Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι'αυτό όλο το thread αγαπητέ KOSTASKELLAS αποφάσισε... να μη σου πεί.. (δικαιολογίες είναι αυτές τώρα μπορεί και να μη ξέρουμε..:lol::lol:)

 

 

:protest:ftou sas:protest:

kai ego pou nomiza oti exo kanei filous edo mesa:lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:protest:ftou sas:protest:

kai ego pou nomiza oti exo kanei filous edo mesa:lol::lol::lol:

 

Δε ρίχνεις ερωτησούλα στο thread του KS20?.. Δε ξέρω γιατί, αλλά εκεί είναι πορωμένοι με το S2U..;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=181820&page=110

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

tranaee me psilosouterneis apo to thread tou kaiser diakritika diakritika h mou fenete???:lol::lol:

edo 8a mino kai 8a sas parakolou8o:lol::p:)

eyxaristo 8a rikso mia matia;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά αγαπητοί συμφορουμίτες.

 

σύντομα θα αγοράσω το πρώτο μου pda, το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι το kaiser. το δίλημμα είναι το εξής: expansys ή άλλο παρόμοιο κατάστημα με 12μηνη πανευρωπαϊκή εγγύηση, ή ebay, 200-250 ευρώ λιγότερα, ίσως και locked, αλλά χωρίς εγγύηση?

 

τι λέτε? τι προτείνετε? είναι πολλά τα λεφτά γμτ...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά αγαπητοί συμφορουμίτες.

 

σύντομα θα αγοράσω το πρώτο μου pda, το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι το kaiser. το δίλημμα είναι το εξής: expansys ή άλλο παρόμοιο κατάστημα με 12μηνη πανευρωπαϊκή εγγύηση, ή ebay, 200-250 ευρώ λιγότερα, ίσως και locked, αλλά χωρίς εγγύηση?

 

τι λέτε? τι προτείνετε? είναι πολλά τα λεφτά γμτ...

Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο και οικονομικότερο μαγαζί για αγορά Kaiser είναι το eXpansys. Η εγγύηση που θα έχεις θα είναι 2 χρόνια και θα ισχύει κανονικά στην Ελλάδα (μέσω της επίσημης αντιπροσωπίας ACE-Hellas), αλλά θα σε καλύπτει μόνο στο hardware (εκεί που χρειάζεται δηλαδή).

 

Φαντάζομαι ότι θα το ξέρεις ήδη, αλλά έχε υπόψη σου ότι αν αγοράσεις από εξωτερικό δεν θα έχεις υποστήριξη ελληνικών out-of-the-box, υπάρχουν όμως άριστες s/w λύσεις για πλήρη υποστήριξη στην εισαγωγή ελληνικών, στα SMS, στα contacts κτλ. Το μόνο που δεν υπάρχει ακόμα είναι ελληνικά μενού/βοήθεια, αλλά αυτό είναι κάτι που αρκετοί δεν το θέλουν έτσι κι αλλιώς.

 

Δεν θα αγόραζα από eBay κάτι τόσο ακριβό και ευαίσθητο. Αν έμενα Αγγλία ίσως ναι, αλλά από Ελλάδα δεν θα στο συνιστούσα, εκτός αν το θες μεταχειρισμένο (σε ανάλογη τιμή). Γιατί να το ρισκάρεις για να γλυτώσεις μερικά χρήματα που ίσως τελικά τα πληρώσεις διπλά και τρίδιπλα αν κάτι δεν πάει καλά; Από eXpansys θα σου έρθει μέσα σε 2-3 μέρες από Αγγλία και θα μυρίζει ταϊβανέζικο αέρα... ;)

 

Και κάτι τελευταίο, αν αγοράσεις από eXpansys και έχεις κάποιο φίλο/γνωστό με εταιρικό ΑΦΜ μπορείς να γλυτώσεις και τον ΦΠΑ, οπότε θα σου έρθει ακόμα πιο φτηνά. Εγώ έτσι το έκανα και Kaiser + κάρτα 8 GB μου ήρθε γύρω στα €630 τελική τιμή μαζί με ταχυδρομικά (πριν 2 μήνες).

 

Καλή αγορά και ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

 

Κατά τη γνώμη μου το καλύτερο και οικονομικότερο μαγαζί για αγορά Kaiser είναι το eXpansys. Η εγγύηση που θα έχεις θα είναι 2 χρόνια και θα ισχύει κανονικά στην Ελλάδα (μέσω της επίσημης αντιπροσωπίας ACE-Hellas), αλλά θα σε καλύπτει μόνο στο hardware (εκεί που χρειάζεται δηλαδή).

τώρα που μου είπες ότι είναι 2 χρόνια η εγγύηση, άρχισα να ψήνομαι περισσότερο...

