Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Fantazomai tin prwti sou cooked ROM:

 

"Kolokithopita beta1" :lol:

 

:lol: πολυ καλο γιαννη :D

 

δεν θα μπω σε τετοια διαδικασια να μαγειρεψω δικη μου ρομ...ακομα τουλαχιστον..

 

υπαρχουν αλλοι πολυ πιο εμπειροι στο θεμα και επαναπαυομαι στις γνωσεις τους αλλα και την εμπειρια τους :)

 

και μεχρι στιγμης δεν εχω απογοητευτει απο τις δουλειες τους;)

 

σκεψου μια προσπαθεια cooking να καταληξει σε νεκρο :blink: καιζερ :worry:

 

τα περασα με τον τιτανα μου (λογω διακοπης ρευματος πανω σε φλασαρισμα) και ακομη δεν ειχε προχωρησει η τελικη λυση στους xda σε τετοια περιπτωση....

ειχα βγαλει τα ματια μου διαβαζοντας σε ολον τον κοσμο...

μεχρι κι μεταφρασεις σε ιαπωνικα εκανα αλλα και ποσταρα σε ιαπωνικο σαιτ για να συμπληρωσω αριθμο μηνυματων.... ωστε να εχω δικαιωμα downloading για ανα παρω κατι απο εκει που ειχα αναγκη για να ξυπνησω τον τιτανα μου :blink:

 

η ειρωνια ειναι οτι μετα απο μερικες μερες που εφτιαξα τον τιτανα μου,δοθηκε η τελικη λυση στους xda σε πακετο :shock::shock:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτησεις απο εναν ασχετο :

 

1)Υπαρχει αλλη ρομ περα απο τις μαγειρεμενες και μη ελληνικες ; μιλαω δηλαδη για κατι απ τη μαμα-εταιρια κι οχι απ το pc του καθενος

 

2)Αντιμετωπιζω τα εξης προβληματα: α)οταν γραφω μηνυμα το κινητο τις περισσοτερες φορες "βαριεται" να λειτουργει,οποτε δε δουλευει για μερικα δευτερολεπτα ουτε οθονη ουτε πληκτρολογιο.Αλλες φορες συμβαινει καθως γραφω το μηνυμα και πρεπει να μπω ξανα στη διαδικασια αποστολης απ την αρχη.Το θεωρω το λιγοτερο σπαστικο. Ειναι και φορες που τρελαινεται εντελως και θελει restart για να ξαναμπω στα μηνυματα β)Η μπαταρια του νομιζω οτι αγγιζει επιεικως την αθλιοτητα.Με μετρια χρηση,χωρις να δουλευω bluetooth,mp3,gps,προγραμματα κτλ κτλ κραταει μετα βιας λιγο πιο πανω απο μια μερα. Υπαρχει στην αγορα μεγαλυτερη μπαταρια ;

 

3)Σε ποιο site μπορω να βρω προγραμματακια ;

Link to comment
Share on other sites

1)υπάρχει. λέγεται official rom, της μαμας εταιρίας. δηλαδή όπως το πήρες.

 

2) αν βάλεις μια cooked rom που είναι χίλιες φορές καλύτερη απο την μαμα-εταιρία τότε δεν θα έχεις τέτοια προβλήματα.

 

3)ipmart-forum.com

 

σημείωση...

τελικά βρήκα ένα τρόπο να στήνω γρήγορα μια νέα ρομ.

πολύ απλά βάζεις μέσα στην storage όλα τα cab που θες, κρατάς ένα backup των επαφών σου, ώστε να το ξανασηκώνεις πάλι χωρίς καθυστερήσεις, και κρατάς και τις ρυθμίσεις των προγραμμάτων σου πάλι στην storage. με αυτό το τρόπο στήνετε μια ρομ πολύ γρήγορα. αφού απο του dutty 6 στην 7 μεταφέρθηκα σε 20 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

1)

 

σημείωση...

τελικά βρήκα ένα τρόπο να στήνω γρήγορα μια νέα ρομ.

πολύ απλά βάζεις μέσα στην storage όλα τα cab που θες, κρατάς ένα backup των επαφών σου, ώστε να το ξανασηκώνεις πάλι χωρίς καθυστερήσεις, και κρατάς και τις ρυθμίσεις των προγραμμάτων σου πάλι στην storage. με αυτό το τρόπο στήνετε μια ρομ πολύ γρήγορα. αφού απο του dutty 6 στην 7 μεταφέρθηκα σε 20 λεπτά.

