Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλή χρονιά σε όλους και όλες.

Εμένα ο νέος χρόνος με επιφύλαξε τη δυσάρεστη έκπληξη να κολλάει το Kaiser την ώρα που του βάζω το PIN !!!

Τι λέτε ?

Να του κάνω hard reset με τον κίνδυνο να χάσω τα πάντα ?

Πως γίνεται ?

Δοκίμασα soft reset αλλά τίποτα.

Του έβγαλα την μπαταρία, αλλά τίποτα.

Βοήθεια. Τι να κάνω ?

Αν πρέπει να του κάνω hard reset , πως γίνεται ?

 

βγάλε την sim, και πάτα cancel όταν ζητάει κωδικό.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν πρέπει να του κάνω hard reset , πως γίνεται ?

 

Hard Reset

 

* Press and hold both soft keys

* Using a stylus, press and hold the soft reset button at the bottom of the phone

* Keep all three buttons pressed until the keypad lights turn off and then flash

* Release the soft reset button while still pressing the soft keys

* Let go of the two soft keys once the message "This operation will delete all your personal data, to manufacturer default" appears on screen

* Finally, press the green call button to perform the hard reset, or press other key to cancel

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

βγάλε την sim, και πάτα cancel όταν ζητάει κωδικό.

 

Ααχ, καλέ μου WebViRus, το έκανα, αλλά τίποτα.

 

Το κακό είναι, ότι όταν του βάζω τον ΡΙΝ, ή (εν τω προκειμένω) πατάω cancel, το επάνω μισό της οθόνης, το "καταλαμβάνει" το keypad εισαγωγής του ΡΙΝ, και δεν υπακούει σε καμία εντολή (!!!).

 

Αν είναι να του κάνω hard reset (σε ευχαριστώ athanaso77 για τις οδηγίες), να του έχω βγάλει την memory card ή δεν παίζει ρόλο ?

 

Ευχαριστώ (και πάλι) για το ενδιαφέρον σας και εύχομαι ότι καλύτερο έχετε κρυμμένο στο βάθος του εγκεφάλου σας (και ντρέπεστε να το εξωτερικεύσετε μπας και σας αποκαλέσουν τρελό)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είναι να του κάνω hard reset (σε ευχαριστώ athanaso77 για τις οδηγίες), να του έχω βγάλει την memory card ή δεν παίζει ρόλο ?

 

Δεν επηρεάζεται η κάρτα μνήμης από το hard reset και τίποτα δεν χάνεται. Απλά επαναφέρεται η συσκευή στην αρχική της κατάσταση όπως όταν την πρωτοάνοιξες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να μην παίζεις με τα κουμπιά και ταλαιπωριέσαι...

 

πας Settings>System> Clear Storage και βάζεις κωδικό 1234

 

εύκολα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να μην παίζεις με τα κουμπιά και ταλαιπωριέσαι...

 

πας Settings>System> Clear Storage και βάζεις κωδικό 1234

 

εύκολα

 

Για παν ενδεχόμενο όμως... καλό είναι να ξέρει και τον σίγουρο δρόμο! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ριξτε μια ματια :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355635

 

αξιζει τον κοπο ;)

 

εχει γινει πολυ καλη προσπαθεια απο τον panosha :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ριξτε μια ματια :)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=355635

 

αξιζει τον κοπο ;)

 

εχει γινει πολυ καλη προσπαθεια απο τον panosha :)

 

Για αυτούς που προτιμούν στα ελληνικά... υπάρχει και εδώ: *** panosha strada ROM *** :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απολύτως καμία απλά σκέφτομαι σαν καταναλωτής και μόνο! σε οτι αγοραζόταν θέλω να εχω και το ανάλογο support απλα! εσυ άμα θέλεις να πετάς τα χρήματα σου παρε μνήμη απο ΚΙΝΑ!

Άκυρο το προηγούμενο μου ποστ που τροποποίησα.συγνώμη για το όλο μπέρδεμα.λάθος μου.

ζησε το σημερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία, αγάπη και ευτυχία! :)

 

Έχω το εξής πρόβλημα με το GPS του Kaiser : στο Destinator 6 (επίσημο με κανονική άδεια) μια βρίσκεται και μια χάνεται το GPS. Αυτή η εναλλαγή γίνεται κάθε 3-5 δευτερόλεπτα. Το Kaiser δεν έχει τίποτα άλλο πάνω του. Έβαλα το GPS Test και το VisualGPSce. Δεν έφτιαξε όμως ούτε με αυτά.

