Jump to content

Hannibal Lecter Movies


DesertSMisSRaiN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον θα παω σημερα να την δω.

 

Ρε κεφτε μην τα ριχνεις ετσι και ειμαστε σε επικινδυνη ηλικια.:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 79
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον θα παω σημερα να την δω.

 

Ρε κεφτε μην τα ριχνεις ετσι και ειμαστε σε επικινδυνη ηλικια.:p

Δεν αξίζει για σινεμά λέμε :worry:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει για σινεμά λέμε :worry:

 

Όντως.Εγώ που τη "δανείστηκα" λυπήθηκα τις ώρες του downloading:lol:.

Link to comment
Share on other sites

1)ο ηθοπιος δεν ειναι σε καμια περιπτωση καλυτερος απο τον Anthony Hopkins

2)H Σιωμη τω αμνων και ο κοκκινος δρακος ηταν φοβερα εργα

3)το hannιbal ηταν χειροτερο της σειρας:O

και δε καταλαβαινω γιατι σας φαινεται περιεγο ουτε στη βαθμολογια του imdb εχουν μεγαλη διαφορα

Hannibal Rising 6/10

Hannibal 6,3/10

και αυτο το 6,3 το παιρνει μονο και μονο επειδη παιζει ο Hopkins αν δεν επαιζε αυτος ουτε 2 δε θα επαιρνε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει για σινεμά λέμε :worry:

Καλα τοτενες, θα παω να δω τα Σιμσισονια.::p

Θα την κατεβ...ε θα την δω οταν βγει σε dvd.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει για σινεμά λέμε :worry:

 

Μόνο σε dvd κανα πρωινό που δε θα χει παιδικά το Star.

 

 

Δυστυχώς την είδα κι εγώ, έσκασα 9,5 ευρώ να πάω στη Europa 5 να το δώ και ενώ πίστευα ότι δε θα αντέξω, ξεράθηκα στο γέλιο με το φίλο μου. Γλώσσα μέσα μας δε βάλαμε. Να πείς ότι είχε τπτ το ιδιαίτερο; Μια καλή περιπέτεια, όχι θρίλερ αυστηρώς ακατάλληλο. Το +18 το πήρε μόνο για διαφήμιση. Και το 12χρονο το βλέπει άνετα.

 

Καλα τοτενες, θα παω να δω τα Σιμσισονια.::p

Θα την κατεβ...ε θα την δω οταν βγει σε dvd.

 

Μην τη χάσεις, θα χάσεις.;)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω στα υπόψη μου,μιας και θέλω αρκετά να την δω.

 

Υγ. Έχω συναντήσει πολλούς που ξετρελάθηκαν και πολλούς που απογοητέυτηκαν,οπότε μάλλον θα την δω σύντομα.... :)

Link to comment
Share on other sites

Την έχω στα υπόψη μου,μιας και θέλω αρκετά να την δω.

 

Υγ. Έχω συναντήσει πολλούς που ξετρελάθηκαν και πολλούς που απογοητέυτηκαν,οπότε μάλλον θα την δω σύντομα.... :)

σε αυτη την κατηγορια ανηκο εγω:D:D

Mbokota που το ειδες το αστειο?η αιθουσα που πηγα ηταν γεματη και δε γελουσε κανεις...

Link to comment
Share on other sites

Mbokota που το ειδες το αστειο?η αιθουσα που πηγα ηταν γεματη και δε γελουσε κανεις...

 

Δεν είπα ότι γέλαγε όλη η αίθουσα. Εγώ με το φίλο μου γελάγαμε με τα σχόλιά μας. Κι απ'ό,τι είδα, όλη σχεδόν η αίθουσα μιλούσε. Ελάχιστοι ήταν αυτοί που είχαν προσηλωθεί. Και πίσω μας κάτι παληκάρια μίλαγαν συνέχεια και κανείς δεν μας έκανε παρατήρηση που γελάγαμε και μιλάγαμε να φανταστείς.

 

Πάντως για μένα η ταινία ήταν τόσο soft που τη χαρακτήρισα "Ο Bugs Bunny σε νέες περιπέτειες".

 

Και χαιρετισμούς στον σαολίν.:p

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Χαλια η ταινια,παλι καλα που την ειδα σπιτι αλλιως ολη η αιθουσα θα ακουγε το ροχαλιτο μου.:p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Λογικό είναι. Hannibal χωρίς τον Χοπκινς; Παρακαλώ πολύ!!! :lol: Silence of the Lambs, Red Dragon, Hannibal είναι καταπληκτικά (με αυτή τη σειρά!) σιγά τώρα μην έπειθε το πεντάχρονο ως Hannibal :X:p

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Την ειδα και εγω την ταινια χτες,ενταξει δεν ηταν τι καλυτερο αλλα περναγε η ωρα ανετα βλεποντας την και τρωγοντας νατσος.

Εμενα μοου φανηκε το ιδιο μετρια οσο ολα τα Hanibal περαν του ''Της Σιωπης Των Αμνων''

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Λογικό είναι. Hannibal χωρίς τον Χοπκινς; Παρακαλώ πολύ!!! :lol: Silence of the Lambs, Red Dragon, Hannibal είναι καταπληκτικά (με αυτή τη σειρά!) σιγά τώρα μην έπειθε το πεντάχρονο ως Hannibal :X:p

 

Βρε ας έπαιζε καλά και ας ήταν και 2χρονο! :mad:

Εγώ προσωπικά, ως fan της σειράς αλλά και του Hannibal ως villain, θεωρώ την ταινία προσβολή στο όνομα της σειράς και ειδικότερα του αντι-ήρωα Lecter.