 

 

με τον athanaso77 το εχουμε αναφερει οτι εχουμε ολες τις εφαρμογες σε cab στην καρτα μνημης ;)

 

οσο για τις ρυθμισεις των προγραμματων στην καρτα,θα ηθελα να το ξανακοιταξεις λιγο ;)

 

πρεπει να κρατησεις ολον το φακελο program files της συσκευης και ......ολες τις εγγραφες της registry των εγκατεστημενων σου προγραμματων, :blink: απο την προηγουμενη ρομ :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτά που θέλω εγώ δεν χρειάζεται registry. μόνο το program files κρατάω και τέλος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτά που θέλω εγώ δεν χρειάζεται registry. μόνο το program files κρατάω και τέλος

 

Ναι... υπάρχουν πολλά προγράμματα που δουλεύουν έτσι μια χαρά γιατί απλά δεν γράφουν στη Registry. Υπάρχουν και άλλα όμως (όπως για παράδειγμα αυτά που έχουν today plugins) που χρειάζονται οπωσδήποτε κανονική εγκατάσταση (ακόμα και στην κάρτα μνήμης) για να δουλέψουν σωστά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις περί ακουστικών από υποψήφιο αγοραστή:

 

1. Τα ακουστικά στη συσκευασία του TyTN ΙΙ περιλαμβάνουν και χειριστήριο;

2. Είναι μόνο για έναρξη τερματισμό κλήσεων ή χειρίζονται και τον mp3 player;

3. Αν ναι, έχουν volume control, play/pause, next/previous track;

4. Είναι αυτά που δίνει το ΠΛΑΙΣΙΟ; http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977977&product=988855&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEEB660F3E97ED09F0E1C2314F9B171D9BBC6B1728A21ADC6EA50F18CB4FC310B1ECFE91BA3EE90CBF9ED9B647943D988732C3C458137BC8D7104F42983C43C51E3C5E69B0688096332867FD3511EB204AB9A94431DD88740C5DC3B8C1C5BDD48256EFB781CF121E09EE9A34345A5EFA1510FA5164EC59D929

5. O ήχος τους είναι αξιοπρεπής;

 

Ευχαριστώ. :-)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις περί ακουστικών από υποψήφιο αγοραστή:

 

1. Τα ακουστικά στη συσκευασία του TyTN ΙΙ περιλαμβάνουν και χειριστήριο;

2. Είναι μόνο για έναρξη τερματισμό κλήσεων ή χειρίζονται και τον mp3 player;

3. Αν ναι, έχουν volume control, play/pause, next/previous track;

4. Είναι αυτά που δίνει το ΠΛΑΙΣΙΟ; http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977977&product=988855&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEEB660F3E97ED09F0E1C2314F9B171D9BBC6B1728A21ADC6EA50F18CB4FC310B1ECFE91BA3EE90CBF9ED9B647943D988732C3C458137BC8D7104F42983C43C51E3C5E69B0688096332867FD3511EB204AB9A94431DD88740C5DC3B8C1C5BDD48256EFB781CF121E09EE9A34345A5EFA1510FA5164EC59D929

5. O ήχος τους είναι αξιοπρεπής;

 

Ευχαριστώ. :-)

 

ναι σε ολα φιλε μου :) εκτος το 1ο μερος του 2 που ειναι οχι !

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι σε ολα φιλε μου :) εκτος το 1ο μερος του 2 που ειναι οχι !

 

Με μπέρδεψες! :blink: Εννοείς ότι χειρίζονται και τον mp3 player και την έναρξη/τερματισμό κλήσεων;;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες! :blink: Εννοείς ότι χειρίζονται και τον mp3 player και την έναρξη/τερματισμό κλήσεων;;;; :worry:

 

 

δεν σε μπερδεψα καθολου :D

 

2. Είναι μόνο για έναρξη τερματισμό κλήσεων ή χειρίζονται και τον mp3 player;

 

και εγω σου απαντησα

 

 

""ναι σε ολα φιλε μου :) εκτος το 1ο μερος του 2 που ειναι οχι !

