Jump to content

Nova ADSL & Double Play (Forthnet)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Mολις σημερα μου ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια και η ταχυτητα ειναι περιπου στο 1,5Mbps.Τοσο πανω κατω γραφει το Speedtest και κατεβαζω μεχρι 150Kbps.Ειναι λογικη ταχυτητα?????Βρισκομαι στην περιοχη Μαρτιου Θεσσαλονικης και το router ειναι Crypto F360

 

EDIT:Μηπως παιζει ρολο που το εχω σε USB και οχι Ethernet????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

zyp3r πέτα το Crypto, είναι τρισάθλιο, ό,τι χειρότερο μπορούν να σου δώσουν και απορώ ακόμα γιατί το δίνουν. Πάρε ένα router της προκοπής και δούλεψε με αυτό.

Κρίνοντας από την θέση σου και δεδομένου ότι το DSLAM είναι κοντά στην Βούλγαρη, θα έπρεπε να πιάνεις πάνω από 10mbit. Είμαι πιο μακριά (Πυλαία) και πιάνω 7Mbit.

Μιλάω πάντα για ταχύτητα συγχρονισμού.

Link to comment
Share on other sites

Επειδει σκεφτομαι να αγορασω αλλο modem! (εχω δανεικο) αμα παρω adsl2 modem θα μπορω να το δουλεψω με την τωρινη ταχυτητα των 4mb! η πρεπει να βολευτω με ενα απλο!

επισης επειδη ειμαι "ασχετος" τι μαρκα προτεινετε?? μου ειπαν καλο λoγια για τα Tomhson.:blink:

 

α και κατι αλλο! το modem της forthnet εχει εγγυηση?? δηλαδη αμα παω σε forthnet shop θα μπορεσω να κανω αλλαγη???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδει σκεφτομαι να αγορασω αλλο modem! (εχω δανεικο) αμα παρω adsl2 modem θα μπορω να το δουλεψω με την τωρινη ταχυτητα των 4mb! η πρεπει να βολευτω με ενα απλο!

επισης επειδη ειμαι "ασχετος" τι μαρκα προτεινετε?? μου ειπαν καλο λoγια για τα Tomhson.:blink:

 

α και κατι αλλο! το modem της forthnet εχει εγγυηση?? δηλαδη αμα παω σε forthnet shop θα μπορεσω να κανω αλλαγη???

 

Λογικα θα δουλεψει αλλα για καλο και για κακο κοιτα και τα χαρακτηριστικα, να λεει ADSL καλη ειναι η μαρκα που λες αλλα και τα lynksis ειναι πολυ καλα.

Νομιζω πως θα στο αλλαξουν σε εναν φιλο μου του το αλλαξαν με καινουργιο και μαλιστα αλλης εταιριας!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας καλησπερίζω…και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό…στις 20/1/2009 έκανα αίτηση για double play στην forthnet…. Kαι μόλις χτες, στο site τους μου έβγαλε αυτό:

 

18/02/2009 16:51 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

 

Και όταν μέσω τηλεφώνου τους ρώτησα….τα έριξαν στον ΟΤΕ ότι 20 μέρες περιμένουν την αποδέσμευση της καλωδίωσης….ΟΛΑ ΨΕΜΑΤΑ…..τεσπα να μην σας κουράζω… θα ήθελα να μάθω από την δικιά σας εμπειρία ποτέ επιτέλους θα μπορέσω να έχω το 24αρι!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας καλησπερίζω…και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό…στις 20/1/2009 έκανα αίτηση για double play στην forthnet…. Kαι μόλις χτες, στο site τους μου έβγαλε αυτό:

 

18/02/2009 16:51 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

 

Και όταν μέσω τηλεφώνου τους ρώτησα….τα έριξαν στον ΟΤΕ ότι 20 μέρες περιμένουν την αποδέσμευση της καλωδίωσης….ΟΛΑ ΨΕΜΑΤΑ…..τεσπα να μην σας κουράζω… θα ήθελα να μάθω από την δικιά σας εμπειρία ποτέ επιτέλους θα μπορέσω να έχω το 24αρι!!!!!

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

τοσο κανει καμια 20αρια μερες. οσο για το 24αρι:rotfl::lol:μας εκανες και γελασαμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας καλησπερίζω…και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό…στις 20/1/2009 έκανα αίτηση για double play στην forthnet…. Kαι μόλις χτες, στο site τους μου έβγαλε αυτό:

 

18/02/2009 16:51 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

18/02/2009 16:50 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

 

Και όταν μέσω τηλεφώνου τους ρώτησα….τα έριξαν στον ΟΤΕ ότι 20 μέρες περιμένουν την αποδέσμευση της καλωδίωσης….ΟΛΑ ΨΕΜΑΤΑ…..τεσπα να μην σας κουράζω… θα ήθελα να μάθω από την δικιά σας εμπειρία ποτέ επιτέλους θα μπορέσω να έχω το 24αρι!!!!!

