Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν το πήρα το ΗΡ αλλά έχω μια απορία....

Που είναι βρε παιδιά η κάτω παύλα ?? ( _ )

Και κάτι ακόμα ..Διάβασα ότι κάποιες κάρτες μνήμες είναι κάπως αργές ...Σκέφτομαι να πάτω μια 2GB αλλά δεν ξέρω ποια ?

Πόσο γρήγορη πρέπει να είναι και βασικά πόσο γρήγορο είναι το card reader του 6815 ?

Βασικά μου γυάλισε αυτή

http://usamemory.net/2gbprominisd.html

είναι λέει και 150x αλλά άμα δεν μπορεί να την διαβάσει το ΗΡ τι να την κάνω ?

Και κάτι ακόμα , αληθεύει ότι η μπαταρία αδειάζει πολύ πιο γρήγορα με την μνήμη επάνω ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Και κάτι ακόμα ..Διάβασα ότι κάποιες κάρτες μνήμες είναι κάπως αργές ...Σκέφτομαι να πάτω μια 2GB αλλά δεν ξέρω ποια ?

Πόσο γρήγορη πρέπει να είναι και βασικά πόσο γρήγορο είναι το card reader του 6815 ?

Βασικά μου γυάλισε αυτή

http://usamemory.net/2gbprominisd.html

είναι λέει και 150x αλλά άμα δεν μπορεί να την διαβάσει το ΗΡ τι να την κάνω ?

 

Oso pio grigori mnimi exeis toso to kalytero. Den tha exeis problima asymbatotitas.

 

Και κάτι ακόμα , αληθεύει ότι η μπαταρία αδειάζει πολύ πιο γρήγορα με την μνήμη επάνω ?

 

Den yparxei aksiosimeiwti diafora. Eksallou... yparxei periptwsi na min tou baleis karta mnimis?

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λες να παραγγείλω αυτή που σου έδειξα ? (150x)

ή και καμια 80x είναι μια χαρά ?

 

Egw tha epairna xwris kamia amfibolia tin 150x. ;)

 

Epeidi omws blepw oti einai profanws apo Ameriki, prosekse giati mallon tha plirwseis to telwnio kati pou tha anebasei tin synoliki timi. Kapou leei me mikra grammata sti sellida (For International Orders - you are responsible for paying any Import Taxes.)

 

Tha sou proteina na breis kati apo Eyrwpi pou den exei telwnio. Tin idia alla me 1GB exei kai to play247.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα για το πως θα βάλω την κάτω παύλα έχεις ?

Θέλω να δοκιμάσω το msn messenger αλλά το email μου έχει _ και δεν μπαίνει..

Και στο πεδίο που βάζεις το email δεν σε αφήνει να κάνεις paste (σκέφτηκα να στείλω ένα .txt με το email και μετά να το κάνω copy paste )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καμιά ιδέα για το πως θα βάλω την κάτω παύλα έχεις ?

Θέλω να δοκιμάσω το msn messenger αλλά το email μου έχει _ και δεν μπαίνει..

 

Elliniki syskevi exeis? Ean nai den mporw na se boithisw giati exoume diaforetiko input method. Egw den exw elliniko menu kai exw balei to Hikeyboard san input method pou exei kai pliri ypostiriksi ellinikwn. (Bebaia mporeis kai esy na baleis to Hikeyboard).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει κανένα πρόγραμμα για αναγνώριση γραφής ?

 

Είδα εδώ

http://www.gsmarena.com/hp_ipaq_rw6815-1803.php

που υποτίθεται ότι είναι αξιόπιστο site

και λέει

 

Display Type TFT touchscreen, 256K colors (65K effective)

Size 240 x 320 pixels, 2.7 inch

- Handwriting recognition

 

Που ακριβώς είναι αυτή η επιλογή ??

Link to comment
Share on other sites

Λες να παραγγείλω αυτή που σου έδειξα ? (150x)

ή και καμια 80x είναι μια χαρά ?

 

Σε γενικές γραμμές όσο πιο γρήγορη τόσο το καλύτερο γιατί θα έχει καλύτερη προσπέλαση σε αυτή (και ανάγνωση και εγγραφή) το pda.

Τώρα αν το bus του μπορεί να αξιοποιήσει τέτοια ταχύτητα ή ας πούμε το 80x είναι το max του δεν το ξέρω τουλάχιστον εγώ.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να περάσει στο PPC iPAQ 6815, WM6 Rom;

 

Από όσα και όπου έχω διαβάσει, κανένας μέχρι τώρα.... για αυτό και τα έχουν πάρει τόσοι τόσο πολύ :D

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφτιαξα άλλο account για το live messenger...αλλά όταν αποσυνδεθώ μου βγάζει επανηλημένα μύνημα ότι προσπαθεί να συνδεθεί με gprs και ότι αποσυνδέθηκε το modem ...ενώ έχω συνδεθεί με wifi.

