Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Εγκατεστησα xnviewer pocket και το εβγαλα,μετα το HTC Album και το ορισα ως default viewer απο την registry.Το απεγκατεστησα και αυτο.Αποτελεσμα,να μην μπορω να ανοιξω καμια εικονα..:O Μου πεταει error οτι κανενα προγραμμα δεν εχει αντιστοιχιστει με αυτου του ειδου τα αρχεια κλπ κλπ..Μπορω να ανοιξω εικονες μονο αφου πρωτα ανοιξω απο τα προγραμματα το Εικονεσ και Βιντεο.καμια ιδεα...?:O
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που είναι o zaharakis να πουλήσει το Κάιζερ και να πάρει τη Stella???:lol:

 

αργει ακομη η ωρα να δωσω το καιζερ μου:!:

 

αλλα μια νεα σχεση με αλλη γυναικα θα σημαινε καταστροφη για μενα :blink: θα με καθαρισει η κορη μου αν της πω οτι το νεο μου τηλ λεγεται :worry: στελλα :lol::lol::lol:

 

Μπαααα!Ο Δημητρης ειναι πιστος...(για κανενα 5αμηνο ακομα):)

 

πες τα ηλια πες τα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

συν οτι ραδιο για το καισερ εχω ηδη βρει :rolleyes:

 

και μπαταρια για να ακουω ωρες :p:p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγκατεστησα xnviewer pocket και το εβγαλα,μετα το HTC Album και το ορισα ως default viewer απο την registry.Το απεγκατεστησα και αυτο.Αποτελεσμα,να μην μπορω να ανοιξω καμια εικονα..:O Μου πεταει error οτι κανενα προγραμμα δεν εχει αντιστοιχιστει με αυτου του ειδου τα αρχεια κλπ κλπ..Μπορω να ανοιξω εικονες μονο αφου πρωτα ανοιξω απο τα προγραμματα το Εικονεσ και Βιντεο.καμια ιδεα...?:O

 

Zaharaaaaaki...?:rolleyes:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι ενοειτε κοληματα και bugsαλλα και προβληματα ....ειλικρινα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα απο το καιζερ οπως το παρελαβα με αγγλικη ρομ (απο expancys.uk) ...

 

το τηλ ειναι παρα πολυ καλο και αξιοπιστο ακομη και με την μαμα ρομ.δεν μπορω να καταλαβω πως μονο τα ελληνικα της ace(που δεν νομιζω οτι ειναι αυτα το προβλημα...) οσοι τα εχετε παρει απο ελλαδα εχετε τοσα παραπονα...

 

μηπως δεν φταιει το τηλ, αλλα η ασυδοσια μας πολλες φορες που (με τοσες εφαρμογες που κυκλοφορουν για τα τηλεφωνα μας),τα φορτωνουμε μεκαθε λογης αχρηστα πραγματα με μοναδικο αποτελεσμα τα προβληματα και μονο τα προβληματα?

 

ποτε δεν μου αρεσαν τα πολλα φρου φρου και αρωματα και παντα ημουν και θα ειμαι υπερ της ταχυτητας,της σταθεροτητας αλλα και της αξιοπιστιας...και ετσι ειναι το καιζερ μου!!:!::!:

 

απλα τωρα με τις cooked ρομς, εχω την επιλογη του ποια ρομ να βαλω, που να με βολευει και τι μου αρεσει, παντα με τα δεδομενα και τις αναγκες μου ...

 

αλλα ποτε δεν θα πω οτι φταιει το τηλ ...αν κατι δεν κανω καλα εγω...ειδικα στην περιπτωση του καιζερ που ειλικρινα ρε παιδια....

 

δεν φταιει τπτ το κακομοιρο...εμεις του βγαζουμε τα ματια με τις λαθος επιλογες μας!!!!