 

δλδ οχι στο 1ο μερος του 2 (Είναι μόνο για έναρξη τερματισμό κλήσεων) αλλα ναι στο 2ο μερος του 2 (χειρίζονται και τον mp3 player) οπως και ναι σε ολα τα αλλα ;)

μονος σου μπερδευτηκες :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μόνο έναρξη και τερματισμό κλήσεων.;)

 

και χειρισμο mp3 player :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις περί ακουστικών από υποψήφιο αγοραστή:

 

1. Τα ακουστικά στη συσκευασία του TyTN ΙΙ περιλαμβάνουν και χειριστήριο;

2. Είναι μόνο για έναρξη τερματισμό κλήσεων ή χειρίζονται και τον mp3 player;

3. Αν ναι, έχουν volume control, play/pause, next/previous track;

4. Είναι αυτά που δίνει το ΠΛΑΙΣΙΟ; http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977977&product=988855&MSCSProfile=DCCDF22EB27065BEEB660F3E97ED09F0E1C2314F9B171D9BBC6B1728A21ADC6EA50F18CB4FC310B1ECFE91BA3EE90CBF9ED9B647943D988732C3C458137BC8D7104F42983C43C51E3C5E69B0688096332867FD3511EB204AB9A94431DD88740C5DC3B8C1C5BDD48256EFB781CF121E09EE9A34345A5EFA1510FA5164EC59D929

5. O ήχος τους είναι αξιοπρεπής;

 

Ευχαριστώ. :-)

 

 

Παιδιά δεν ξέρω τι ακουστικά είχε το δικό σας πακέτο αλλά τα δικά μου ακουστικά (το πήρα πριν από μία βδομάδα) βάση των παραπάνω ερωτήσεων έχουν ως εξής:

1. Ναι

2. Έναρξη τερματισμό κλήσεων. Επιφυλάσομαι αν το ίδιο κουμπί κάνει και play-pause, αλλά συγκεκριμένα κουμπιά όπως στη φωτο του πλαισίου δεν υπάρχουν.

3. Απάντησα στο 2.

4. Όχι

5. Αξιοπρεπής αλλά όχι για μουσική αναπαραγωγή καλός. Θα σου πρότεινα τα Senheiser CX-300 που θα τα κουμπώσεις σε κάποιον 3.5mm - mini usb ανυάπτορα (π.χ. http://www.moderntalking.gr/index.php?target=products&product_id=30569 )

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μερικες ερωτησεις γιατι ψηνομαι να το αγορασω...

 

1 το gps του ειναι καλο? Πχ θεωρω οτι του ΜΙΟ 701 ειναι μετριο.

 

2 η μπαταρια του με λογικη χρηση ποσο κραταει?

 

3 να το περιμενω πιο γρηγορο απο το 701?

 

 

ευχαριστω. :)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημερα

 

μερικες ερωτησεις γιατι ψηνομαι να το αγορασω...

 

1 το gps του ειναι καλο? Πχ θεωρω οτι του ΜΙΟ 701 ειναι μετριο.

 

2 η μπαταρια του με λογικη χρηση ποσο κραταει?

 

3 να το περιμενω πιο γρηγορο απο το 701?

 

 

ευχαριστω. :)

 

1. Mporei na min exei to kalytero GPS alla ti douleia tou tin kanei mia xara.

 

2. Dyo me treis meres an kai i "logiki xrisi" diaferei apo xristi se xristi!

 

3. Sygkritika den kserw alla i apodosi tou einai apo ta dynata tou simeia (me axileio pterna tin anaparagwgi Video).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψες! :blink: Εννοείς ότι χειρίζονται και τον mp3 player και την έναρξη/τερματισμό κλήσεων;;;; :worry:

 

αργησες να κανεις την διορθωση και μπερδευτηκαμε ολοι :lol::lol:

 

ναιι φιλε μου ακριβως :)

 

οσο για το αν τα ειχε το πακετο το δικο μου που το πηρα απο expancys δεν το ειχε :(

 

σορυ εκανα λαθος...απλα το ειχα παραγγειλει μαζι με το τηλ και το ειχα ξεχασει :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μερικες ερωτησεις γιατι ψηνομαι να το αγορασω...

 

1 το gps του ειναι καλο? Πχ θεωρω οτι του ΜΙΟ 701 ειναι μετριο.

 

2 η μπαταρια του με λογικη χρηση ποσο κραταει?

 

3 να το περιμενω πιο γρηγορο απο το 701?