ΕΥΧΑΡΗΣΤΩ ΕΚ ΤΟΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

 

 

Στις 23 Δεκεμβριου 2008 εκανα την αιτηση για double play με αριθμο της forthnet και αυτη ηταν η εξελιξη

 

17/02/2009 16:11 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

21/01/2009 15:11 Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier

20/01/2009 18:29 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

15/01/2009 15:19 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

15/01/2009 15:19 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

31/12/2008 13:52 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

 

Στις 26 Ιανουαριου πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως μεσα σε μια βδομαδα θα εχω internet.Η αιτια καθυστερησης ο ΟΤΕ ο οποιος αργησε να ολοκληρωσει την αιτηση.

Στις 7 Φεβρουαριου ξαναπηρα τηλεφωνο(χρονος αναμονης 30 δευτερολεπτα,παρακαλω,πρεπει να ειμαι στο top των ρεκορ ελαχιστης αναμονης:p) και μου ειπαν πως την επομενη βδομαδα κατα 99% θα ερθει ο τεχνικος για την γραμμη.Ο λογος καθυστερισης δεν υπηρχαν πορτες απο τον ΟΤΕ.

Απο προχθες σερφαρω :up:

 

Πετυχημενο αυτο με την 24αρα οντως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοσο κανει καμια 20αρια μερες. οσο για το 24αρι:rotfl:μας εκανες και γελασαμε

Καλά το ξερώ ότι δεν θα πιάσει ποτέ 24… αλλά ότι και αν είναι πιστεύω πως θα είναι καλύτερο από το 1MB του ote-connex που έχω

 

Στις 23 Δεκεμβριου 2008 εκανα την αιτηση για double play με αριθμο της forthnet και αυτη ηταν η εξελιξη

 

17/02/2009 16:11 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

21/01/2009 15:11 Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier

20/01/2009 18:29 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

15/01/2009 15:19 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

15/01/2009 15:19 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

31/12/2008 13:52 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

 

Στις 26 Ιανουαριου πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως μεσα σε μια βδομαδα θα εχω internet.Η αιτια καθυστερησης ο ΟΤΕ ο οποιος αργησε να ολοκληρωσει την αιτηση.

Στις 7 Φεβρουαριου ξαναπηρα τηλεφωνο(χρονος αναμονης 30 δευτερολεπτα,παρακαλω,πρεπει να ειμαι στο top των ρεκορ ελαχιστης αναμονης:p) και μου ειπαν πως την επομενη βδομαδα κατα 99% θα ερθει ο τεχνικος για την γραμμη.Ο λογος καθυστερισης δεν υπηρχαν πορτες απο τον ΟΤΕ.

Απο προχθες σερφαρω :up:

 

Πετυχημενο αυτο με την 24αρα οντως.

 

ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΡΟΜΑΖΕΙΣ..ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ:blink::cry:

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως εγινε.

προσωπικη εμπειρια απο 2 μερες χρησης.Η συνδεση τοσο απο τεστ οσο και απο download ειναι περιπου 1,5 Mbps.Το περιεργο ειναι πως πριν λιγο εστελνα σε 2 επαφες στο messenger απο ενα τραγουδι στον καθενα,κατεβαζα απο rapidshare(με 50 Kbps) και torrent με την ιδια ταχυτητα.Οι σελιδες στον firefox ανοιγαν ταχυτατα κατι που οταν προσπαθουσα να στο onDSL 2Mbps του ΟΤΕ γονατιζε.Τι στο διαλο συμβαινει δεν μπορω να καταλαβω.Τις ρυθμισεις τις εκανα απο την σελιδα της forthnet.Mπορει καποιος με router Crypto F360 που να πιανει καλες ταχυτητες να μου στειλει τις ρυθμισεις που εχει κανει μπας και εκανα τιποτα λαθος.

