Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά χρησιμοποιώ το Spb Phone Plus για το X πραγματικό κλείσιμο των εφαρμογών και κάτι άλλα καλούδια, επίσης το Spb Shell για χρήση των μενού με το δάκτυλο, το PocketCM keyboard για πληκτρολόγιο για το δάκτυλο και το PTravelAlarm για ξυπνητήρι. Επίσης επιβάλλεται και ο Resco Explorer γιατί ο Explorer των windows δεν κάνει αποστολή σε bluetooth και είναι και γενικά απαράδεκτος.

 

Τα υπόλοιπα κομπιουτεράκια κλπ ο καθένας βάζει ότι θέλει με βάση τι θέλει να κάνει στο κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει δυνατότητα να δημιουργήσουμε ομάδες επαφών;

Κάτι αντίστοιχο με τα SE P910i και Μ600;

Αυτό αφορά και το Outlook και είναι πολύ χρήσιμο στο να στέλνει κανείς SMS ταυτόχρονα σε πολλούς αποδέκτες.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

sos παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας !!!!υπαρχει σολους τους χρηστες του hprw6815 ενα μικρο στρογγυλο αυτοκολητακι διπλα στο σημειο που τοποθετουμε την καρτα sim?και αν ναι αν ξερει καποιος αν αυτο το μικρο αυτοκολλητο εχει σχεση με την εγγυηση.........σας παρακαλω χρειαζομαι γρηγορη απαντηση επιγοντος απο ολους τουσ χρηστες.......
Link to comment
Share on other sites

sos παιδια χρειαζομαι την βοηθεια σας !!!!υπαρχει σολους τους χρηστες του hprw6815 ενα μικρο στρογγυλο αυτοκολητακι διπλα στο σημειο που τοποθετουμε την καρτα sim?και αν ναι αν ξερει καποιος αν αυτο το μικρο αυτοκολλητο εχει σχεση με την εγγυηση.........σας παρακαλω χρειαζομαι γρηγορη απαντηση επιγοντος απο ολους τουσ χρηστες.......
Ναι υπάρχει. κοίτα να δείς δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ! δεν γνωρίζω πάντως καθόλου αν έχει σχέση με την εγγύηση αλλά δεν νομίζω
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

φιλε athadef21 ειχα εγγυηση και ειχα καποιο προβλημα με την οθονη και ξερεις ποια ητανη απαντηση τησ hp;στην αρχη μου ειπαν οτι ειχε υγρασια οποτε δε το καλειπται η εγγυηση και μου στειλαν φωτογραφια δειχνοντασ μου το σημειο που υπηρχε αυτο το αυτοκολλητο το οποιο το χα ξεκολλησει μετα που μου χαλασε και φυσικα δε μπορεσαν να μου καληψουν στην εγγυηση επειδη ελειπε το χαρτακι αυτο το το μικροσκοπικο οποτε 500 ευρω τηλεφονο παει στραφει και θελουν 150 ευρω για φτιαξιμο ελεος πια...................
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας από εσάς πρόβλημα με το bluetooth ?

 

Δεν έχω καταφέρει να λάβω αρχείο από άλλη συσκευή (γίνεται το pairing αλλά δε δείχνει διαθέσιμα τα κατάλληλα services). Αποστολή κατάφερα να κάνω μέσω resco explorer ενώ από τον file explorer των win mobile δεν λειτούργησε (από επιλογή beam...). Εσείς τα καταφέρνετε ..... ?

 

Ψάχνοντας στο internet, το μόνο που βρήκα ήταν διάφορες συζητησεις για τον κακό driver των win mobile 2005 σε σχέση με αυτό της widcomm για τα win mobile 2003 που είχα στο προηγούμενο ipaq.

 

Επίσης, το έχει δουλέψει κανείς με bluetooth GPS ? Συνδέεται, ή κάνει αντίστοιχα κόλπα όπως στο file transfer ?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας από εσάς πρόβλημα με το bluetooth ?

