάμπα θα προσπαθώ να πιάσω γραμμή;

Link to comment
Share on other sites

paidia emena sto router mou exei:

 

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 17264 Kbps 509 Kbps

Attainable Line Rate 18940 Kbps 1245 Kbps

Noise Margin 5.4 dB 29.6 dB

Line Attenuation 28.0 dB 13.0 dB

Output Power 12.4 dBm 19.2 dBm

 

:cry::cry:

lete na yparxei kapoio provlhma sth grammh mou? den dikaiologountai tetoies taxythtes...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν sms την Δευτέρα ότι θα συνδεθώ την Τετάρτη (χθες). Μαντέψτε! Ακόμα με ΟΤΕ είμαι :p Τι κάνουν ωρέ τα παλικάρια;

Να πάρω τηλέφωνο ή τσάμπα θα προσπαθώ να πιάσω γραμμή;

με ΟΤΕ αλλα 2PLAY; στο status στο site της φορθνετ τι βγαζει;

paidia emena sto router mou exei:

 

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 17264 Kbps 509 Kbps

Attainable Line Rate 18940 Kbps 1245 Kbps

Noise Margin 5.4 dB 29.6 dB

Line Attenuation 28.0 dB 13.0 dB

Output Power 12.4 dBm 19.2 dBm

 

:cry::cry:

lete na yparxei kapoio provlhma sth grammh mou? den dikaiologountai tetoies taxythtes...

Line Rate 17264 Kbps

 

πλακα κανεις, ετσι; :p

δοκιμασε τα παρακατω λινκς ταυτοχρονα να δεις τι πιανεις.

 

ftp://ftp.ntua.gr/mirror/FreeBSD/ISO-IMAGES-i386/5.4/5.4-RELEASE-i386-disc2.iso

ftp://ftp.ntua.gr/mirror/FreeBSD/ISO-IMAGES-i386/5.4/5.4-RELEASE-i386-disc1.iso

ftp://ftp.ntua.gr/mirror/FreeBSD/ISO-IMAGES-i386/6.1/6.1-RELEASE-i386-disc1.iso

ftp://ftp.ntua.gr/mirror/FreeBSD/ISO-IMAGES-i386/6.1/6.1-RELEASE-i386-disc2.iso

Link to comment
Share on other sites

paidia emena sto router mou exei:

 

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 17264 Kbps 509 Kbps

Attainable Line Rate 18940 Kbps 1245 Kbps

Noise Margin 5.4 dB 29.6 dB

Line Attenuation 28.0 dB 13.0 dB

Output Power 12.4 dBm 19.2 dBm

 

:cry::cry:

lete na yparxei kapoio provlhma sth grammh mou? den dikaiologountai tetoies taxythtes...

17mbit και παραπονιέσαι; :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Απίστευτο και όμως αληθινό!!:blink: Όταν κατεβάζω τα αρχεία που μου είπες, και τα 4 μαζί έχω ταχύτητα 170kbs κατά μέσο όρο στο καθένα. όταν τα κατεβάζω ενα-ενα πιάνω γύρω στα 370... :(

Link to comment
Share on other sites

17mbit και παραπονιέσαι; :blink:

 

μπορεί να γραφει τόσο ομως δεν έχω κατεβάσει ποτέ με πάνω από 580 MBs. και τα 580 μια φορά τα χα πιασει στις 2 τ βράδυ!! Η συνηθισμένη ταχύτητά μου ειναι στα 180-320 ΚΒs.

Link to comment
Share on other sites

με ΟΤΕ αλλα 2PLAY; στο status στο site της φορθνετ τι βγαζει;

 

 

Με ΟΤΕ αλα Conx (όπως είμαι εδώ και ένα χρόνο δλδ :p)

 

Από το site της forthnet, τελευταία καταχώριση:

 

29/08/2007 Η γραμμή σας βρίσκεται στη διαδικασία κατασκευής. Εκτιμώμενη ημερομηνία ενεργοποίησης:12/09/2007
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να γραφει τόσο ομως δεν έχω κατεβάσει ποτέ με πάνω από 580 MBs. και τα 580 μια φορά τα χα πιασει στις 2 τ βράδυ!! Η συνηθισμένη ταχύτητά μου ειναι στα 180-320 ΚΒs.

κοιταξε μηπως εχεις μεινει με παλια προσβαση και οχι την LLU, επισης κοιταξε και το pc σου αν ειναι ολα καλα.