 

Καμμιά άλλη ιδέα?...κάνω κάτι λάθος?

Try to be a fan...not a fanatic !

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους με υγεία, αγάπη και ευτυχία! :)

 

Έχω το εξής πρόβλημα με το GPS του Kaiser : στο Destinator 6 (επίσημο με κανονική άδεια) μια βρίσκεται και μια χάνεται το GPS. Αυτή η εναλλαγή γίνεται κάθε 3-5 δευτερόλεπτα. Το Kaiser δεν έχει τίποτα άλλο πάνω του. Έβαλα το GPS Test και το VisualGPSce. Δεν έφτιαξε όμως ούτε με αυτά.

 

Καμμιά άλλη ιδέα?...κάνω κάτι λάθος?

 

GPS GATE?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βάλε gps gate και θα είσαι οκ

 

λοιπόν δείτε αυτό.

 

http://www.pointui.com

 

είναι freeware και μια ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολυ καλή δουλειά απο τα παιδιά. το διορθώνουν συνέχεια, και στο forum τους, δέχονται συνέχεια προτάσεις για να το κάνουν καλύτερο.

 

μόλις τελειώσει δεν θα χρειάζεται ούτε Cube, ούτε Spb Plus ούτε τίποτα. εγώ το έχω βάλει και επιτέλους το today μου είναι εντελώς άδειο.

 

έχω ακόμα όμως το cube γιατί το χρειάζομαι για τα τηλέφωνα. κάτι που σύντομα δεν θα χρειάζεται όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ξέρει κανείς αν μπορεί να διορθωθεί το εξής πρόβλημα με destinator6. Μόλις διαλέξω χάρτη σαν να κάνει reset και ξανα αρχρίζει να φορτώνει από την αρχή. Οπότε ζητάει πάλι χάρτη και πάλι reset.

Δεν έχω βρει κάτι στο internet οπότε αν δεν ξέρει κάποιος θα του κάνω το πρώτο του hard reset.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

διέγραψε εντελώς το φάκελο. αν δεν το έχεις ήδη στην Storage βάλτο. ξανα κατεύασε το destinator ελπίζω να κατευάζεις το σωστό και μετά πες μας αφού ξανα βάλεις το καινούργιο στην storage.
Link to comment
Share on other sites

διέγραψε εντελώς το φάκελο. αν δεν το έχεις ήδη στην Storage βάλτο. ξανα κατεύασε το destinator ελπίζω να κατευάζεις το σωστό και μετά πες μας αφού ξανα βάλεις το καινούργιο στην storage.

 

thanks αλλά τα έχω κάνει όλα αυτά και πάλι τίποτα. Και ανάμεσα στο σβήσιμο και το ξαναπέρασμα έκανα και softreset.

 

Το destinator δούλευε πριν μια χαρά. Κάποια στιγμή που το δούλευα δέχτηκα κλήση και την ώρα που μιλούσα πήγα να το φέρω μπροστά. Από την επόμενη φορά που το φόρτωσα άρχισε να μου κάνει όλο χαζά. Έκανα την διαδικασία που λες και μετά άρχισε να κάνει συνέχεια αυτό που λέω στο προηγούμενο μήνυμα με το reset.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

διέγραψε εντελώς το φάκελο. αν δεν το έχεις ήδη στην Storage βάλτο. ξανα κατεύασε το destinator ελπίζω να κατευάζεις το σωστό και μετά πες μας αφού ξανα βάλεις το καινούργιο στην storage.

 

Τελικα WebViRuS πηγαίνοντας να το ξανακάνω αυτό που λες πρόσεξα το φάκελο "Destinator Technologies" που δημιουργεί το destinator την πρώτη φορά που το τρέχεις, μέσα στο φάκελο MyDocuments της συσκευής (όχι της storage card). Σβήνοντας τον φάκελο αυτόν και ξανατρέχοντας το Destinator όλα είναι μια χαρά.

Απο ότι κατάλαβα ΙΣΩΣ, αν από την αρχή έσβηνα μόνο αυτό το φάκελο θα ήταν όλα ΟΚ

 

thanks

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

βάλε gps gate και θα είσαι οκ

 

λοιπόν δείτε αυτό.