 

EDIT:τελικα παιχτηκε προβλημα με ενα απο τα δυο φιλτρακια μου για αυτο και η τοσο χαμηλη ταχυτητα.Τωρα ειναι μια χαρα.

http://www.speedtest.net/result/414456715.png

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν μεταφερθώ στο DoublePlay της Forthnet, τα χρήματα που έχω προκαταβάλει στον ΟΤΕ για το επόμενο πάγιο θα μου επιστραφούν και αν ναι με ποιό τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

Αν μεταφερθώ στο DoublePlay της Forthnet, τα χρήματα που έχω προκαταβάλει στον ΟΤΕ για το επόμενο πάγιο θα μου επιστραφούν και αν ναι με ποιό τρόπο?

Ναι, θα σου ερθει αρνητικός λογαριασμός και θα πας να παραλάβεις τα χρηματά σου από ένα κατάστημα οτε

Link to comment
Share on other sites

Στις 23 Δεκεμβριου 2008 εκανα την αιτηση για double play με αριθμο της forthnet και αυτη ηταν η εξελιξη

 

17/02/2009 16:11 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

21/01/2009 15:11 Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier

20/01/2009 18:29 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

15/01/2009 15:19 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

15/01/2009 15:19 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

31/12/2008 13:52 Σε αναμονή δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

 

Στις 26 Ιανουαριου πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν πως μεσα σε μια βδομαδα θα εχω internet.Η αιτια καθυστερησης ο ΟΤΕ ο οποιος αργησε να ολοκληρωσει την αιτηση.

Στις 7 Φεβρουαριου ξαναπηρα τηλεφωνο(χρονος αναμονης 30 δευτερολεπτα,παρακαλω,πρεπει να ειμαι στο top των ρεκορ ελαχιστης αναμονης:p) και μου ειπαν πως την επομενη βδομαδα κατα 99% θα ερθει ο τεχνικος για την γραμμη.Ο λογος καθυστερισης δεν υπηρχαν πορτες απο τον ΟΤΕ.

Απο προχθες σερφαρω :up:

 

Πετυχημενο αυτο με την 24αρα οντως.

 

Μια χαρά είναι οι ημερομηνίες. Πρέπει να ξέρετε οτι μιλάμε για νέο αριθμό, και όχι για μεταφορά υπάρχοντα αριθμού στη Forthnet....

Σε αυτή την περίπτωση ο ΟΤΕ μπορεί να καθυστερήσει μέχρι 25 μέρες για να δώσει την γραμμή, και τι σύμπτωση, πάντα 25 μέρες αργεί (μη σου πώ και παραπάνω)... για να νομίζουμε οτι φταίνε οι ιδιωτικοί πάροχοι...

 

Εγώ έκανα την αίτηση στις 30/12 νομίζω, λόγω ημερών καταχωρήθηκε στις 5/1 και 5/2 είχα τηλέφωνο....

 

05/02/2009 12:29 Ενεργοποίηση υπηρεσίας

09/01/2009 14:10 Αποστολή εξοπλισμού από τη Forthnet. O εξοπλισμός αποστέλλεται με courier

08/01/2009 17:41 Επιτυχής καταχώρηση αίτησης από ΟΤΕ

05/01/2009 09:29 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

05/01/2009 09:29 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με αυτο που λες γι αυτο δεν εκανα καμια φασαρια ουτε βγηκα να κραξω την forthnet πουθενα.Μου ειχαν πει πως θα χρειαστουν 25-30 μερες και καναν 1 μηνα κα 2 βδομαδες,και ο ΟΤΕ περυσι μου ειχε πει 3 βδομαδες περιπου και εκανε 5.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια αλλαξα και modem και μπριζα και τηλεφωνικο καλωδιο και τα πραγματα παραμενουν ως'εχει :down:.

δεν ξερω τι να κανω..:( :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ζητησεις απο την εταιρια να σου στειλει τεχνικο. εφοσον αλλαξες και μοντεμ και καλωδιο και δεν ειδες διαφορα!

βασικα, χθες-προχθες δεν ειπες οτι ειχες ενα δανεικο μοντεμ και ηταν ολα οκ?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο φιλε χωρις να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα.

μιλησα παλι με τεχνικο της Forthnet και του ειπα το "ιστορικο" και μου ειπε να δοκιμασω με ρουτερ.

εως τωρα δεν δουλευουν ουτε το f200-f201.

μαλλον το προβλημα το εχει η εταιρια και οχι εγω :mad:

δεν ξερω τι να πω..εχω δοκιμασει τα παντα :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα και αυτο φιλε χωρις να εχω το επιθυμητο αποτελεσμα.

μιλησα παλι με τεχνικο της Forthnet και του ειπα το "ιστορικο" και μου ειπε να δοκιμασω με ρουτερ.

εως τωρα δεν δουλευουν ουτε το f200-f201.