Φαντάζομαι ότι θα το ξέρεις ήδη, αλλά έχε υπόψη σου ότι αν αγοράσεις από εξωτερικό δεν θα έχεις υποστήριξη ελληνικών out-of-the-box, υπάρχουν όμως άριστες s/w λύσεις για πλήρη υποστήριξη στην εισαγωγή ελληνικών, στα SMS, στα contacts κτλ. Το μόνο που δεν υπάρχει ακόμα είναι ελληνικά μενού/βοήθεια, αλλά αυτό είναι κάτι που αρκετοί δεν το θέλουν έτσι κι αλλιώς.

Ναι τα έχω υπόψιν μου αυτά, και μάλιστα ανέκαθεν ήμουν υποστηρικτής των Αγγλικών windows, τώρα θα αλλάξω απόψεις? ;) για το ελληνικό Input, ευτυχώς η κοινότητα των κατόχων pda είναι δραστήρια, και η Ελληνική κοινότητα ακόμα πιο δραστήρια :)

Δεν θα αγόραζα από eBay κάτι τόσο ακριβό και ευαίσθητο. Αν έμενα Αγγλία ίσως ναι, αλλά από Ελλάδα δεν θα στο συνιστούσα, εκτός αν το θες μεταχειρισμένο (σε ανάλογη τιμή). Γιατί να το ρισκάρεις για να γλυτώσεις μερικά χρήματα που ίσως τελικά τα πληρώσεις διπλά και τρίδιπλα αν κάτι δεν πάει καλά; Από eXpansys θα σου έρθει μέσα σε 2-3 μέρες από Αγγλία και θα μυρίζει ταϊβανέζικο αέρα... ;)

Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι γνωστός μου πρόσφατα αγόρασε pda ψιλομεταχειρισμένο από ebay (το artemis νομίζω) και το έκατσε μια χαρααααα! Αλλά εγώ έτσι κι αλλιώς το θέλω καινούριο, οπότε μάλλον για expansys με βλέπω...

Και κάτι τελευταίο, αν αγοράσεις από eXpansys και έχεις κάποιο φίλο/γνωστό με εταιρικό ΑΦΜ μπορείς να γλυτώσεις και τον ΦΠΑ, οπότε θα σου έρθει ακόμα πιο φτηνά. Εγώ έτσι το έκανα και Kaiser + κάρτα 8 GB μου ήρθε γύρω στα €630 τελική τιμή μαζί με ταχυδρομικά (πριν 2 μήνες).

Μπα, που τέτοια τύχη... :(

Καλή αγορά και ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε.

έννοια σου, εδώ θα μαι και θα σας πρήζω! :D

Link to comment
Share on other sites

tranaee me psilosouterneis apo to thread tou kaiser diakritika diakritika h mou fenete???:lol::lol:

edo 8a mino kai 8a sas parakolou8o

eyxaristo 8a rikso mia matia;)

 

Τι λες αγόρι μου?!! Μου είχε φανεί παράξενο τι γίνεται με το S2U2 στα LG και σούκανα hint.. Τι να μη σούκανα δηλαδή..?:p Εμείς σ'αγαπάμε Κωστάκη και να σου πω κάθε φορά που διαβάζω post σου τι μου έρχεται στο μυαλό..?

:clap:KOSTAS-KELLAS οεοεοε.. οεοεοε.. οεοεοε - KOSTAS-KELLAS οεοεοε.. οεοεοε.. οεοεοε!!:clap:

 

τι λέτε? τι προτείνετε? είναι πολλά τα λεφτά γμτ...

 

Επειδή ξέρω φίλε μου τι αρρώστια επικρατεί με τους κατόχους pda και ειδικά κάιζερ θα στο πρότεινα μτχ μέσα από το myphone.. Τα τηλέφωνα είναι απλά άριστα (τα περισσότερα) με τις θηκούλες τους, τις καρτούλες τους, τουμπανιασμένα στο software, πραγματκά ευκαιρίες..

Δε ξέρω τι τους πιάνει, την ξέρεις τώρα τη γνωστή αρρώστια, και θέλουν κάτι πιο καινούργιο ή διαφορετικό. (στην προκειμένη έχουν λυσσάξει όλοι για cruise..)

Εγώ παιδιά ήμουν μεταξύ των δυό και διάλεξα το κάιζερ λόγω αυτού του very thread.. Σκεπτόμενο μηχάνημα που ανήκει σε σκεπτόμενους ανθρώπους.. Εντυπωσιάστηκα από τα παιδιά και μπήκα.. Ποτέ mainstream παιδιά, ποτέ..