 

www.pointui.com

 

είναι freeware και μια ΠΑΡΑ μα ΠΑΡΑ πολυ καλή δουλειά απο τα παιδιά. το διορθώνουν συνέχεια, και στο forum τους, δέχονται συνέχεια προτάσεις για να το κάνουν καλύτερο.

 

μόλις τελειώσει δεν θα χρειάζεται ούτε Cube, ούτε Spb Plus ούτε τίποτα. εγώ το έχω βάλει και επιτέλους το today μου είναι εντελώς άδειο.

 

έχω ακόμα όμως το cube γιατί το χρειάζομαι για τα τηλέφωνα. κάτι που σύντομα δεν θα χρειάζεται όμως.

 

θοδωρη ο κυβος ειναι εδω και καιρο ενας ;)

και εχει 4 πλευρες :lol::lol:

 

ειναι πολυ πιο γρηγορος απο οτι ξερατε,δεν τρεχει στο παρασκηνιο αρα δεν ροκανιζει ραμ!!

και ειναι και ανα πασα στιγμη διαθεσιμος να ενεργοποιηθει με οποια κινηση απο ολες τις πλευρες της οθονης :!:

συν οτι με το οκ απλα κλεινει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336234

 

επισης προσφατα απεριψε αυτο το μουντο γκρι της htc και πηρε το αγαπημενο μου μαυρο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

θοδωρη ο κυβος ειναι εδω και καιρο ενας ;)

και εχει 4 πλευρες :lol::lol:

 

ειναι πολυ πιο γρηγορος απο οτι ξερατε,δεν τρεχει στο παρασκηνιο αρα δεν ροκανιζει ραμ!!

και ειναι και ανα πασα στιγμη διαθεσιμος να ενεργοποιηθει με οποια κινηση απο ολες τις πλευρες της οθονης :!:

συν οτι με το οκ απλα κλεινει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=336234

 

επισης προσφατα απεριψε αυτο το μουντο γκρι της htc και πηρε το αγαπημενο μου μαυρο :)

 

Δημητρό ο κύβος δεν έχει καμία σχέση με το προγραμματάκι που ανέφερα :)

 

το μαύρο δεν είναι μουντό?? :D :D

 

επιμένω πως το touch commander είναι πολλά επίπεδα καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Δημητρό ο κύβος δεν έχει καμία σχέση με το προγραμματάκι που ανέφερα :)

 

το μαύρο δεν είναι μουντό?? :D :D

 

επιμένω πως το touch commander είναι πολλά επίπεδα καλύτερο

 

φυσικα και δεν διαφωνω θοδωρη οτι μπορει να ειναι πολυ καλο μιας και δεν το εχω δοκιμασει το προγραμματακι αυτο,

 

απλα ανεφερα την υπαρξη ενος καλυτερου γρηγοροτερου αλλα και ομορφοτερου κυβου,επειδη ειπες οτι τον χρησιμοποιεις ακομη :)

 

δεν εχει καμια σχεση με τους κυβους που εχεις δοκιμασει ο κυβος που αναφερω φιλε :blink: αψογη λειτουργια :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παρεξήγηση :) όταν έλεγα cube εγώ εννοούσα το touch commander :)
Link to comment
Share on other sites

παρεξήγηση :) όταν έλεγα cube εγώ εννοούσα το touch commander :)

 

:blink::blink:

δεν εχω κανει μαντης :D:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με destinator 7!

Ενω μου τρεχει κανονικα και με εχουν εντοπισει οι δορυφοροι, μου βγαζει οτι το σημειο αφετηριας ή προορισμου δεν ειναι προσπελασιμο με οχημα ή κατι τετοιο.Αλλαξε σημειο αφετηριας ή προορισμου.

Τι να κανω plzzz:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με destinator 7!

Ενω μου τρεχει κανονικα και με εχουν εντοπισει οι δορυφοροι, μου βγαζει οτι το σημειο αφετηριας ή προορισμου δεν ειναι προσπελασιμο με οχημα ή κατι τετοιο.Αλλαξε σημειο αφετηριας ή προορισμου.

Τι να κανω plzzz:wacko:

 

 

βάλε το 6 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...