Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο λιγη ωρα ο φωτισμος στο hw πληκτρολογιο σβηνει και δεν βρισκω τροπο να το αναψω, ουτε οταν αρχισει η πληκτρολογηση. Απο που εχει καποια ρυθμιση? Εχει κανενα αισθητηρα φωτος?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κόλλησα δε ξεκινάει με τιποτα hard reset πατάω power τις δύο παύλες και soft reset αλλά τίποτα.Τι κάνω λάθος τα φώτα σας

 

ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ DEN ΘΕΛΕΙ POWE BUTTON

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κόλλησα δε ξεκινάει με τιποτα hard reset πατάω power τις δύο παύλες και soft reset αλλά τίποτα.Τι κάνω λάθος τα φώτα σας

 

ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ DEN ΘΕΛΕΙ POWE BUTTON

 

Το ιδιο ακριβως επαθα και εγω το απογευμα και μου ξεκολλησε οταν το κανα τριπλο reset απο το κουμπι που εχει απο κατω πατωντας το με την γραφιδα.Το κανα ομως τρεις φορες συνεχομενες (μπορει να ξεκολλησε τυχαια τι να πω)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακριβως επαθα και εγω το απογευμα και μου ξεκολλησε οταν το κανα τριπλο reset απο το κουμπι που εχει απο κατω πατωντας το με την γραφιδα.Το κανα ομως τρεις φορες συνεχομενες (μπορει να ξεκολλησε τυχαια τι να πω)

 

Εγώ δεν το γλύτωσα :mad:

 

Εκανα backup με την ελληνική ρομ μετα περασα του helmi και είπα να ξαναγυρίσω στα παλιά ε αυτο ήταν παπαλα :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε μεγαλύτερη εμπειρία στα WM, πιστεύεται ότι το ενσωματωμένο πρόγραμμα για την διαχείριση εφαρμογών, αρκεί;

 

Επίσης υπάρχει κάποιο πρόγραμμα το οποίο να κλειδώνει επιλεκτικά κάποια απο τα μενού(π.χ. Ρυθμίσεις, Προγράμματα, κτλ);

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε μεγαλύτερη εμπειρία στα WM, πιστεύεται ότι το ενσωματωμένο πρόγραμμα για την διαχείριση εφαρμογών, αρκεί;

;

Όχι προτίμησε κάποιο άλλο. π.χ. spb plus

Μπορούμε ταυτόχρνα να είναι δύο διαφορετικά connections (αναφέρομαι στο GRPS/3G) ενεργοποιημένα;

Κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα... Μηπως γνωριζετε καποιο προγραμματακι..με χρονομετρο..αλλα και να μετραει το χρονο αντιστροφα (υπολειπομενο χρονο δηλ.) ??
τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

KALHMERA! panw sthn erwthsh toy filou illuminatus thelw na rwthsw kai egw an yparxei programma p2p opws to limewire gia pda's otan syndeomai mesw wifi...epsaxa,alla den brhka kati! an exete kati ypopsin sas!!...:-)
:respect:kaiser
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα... Μηπως γνωριζετε καποιο προγραμματακι..με χρονομετρο..αλλα και να μετραει το χρονο αντιστροφα (υπολειπομενο χρονο δηλ.) ??

 

ένας καλός λόγος να αρχίσεις να βάζεις προγράμματα της SPB

 

βάλε το SPB Time

 

μετά άρχισε να βάζεις τα υπόλοιπα να δεις πως δένουν μεταξύ τους

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Όχι προτίμησε κάποιο άλλο. π.χ. spb plus

 

Ενδιαφέρον φαίνεται!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

ένας καλός λόγος να αρχίσεις να βάζεις προγράμματα της SPB

 

βάλε το SPB Time

 

μετά άρχισε να βάζεις τα υπόλοιπα να δεις πως δένουν μεταξύ τους[/

 

 

Καταρχην φιλε NLS ..Σ´ ευχαριστω πολυ για την απαντηση...Το κατεβασα ομως...εγκατασταση στην καρτα..παω να το ανοιξω..και μου γραφει..Your ZIP/RAR file may be corrupt. !!!

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε ταυτόχρνα να είναι δύο διαφορετικά connections (αναφέρομαι στο GRPS/3G) ενεργοποιημένα;

 

Όταν το δίκτυο σου παρέχει 3G σου παρέχει και GPRS αλλά δεν μπορείς να έχει και τα δύο παράλληλα για σύνδεση..........ή το ένα ή το άλλο.......αλλά εαν έχεις 3G ή HSDPA που είναι πιο γρήγορο τί να το κάνεις το GPRS...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα... Μηπως γνωριζετε καποιο προγραμματακι..με χρονομετρο..αλλα και να μετραει το χρονο αντιστροφα (υπολειπομενο χρονο δηλ.) ??

 

Εγώ έχω βάλει το pocketclock. Εκτός από χρονόμετρο και countdown έχει και άλλα καλούδια. Από όσα δοκίμασα έχει το καλύτερο χρονόμετρο, γιατί έχω παρατηρήσει ότι άλλα χάνουν και 1,5 δευτ/το στο 5λεπτο. Ενώ αυτό πάει καλά ακόμα και όταν το τηλ. "σβήσει". (Το ήθελα για σκοπό που το 1.5δευτ/το παίζει ρόλο). Επίσης έχει και όσα lap times χρειαστείς

Της SPB που προτείνουν τα παιδιά δεν το έχω δοκιμάσει. Γενικά εγώ δεν προτιμώ της spb γιατί δεν μου αρέσει πως παίζει με την today screen που την θέλω λιτή και όμορφη. Γούστα είναι αυτά :happy:

 

Οπότε δοκίμασε και τα 2 και διαλέγεις.

