Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

Αν δε σε ενδιαφέρουν τα τηλ προς εξωτερικό κι αν θέλεις να βάλεις το startpack αφού έτσι κι αλλιώς πληρώνεις τα 41 ευρώ, τότε γιατί δε το γυρνάς σε 2play economy που βγήκε προσφορά στα 24,90/μηνα για 1 χρόνο και να γλυτώσεις 15 ευρώ το μήνα?

 

κανει η μητερα μου τηλεφωνα σε συγγενεις στο εξωτερικο, οποτε χρειαζονται οι κλησεις. επισης μιλαμε και μια ωρα σε κινητα.

οποτε το 41 δε το γλυτωνω:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αν μιλάς πολύ σε κινητά εχεί πακέτο με 49 ευρώ με 4 ώρες προς κινητά. Αν και από όσο καταλαβαίνω να το φτηνήνεις θες όχι να το ακριβίνεις. Τώρα τα τηλέφωνα προς εξωτερικό μπορείτε να πείτε στους συγγενείς να βάλουν αυτοί πακέτο με δωρεάν χρόνο και εσύ να πας σε economy :) . (Φαντάσου τι κατάρα τρώω από το δικό μου σοι)
Link to comment
Share on other sites

εγω με το σταθερο δεν εχω καμια σχεση, παρα μονο με το dsl. :D

οποτε εκτελω εντολες της μητερας μου :p

απλα το καλο ειναι οτι με τα 41€ που πληρωνω τωρα, θα εχω και το start pack της nova για ενα χρονο ;)

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο- σχετικό μιας και ο φίλος μιλάει για το Start pack, αλλά σήμερα βρήκα αυτό:

H Nova εμπλουτίζει το ψηφιακό της μπουκέτο με το κορυφαίο πρόγραμμα σε HD. Η πρώτη ψηφιακή τηλεοπτική πλατφόρμα φέρνει για τους συνδρομητές της δύο νέα κανάλια, το Discovery HD Showcase και το Nat Geo Wild HD.

Πηγή:http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=315796

 

Δεν λένε ακόμα στο site της νόβα αν θα συμπεριλαμβάνεται στο πακέτο με τα extra 5 ευρώ για το start pack αλλά ειδομεν.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

ακομη δεν εκανα αιτηση. ειναι στης αδερφης μου ο λογαριασμος και πρεπει να το κανει αυτη. ελπιζω εντος των ημερων να παει. οταν γινει, θα σας ενημερωσω
Link to comment
Share on other sites

παιδιά , εμένα μου έστειλαν σήμερα ένα μύνημα στο οποίο μου έδειναν έναν αριθμό και έλεγε να μπω στην ηλεκτρονική διεύθυνση της forthnet και να τον καταχωρήσω ... Τον καταχώρησα και μετά μου έβγαλε αυτό:

 

15/03/2011 12:45 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

15/03/2011 12:45 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

15/03/2011 12:45 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet

 

Τι σημαίνει ; και πότε θα μου ενεργοποιήσουν την σύνδεση ;

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις κάνει την άιτηση καιρό λογικά σε κανα 2 εργασιμες, αλλά αν έκανες την αίτηση αυτές τις μέρες θα χρειαστείς 10 ίσως και κάτι παραπάνω εργάσιμες!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

μιλησα με forthent σημερα. ΑΚΥΡΟ το 2play+nova start pack για μενα. με διαβεβαιωσε η κοπελα οτι ΠΡΕΠΕΙ να "σκασω" τα 70€ για τον τεχνικο που θα κανει τη συνδεση. εκτος απο τη συνδεση, τα χρηματα καλυπτουν και την εγγυηση του εξοπλισμου.

δεν ειμαι σε φαση να ΧΑΡΙΖΩ χρηματα στην καθε φορθνετ και νοβα για εξοπλισμο, κλπ.

