Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το resco ketboard....αν εχω ενεργοποιησει το unicode τοτε γραφω 70,αν το εχω απενεργοποιημενο 160...μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...τι να κανω????????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
εχω το resco ketboard....αν εχω ενεργοποιησει το unicode τοτε γραφω 70,αν το εχω απενεργοποιημενο 160...μπρος γκρεμος και πισω ρεμα...τι να κανω????????

 

Bazeis to Pocket CM Keyboard pou einai kai free kai aproblimatisto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οποιο πληκτρολογιο και να βαλω με τικαρισμενο το unicode γραφω sms 160 χαρακτήρων στα αγγλικα αλλα οταν το γυριζω στα ελληνικα μου βγαζει αυτοματα 70....ως πριν 15 μερες εγραφα κανονικα και ελληνικα με 160 χαρακτηρες..τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οποιο πληκτρολογιο και να βαλω με τικαρισμενο το unicode γραφω sms 160 χαρακτήρων στα αγγλικα αλλα οταν το γυριζω στα ελληνικα μου βγαζει αυτοματα 70....ως πριν 15 μερες εγραφα κανονικα και ελληνικα με 160 χαρακτηρες..τι μπορει να φταιει?

 

Exeis egkatestimena polla pliktrologia sti syskevi sou? Petakse ta ola (kyriws to Resco) kai bale mono to Pocket CM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αλλα τιποτα.το παραξενο ειναι οτι γραφει sms 160 χαρακτήρων στα αγγλικα κανονικα,και με το resko εγραφα κανονικα και στα ελληνικα μεχρι πριν λιγες μερες ...ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις........
Link to comment
Share on other sites

:cry:Mέχρι χθες είχα την ρόμ που είχε όταν αγοράστηκε είπα να βάλω τα 6.1 RUU_KaiserHTC_WWE_3.28.405.0_radio_sign_25.83.40.02_1.65.17.56_Ship. Με την προηγούμενη ρομ στο Manila2D είχα ένα πάτς (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=432965 )που το μετάφραζε σε ελληνική γλώσσα. Τώρα το ξανά έβαλα αλλά χάνονται εντελώς τα γράμματα από τα εικονίδια. Ξέρει κανένας τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν νέοι d3d drivers και επίσης έγινε port σχεδόν πλήρως το manilla για το kaiser

http://www.htcclassaction.org/driverprogress.php

 

H βελτίωση σε σχέση με τους προηγούμενους είναι περίπου 25% στα νούμερα των Benchmarks

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αντιμετωπιζω ενα πολυ σοβαροπροβλημα. Οταν παταω το κουμπι για να ξεκινησει η συσκευη ξεκιναει κανονικα αργει λιγο ομως και οταν μπαινει στα wm6 η ενδειξη της μπαταριας ειναι με θαυμαστικο και κλινει η συσκευη μονη της....Τοεχω στο ρευμα κανονικα αλλα δεν φορτιζει....ολα αυτα μετα απο service που το ειχα στειλει με τα ιδια προβληματα και τωρα μετα απο2 μερες χρησης παλιτα ιδια προβληματα .....τι συμβαινει..???

 

Υπαρχει τροπος να περασω το came back μεσω του bootloader? δεν μπορω να μεινω στα wm κλεινει αμεσως ....Την αρχικη του ρομ την περασα αλλα δεν μπορω να ξανακανω τα αλλα βηματα....για να το ξαναστειλω.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν νέοι d3d drivers και επίσης έγινε port σχεδόν πλήρως το manilla για το kaiser

http://www.htcclassaction.org/driverprogress.php

 

H βελτίωση σε σχέση με τους προηγούμενους είναι περίπου 25% στα νούμερα των Benchmarks

Τα δοκίμασε κανείς, αξίζει να ασχοληθούμε; Που θα δούμε διαφορές; ;)

Link to comment
Share on other sites

μπαίνει μόνο σε wm6.1 και οι διαφορές είναι πως αν θέλεις μπορείς να εγκαταστήσεις και το manilla 3d άνετα. Επίσης αν τρέχεις 3d εφαρμογές τότε ναι αξίζει πάλι
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει τροπος να περασω το came back μεσω του bootloader? δεν μπορω να μεινω στα wm κλεινει αμεσως ....Την αρχικη του ρομ την περασα αλλα δεν μπορω να ξανακανω τα αλλα βηματα....για να το ξαναστειλω.

 

Πρέπει να ξεκινήσει για να μπορέσεις να το επαναφέρεις. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπαίνει μόνο σε wm6.1 και οι διαφορές είναι πως αν θέλεις μπορείς να εγκαταστήσεις και το manilla 3d άνετα. Επίσης αν τρέχεις 3d εφαρμογές τότε ναι αξίζει πάλι

 

Καλώς...αυτοί που έχουν περάσει τα 6.1 ας ασχοληθούν...Εγώ ακόμα είμαι με τα 6 και είμαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

μπαίνει μόνο σε wm6.1 και οι διαφορές είναι πως αν θέλεις μπορείς να εγκαταστήσεις και το manilla 3d άνετα. Επίσης αν τρέχεις 3d εφαρμογές τότε ναι αξίζει πάλι
ΤΝΑ γνωριζεις καποια ρομ που να ειναι συμβατη?:)

 

thanksss

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΤΝΑ γνωριζεις καποια ρομ που να ειναι συμβατη?