 

Δεν έχω καταφέρει να λάβω αρχείο από άλλη συσκευή (γίνεται το pairing αλλά δε δείχνει διαθέσιμα τα κατάλληλα services). Αποστολή κατάφερα να κάνω μέσω resco explorer ενώ από τον file explorer των win mobile δεν λειτούργησε (από επιλογή beam...). Εσείς τα καταφέρνετε ..... ?

 

Ψάχνοντας στο internet, το μόνο που βρήκα ήταν διάφορες συζητησεις για τον κακό driver των win mobile 2005 σε σχέση με αυτό της widcomm για τα win mobile 2003 που είχα στο προηγούμενο ipaq.

 

Επίσης, το έχει δουλέψει κανείς με bluetooth GPS ? Συνδέεται, ή κάνει αντίστοιχα κόλπα όπως στο file transfer ?

 

Παίζει μια χαρά με όλα όσα αναφέρεις χωρίς 'κόλπα'. Απλά πρέπει να βεβαιωθείς ότι είσαι εμφανής σε όλους καιι πως δέχεσαι 'εισερχόμενες ακτίνες' ή incoming beams επί το ελληνικότερον :)

Αν σιγουρευτείς για τα 2 παραπάνω τότε θε δεχτείς αρχεία χωρίς κανένα πρόβλημα :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

φιλε athadef21 ειχα εγγυηση και ειχα καποιο προβλημα με την οθονη και ξερεις ποια ητανη απαντηση τησ hp;στην αρχη μου ειπαν οτι ειχε υγρασια οποτε δε το καλειπται η εγγυηση και μου στειλαν φωτογραφια δειχνοντασ μου το σημειο που υπηρχε αυτο το αυτοκολλητο το οποιο το χα ξεκολλησει μετα που μου χαλασε και φυσικα δε μπορεσαν να μου καληψουν στην εγγυηση επειδη ελειπε το χαρτακι αυτο το το μικροσκοπικο οποτε 500 ευρω τηλεφονο παει στραφει και θελουν 150 ευρω για φτιαξιμο ελεος πια...................
Έχεις δίκιο. και εγώ το έχω πάθει σε κάποια παλιά walkman αυτό (παλιές εποχές). Όχι με την HP βέβαιος αλλα είχα ξεκολλήσει κάτι και... Βασικά μάλλον θεωρούν πως αν σπάσεις η βγάλεις το αυτοκολλητάκι σημαίνει πως το άνοιξες η εσύ η κάποιος άλλος και άρα μπορεί να έχεις κάνει βλακείες και να το χάλασες
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανένας από εσάς πρόβλημα με το bluetooth ?

 

Δεν έχω καταφέρει να λάβω αρχείο από άλλη συσκευή (γίνεται το pairing αλλά δε δείχνει διαθέσιμα τα κατάλληλα services). Αποστολή κατάφερα να κάνω μέσω resco explorer ενώ από τον file explorer των win mobile δεν λειτούργησε (από επιλογή beam...). Εσείς τα καταφέρνετε ..... ?

 

Ψάχνοντας στο internet, το μόνο που βρήκα ήταν διάφορες συζητησεις για τον κακό driver των win mobile 2005 σε σχέση με αυτό της widcomm για τα win mobile 2003 που είχα στο προηγούμενο ipaq.

 

Επίσης, το έχει δουλέψει κανείς με bluetooth GPS ? Συνδέεται, ή κάνει αντίστοιχα κόλπα όπως στο file transfer ?

ναι εγώ έχω συναντήσει πρόβλημα σε ανταλλαγή αρχείων αλλα δεν θυμάμαι τι ήταν το άλλο τηλέφωνο. Πάντως με εξωτερικό GPS δεν είχα ποτε πρόβλημα
Τώρα μάλιστα! τα κινητά μοιάζουν πια με υπολογιστές...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Μετα από περαιτέρω ψάξιμο και προσπάθειες με 2 λαπτοπ (OS XP & Vista), το παλιό μου ipaq και ένα κινητό Νοκια καταφέρα να κάνω ανταλλαγή αρχείων σε κάποιοες περιπτώσεις ενώ σε άλλες έβγαζε σφάλμα χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις...