μαλλον το προβλημα το εχει η εταιρια και οχι εγω :mad:

δεν ξερω τι να πω..εχω δοκιμασει τα παντα :(

 

13831, επιλογή 4 και μετά 2 για να μιλήσεις με τεχνικό κατευθείαν, και ζήτα να σου στείλουνε τεχνικό σπίτι.

 

Εμένα 2 φορές μου είχανε στείλει, μια για τη σύνδεση, και επειδή είχε πρόβλημα (κομμένο καλώδιο από ΟΤΕ), μετά μου ξαναστείλανε για να κάνει έλεγχο της γραμμής....

Link to comment
Share on other sites

ισχύει το "υπαρχει βραχυκυκλωμα στη γραμμη σας" ?? Παντα οποτε μου χαμηλωνουν την ταχυτητα και τους παιρνω τηλ αυτο μου λενε.. Μας πως γινεται μετα το τηλ να ξε-βραχυκυκλωνει κ μετα απο 2-3 βδομαδες παλι τα ιδια????? Ειναι δυνατον να αλλαζω πριζες η να πρεπει να βγαζω ολα τα τηλ του σπιτιου για να μπω αξιοπτρεπως στο ιντερνετ??
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

13831, επιλογή 4 και μετά 2 για να μιλήσεις με τεχνικό κατευθείαν, και ζήτα να σου στείλουνε τεχνικό σπίτι.

 

Εμένα 2 φορές μου είχανε στείλει, μια για τη σύνδεση, και επειδή είχε πρόβλημα (κομμένο καλώδιο από ΟΤΕ), μετά μου ξαναστείλανε για να κάνει έλεγχο της γραμμής....

χθες το αφησα ανοιχτο ολη την ημερα το pc και σημερα το μεσημερι :blink: ειδα οτι δεν εχει γινει καμια αποσυνδεση.

αρα το προβλημα δεν ειναι ουτε το (μοντεμ-καλωδιο).

ειναι καθαρα του οτε & της φορθνετ.

σημερα δεν εχω προβλημα.βεβαια μιλησα χθες πολυ εντονα σε ενα τεχνικο..μου ειπε να αλλαζω μοντεμ,ενω του ειπα οτι το εχω κανει ηδη..και μετα μου ειπε να βαλω ρουτερ.

αποτελεσμα να του ΜΙΛΗΣΩ!!! και να του πω οτι δεν ειμαι υποχρεωμενος εγω να αγορασω αλλο μοντεμ οταν ηδη εχω πληρωσει αυτο της βασικης συσκευασιας,το προβλημα ειναι δικο σας.μου ειπε να απευθυνθω στην Crypto για αλλαγη modem κ.λ.π..

αποτελεσμα..να μην βγαλω ακρη,και σημερα το ιντερνετ δουλευει μια χαρα.

ο τεχνικος μου ειπε οτι η γραμμη ειναι μια χαρα και για τις αποσυνδεσεις δεν ξερει απ'οτι γινονται!! :wacko: σου λενε την γνωστη "αιτιολογια" (σπλιτερ,μοντεμ,καλωδιο,μπριζα) τα δοκιμαζεις εσυ σαν "μαμακας" περιμενωντας να φτιαξει..δεν βλεπεις προκοπη και μετα απο καμια 10ρια τηλεφωνα στην τεχνικη υποστηριξη σου την φερνουν σε αρχικη σωστη κατασταση και μετα απο κανα χρονο το ιδιο παραμυθι :whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θέμα με το βραχυκύκλωμα είναι λίγο μυστήριο. Είχα μέχρι κάποια στιγμή 2 συσκευές με διαχωριστή που παίρνει από το φιλτράκι. Δηλαδή πρίζα τοίχου --> φίλτρο --> διαχωριστής --> συσκευές.

Όλα δούλευαν καλά επί αρκετούς μήνες ώσπου ξαφνικά μια Δευτέρα η σύνδεση στο internet σταμάτησε, ενώ τηλέφωνο είχα κανονικά. Το λαμπάκι του ADSL ήταν αναμένο στο ρούτερ που σημαίνει ότι συγχρονιζόταν, αλλά το λαμπάκι του ίντερνετ ήταν σβηστό. Ήταν σα να προσπαθούσε να συνδεθεί με λάθος password.

Την πρώτη φορά που πήρα τηλέφωνο μου ανέφεραν πως "βλέπουν" βραχυκύκλωμα στην γραμμή μου επειδή έχω 2 τηλεφωνικές συσκευές στην ίδια πρίζα :blink:. Μετά από τρεις μέρες και αρκετά τηλέφωνα το πρόβλημα λύθηκε χωρίς να κάνω στην ουσία τίποτα. (δεν έφταιγε ούτε το βραχυκύκλωμα, ούτε τίποτα άλλο μέσα στο σπίτι).