Με ΟΤΕ αλα Conx (όπως είμαι εδώ και ένα χρόνο δλδ :p)

 

Από το site της forthnet, τελευταία καταχώριση:

πολυ περιεργο Alexel...τι να πω;

 

ps: η εκτιμωμενη ημ/νια καποιες φορες αλλαζει για τεχνικους λογους. μπορει να αλλαξε αλλα να μην ενημερωθηκε αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο ακόμη... Ο ΠΟΤΕ δεν έχει σταματήσει, ούτε το conx... :(

 

Καλώ τεχνική υποστήριξη, και ΦΥΣΙΚΑ είναι όλες οι γραμμές κατηλλημένες...

Link to comment
Share on other sites

κοιταξε μηπως εχεις μεινει με παλια προσβαση και οχι την LLU, επισης κοιταξε και το pc σου αν ειναι ολα καλα.

 

τι ακριβώς εννοείς όταν λες LLU? Την καινούργια συνδεση με τη forthnet?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ADSL in a box Plus και κερδίζετε διπλά!

13/09/2007

Με όχημα το ADSL in a box Plus, η Forthnet σας καλεί να ζήσετε την πραγματική ευρυζωνική εμπειρία της υπηρεσίας Forthnet ADSL, μόνο με 129 € και χωρίς καλώδια!

 

H Forthnet, προσφέρει το ADSL in a box Plus, το προϊόν που συγκεντρώνει σε ένα κουτί, όλα όσα χρειάζεται κανείς για να αποκτήσει ασύρματο broadband Internet, μόνο με 129 € από 189 € και δώρο ένα επώνυμο wi-fi router.

 

Με αυτήν τη νέα μοναδική προσφορά, που αποτελεί αδιαμφισβήτητα την πλέον ολοκληρωμένη, οικονομική αλλά και ταχύτερη ασύρματη ευρυζωνική πρόταση της ελληνικής αγοράς, η Forthnet προσφέρει: πρόσβαση στην υπηρεσία Forthnet ADSL με ταχύτητες έως 24 Mbps μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της για έξι μήνες, δωρεάν ασύρματο ADSL 2+ router Cisco ή Linksys και δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Μια προσφορά ενός προιόντος προτού ακολουθήσουν και άλλοι πάροχοι,δεν εγγυάται ότι λύνει τα προβλήματα ουσίας που αντιμετωπίζουν οι περισσότεροι χρήστες πόσο μάλλον όταν μιλάμε για 2play σ'αυτό το thread.:cry:
Link to comment
Share on other sites

ADSL in a box Plus και κερδίζετε διπλά!

13/09/2007

Με όχημα το ADSL in a box Plus, η Forthnet σας καλεί να ζήσετε την πραγματική ευρυζωνική εμπειρία της υπηρεσίας Forthnet ADSL, μόνο με 129 € και χωρίς καλώδια!

 

H Forthnet, προσφέρει το ADSL in a box Plus, το προϊόν που συγκεντρώνει σε ένα κουτί, όλα όσα χρειάζεται κανείς για να αποκτήσει ασύρματο broadband Internet, μόνο με 129 € από 189 € και δώρο ένα επώνυμο wi-fi router.

 

Με αυτήν τη νέα μοναδική προσφορά, που αποτελεί αδιαμφισβήτητα την πλέον ολοκληρωμένη, οικονομική αλλά και ταχύτερη ασύρματη ευρυζωνική πρόταση της ελληνικής αγοράς, η Forthnet προσφέρει: πρόσβαση στην υπηρεσία Forthnet ADSL με ταχύτητες έως 24 Mbps μέσω του ιδιόκτητου δικτύου της για έξι μήνες, δωρεάν ασύρματο ADSL 2+ router Cisco ή Linksys και δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης.

ξεχνάνε συνεχως να γράψουνε...ναι μεν χωρίς δέσμευση αλλά αν θελήσεις να φύγεις πρίν την συμπλήρωση χρόνου σκας 70ε

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οποιον γνωριζει.

 

Εχω το Royter ths Linksys WAG354 το οποιο ειχε μεσα στο Forthnet Plus πακετο.

 

Θα δουλευει στο 2 Play για να πιανει τις μεγαλες ταχυτητες η θα χριεαστει να παρω αλλο Router?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...