Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει η αντιστοίχηση του ημερολογίου και των επαφών στα 2 πλήκτρα με την παύλα;

 

softkey ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή;:O

 

θα σε μαλωσω :D

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=36163&d=1175159258

 

 

απλα βαλτο στην καρτα μνημης σου και κανε το εγκατασταση..σου εστειλα το λινκ για το cab :O

μετα εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/ soft key και επιλεγεις τι θελεις να εμφανιζει στην δεξια και στην αριστερη κατω μερια της οθονης σου ;)επανεκινηση και οκ :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

A, μάλισtα, νόμιζα ότι αναφερόσουν σε κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις. :lol:

 

Eυχαριστώ! :) Μετά από αυτό έχουμε να λύσουμε το θέμα του msn με το wind plus non-stop. :lol:

Link to comment
Share on other sites

A, μάλισtα, νόμιζα ότι αναφερόσουν σε κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις. :lol:

 

Eυχαριστώ! :) Μετά από αυτό έχουμε να λύσουμε το θέμα του msn με το wind plus non-stop. :lol:

 

εχω εναν φιλο απο σαλονικα που εχει διατριβη σε αυτο το θεμα :lol:

 

θα τον ενημερωσω να περασει απο εδω μια βολτα,να σας βοηθησει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

:lol:μια χαρά λοιπόν!

 

Το σερφάρισμα λειτουργεί άψογα, τόσο με gprs όσο και 3g, χωρίς κανέναν περιορισμό στον όγκο από ότι φαίνεται. Το μόνο που δεν μου έχει δουλέψει είναι το messenger που έχει το kaiser μέσα, καθώς και η πρόγνωση καιρού στο htc home. :confused::mad:

Link to comment
Share on other sites

:lol:μια χαρά λοιπόν!

 

Το σερφάρισμα λειτουργεί άψογα, τόσο με gprs όσο και 3g, χωρίς κανέναν περιορισμό στον όγκο από ότι φαίνεται. Το μόνο που δεν μου έχει δουλέψει είναι το messenger που έχει το kaiser μέσα, καθώς και η πρόγνωση καιρού στο htc home. :confused::mad:

 

βαλε weather panel,για τον καιρο πολυ καλο και αξιοπιστο.

 

υπαρχει το pocket msn για messenger πολυ πιο ελαφρυ απο το windows live που δημιουργει και φακελο hotmail στα μηνυματα ωστε να σου εμφανιζει εκει αμεσα τα νεα σου μηνυματα οποτε εσυ θελεις να συνδεεσαι για ελεγχο στο msn η στο hotmail σου ;)

 

οτι αλλο θελεις μιλα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ριξτε και καμια ματια εκει οσοι δεν εχετε μπει ηδη ;)

 

Kaiser - xda-developers

 

διαβαστε καλα ...αξιζει ο κοπος ;)

 

και καποια χρησιμα λινκς ετσι για αρχη για να εχετε δουλιτσα να κανετε :lol:

 

All Extracted HTC Apps (cab & oem included) - xda-developers

 

Collection of the Latest Cabs for kaisers - xda-developers

 

KaiserTweak v0.3 (Oct 8, 2007)

 

και εκει η καλυτερη μεχρι στιγμης ρομ ever για το καιζερ μας

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336203

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το messenger, αυτό λες;

 

Το weather panel φαίνεται καλό, αλλά προς το παρόν θα προσπαθήσω να λειτουργήσω την εφαμογή της htc, μιας και με βόλεψε αρκετά προς το παρόν...:O

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το messenger, αυτό λες;

 

Το weather panel φαίνεται καλό, αλλά προς το παρόν θα προσπαθήσω να λειτουργήσω την εφαμογή της htc, μιας και με βόλεψε αρκετά προς το παρόν...:O

 

http://rapidshare.com/files/70640443/PocketMSN_HTCz.cab

 

παρτο :)

 

οσο για τις δυνατοτητες του htc home και του weather panel ,συγκρινεις δυο ανομοια πραγματα!!!! το weather panel ειναι πολυ καλυτερο και ειναι αδικο να λες οτι σε βολευει κατι που δεν εχει βολεψει κανεναν ποτε,ειδικα στο θεμα του καιρου :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmote 2in 1 καρτα και στην οθονη αναμεσα απο το εναρξη και το συμβολο του gprs εχει τον αριθμο 1 !!!! Τι ειναι αυτο??Φευγει?Επισης πανω απο το ρολοι στο TOUCH που ειχα μου εβγαζε την ονομασια της γραμμης που ειχα ενεργη καθε φορα.Τωρα μου βγαζει μονο το "COSMOTE".Πως γινεται να το κανω οπως το TOUCH????:!:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για το msn! :)

 

Για τον καιρό, εννοούσα ότι με έχει βολέψει το htc home, το οποίο περιλαμβάνει και τον καιρό (που ακόμα δεν έχει δουλέψει με το wind non stop, αλλά με wifi και μέσω active sync έχει δουλέψει μια χαρά).