 

Και σκέφτομαι εγώ τώρα ....υπάρχει πιθανότητα να μπήκε στο msn από grps από μόνο του και να με χρέωνε ?

 

Πώς μπορώ να το ρυθμίσω όλες οι εφαρμογές που θέλουν Internet να δουλεύουν ΜΟΝΟ wifi ...?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφτιαξα άλλο account για το live messenger...αλλά όταν αποσυνδεθώ μου βγάζει επανηλημένα μύνημα ότι προσπαθεί να συνδεθεί με gprs και ότι αποσυνδέθηκε το modem ...ενώ έχω συνδεθεί με wifi.

 

Και σκέφτομαι εγώ τώρα ....υπάρχει πιθανότητα να μπήκε στο msn από grps από μόνο του και να με χρέωνε ?

 

Πώς μπορώ να το ρυθμίσω όλες οι εφαρμογές που θέλουν Internet να δουλεύουν ΜΟΝΟ wifi ...?

 

Εμ... αν το κάνεις αυτό, νομίζω ότι θα αποκλείσεις την περίπτωση να μπορείς να στέλνεις MMS. Τα MMS στέλνονται μέσω GPRS μόνο.... τέτοια σύνδεση δεν θα είναι δυνατή, επομένως......

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Ενώ χτες σέρφαρα κανονικά με το wifi σήμερα το μεσημέρι μου βγάζει

 

 

Σύνδεση με Cosmote Gprs

Σύνδεση με gprs

 

 

και καπάκι

 

Δεν είναι δυνατή η σύνδεση

Κλήθηκε:

Το μόντεμ απάντησης έχει αποσυνδεθεί.Για να ελέγξετε τις ρυθμίσεις σύνδεσης και να τις αλλάξετε , εαν χρειάζετε,επιλέξτε 'Ρυθμίσεις'

 

....Τι έγινε ...??....

Και χτες όταν το σύνδεα στην αρχική μου έβγαζε

 

Wi-Fi:Speedtouch

 

ενώ τώρα βγάζει

 

Wi-Fi:Διαθέσιμο

 

Πάω από το μενού να κάνω σύνδεση και δεν κάνει σύνδεση ....

 

Έκανα hard reset και πάλι τα ίδια ....

Καμία ιδέα βρε παιδιά ?

Link to comment
Share on other sites

Ενώ χτες σέρφαρα κανονικά με το wifi σήμερα το μεσημέρι μου βγάζει

 

 

Σύνδεση με Cosmote Gprs

Σύνδεση με gprs

 

 

και καπάκι

 

Δεν είναι δυνατή η σύνδεση

Κλήθηκε:

Το μόντεμ απάντησης έχει αποσυνδεθεί.Για να ελέγξετε τις ρυθμίσεις σύνδεσης και να τις αλλάξετε , εαν χρειάζετε,επιλέξτε 'Ρυθμίσεις'

 

....Τι έγινε ...??....

Και χτες όταν το σύνδεα στην αρχική μου έβγαζε

 

Wi-Fi:Speedtouch

 

ενώ τώρα βγάζει

 

Wi-Fi:Διαθέσιμο

 

Πάω από το μενού να κάνω σύνδεση και δεν κάνει σύνδεση ....

 

Έκανα hard reset και πάλι τα ίδια ....

Καμία ιδέα βρε παιδιά ?

 

Μάλλον έπρεπε πρώτα να ρωτήσεις και μετά να κάνεις hard reset... Για να μη χάσεις τα δεδομένα σου.

 

Αν πας από τις ρυθμίσεις - συνδέσεις - συνδέσεις - για προχωρημένους - επιλογή δικτύου σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις πως να συνδέεται στο internet. μάλλον εσένα θα γράφει cosmote gprs και γιαυτό καλεί το gprs. βάλε το δίκτυο εργασίας μου και τότε λογικά θα συνδέεσαι με το wifi κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι δεν μπορεί να συνδεθεί....

 

Δοκίμασα 3 ασύρματα

 

Τα βρίσκει , βάζω τον κωδικό και πάλι μου βγάζει "διαθέσιμο" και του κάνω σύνδεση δεν κάνει τίποτα πάλι....

 

Έχω φρικάρει....τι μπορεί να φταίει ?

Link to comment
Share on other sites

Από όσα και όπου έχω διαβάσει, κανένας μέχρι τώρα.... για αυτό και τα έχουν πάρει τόσοι τόσο πολύ :D

 

THE WAIT IS OVER BOYS !!!