 

Den exw auth th stigmh sxedon kanena programma.Alla otan to kinhto sou kollaei ap to anoigka/kleisimo tou plhktrologiou,otan stigmes de leitourgei h othoni afis kai to pliktrologio tote pws na eimai apolitea euxaristhmenos ? Se sxesh me ta paliotera pou eixa fusika kai eimai,alla se sxesh me auto poy agorasa oxi

Link to comment
Share on other sites

αργει ακομη η ωρα να δωσω το καιζερ μου:!:

 

αλλα μια νεα σχεση με αλλη γυναικα θα σημαινε καταστροφη για μενα :blink: θα με καθαρισει η κορη μου αν της πω οτι το νεο μου τηλ λεγεται :worry: στελλα :lol::lol::lol:

 

 

 

πες τα ηλια πες τα :D

Καλά, δεν σκέφτηκε κανείς ότι Stella μπορεί να λένε και την πρώην, οπότε, ένα μεγάλο ποσοστό μπορεί να μείνει μακριά εξαιτίας και μόνο του ονόματος?

Link to comment
Share on other sites

Zaharaaaaaki...?:rolleyes:

 

ελα μην φωναζεις :lol:

 

λοιπον προσπαθησε να ανοιξεις μια φωτο με το resco file explorer αλλα οχι πατωντας την,αλλα κρατωντας την γραφιδα σου πανω σε ατην ωστε να ανοιξουν τα options του resco και πατα ""open/open with""

 

επελεξε απο εκει να ανοιξει με το εικονες και βιντεο και τικαρησε το ""always use this program to open this file type "" αν θελεις να ανοιγουν οι φωτο σου με το default viewer των windows η με καποιο αλλο προγραμμα που εχεις εγκατεστημενο. πχ resco photo viewer :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Den exw auth th stigmh sxedon kanena programma.Alla otan to kinhto sou kollaei ap to anoigka/kleisimo tou plhktrologiou,otan stigmes de leitourgei h othoni afis kai to pliktrologio tote pws na eimai apolitea euxaristhmenos ? Se sxesh me ta paliotera pou eixa fusika kai eimai,alla se sxesh me auto poy agorasa oxi

 

 

δεν καταλαβαινω τι μπορει να φταιει φιλε μου ετσι πως το λες :O

 

οταν λες δεν εχεις κανενα προγραμμα μεσα ,τα εχεις απεγκαταστησει ολα η εκανες hard reset ?? γιατι μεταξυ τους υπαρχει τεραστια διαφορα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ελληνικό μενού και σε μένα γίνεται διαφορετικά, αν θυμάμαι καλά πατάς πρώτα Fn και μετά Space. Εάν έχεις και εσύ αγγλικό μενού, πες μου να σου στείλω τι να κάνεις.

 

Eyxaristw gia thn boh8eia!

 

Exw mia akoma aporia. Egkatesthsa to softkey changer pou dinetai sthn prohgoumenh selida, alla den mporw na to brw se kapoio apo ta menoy tou kinitou... Mipos gnwrizei kaneis pou akribos egka8eistate to sigkekrimeno programma?

Episis perasa to sbp plus. Exei polles endiaferouses epiloges! Kapoy anafer8hke oti exei kai diaxeirish efarmogon(termatismos, eka8arish mnimhs). Ayto poy akribos brisketai?

 

Eyxaristw ektwn proteron!

Link to comment
Share on other sites

Έναρξη - Ρυθμίσεις - Σύστημα και λογικά εκεί θα έχει το μενού της εφαρμογής. Εκεί πάνε αυτά. ;)

 

Συγκεκριμένα, αν μιλάς για το SoftKey Changer που δίνει ο zaharakis σε κάποιες σελίδες πιο πριν, εξηγεί πως δουλεύει η εφαρμογή και το λέει κι εκείνος πως θα βρεις το μενού εκεί που σου γράφω.

 

Τώρα για το Spb Plus επειδή δεν το δουλεύω, ας σου πει κάποιος που το χρησιμοποιεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω, να δω αν παίζει και με την πλατφόρμα java που έχει το kaiser πάνω, γιατί ως τώρα όσα java app's χρησιμοποιήσα δεν παίζανε.