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι με τον υπολογιστή που έχει Vista... Το pda έχει ανοικτά και τα incoming beams, έίναι discoverable, το laptop το βρίσκει αλλά βγάζει σφάλμα στη μεταφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πολύ πρόσφατα αγόρασα το 6815. Προσπαθώ να δώ μέσα από ιντερνετ εικόνα από live camera. Κανονικά γίνεται από 3g τηλ.

 

Ξέρετε αν υπάρχουν προγράμματα όπως το realplayer ή quicktime που μπορεί να φορτώσει το τηλ μας ;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/open/browse?action=littleSearch&content=&info=&page=0&link=&preorder=false&descending=true&compCategory=0&searchCategory=&searchString=rw6815&username=&password=&emailFromFriend=&emailToFriend=&emailText=

 

Το έβαλα σε παραγγελία και περιμένω τήλ ....

Δεν ξέρω και πολλά απο PPC-phones αλλά μάλλον είναι λογική σαν τιμή αφού είναι παλιό μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Οκ , ακόμα μια «Ελληνική» κοροϊδία !!

 

Στο site υπάρχει αυτό και το Qtek S200 στα 199 αλλά ούτε διαθεσιμότητα ουτε δυνατότητα παραγγελίας .

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλοί !!!

Επειδή είδα και αναφέρατε περί γερμανού....

 

Το S200 το παράγγειλα και δεν υπήρχε λέει ....ΟΚ μέχρι εδώ

 

Μετά παράγγειλα το ΗΡ 6815 το οποίο υπήρχε και παράγγειλα 2 κομμάτια ....

 

Μετά από 3 μέρες ενώ ήταν να το πάρω μου είπαν οτι δεν υπάρχει άλλο...

 

Τα πήρα λοιπόν πήγα από εκεί και τα έκανα λιγο @@#$@$%@#% εκεί...

 

Μου είπαν ότι τα κινητά τα πήραν άλλοι με σειρά πρωτεραιότητας ....δηλαδή εγώ που το παράγγειλα ήμουν ##@$@#% και είπανε να παίξουν μαζί μου ...

 

Οπότε κάνω και εγώ ένα ωραιότατο τηλεφωνάκι στο ΙΝΚΑ και το μόνο που σας λέω είναι ότι το κινητό αύριο θα το έχω στα χέρια μου....και ναι είναι το τελευταίο που υπάρχει.....

 

Αυτό που με νευριάζει όμως ρε παιδιά είναι ότι μας θεωρούνε @@#$% και σήμερα 04/12/07 και το S200 και το ΗΡ είναι ακόμα στο site του γερμανού και πωλούνται στα 199€....

 

Τα συμπεράσματα ?........Δικά σας .....

Link to comment
Share on other sites

λες ε?

 

Θεσσαλονίκη ?

 

Ρωτάω γιατί αυτός που το βρήκε και μου το έφερε (ο υπάλληλος δηλαδή) είναι γνωστός μου και δεν νομίζω να μου είπε ψέματα για Θεσσαλονίκη....

 

Αλλά καλά που μου το είπες.....Θα πάω με το μικροσκόπιο μου εκεί χαχαχα και αν βρω τίποτα θα δεις χαβαλές που γίνει .......

Link to comment
Share on other sites

λες ε?

 

Θεσσαλονίκη ?

 

Ρωτάω γιατί αυτός που το βρήκε και μου το έφερε (ο υπάλληλος δηλαδή) είναι γνωστός μου και δεν νομίζω να μου είπε ψέματα για Θεσσαλονίκη....

 

Αλλά καλά που μου το είπες.....Θα πάω με το μικροσκόπιο μου εκεί χαχαχα και αν βρω τίποτα θα δεις χαβαλές που γίνει .......

 

τι ασχολειστε πια με αυτο το PPC βρε παιδια?