 

WM6 και δουλευουν! :D

 

file NTROPIC ανεβασε τωρα τη τιμη!! (χωρις πλακα το λεω ετσι?) :)

 

 

http://pda-hack.net/forum/index.php?showtopic=50&st=0&p=461entry461

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

THE WAIT IS OVER BOYS !!!

 

WM6 και δουλευουν! :D

 

file NTROPIC ανεβασε τωρα τη τιμη!! (χωρις πλακα το λεω ετσι?) :)

 

 

http://pda-hack.net/forum/index.php?showtopic=50&st=0&p=461entry461

 

Δε κατεβαίνει κανένα αρχείο. Πρέπει να γίνω μέλος; Μου βγάζει errors.

 

Απ'ότι φαίνεται το πρόβλημα είναι το αρχικό και σημαντικότερο αρχείο! Τα υπόλοιπα κατεβαίνουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δε κατεβαίνει κανένα αρχείο. Πρέπει να γίνω μέλος; Μου βγάζει errors.

 

Απ'ότι φαίνεται το πρόβλημα είναι το αρχικό και σημαντικότερο αρχείο! Τα υπόλοιπα κατεβαίνουν κανονικά.

 

NAI register...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

NAI register...

 

Δε χρειάστηκε τελικά. Κατέβασα όλα τα αρχεία πλήν του πρώτου απο την ιστοσελίδα που έδωσες και το αρχικό απλά το Googlαρα.

 

Έχει βουήξει ο τόπος κι έτσι το βρήκα έυκολα:p

 

Ευχαριστούμε για την ειδοποίηση πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάστηκε τελικά. Κατέβασα όλα τα αρχεία πλήν του πρώτου απο την ιστοσελίδα που έδωσες και το αρχικό απλά το Googlαρα.

 

Έχει βουήξει ο τόπος κι έτσι το βρήκα έυκολα:p

 

Ευχαριστούμε για την ειδοποίηση πάντως!

 

 

 

Ωραια ! Τιποτα φιλε μου.Καλη Επιτυχια... :)

 

Το ραδιοφωνο αραγε θα δουλευει? :O

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η διαδικασία ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Το κινητό πλέον βασίζεται στο Windows Moblie 6. Η διαδικασία ήταν εύκολη και δε πήρε πολύ χρόνο.

 

Ορισμένα πράγματα τα οποία θα ήθελα να σημειώσω:

Το μενού πλέον είναι τελείως διαφορετικό. Θα βρείτε φακέλους οι οποίοι λειτουργούν ώς κατηγορίες. Αυτό είναι αποτέλεσμα της Rom που χρησιμοποιήθηκε.

Η κάμερα έχει πρόβλημα. Θα βρείτε δύο διαφορετικές εφαρμογές για την εκίννηση της, με καμία όμως δε ξεκινάει.

Δεν υπάρχει το γνωστό Today Panel. End of story.

 

Ακόμα δεν έχω βρεί άλλα προβλήματα. Γενικά πάμε καλά μέχρι στιγμής.

 

Θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η διαδικασία ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Το κινητό πλέον βασίζεται στο Windows Moblie 6. Η διαδικασία ήταν εύκολη και δε πήρε πολύ χρόνο.

 

Ορισμένα πράγματα τα οποία θα ήθελα να σημειώσω:

Το μενού πλέον είναι τελείως διαφορετικό. Θα βρείτε φακέλους οι οποίοι λειτουργούν ώς κατηγορίες. Αυτό είναι αποτέλεσμα της Rom που χρησιμοποιήθηκε.

Η κάμερα έχει πρόβλημα. Θα βρείτε δύο διαφορετικές εφαρμογές για την εκίννηση της, με καμία όμως δε ξεκινάει.

Δεν υπάρχει το γνωστό Today Panel. End of story.

 

Ακόμα δεν έχω βρεί άλλα προβλήματα. Γενικά πάμε καλά μέχρι στιγμής.

 

Θα επανέλθω.

 

 

Ωραιος ! Μπραβο..

 

Ετρεξες το Patch για την καμερα απο τη σελιδα με τα αρχεια που εδωσα?

 

Το Ραδιο δουλευει?

 

Δες και αυτο

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=334917

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη η καμερα δεν ανοιγει καθουλου?αξιζει να την περασω στο hp μου η θα πηξω απο προβληματα

 

Πλέον λειτουργεί άριστα! Επίσης το θέμα του Today Panel που δείχνει υπόλοιπο μνήμης και μπαταρία λύθηκε χρησιμοποιόντας το Resco Explorer 2007.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...