Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,μία ερώτηση θέλω να κάνω,βρήκα αύτη τη μνήμη http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=4320

και λέω να την παραγγείλω. Ποια είναι η άποψή σας και αν έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο αλλά να την έχω μέσα στην βδομάδα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

musili εγώ θα σου πρότεινα να αγοράσεις Kingston αντί για τις SanDisk, γιατί όλοι κάνουν παράπονα ότι κολάει μέσα στο Kaiser και μετά για να την βγάλεις σου βγαίνει η πίστη.
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τόσο κάνουν γιατί οι Kingston είναι Class 4 και όχι Class 2 που είναι οι SanDisk. (αυτό σημαίνει ότι οι SanDisk διαβάζουν και γράφουν 2 φορές πιο αργά απο τις Class 4)

 

εγώ τις πήρα απο expansys (αφού μου σπάσανε τα νεύρα πρώτα)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, με βοηθήσατε αρκετά. Τελικά μόλις παρήγγειλα την Kingston απου μου έιπες athanaso77. Προτίμησα 2 gb λιγότερα αλλά πιο μεγάλη ταχύτητα.Μήπως ξέρετε αν υπάρχει αντάπτορας για μετατροπή απο usb se mini usb για να χρησιμοποιώ το flashaki μου με το kaiser?
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται αυτό που λες. τα pda το 99% δεν υποστηρίζουν USB Host (λαλακία) και δεν μπορούν να διαβάσουν τα USB Stick. adaptoras όμως υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευασία περιέχει κάρτα μνήμης; Σε 'μένα δεν είχε, αλλά στις προηγούμενες σελίδες κάποιοι ανέφεραν ότι είχε. Μήπως οι συσκευές αυτές ηταν απο το expansys;
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν είχε μνήμη μέσα. όσο για τους αντάπτορες χρησιμεύουν για να συνδέσεις το pda, για προεκτάσεις κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η συσκευασία περιέχει κάρτα μνήμης; Σε 'μένα δεν είχε, αλλά στις προηγούμενες σελίδες κάποιοι ανέφεραν ότι είχε. Μήπως οι συσκευές αυτές ηταν απο το expansys;

 

οντως απο το αγγλικο expancys που το πηρα εγω ειχε 1γιγα καρτα μνημης μεσα στο πακετο ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

οντως απο το αγγλικο expancys που το πηρα εγω ειχε 1γιγα καρτα μνημης μεσα στο πακετο ;)

 

Καλά θυμόμουν λοιπόν..

 

Πιστεύω ήρθε η ώρα να του κάνω ένα format και να το στήσω απο την αρχή. Η απορία μου είναι η εξής. Υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα, απο τα γνωστά, που να απαιτήται ή να συνιστάται να γίνει εγκατάσταση απαραίτητα στην εσωτερική μνήμη;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλά θυμόμουν λοιπόν..

 

Πιστεύω ήρθε η ώρα να του κάνω ένα format και να το στήσω απο την αρχή. Η απορία μου είναι η εξής. Υπάρχει μήπως κάποιο πρόγραμμα, απο τα γνωστά, που να απαιτήται ή να συνιστάται να γίνει εγκατάσταση απαραίτητα στην εσωτερική μνήμη;

 

οτι εχει σχεση με today plugin η tweak καλα ειναι να μπαινει στην μνημη του τηλ απο εκει και μετα τα υπολοιπα ειναι επιλογη δικη σου που θα τα εγκαταστησεις ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τα PPC πλέον έχουν το ίδιο τσιπάκι και για RAM και για αποθήκευση αρχείων; Δλδ αν κάνει κάποιος setup στην εσωτερική μνήμη του μειώνεται η RAM;
Link to comment
Share on other sites

Τα PPC πλέον έχουν το ίδιο τσιπάκι και για RAM και για αποθήκευση αρχείων; Δλδ αν κάνει κάποιος setup στην εσωτερική μνήμη του μειώνεται η RAM;

Απο WM5 δεν υπάρχει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τα PPC πλέον έχουν το ίδιο τσιπάκι και για RAM και για αποθήκευση αρχείων; Δλδ αν κάνει κάποιος setup στην εσωτερική μνήμη του μειώνεται η RAM;

 

Ό,τι εγκαταστήσεις στο PPC σου κάθεται στην ROM. Όταν σηκώνεις εφαρμογές, τότε επιβαρύνεται η RAM. Με άλλα λόγια, η ROM είναι σαν να λέμε... ο σκληρός δίσκος του PPC σου και RAM είναι η μνήμη του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα δεν υποτίθεται ότι στην ROM δεν μπορείς να διαγράψεις;

 

Μέρος της διαθέσιμης ROM της συσκευής ανήκει στο λειτουργικό και το υπόλοιπο είναι διαθέσιμο για storage.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια !!!! HELP!!

 

λοιπόν αποφάσισε να με μαμήσει η μνήμη μου η Kingston στο Kaiser και τώρα δείχνει τους φακέλους που έχω στην εικόνα, που είναι ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με αυτά που έχω.

 

δεν έκανα τίποτα απολύτως!

 

 

αν κάποιος ξέρει κάτι ας το πει!!!

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια !!!! HELP!!

 

λοιπόν αποφάσισε να με μαμήσει η μνήμη μου η Kingston στο Kaiser και τώρα δείχνει τους φακέλους που έχω στην εικόνα, που είναι ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με αυτά που έχω.

 

δεν έκανα τίποτα απολύτως!

 

 

αν κάποιος ξέρει κάτι ας το πει!!!

 

κατι μαγικο εχεις κανει θοδωρη :lol:

 

ηρθε το τελοςςς :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε συ θα το σπάσω. δεν είχα κρατήσει backup της μνήμης!!! φτου! δηλαδή πάνε όλα? κανείς δεν το έχει ξανα δεί?
Link to comment
Share on other sites

ρε συ θα το σπάσω. δεν είχα κρατήσει backup της μνήμης!!! φτου! δηλαδή πάνε όλα? κανείς δεν το έχει ξανα δεί?

 

πες οτι περασες αλλη ρομ και αναγκαστικα το στηνεις απο την αρχη ;)

 

κοιτα τι εχεις βαλει τελευταια και αρχισε να απεγκαταστεις οτι ειναι πιο νεο..soft reset και τσεκαρισμα παλι.;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...