 

Όπως πάντα, βέβαια, σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι. Και να το ξαναπώ: Δεν είναι τόσο ότι η ταινία είναι χάλια - υπάρχουν πολύ χειρότερες, όσο ότι ο βασικός πρωταγωνιστής, δηλαδή ο Hannibal, έτσι όπως παίζει ο Ulliel - είναι μια γελοία καρικατούρα που κάνει παιδιάστικες γκριμάτσες και μιλάει σαν το καθυστερημένο. ΟΚ, δε θα μπορούσε ΚΑΝΕΙΣ να συγκριθεί με τον Hopkins, αλλά σίγουρα, αν η εταιρία παραγωγής δε βιαζόταν τόσο πολύ να βγάλει την ταινία στις αίθουσες μαζί με το βιβλίο, θα μπορούσε να είχε βρει έναν ΠΟΛΥ καλύτερο πρωταγωνιστή (άλλωστε, χειρότερο δε θα μπορούσε!)

 

Τουλάχιστον ας ελπίσουμε πως δε θα ξαναπαίξει στο επόμενο...:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Την είδα και εγώ την ταινία, ευτυχώς όχι στο σινεμά, και ήταν μια απο τις χειρότερες ταινίες που είδα τα τελευταία χρόνια. Μάπα το καρπούζι, με όλη την σημασία της λέξεως.
Link to comment
Share on other sites

Aπό το κακό στο χειρότερο πας...:mad:

Εχεις κατι με τους Simpsons?:mad:

Απο την διαφημιση και μονο μου φανηκε λιγο αθλιος ο τυπος που παιζει τον Λεκτερ. Πολυ "παιδακι"(οχι ηλικιακα ε).

 

Γενικα θεωρω αθλια την ιδεα των prequels εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων που οντως υπαρχει κατι να "ειπωθει" στο θεμα του "background" του ηρωα μας. Στην συγκεκριμενη περιπτωση δεν πιστευω οτι ηταν αναγκαιο. Επισης το ιδιο πιστευω και για το Batman prequel, αν και δεν το εχω δει.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1. Εχεις κατι με τους Simpsons?:mad:

 

2. Επισης το ιδιο πιστευω και για το Batman prequel, αν και δεν το εχω δει.:worry:

 

1. Tι να έχεις κάποιος που έχει όλες τις σεζόν στη δισκοταινιοθήκη του;:!:

 

2. ΤΟ Batman Begins εννοείς... Και έχεις άποψη χωρίς να το έχεις δει; Ότι να ναι.

Πολύ καλό είναι.

User Rating: 8.3/10 (132,508 votes)

Top 250: #95

Αν λέει κάτι αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου αρεσε. Η φυσιογνωμια του πιτσιρικα και η πορεια του προς την "κανιβαλιστικη" του εξελιξη ηταν πολυ εξυπνα στημενες.

Θα μπορουσε να ηταν και καλυτερο αλλα αν προσθεσε εστω ενα καλο στην ολη ιστορια του Χανιμπαλ (και αυτο ηταν η ιστορια που εκρυβε το παρελθον του), σιγουρα αξιζει για να τη δει καποιος.

Ποιος θα το αρνηθει εξαλλου, οτι οσο βλεπατε την ταινια 1) ειχατε στο μυαλο σας τον Χοπκινς 2) (αρχισατε να) συμπαθειτε τον χαρακτηρα του Χανιμπαλ ακομα πιο πολυ.

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου αρεσε. Η φυσιογνωμια του πιτσιρικα και η πορεια του προς την "κανιβαλιστικη" του εξελιξη ηταν πολυ εξυπνα στημενες.

Θα μπορουσε να ηταν και καλυτερο αλλα αν προσθεσε εστω ενα καλο στην ολη ιστορια του Χανιμπαλ (και αυτο ηταν η ιστορια που εκρυβε το παρελθον του), σιγουρα αξιζει για να τη δει καποιος.

Ποιος θα το αρνηθει εξαλλου, οτι οσο βλεπατε την ταινια 1) ειχατε στο μυαλο σας τον Χοπκινς 2) (αρχισατε να) συμπαθειτε τον χαρακτηρα του Χανιμπαλ ακομα πιο πολυ.

 

1)Ναι

2)Εγώ πάντα τον συμπαθούσα τον Hannibal! :p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

το ειδα:w00t::w00t::w00t::w00t:εμενα μου αρεσε πολυ!!

ενα αξιοπρεπεστατο prequel!:)

Μαζί σου! :D

 

Σαν ταινία τη βρήκα καλύτερη από το Χάνιμπαλ.Η ερμηνεία του Χόπκινς σαφώς και δε συγκρίνεται με αυτή του πιτσιρικά, αλλά και ο μικρός, αν και φλωροέφερνε (:p) ήταν αξιοπρεπής.

 

Περιπέτεια είναι πιο πολύ, βλέπεται ''ευχάριστα''. Εμένα τουλάχιστον, μια χαρά πέρασε η ώρα μου. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο θάψιμο! :D

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

T ειδα!!!καλο ηταν

 

Η σιωπη των αμνων 9.5/10

κοκκινος δρακος 8.5/10

Χανιμπαλ 5/10

Hannibal rising 7/10

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου άρεσε η ταινία αν και έχουν περάσει πάνω από 2 μήνες που την είχα δει.

Μου άρεσε πολύ και χωρίς να έχω διαβάσει ποτέ τα βιβλία της σειράς, πιστεύω ότι έχουν καταφέρει με αυτή την ταινία να δημιουργήσουν σωστά τον θρύλο του Hannibal.

Καλές σφαγές, ο χαρακτήρας είναι αρκετά ασχημοφάτσα και δένει με τον ρόλο και σωστή εξέλιξη του χαρακτήρα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...