Έχουν την τάση να επιμένουν οι εκεί τεχνικοί ότι το πρόβλημα βρίσκεται κάπου στο σπίτι του συνδρομητή. Και στατιστικά, τις περισσότερες φορές αυτό συμβαίνει. Βοηθάει να ξέρεις κανα δυο πράγματα από μόνος σου και να τους πάρεις με το μαλακό εξηγώντας τους επακριβώς πώς τα έχεις όλα συνδεδεμένα και τι ενέργειες έχεις κάνει μέχρι τώρα προσπαθώντας να λύσεις το πρόβλημα.

Μεγάλη προσοχή στα φιλτράκια. Μου έχουν τύχει 2-3 φορές που δυσλειτουργούσαν και το τηλέφωνο ή έκανε παράσιτα ή με πετούσε από το ιντερνετ όταν το σήκωνα ή δεν έβγαζε αναγνώριση κλήσεων (!!!). Και έχω ακούσει άπειρες περιπτώσεις με φίλτρα να δημιουργούν παρόμοια προβλήματα.

Επίσης το μόντεμ - ρούτερ πάντα κατευθείαν συνδεδεμένο στην πρίζα. Να ΜΗΝ παρεμβάλεται φίλτρο. Οι όποιες τηλεφωνικές συσκευές να τοποθετούνται σε διαφορετικές πρίζες με φιλτράκι στην κάθε μία.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο με το βραχυκυκλωμα ειναι πολυ περιεργο φαινομενο.Τον Νοεμβριο ειχα κοψει την συνδεση απο τον ΟΤΕ και τον Δεκεμβριο εκανα την αιτηση στην forthnet οποτε μεχρι και προχθες που μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια τηλεφωνο δεν υπηρχε.Οταν ηρθε ο τεχνικος νο μου περασει την γραμμη ειπε πως ηταν βραχυκυκλωμενη και πιαδευτικε λιγο μεχρι να μου την περασει οποτε κανεις δεν ξερει τι μπορει να συμβαινει,αχρησιμοποιητη γραμμη για μηνες και ηταν βραχυκυκλωμενη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτο με το βραχυκυκλωμα ειναι πολυ περιεργο φαινομενο.Τον Νοεμβριο ειχα κοψει την συνδεση απο τον ΟΤΕ και τον Δεκεμβριο εκανα την αιτηση στην forthnet οποτε μεχρι και προχθες που μου ενεργοποιησαν την υπηρεσια τηλεφωνο δεν υπηρχε.Οταν ηρθε ο τεχνικος νο μου περασει την γραμμη ειπε πως ηταν βραχυκυκλωμενη και πιαδευτικε λιγο μεχρι να μου την περασει οποτε κανεις δεν ξερει τι μπορει να συμβαινει,αχρησιμοποιητη γραμμη για μηνες και ηταν βραχυκυκλωμενη.

H γνωστη "καραμελα"... {βραχυκυκλωμενη} :whistle: :down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το μόντεμ - ρούτερ πάντα κατευθείαν συνδεδεμένο στην πρίζα. Να ΜΗΝ παρεμβάλεται φίλτρο. Οι όποιες τηλεφωνικές συσκευές να τοποθετούνται σε διαφορετικές πρίζες με φιλτράκι στην κάθε μία.

 

Και αν θελω να εχω και τηλεφωνικη συσκευη στο δωματιο μου και εχω μονο μια πριζα?? Ημαρτον στο 2009 ειμαστε να υπαρχουν τετοια κολληματα...

 

Επισης, εχω την εντυπωση οτι και τεχνικα δεν στεκει ο ορος "βραχκυκλωμα" στο θεμα με τις τηλεφωνικες γραμμες.. Παρακαλω καποιο γνωστη να μας διαφωτισει!

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Και αν θελω να εχω και τηλεφωνικη συσκευη στο δωματιο μου και εχω μονο μια πριζα?? Ημαρτον στο 2009 ειμαστε να υπαρχουν τετοια κολληματα...

 

Συμφωνώ, δεν θα έπρεπε να υπάρχουν τέτοια προβλήματα, έλα όμως που έτσι είναι τα πράγματα :(

Πραγματικά το θέμα με τα φιλτράκια είναι γ@μησέτα και άφησέ τα. Θέλει να έχεις καμιά δεκαριά και να δοκιμάζεις ποιο δουλεύει καλύτερα :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...