 

Από eXpansys θα σου έρθει μέσα σε 2-3 μέρες από Αγγλία και θα μυρίζει ταϊβανέζικο αέρα... ;)

 

Καλά αυτός ο ταιβανέζικος αέρας ήταν όλα τα λεφτά φίλε DrMobile.. Είχα και το παράθυρο ανοικτό, Καθαρά Δευτέρα πρωί και μου φάνηκε (από τις λαγάνες) πως μύρισα το πρωινό των υπαλλήλων της HTC ρε παιδί μου..:lol::lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέρω φίλε μου τι αρρώστια επικρατεί με τους κατόχους pda και ειδικά κάιζερ θα στο πρότεινα μτχ μέσα από το myphone.. Τα τηλέφωνα είναι απλά άριστα (τα περισσότερα) με τις θηκούλες τους, τις καρτούλες τους, τουμπανιασμένα στο software, πραγματκά ευκαιρίες..

Δε ξέρω τι τους πιάνει, την ξέρεις τώρα τη γνωστή αρρώστια, και θέλουν κάτι πιο καινούργιο ή διαφορετικό. (στην προκειμένη έχουν λυσσάξει όλοι για cruise..)

Εγώ παιδιά ήμουν μεταξύ των δυό και διάλεξα το κάιζερ λόγω αυτού του very thread.. Σκεπτόμενο μηχάνημα που ανήκει σε σκεπτόμενους ανθρώπους.. Εντυπωσιάστηκα από τα παιδιά και μπήκα.. Ποτέ mainstream παιδιά, ποτέ..

Καλή ιδέα για αγορά μέσω myphone.gr, τουλάχιστον είναι Ελλάδα οπότε μπορεί να το δει πριν σκάσει τα ευρά... Όσο για τις αλλαγές, είναι όντος αρρώστια για πολλούς, πάντως το Kaiser με βλέπω να με βγάζει για αρκετό καιρό (2-3 χρόνια ακόμα, μη σου πω και παραπάνω). Το ελπίζω τουλάχιστον... :D Όσο για το Cruise, δεν ξέρω ρε παιδί μου αλλά κάτι με χαλάει εμφανισιακά στο design του. Το Kaiser είναι πιο καμπυλάτο, πιο στρογγυλεμένο και μ' αρέσει αυτό. Κι εγώ απ' αυτό το thread παρακινήθηκα να το πάρω (thanks guys!).

 

Καλά αυτός ο ταιβανέζικος αέρας ήταν όλα τα λεφτά φίλε DrMobile.. Είχα και το παράθυρο ανοικτό, Καθαρά Δευτέρα πρωί και μου φάνηκε (από τις λαγάνες) πως μύρισα το πρωινό των υπαλλήλων της HTC ρε παιδί μου..:lol::lol:

Εννοείται! Άλλο πράμα να είναι παρθένο απ' τη μαμά Ταϊβάν κι άλλο από ACE-Hellas που μπορεί να βρεις και κάνα σουβλάκι μέσα... :yahoo:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

..το Kaiser με βλέπω να με βγάζει για αρκετό καιρό (2-3 χρόνια ακόμα, μη σου πω και παραπάνω..

 

Καλά το κάιζερ κράτα το όσο θες, πόσα pda και κινητά θα έχεις αλλάξει μέχρι τότε δε ξέρουμε..!!:lol::lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κάιζερ κράτα το όσο θες, πόσα pda και κινητά θα έχεις αλλάξει μέχρι τότε δε ξέρουμε..!!:lol::lol:

δεν το έπιασα αυτό! τι εννοείς, ότι θα το χουμε για να το βλέπουμε? :wacko:

 

παιδιά τι σας λέει αυτή η καρτούλα:

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=157677

 

έχουν κάνει copy paste τα χαρακτηριστικά της sandisk... άραγε να ναι private label με την αξιοπιστία της sandisk ή ψευτοκινέζικη απομίμηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλά το κάιζερ κράτα το όσο θες, πόσα pda και κινητά θα έχεις αλλάξει μέχρι τότε δε ξέρουμε..!!:lol::lol:

:w00t: :yahoo: :w00t:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

δεν το έπιασα αυτό! τι εννοείς, ότι θα το χουμε για να το βλέπουμε? :wacko:

Δεν εννοεί αυτό, απλά αν είσαι άρρωστος με τα gadgets δεν θα αντέξεις για πολύ χωρίς κάτι νέο... :grin:

 

παιδιά τι σας λέει αυτή η καρτούλα:

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=157677

 

έχουν κάνει copy paste τα χαρακτηριστικά της sandisk... άραγε να ναι private label με την αξιοπιστία της sandisk ή ψευτοκινέζικη απομίμηση?

Η τιμή είναι καλή. Δεν με ανησυχεί το ότι είναι μάρκας eXpansys αλλά το ότι είναι Class 2 (δηλαδή πιο αργή σε σχέση με τις Class 4). Τώρα δεν ξέρω αν αυτό έχει σημαντική επίπτωση στην όλη απόδοση του PDA. Αν πιστεύεις πως θα γίνεται μεγάλη χρήση read/write της κάρτας καλύτερα προτίμησε Class 4.

