Jump to content

HP iPAQ rw6815 Personal Messenger


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
OK εχεις απολυτο δικιο και ζητω συγνωμη, απλα το τηλεφωνο ειναι σημερα σε προσφορα και εγω ειμαι στο γραφειο και εκ των πραγματων δεν μπορω να διαβασω ολο το thread.

 

ας κλειισουμε εδω το off topic

 

Σε γενικές γραμμές έχει βγει αρκετά καλό και είναι ένα ποιοτικό PPC. Εάν τα χαρακτηριστικά του σε καλύπτουν και είναι αυτό που θέλεις, δεν βρίσκω λόγο να μην το πάρεις. :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε vatan το κινητ ειναι αψογο 416mhz επεξεργαστη ο οποιος προσωπικα δεν κολαει καθολου....φωτογραφιες βγαζει καλες οχι αψογες αλλα καλες ενα ελλατωμα εινα τα ηχεια οπου δεν παιζουν δυνατα αλλα διορθωνεται δυναμονοντας τον ειχο του mp3 .στα βιντεο δε κολλα καθολου....πιστευω οτι ειναι η καλητερη επιλογη.....εκτος απο τα ηχεια δεν υπαρχει αλλο ελλατωμα....
Link to comment
Share on other sites

Στα ηχεία ας προσθέσω και τον χαμηλό ήχο ομιλίας. Σε μέρη με εξωτερικό θόρυβο δυσκολεύομαι να συνομιλήσω γιατί δεν ακούγεται δυνατά. Λύνεται βέβαια με τα hands free
Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα σημερα σχεδον τζαμπα...μονο που υπαρχει καποιο προβληματακι....

Δεν εχει μεσα στη συσκευασια το cd του.Αυτο εκτος απο το active sync εχει κ κατι αλλο?αν ναι υπαρχει περιπτωση να το βρω απο καπου για κατεβασμα πχ?

Επισης αν κατεβασω απο τη m$ το active sync χρειαζομαι κ τιποτα αλλο ωστε να το συνδεσω με το pc?

Ευχαριστω

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

παιδια το πηρα σημερα σχεδον τζαμπα...μονο που υπαρχει καποιο προβληματακι....

Δεν εχει μεσα στη συσκευασια το cd του.Αυτο εκτος απο το active sync εχει κ κατι αλλο?αν ναι υπαρχει περιπτωση να το βρω απο καπου για κατεβασμα πχ?

Επισης αν κατεβασω απο τη m$ το active sync χρειαζομαι κ τιποτα αλλο ωστε να το συνδεσω με το pc?

Ευχαριστω

 

Όχι το cd σου είναι παντελώς άχρηστο μια και θα κατεβάσεις την καινούργια έκδοση του active sync από όπου θες ;)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

εγω το χω βρει απο expansys 400 το λιγοτερο πιστευω στην σγορα....δικια μου αποψη δεν κατεω αν αλλη κατεχουν καμια καλλητερη διευθυνση.........---ΚΡΗΤΗ---
Link to comment
Share on other sites

Ο γερμανος στη σελιδα του το εχει 199...αλλα δεν προκειται να βρεις ουτε για δειγμα...το εψαξα...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κανένα καλό πρόγραμμα για αναγνώριση γραφής ?

 

Προσπαθώ να δοκιμάσω το PenReader 2005 το demo και μου βγαζει στο κινητό ότι εγκατάσταση δεν έγινε με επιτυχία, και μετά μου βγάζει πρόβλημα καπάκι το install στο pc ότι δεν μπορεί να πάρει κάτι από την registry του hp ???

 

Καμιά ιδεά ?

 

Και το "Full" το ίδιο σφάλμα μου βγάζει....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...το κινητο γραφει οτι εχει εκδοση ROM 1.10.05 ELL

Απο τη σελιδα της ΗΡ ειδα οτι ειναι διαθεσιμη η εκδοση 1.12.00 για το ελληνικο μοντελο.Το αρχειο που κατεβασα ειναι .exe το οποιο περιεχει οτι χρειαζεται.

Αυτο που δεν μπορεσα να ξεκαθαρισω στις οδηγιες της ΗΡ ειναι αν αυτο το προγραμμα κανει και backup στα αρχεια του τηλεφωνου,οπως επαφες,ρυθμισεις κτλ,ωστε μετα να κανω restore μετα την αναβαθμιση.Χρειαζομαι καποιο εξτρα προγραμμα για αυτη τη δουλεια?

Επεισης υπαρχει καποιο tip ή κατι που θα πρεπει ν απροσεξω στην αναβαθμιση?Πρωτη φορα ασχολουμε με τετοια πραματα...

Ευχαριστω

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...το κινητο γραφει οτι εχει εκδοση ROM 1.10.05 ELL

Απο τη σελιδα της ΗΡ ειδα οτι ειναι διαθεσιμη η εκδοση 1.12.00 για το ελληνικο μοντελο.Το αρχειο που κατεβασα ειναι .exe το οποιο περιεχει οτι χρειαζεται.

Αυτο που δεν μπορεσα να ξεκαθαρισω στις οδηγιες της ΗΡ ειναι αν αυτο το προγραμμα κανει και backup στα αρχεια του τηλεφωνου,οπως επαφες,ρυθμισεις κτλ,ωστε μετα να κανω restore μετα την αναβαθμιση.Χρειαζομαι καποιο εξτρα προγραμμα για αυτη τη δουλεια?

Επεισης υπαρχει καποιο tip ή κατι που θα πρεπει ν απροσεξω στην αναβαθμιση?Πρωτη φορα ασχολουμε με τετοια πραματα...