 

εντιτ: ούτε αυτό παίζει. Έχει κάποιο πρόβλημα η πλατφόρμα που δίνει η htc;

Όπως αναφέρεται στο thread που σου είχα δείξει μόνο μία πλατφόρμα (java emulator) μπορεί να δουλέψει με wind plus non stop και να δώσει σύνδεση στις java εφαρμογές. Κοίτα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884&page=82 και διάβασε με προσοχή τις απαντήσεις επί του θέματος.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

ελα μην φωναζεις :lol:

 

λοιπον προσπαθησε .......file type "" αν θελεις να ανοιγουν οι φωτο σου με το default viewer των windows η με καποιο αλλο προγραμμα που εχεις εγκατεστημενο. πχ resco photo viewer :)

 

 

Καλημερα.Κατι ηξερα και φωναζα..!:lol: Ευχαριστω πολυυυ!:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν εκφράστηκα καλά μάλλον. Δεν εννοώ ότι δεν "βλέπει" σύνδεση η εφαρμογή, αλλά ότι δεν τρέχει γενικότερα στον emulator που δίνει η htc. Και για του λόγου τω αληθές:

http://xs321.xs.to/xs321/07473/capture.png.xs.jpg http://xs321.xs.to/xs321/07473/capture2.png.xs.jpg

 

Τέσπα, θα δοκιμάσω με τον Esmertec και βλέπουμε. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια ως τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Λύνοντας το πρόβλημα με την πλατφόρμα, έτρεξα το ebuddy, αλλά μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης (server lost). Κάτι δεν κάνω καλά μάλλον, ε;
Link to comment
Share on other sites

Λύνοντας το πρόβλημα με την πλατφόρμα, έτρεξα το ebuddy, αλλά μου βγάζει σφάλμα σύνδεσης (server lost). Κάτι δεν κάνω καλά μάλλον, ε;

Ναι καλά κατάλαβες :p πρέπει πρώτα να συνδεθείς στο δίκτυο gprs (μπορείς πχ να ανοίξεις τον explorer και να ανοίξεις μια σελίδα) και μετά να τρέξεις τον emulator. Έτσι θα συνδεθεί κανονικά και δεν θα έχει πρόβλημα σύνδεσης ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το έκανα αυτό που λες, τόσο noob δεν είμαι. :lol:

Πέραν αυτού δεν θέλει κάποια άλλη ρύθμιση; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το έκανα αυτό που λες, τόσο noob δεν είμαι. :lol:

Πέραν αυτού δεν θέλει κάποια άλλη ρύθμιση; :worry:

Χμμ περίεργο! Σε μένα δουλεύει έτσι ακριβώς χωρίς καμία άλλη ρύθμιση. Στο regional settings έχεις βάλει England (united states ή ireland)?

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αγορασω και εγω το καταπληκτικο αυτο pda.Oμως με απασχολει ιδιαιτερα και το θεμα του gps!Εχει καλο σημα?Πως λειτουργει σε σχεση με το καλο Sirf star iii?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενδιαφερομαι να αγορασω και εγω το καταπληκτικο αυτο pda.Oμως με απασχολει ιδιαιτερα και το θεμα του gps!Εχει καλο σημα?Πως λειτουργει σε σχεση με το καλο Sirf star iii?

 

To GPS doulevei aproblimatista.

 

Des ta pm sou an thes! :cool:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε το GPS να πω και εγώ ότι σήμερα του έκανα την πρώτη μεγάλη βόλτα με το αυτοκίνητο και με πήγε χωρίς κανένα πρόβλημα, δεν έχασε το σήμα και όταν το έκλεινα και το ξανάνοιγα κλείδωνε σε κάτω από 10 δευτερόλεπτα.

 

Χωρίς να έχω ξαναχρησιμοποιήσει GPS αυτό ήταν υπεραρκετό για τις ανάγκες μου. Όλα αυτά βέβαια με το Destinator 6 γιατί με το 7 είχα κάποια μικρά προβλήματα(Με έδειχνε να προχωράω μέσα από πολυκατοικίες ή σε παράλληλους δρόμους..)

Link to comment
Share on other sites

Zaharakis,

 

μήπως μπορείς να μας πείς τι ράδιο έχεις βρεί για το kaiser γιατι με ενδιαφέρει.

 

 

i-Tech Clip Radio Στερεοφωνικό Ακουστικό Περιγραφή - eXpansys Greece

 

:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το εχω αλλα το μονο μου εμφανιζει μονιμα ειναι το active sync αλλα αυτο συνεβαινε νομιζω απ την αρχη!υπαρχει περιπτωση να τρεχει καποιο ακομα κ να μην μου το εμφανιζει;

τελικα ανοιξα το resco explorer k μεσα απο εκει ειδα να τρεχουνε κ αλλα!!!εκανα τερματισμο κ μαλλον ειμαι ενταξει τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...