Link to comment
Share on other sites

 

 

Tελικά ούτε αυτό παίζει με το wind non-stop. Μάλλον παίζει κάποιος περιορισμός... :confused:Ρώτα και τον φίλο σου και βλέπουμε... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tελικά ούτε αυτό παίζει με το wind non-stop. Μάλλον παίζει κάποιος περιορισμός... :confused:Ρώτα και τον φίλο σου και βλέπουμε... :rolleyes:

 

θα μπει αυριο να κοιταξει :)

 

εχει ηδη ενημερωθει ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πήρε ενας φίλος χθες το TyTnII (ασχολείται πρώτη φορά με Windows Mobile συσκευή) και θέλει να έχει Ελληνικά Windows. Μπορεί αυτό να γίνει με κάποιον τρόπο? Οταν λέω Ελληνικά εννοώ το περιβάλλον εργασίας να είναι στα Ελληνικά. Το κινητό αγοράστηκε απο τη Vodafone και μου φαίνεται κάπως περίεργο να μην έχει Ελληνικά Windows Mobile.
Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Πήρε ενας φίλος χθες το TyTnII (ασχολείται πρώτη φορά με Windows Mobile συσκευή) και θέλει να έχει Ελληνικά Windows. Μπορεί αυτό να γίνει με κάποιον τρόπο? Οταν λέω Ελληνικά εννοώ το περιβάλλον εργασίας να είναι στα Ελληνικά. Το κινητό αγοράστηκε απο τη Vodafone και μου φαίνεται κάπως περίεργο να μην έχει Ελληνικά Windows Mobile.

 

αν αγοραστηκε απο ελλαδα ΠΡΕΠΕΙ να εχει ελληνικα. ;)

 

αν οχι να το επιστρεψει και να του το αλλαξουνε!! ειδικα αν τα εχει και αναγκη τα ελληνικα στο interface :)

 

ps/ smart signature ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για το msn το μόνο που παίζει με wind non stop είναι μέσω του http://www.ebuddy.com

 

Είναι ασφαλές αυτό; :worry: Στο kaiser δουλεύει άραγε; Από όσο το πάλεψα, μάλλον όχι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα..

 

Είχα δουλέψει παλιότερα ένα P3300 ενός συνάδελφου.....

 

Ύστερα από καιρό αγόρασα ένα HTC Touch.... και μπορώ να πω ότι είμαι απίστευτα ικανοποιημένος από τα Pocket Windows (μιας και πάντα προτιμούσα τα Series 60 και τα UIQ).... Είμαι σε φάση να αλλάξω το HTC Touch με ένα TytnII Kaiser.....

 

Αν εξαιρέσουμε το θέμα του GPS.... πιστεύετε ότι αξίζει?

 

Αυτό που με απασχολεί είναι το θέμα της μπαταρίας ( ο λόγος που έδωσα αμέσως ένα NOKIA Ν95 που είχα )

 

Πόσο κρατάει ?

 

Γενικά ασχολούμαι όλη μέρα με το κινητό και δεν θέλω να ζητάει φόρτιση κατά την διάρκεια της ημέρας..(βλέπε Ν95)... Δεν έχω την απαίτηση να κρατάει 2 μέρες.... αλλά τουλάχιστον με ότι χρήση και αν του κάνω να κρατάει μέχρι το άλλο πρωί.

Link to comment
Share on other sites

όταν λειτουργούμε το tomtom και βλέπουμε το στίγμα μας στο χάρτη δεν μπορούμε να μετακινησουμε το χαρτη πάνω κάτω δεξιά αριστερά με το πενάκι γιατί όποτε προσπαθώ να το κανω μπαίνει σε μενού
Link to comment
Share on other sites

elega na meinw sto asus mou... alla epatha thn plaka mou:) to thelw!!!!

 

http://www.men24.gr/html/ent/792/ent.38792.asp

 

telika pia h ousiastiki diafora extos to plktrologio me to HTC Cruise?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
telika pia h ousiastiki diafora extos to plktrologio me to HTC Cruise?:rolleyes:

 

To Kaiser exei ekswtetiko pliktrologio kai to Cruise enswmatomeno FM radiofwno. Aftes einai oles oles oi diafores tous.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαινω τι ενοειτε κοληματα και bugsαλλα και προβληματα ....ειλικρινα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα απο το καιζερ οπως το παρελαβα με αγγλικη ρομ (απο expancys.uk) ...

 

Ακριβώς το ιδιο ισχύει και για μένα και με ελληνική rom της ace.

Στους 2 μήνες που το έχω να έκανα 1 φορά soft reset. Δεν έχω καθόλου κολλήματα. Εχω αρκετές εφαρμοφές φορτωμένες. Αλλά δεν βάζω ότι βρω μπροστά μου. Πιστεύω αυτό είναι το κυριότερο πρόβλημα. Το μηχανάκι ειναι απροβλημάτιστο για μένα.

 

Αλλά υπάρχει software, κακογραμμένο να πω ή μη συμβατό αν θέλετε, που δημιουργεί προβλήματα και κολλήματα ή φαίνεται ότι προκειται για bug.

Π.χ. SlovoED πριν την έκδοση 2005 ή χωρίς να είμαι σίγουρος το Battery Pack αν θυμάμαι καλά.

Αν κάποιος βάζει/βγάζει ότι βρίσκει μπορεί να έχει προβλήματα.

 

Αυτό που κάνω εγώ είναι να βάζω σχετικά "γνωστό" software. Και πρώτα τ εγκαθιστώ στον standalone device emulator στο pc. Βλέπω αν μου αρέσει και εάν είναι αυτό που θέλω και αφού διαλέξω και σιγουρευτώ μετά το περνάω στο pc. Ιδίως αν για μια λειτουργία π.χ. list manager υπάρχουν πολλά προγράμματα και θέλω να διαλέξω.

 

:):):)

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...