Ευχαριστω

 

Ένα upgrade σε ROM ισοδυναμεί πάντα με διαγραφή της ROM προεκειμένου να γραφούν (προφανώς) τα νέα περιεχόμενα. Με άλλα λόγια το PDA θα γίνει όπως το αγοράζεις ή όταν κάνεις hard reset. Όλα σου τα δεδομένα θα χαθούν και πρέπει να βρεις έναν τρόπο να τα ξαναπεράσεις..... υπάρχουν προγράμματα backup που υποτίθεται ότι κάνουν restore και σε διαφορετική ROM από αυτήν που πάρθηκε το backup (Sprite Backup). Αλλιώς υπάρχει πάντα και ο παλιός καλός ινδιάνικος τρόπος του κάνουμε synchronise τις επαφές και περνάμε 'χερουκλάτα' όλα τα προγράμματα που είχαμε..... αυτά εν ολίγης.... ελπίζω να βοήθησα....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Το εκανα τελικα αναβαθμιση.Μονο τις επαφες ηθελα να κρατησω οποτε δεν θα εχανα και πολλα.Χρησιμοποιησα το PPCPimBackup που κανει Backup απο το PDA κατευθειαν και ειναι και δωρεαν.Ολα πηγαν μια χαρα και οι επαφες οπως και πριν!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑΣ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΠΟΥΛΑΕΙ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΙΝΗΤΟ 20ΜΕΡΩΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 150 ΕΥΡΑ! ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΩ. ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ W850i ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΙΧΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ. ΕΝΑΣ ΤΟΜΕΑΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΥΣΤΕΡΕΙ ΤΟ ΗP,

ΑΝYWAY ΑΝ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ (ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΦΛΑ) ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ!

Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidi eida pws to parakoloutheite to site iparxei mipws kapoio programma p meso bluetooth na mporeis na metafereis arxeia opos p.x. eikones ,video ,mousiki xwris na to katalavei o allos dld ena programma bluetooth tipou hack gia Sonny Ericsson K770i (toulaxiston na einai simvato) apantiste m please:cry:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα το τηλεφωνο ρε παιδια αλλα η φωτογραφικη του ειναι αστα να πανε....Δεν μπορω να πω,σε συνθηκες με καλο φωτισμο οι φωτογραφιες του ειναι αρκετα καλες.Αλλα με μετριο φωτισμο κ κατω,ακομα κ με το φλασακι του δεν την παλευει.Ο "θορυβος" ειναι περισσοτερος απο την εικονα!Υπαρχει καποιος τροπος να στρωσει?Αλλο προγραμμα για παραδειγμα πχ.?Δοκιμασα ενα προγραμμα αλλα ενω φαινεται να βγαζει καλυτερες φωτο τις εμφανιζει "στραβες"...δηλαδη με αποκλιση η μια σειρα πιξελ απο την αλλη.

 

Και κατι αλλο,η ΗΡ δινει πιστοποιηση μεχρι 1GB καρτα μνημης αλλα εχω δει οτι αρκετοι εχουν βαλει στα 2 και ακομα κ στα 4 σε ξενο site!Πρεπει να διαλεξω καποια συμβατη ή οποια και να παρω θα κανει?Οι κατασκευαστες mini SD στις λιστες τους εχουν μεχρι 1gb για αυτο το κινητο στις λιστες συμβατοτητας τους...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για όσους ασχολήθηκαν για τη μετάβαση απο WM5 σε WM6, μήπως γνωρίζετε πώς γίνεται το downgrade?

 

Θέλω να επιστρέψω στα προεγκατεστημένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει τα ανεπίσημα WM6 από Atom σε 6815 Messenger...Οι πρώτες εντυπώσεις είναι ότι:

1)η συσκεύη λειτουργεί γρηγορότερα χωρίς να κολλάει

2)Περιβάλλον εργασίας είναι πιο ευχάριστο

3)Λύθηκε το πρόβλημα με την καθυστέρηση του κουδουνίσματος όταν έρχεται εξερχόμενη κλήση

4)Προστέθηκε ανοιχτή ακρόαση

mpx 200
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για όσους ασχολήθηκαν για τη μετάβαση απο WM5 σε WM6, μήπως γνωρίζετε πώς γίνεται το downgrade?

 

Θέλω να επιστρέψω στα προεγκατεστημένα.

 

 

Κανείς ρε παιδιά; Θέλω να το δώσω και χρειάζομαι βοήθεια για να μπορέσω να επιστρέψω στο προεγκατεστημένο λειτουργικό (WM5 Greek).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Άμα ακολουθήσεις τη διαδικασία κατεβάζοντας την ROM από το site της HP και εγκαθιστώντας την σαν να κάνεις αναβάθμιση;

 

Δεν ξέρω αν γίνεται απλά το προτείνω

Link to comment
Share on other sites

Άμα ακολουθήσεις τη διαδικασία κατεβάζοντας την ROM από το site της HP και εγκαθιστώντας την σαν να κάνεις αναβάθμιση;

 

Δεν ξέρω αν γίνεται απλά το προτείνω

 

Κοντά έπεσες:)

 

Έπρεπε να κατεβάσω δύο αρχεία .cab τα οποία εγκατέστησα στο κινητό και μετά αποσυμπίεσα τα αρχεία της αναβαθμισμένης ROM, αντικατέστησα το αρχείο .exe με άλλο και η ''υποβάθμιση'' ολοκληρώθηκε επιτυχώς. Όλα αυτά βέβαια στο Laptop που τρέχει XP γιατί στα Vista η διαδικασία αποτυγχάνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...