 

θα παω ξανα απο καταστημα να το επιβεβαιωσω (οταν πρωτοπηγα μου ειπε το παλικαρι οτι μπορω να συνδεσω μονος τον εξοπλισμο χωρις την επιβαρυνση των 70€). αν τελικα γλυτωσω τα 70, θα κανω τον συνδυασμο.

 

επισης η κοπελα στο τηλεφωνο μου ειπε για εξοπλισμο αξιας 249€.

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με forthent σημερα. ΑΚΥΡΟ το 2play+nova start pack για μενα. με διαβεβαιωσε η κοπελα οτι ΠΡΕΠΕΙ να "σκασω" τα 70€ για τον τεχνικο που θα κανει τη συνδεση. εκτος απο τη συνδεση, τα χρηματα καλυπτουν και την εγγυηση του εξοπλισμου.

δεν ειμαι σε φαση να ΧΑΡΙΖΩ χρηματα στην καθε φορθνετ και νοβα για εξοπλισμο, κλπ.

 

θα παω ξανα απο καταστημα να το επιβεβαιωσω (οταν πρωτοπηγα μου ειπε το παλικαρι οτι μπορω να συνδεσω μονος τον εξοπλισμο χωρις την επιβαρυνση των 70€). αν τελικα γλυτωσω τα 70, θα κανω τον συνδυασμο.

 

επισης η κοπελα στο τηλεφωνο μου ειπε για εξοπλισμο αξιας 249€.

 

Δεν ειναι απαραιτητο να πληρωσεις 70€. Εαν ξερεις ή εαν έχεις έτοιμο εξοπλισμό τότε το κάνεις μόνος σου.

Απλως δεν θα έχεις εγγυηση εγκαταστασης κτλ για 1 χρονο

 

Ο εξοπλισμος μπορει να ειναι αξιας 249ευρω, αλλα εσυ δεν πληρωνεις τιποτα αφου για νεους χρηστες ειναι δωρεαν

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδιά , εμένα μου έστειλαν σήμερα ένα μύνημα στο οποίο μου έδειναν έναν αριθμό και έλεγε να μπω στην ηλεκτρονική διεύθυνση της forthnet και να τον καταχωρήσω ... Τον καταχώρησα και μετά μου έβγαλε αυτό:

 

15/03/2011 12:45 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

15/03/2011 12:45 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

15/03/2011 12:45 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet

 

Τι σημαίνει ; και πότε θα μου ενεργοποιήσουν την σύνδεση ;

Έκανα και εγώ αίτηση και βλέπω στο url της Forthnet τα παρακάτω.

 

22/03/2011 12:37 Για την ολοκλήρωση της διαδικασίας, θα επαναπροωθηθεί το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

22/03/2011 11:54 Το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού προωθήθηκε επιτυχώς

22/03/2011 11:52 Προωθήθηκε το αίτημα φορητότητας του τηλεφωνικού σας αριθμού

22/03/2011 11:52 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

22/03/2011 11:49 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet

Άντε να δούμε τι θα γίνει :O

GT-I9505

GT-N8000

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο foroum και απο εμένα και καλος σας βρήκα..

εμένα το status μου ειναι αυτο:

 

22/03/2011 18:53 To αίτημά σας προωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση

 

22/03/2011 18:53 Ολοκληρώθηκε η διαδικασία δέσμευσης καλωδίωσης από τον ΟΤΕ

 

22/03/2011 18:53 Η αίτησή σας έχει παραληφθεί και καταχωρηθεί στα συστήματα της Forthnet

 

ο εξωπλισμός θα μου σταλει με courier έτσι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο να πληρωσεις 70€. Εαν ξερεις ή εαν έχεις έτοιμο εξοπλισμό τότε το κάνεις μόνος σου.