 

 

ευχαριστω. :)

 

1.το καλυτερο απο οσα τηλ δεν εχουν sirf III και πολυ κοντα στις δυνατοτητες αυτων

2. δυστυχως δεν ειναι το δυνατο του σημειο :(

 

3.στην official μορφη του το καιζερ δεν θα ελεγα οτι ειναι πολυ πιο γρηγορο απο το 701 (μιας και ο επεξεργαστης του μιο ειναι πολυ καλος)αλλα ειναι αρκετα πιο σταθερο συν οτι με τις νεες ρομ η ταχυτητα του αλλα και η σταθεροτητα του απογειωνεται:!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

σορυ εκανα λαθος...απλα το ειχα παραγγειλει μαζι με το τηλ και το ειχα ξεχασει

 

Πέρα από τις έξτρα λειτουργίες ελέγχου, τα ακουστικά αυτά του ΠΛΑΙΣΙΟΥ αξίζουν τον κόπο και από πλευράς μουσικής ποιότητας ή έστω είναι καλύτερα από αυτά της συσκευασίας;

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις έξτρα λειτουργίες ελέγχου, τα ακουστικά αυτά του ΠΛΑΙΣΙΟΥ αξίζουν τον κόπο και από πλευράς μουσικής ποιότητας ή έστω είναι καλύτερα από αυτά της συσκευασίας;

 

ειναι τα ιδια και ετσι το εχω και καθεται στο κουτι του τηλ μου :(

 

τελικα εγω φιλε μου κατεληξα σε αυτο

i-Tech Clip Radio Στερεοφωνικό Ακουστικό Περιγραφή - eXpansys Greece

και ησυχασα.

 

και ραδιο και bl handsfree αλλα και τελεια μουσικη ακροαση :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω εγκαταστησει αυτη την εκδοση του htc home :HTC.Kaizer.Home.Plugin.with.Tabsetting.schen Αλλα δεν δουλευει καθολου η επιλογη για πολη στο weather.Ειναι απλα κενο,καμμια λιστα,και δεν μπορω ουτε στην αναζητηση πολης να γραψω..Καμμια λυση η καποια προσφατη και παραμετροποιησιμη εκδοση?:)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/grigol/19385/247603/0/120x90.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο που το παρηγγειλα την παρασκευη στη βονταφον και μπορει να χρειαστει να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα για να το φερουν ή να παω να τους πιεσω??
:cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι λογικο που το παρηγγειλα την παρασκευη στη βονταφον και μπορει να χρειαστει να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα για να το φερουν ή να παω να τους πιεσω??

 

Μαργαρίτα έχω επιδότηση από vodafone από αρχές Δεκέμβρη και κάθε Παρασκευή ερχότανε..(μπαααά).

Τέλος είχα ένα υπόλοιπο σε OTESHOP και το πήρα από κει.

Ήθελα να κάνω Χριστούγεννα με τον Τιτάνα:), αν περίμενα από Voda..:cry:

Πάντως υπάρχει πρόβλημα διαθεσιμότητας και η wind έχει προβλήματα..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις έξτρα λειτουργίες ελέγχου, τα ακουστικά αυτά του ΠΛΑΙΣΙΟΥ αξίζουν τον κόπο και από πλευράς μουσικής ποιότητας ή έστω είναι καλύτερα από αυτά της συσκευασίας;

 

Στην ουσία,τα συγκεκριμένα της HTC που δίνει το ΠΛΑΙΣΙΟ, είναι mini USB to 3,5mm adapter με χειρισμό εκτός των εισερχόμενων κλήσεων και του mp3 player. Δυστυχώς όμως συνεργάζεται μόνο με τον wmp και τον HTC audio mananger και όχι με πολύ καλύτερα από πλευράς ήχου προγράμματα όπως το pocket music, o Core Player κλπ. Βάζοντάς του λοιπόν πάνω άλλα ακουστικά εκτός απ'αυτά που έχει μέσα στη συσκευασία, τα οποία οφείλω να ομολογήσω οτι δεν έχω δοκιμάσει ακόμα, (Εχω βάλει απ΄την αρχή κάποια sennheizer που έχω εδώ και καιρό) μπορεις να έχεις πολυ καλή ποιότητα ήχου. Αυτό βέβαια σημαίνει extra κόστος άν δεν έχεις άλλα ακουστικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πως γίνεται να ακούσω ελληνικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς με το kaiser μεσω wi fi?με resco ακούω μόνο ξένους εκτός κι αν δεν το εψαξα καλά.!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...