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

Όταν το δίκτυο σου παρέχει 3G σου παρέχει και GPRS αλλά δεν μπορείς να έχει και τα δύο παράλληλα για σύνδεση..........ή το ένα ή το άλλο.......αλλά εαν έχεις 3G ή HSDPA που είναι πιο γρήγορο τί να το κάνεις το GPRS...........

Όχι όχι. Αυτό που θέλω είναι να είναι την ίδια στιγμή ενεργοποιημένο το connection με APN χ και το connection με APN y

Link to comment
Share on other sites

Όχι όχι. Αυτό που θέλω είναι να είναι την ίδια στιγμή ενεργοποιημένο το connection με APN χ και το connection με APN y

 

Στην γραμμή σου ο πάροχός σου μπορεί να έχει ενεργοποιήσει και τα δύο APN ή περισσότερα αλλά εσύ μπορείς να χρησιμοποιήσεις μόνο ένα APN κάθε φορά.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, χρησιμοποιώ την υπηρεσία vodafone mobile e-mail. Για να σου κατεβάζει τα e-mail πρέπει να έχεις ένα connection με apn push. Κάθε φορά που μπαίνω σε κάποια σελίδα με τον PIE με πετάει από το connection αυτό για να συνδεθεί με το connection με apn internet.vodafone.gr. Είναι πολύ άβολο να μην έχω e-mail την ώρα που είμαι στο Internet. Με το m600 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

 

Μια ακόμη ερώτηση: Πως μπορώ να κάνω το spb gprs monitor να ξεκινάει νέο μήνα κάθε χ του μήνος και όχι κάθε 30 του μηνός;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν μπενω σε ρυθμισεις gprs μου λεει πιστοποιηση pap η chap τι ειναι αυτο και γιατι? επισης αν και απενεργοποιο το gprs oταν πας ι explorer κανει μονο του συνδεση gprs. πως γινετε να μην ενεργοποιητε καθολου, γιατι με του που μπενεις εστω και καταλαθος χρεωνεσαι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δες εδω φιλε τις ρυθμισεις

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1511154#post1511154

 

Δουλεύει μια χαρά για τα περισσότερα site μάλλον. Ως τώρα δεν έχω καταφέρει να το δουλέψω με msn και με το προγραμματάκι της htc για τον καιρό, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί. :worry:

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα εκλεισα μια αγγελια μου μολις τωρα και ειδα οτι πωλουνται 3-4 καιζερ..:O

 

μου φαινεται περιεργο πως οι κατοχοι τους τα δινουν τοσο γρηγορα...

αν ισως εβλεπαν πως μπορει να δουλεψει με μια καλη ρομ ...ειμαι σιγουρος πως δεν θα το εκαναν :O

 

τεσπα...σορυ για το off :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Plhrws apogohteumenos auth th stigmh.Kathimerino fainomeno ta mikra kai spaniotera ta megala bugs/kollhmata. Ipotithetai edw 8 katostarika gia na glitwsw ta provlimata twn symbian,oxi gia na apoktisw perissotera.Paizei kamia sovarh anavathmish auth th stigmh?exw kairo na mpw sto forum kai den parakolothisa ekselikseis.

Zaharakis prepei na xaroume me auto pou aneferes ?egw proswpika oxi...

Link to comment
Share on other sites

Plhrws apogohteumenos auth th stigmh.Kathimerino fainomeno ta mikra kai spaniotera ta megala bugs/kollhmata. Ipotithetai edw 8 katostarika gia na glitwsw ta provlimata twn symbian,oxi gia na apoktisw perissotera.Paizei kamia sovarh anavathmish auth th stigmh?exw kairo na mpw sto forum kai den parakolothisa ekselikseis.

Zaharakis prepei na xaroume me auto pou aneferes ?egw proswpika oxi...

 

δεν καταλαβαινω τι ενοειτε κοληματα και bugsαλλα και προβληματα ....ειλικρινα εγω δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα απο το καιζερ οπως το παρελαβα με αγγλικη ρομ (απο expancys.uk) ...

 

το τηλ ειναι παρα πολυ καλο και αξιοπιστο ακομη και με την μαμα ρομ.δεν μπορω να καταλαβω πως μονο τα ελληνικα της ace(που δεν νομιζω οτι ειναι αυτα το προβλημα...) οσοι τα εχετε παρει απο ελλαδα εχετε τοσα παραπονα...

 

μηπως δεν φταιει το τηλ, αλλα η ασυδοσια μας πολλες φορες που (με τοσες εφαρμογες που κυκλοφορουν για τα τηλεφωνα μας),τα φορτωνουμε μεκαθε λογης αχρηστα πραγματα με μοναδικο αποτελεσμα τα προβληματα και μονο τα προβληματα?

 

ποτε δεν μου αρεσαν τα πολλα φρου φρου και αρωματα και παντα ημουν και θα ειμαι υπερ της ταχυτητας,της σταθεροτητας αλλα και της αξιοπιστιας...και ετσι ειναι το καιζερ μου!!:!::!:

 

απλα τωρα με τις cooked ρομς, εχω την επιλογη του ποια ρομ να βαλω, που να με βολευει και τι μου αρεσει, παντα με τα δεδομενα και τις αναγκες μου ...

 

αλλα ποτε δεν θα πω οτι φταιει το τηλ ...αν κατι δεν κανω καλα εγω...ειδικα στην περιπτωση του καιζερ που ειλικρινα ρε παιδια....

 

δεν φταιει τπτ το κακομοιρο...εμεις του βγαζουμε τα ματια με τις λαθος επιλογες μας!!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει η αντιστοίχηση του ημερολογίου και των επαφών στα 2 πλήκτρα με την παύλα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...