 

Ξεπερασμενο , προβληματικο , υποστηριξη ..απλα δεν υπαρχει απο HP ,

κολλημενο στα WM5 ΧΩΡΙΣ δυνατοτητα αναβαθμισης γιατι το εχουν κλειδωμενο τα σαϊνια της HP.....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

....προβληματικό ? Δηλαδή ???

 

Όσον αφορά το γιατί ασχολούμε με αυτό το κινητό έχω ένα πολύ σημαντικό επιχείρημα.........199€ - 90€(επιδότηση)=109€.....Αν βρεις καλύτερο κινητό σε αυτά τα λεφτά πάω πάσο....

Link to comment
Share on other sites

τι ασχολειστε πια με αυτο το PPC βρε παιδια?

 

Ξεπερασμενο , προβληματικο , υποστηριξη ..απλα δεν υπαρχει απο HP ,

κολλημενο στα WM5 ΧΩΡΙΣ δυνατοτητα αναβαθμισης γιατι το εχουν κλειδωμενο τα σαϊνια της HP.....

 

καλα μιλας και συ με το P1

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

καλα μιλας και συ με το P1

 

To P1i ειναι σαφως πιο αξιολογο και ανωτερο απο το 6815.

Και πουλιεται ανετα μεχρι στιγμης απο 300-350 :cool:

 

Εσυ πες μου γιατι δεν μπορεις να το πουλησεις και κατεβαζεις συνεχεια την τιμη του (270-250....) :wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

ασε μας ρε φιλε επειδη εχει μια 3 megapixel καμερα και ενα 3g εξαλου ο p1 βγηκε αυτο το χρονο ενω το hp οχι.........ενταξει πασ να συγκρινεισ ενα ppc με ενα απλο smartphone ασε μας ρε φιλε.........εγω το δικο μου θα το χω χρονια εσυ αμφιβαλο.....τα ppc ειναι για ποιο ψαγμενους και εγω τα ιδια με εσενα πιστευα στην αρχη αλλα αμα πιασεις ppc αλλαζεις κατευθειαν γνωμη......θυμησε μου τι επεξεργαστη εχει το p1?
Link to comment
Share on other sites

To P1i ειναι σαφως πιο αξιολογο και ανωτερο απο το 6815.

Και πουλιεται ανετα μεχρι στιγμης απο 300-350 :cool:

 

Εσυ πες μου γιατι δεν μπορεις να το πουλησεις και κατεβαζεις συνεχεια την τιμη του (270-250....) :wacko:

 

Ναι εχει "ξεπουλησει" στις αγγελιες:lol:

 

Το P990 απο τα 500 που εκανε εφτασε να πουλειται 200 καινουργιο και 100 μεταχειρισμενο.Καπου εκει θα παει και το P1.:lol:

 

To δικο μου το πουλησα το καλοκαιρι στα 300 ευρω:D

 

Αυτη που λες ειναι η συσκευη του ξαδερφου μου που μπαινει φανταρος το Φεβρουαριο και πιεζεται να το πουλησει.

Εξαλλου μεχρι τωρα τρεχαν κατι προσφορες ξεστοκαρισματος στο Γερμανο και στο E-shop και το χαν στα 200 ευρω καινουργιο(απο 400+)

 

Αλλα απο ποτε η ζητηση και μαλιστα στα μεταχειρισμενα καθοριζει την αξια ενος μοντελου?:blink:

 

Και αληθεια το εχεις ποτε πιασει στα χερια σου και μιλας τεκμηριωμενα ή εισαι ενας ακομα ασχετος με μεγαλο στομα?:shifty:

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδια κομμενη η πλακα μερικοι δεν εχουν καταλαβει ακομα οτι δεν γινεται να συγκρινεις δυο ανομια πραγματα!!!!!!!!!!ρ1=smartphone και rw6815=ppc καταλαβετε το πιαααααααααα!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια κομμενη η πλακα μερικοι δεν εχουν καταλαβει ακομα οτι δεν γινεται να συγκρινεις δυο ανομια πραγματα!!!!!!!!!!ρ1=smartphone και rw6815=ppc καταλαβετε το πιαααααααααα!!!!!!!!

 

Σωστός ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...