 

Δες αυτή: http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=4415

 

8 GB Class 4 + USB reader. Αυτήν έχω εγώ αλλά αγορασμένη από eXpansys.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το kaiser είναι μόνο για παρηγοριά μέχρι να αγοράσω το nvidia :D συνέχεια τα ίδια θα λέμε? ούτε χρόνο δεν θα κρατήσει το pda :)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά το kaiser είναι μόνο για παρηγοριά μέχρι να αγοράσω το nvidia :D συνέχεια τα ίδια θα λέμε? ούτε χρόνο δεν θα κρατήσει το pda :)

 

Δηλαδή περιμένεις το Nvidia Θοδωρή... 13 Σεπτεμβρίου...??;; 08 ή 09?:tease:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

΄Παιδια βοηθεια.... Ξαφνηκα δεν ακουγετε κανενας ηχος απο την συσκευη και ουτε οταν παιρνω τηλεφωνο μπορω να ακουσω τον αλλο απο την γραμμη.Παταω και το speaker on παλι τπτ.... τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

΄Παιδια βοηθεια.... Ξαφνηκα δεν ακουγετε κανενας ηχος απο την συσκευη και ουτε οταν παιρνω τηλεφωνο μπορω να ακουσω τον αλλο απο την γραμμη.Παταω και το speaker on παλι τπτ.... τι μπορει να φταιει?

 

soft reset έκανες? απεγκατέστησες όλα τα προγράμματα και τα today plugins που σχετίζονται με ήχο? Ξαφνικά να κάηκαν ακουστικό και ηχιάκι μαζί λίγο δύσκολο...

Από τα ακουστικά ακούγεται κάτι? ΒΤ ακουστικά? Τσέκαρε τα πάντα πρώτα, ρίξε αναφορά στη συνέχεια για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε (αν μπορέσουμε τέλος πάντων..)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Περασα μια αλλη ρομ απο πανω τωρα η συσκευη ειναι αδεια μονο με την ρομ και παλι δεν ακουγετε τπτ.

καλεσα απο το σπιτι μου στο κινητο δεν ακουγοταν τπτ απαντησα στην κληση δεν με ακουγα σπο το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

είμαι 100% σίγουρος. ότι πέρασες μόνο την ρομ και όχι την radio!!!. τι σας μαθαίνω τόσο καιρό μου λέτε? ποια ρομ έβαλες?
Link to comment
Share on other sites

για όσους θέλουν να φορμάρουν το kaiseraki τους ή να περάσουν νέα έκδοση περιμέμενετε 1-2 μέρες μιας και ο dutty μετά απο πολύ καιρό αποφάσισε να βγάλει lite έκδοση με τα wm 6.1.
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει την 1.27.12.17 ας την ανεβασει καπου γιατι στο ftp των xda δεν με αγηνει να μπω. Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

κοίτα το Pm σου να δείς που σε έφτιαξα πάλι.
Link to comment
Share on other sites

΄Παιδια βοηθεια.... Ξαφνηκα δεν ακουγετε κανενας ηχος απο την συσκευη και ουτε οταν παιρνω τηλεφωνο μπορω να ακουσω τον αλλο απο την γραμμη.Παταω και το speaker on παλι τπτ.... τι μπορει να φταιει?

 

οταν βαζουμε αλλη ρομ,διαβαζουμε ΠΑΝΤΑ πριν :!:

 

στα εχω πει τοσες φορες αλλα εσυ τπτ..παιδευεσαι τσαμπα και δεν αξιζει ο κοπος να την πατας καθε φορα επειδη βαριεσαι να διαβασεις λιγο πριν ξεκινησεις να κανεις κατι ;) γιατι να βασανιζεσαι ετσι καθε φορα που δοκιμαζεις κατι νεο??

 

να αλλαξεις ραδιο .;)

 

αν εχεις 6.1 ρομ να βαλεις και τα αντιστοιχα ραδιο που κανουν ΜΟΝΟ για αυτες τις ρομ ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για όσους θέλουν να φορμάρουν το kaiseraki τους ή να περάσουν νέα έκδοση περιμέμενετε 1-2 μέρες μιας και ο dutty μετά απο πολύ καιρό αποφάσισε να βγάλει lite έκδοση με τα wm 6.1.

 

μακρια ακομη απο 6.1 ρομς...

εκτος αν σας αρεσει να βασανιζεστε :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται από την rom. Η rom μου για το 9100 τρέχει άψογα. Στο kaiser δεν βάζω 6.1 γιατί περιμένω ένα πιο αξιόλογο build
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...