Απλως δεν θα έχεις εγγυηση εγκαταστασης κτλ για 1 χρονο

 

Ο εξοπλισμος μπορει να ειναι αξιας 249ευρω, αλλα εσυ δεν πληρωνεις τιποτα αφου για νεους χρηστες ειναι δωρεαν

 

αυτο εκανα εγω,ειχα ετοιμο εξοπλισμο (πιατο καλωδια κλπ) και απλα εβαλα τον αποκωδικοποιητη της νοβα και ολα οκ. δωρεαν πηρα τον εξοπλισμο.

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδες... ΔΩΡΕΑΝ ειναι ο εξοπλισμος (αξιας 249€). απλα ανεφερα το κοστος αυτου ;) (οταν ειχε πρωτοβγει η προσφορα θυμαμαι οτι ο εξοπλισμος κοστιζε 169€:worry:)

 

η κοπελα επεμενε οτι ΠΡΕΠΕΙ να πληρωσω τα 70. αλλιως δε μπορουσε να προχωρησει η διαδικασια.:mad:

αυριο παω σε καταστημα να ρωτησω. αν με πουν τα ιδια, τοτε ακυρο τελικα. αλλιως θα το ενεργοποιησω.

Link to comment
Share on other sites

@xlidas

ναι θα σου τον στείλουνε με κούριερ!

 

@mol

τα 70 γιατί είναι? το μόνο που μπορώ να δικαιολογήσω με αυτό το ποσό είναι η εγκατάσταση.

... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

για εγκατασταση.

και εξασφαλιζουν την εγγυηση του εξοπλισμου για 1 χρονο. παραλογο δεν ειναι αυτο? εφοσον ειναι δωρεαν ο εξοπλισμος, θα επρεπε να πρεχεται και δωρεαν η εγγυηση του. grrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

σε προηγούμενη προσφορά το δίνανε τσάμπα, όταν έδιναν με 60 ευρώ το 2play + sportspack. Εντάξει δεν είναι και παράλογα τα έξοδα εγκατάστασης αν σκεφτείς ότι σου δίνουν τσάμπα την υπηρεσία.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να γνωριζω αν ειναι παραλογα τα εξοδα, αλλα αυτη την περιοδο δε μπορω να δωσω "ετσι" 70€. αν ειχα την ανεση, θα το εκανα διχως συζητηση. και μαλιστα δε θα συνδιαζα το start pack. ;)

btw την υπηρεσια την χρεωνεσαι )με καποια εκπτωση βεβαια). ο εξοπλισμος ειναι δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβες τι εννοώ με το "σου δίνουν τσάμπα την υπηρεσία". Είναι τιμή προσφοράς. Anw και πάλι θεωρώ ότι είναι πολύ καλή επένδυση για το μέλλον αν θέλεις να πάρεις τσάμπα τον εξοπλισμό.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

μωρε, καλη φαση θα ναι (αν δε χρειαστει να δωσω 70). αλλα να φανταστεις δεν εχω καν tv τελευταιας τεχνολογιας στο σπιτι. 2 15αρες παμπαλαιες μονο.

αυτο θα ηταν καλη ευκαιρια για αγορα νεας tv μαλιστα.

 

τεσπα. θα παω σε καταστημα να ενημερωθω εκτενεστερα :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ dimp3.

αντε να μου το φτιαξουνε γιατι με το ασυρματο απο cosmote δεν την παλευω άλλο..

ξέρει κανένας στο αιγάλεω με τη ταχύτητα παίζουμε?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

κατι εχει παθει η γραμμη και σερνεται. εδω και καμια ωρα.

περιοχη δυτικη Θεσσαλονικη. dslam παυλου μελα. εχει κανεις αλλος προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

κατι εχει παθει η γραμμη και σερνεται. εδω και καμια ωρα.

περιοχη δυτικη Θεσσαλονικη. dslam παυλου μελα. εχει κανεις αλλος προβλημα?

 

Εχθές, βραδυνές ώρες, είχε πρόβλημα η forthnet. Επεσε ενα κυκλωμα level3 και ένα καινούργιο που έβαλαν. Περίπου 2:30 λύθηκε.

 

Τώρα πρέπει να σαι εντάξει ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...