 

Η official 6.1 και όλες οι γνωστές cooked. Μερικές από αυτές είναι πολύ καλές. Αξίζει να τις ψάξεις λιγάκι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο athanaso όλες οι 6.1 παίζουν.

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Garmin 4.3c (επειδή μου αρέσει στυλιστικά η rom και είναι ταχύτητατη) αλλά μπορείς να βάλεις όποια θέλεις. Αν πάλι δεν θέλεις να μπεις στην λογική των cooked Μπορείς να βάλεις την 6.1 Official.

 

Όπως και να έχει, να επισημάνω πως τα wm6.1 είναι ΑΘΛΙΑ με το gps(κλείδωμα 4+ λεπτά...). Όποιο radio και να βάλεις.... προκοπή δεν θα δεις

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και ο athanaso όλες οι 6.1 παίζουν.

 

Εγώ χρησιμοποιώ την Garmin 4.3c (επειδή μου αρέσει στυλιστικά η rom και είναι ταχύτητατη) αλλά μπορείς να βάλεις όποια θέλεις. Αν πάλι δεν θέλεις να μπεις στην λογική των cooked Μπορείς να βάλεις την 6.1 Official.

 

Όπως και να έχει, να επισημάνω πως τα wm6.1 είναι ΑΘΛΙΑ με το gps(κλείδωμα 4+ λεπτά...). Όποιο radio και να βάλεις.... προκοπή δεν θα δεις

Διαφωνώ :) Με το ράδιο 1.71.09.01 (που έχει προτείνει ο zaharakis μερικές σελίδες πριν) το κλείδωμα δεν ξεπερνά τα 40 δευτερόλεπτα ;) Το δοκίμαζα πριν από λίγο με χρονόμετρο στο χέρι :lol: Έκανα 3 δοκιμές (μετά από soft reset εννοείται και τις 3 φορές) και το περισσότερο που έκανε να κλειδώσει ήταν 40 δευτερόλεπτα. Με ενημερωμένο quick gps και απενεργοποιημένο το a-gps ;) Δοκίμασέ το, αξίζει :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου φαινεται σε συγκριση με αλλα κινητα οτι το καισερακι μου δεν εχει τοσο καλο σημα οσο αλλα κινητα...μηπως φταιει οτι το εφερα απο εξωτερικο η μπορω να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις???επισης οταν με παιρνουν τηλ αργει να χτυπησει και μου το βγαζει ως χαμενη κληση...τι μπορει να φταιει???????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τσέκαρε την έκδοση του Radio της συσκευής σου, ίσως χρειάζεται update. Πιο πάνω θα δεις πιο προτείνεται εδώ μέσα από τους κατόχους της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια έχω ένα πρόβλημα με το Wi-fi. Τις προαλες συνδεσα το κινητό μου με το Pc και επερνα ιντερνετ από εκεί. Τώρα αν πάω να συνδεθώ με Wi-fi δεν με σινδεει. Aπλως μου βγάζει μια σελίδα από το Modem που έχω στο Pc ι σελίδα που μου βγαίνει είναι αυτήν http://dsdevice.lan/cgi/b/ic/icon και μου λέει To connect to the internet, you have to login as more privileged user και μου ζιταει Name Και Pass. αλλα δεν ξερω τι να βαλο. Έκανα και Soft Reset αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. ξερετε τι μπορεί να φταίει ? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου φαινεται σε συγκριση με αλλα κινητα οτι το καισερακι μου δεν εχει τοσο καλο σημα οσο αλλα κινητα...μηπως φταιει οτι το εφερα απο εξωτερικο η μπορω να αλλαξω κατι στις ρυθμισεις???επισης οταν με παιρνουν τηλ αργει να χτυπησει και μου το βγαζει ως χαμενη κληση...τι μπορει να φταιει???????

 

τα ιδια συμπτωματα εχω κιεγω...ειδικα με το σημα...ειναι τσεκαρισμενο οτι υστερει σε σχεση με αλλες συσκευες.:O

και πιο ειναι το Buy & Sell forum ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Με την ΝΕΟΝ rom πάλι το gps Κάνει χρόνια να κλειδώσει...

 

Quickgps ενημερωμένο και agps κλειστό...

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Με την ΝΕΟΝ rom πάλι το gps Κάνει χρόνια να κλειδώσει...

 

Quickgps ενημερωμένο και agps κλειστό...

NEON rom??? Μήπως εννοείς radio? Σήμερα έκανα 3 δοκιμές ακόμα και τα αποτελέσματα είναι ακόμη καλύτερα :D 2 φορές κλείδωσε στα 25 sec. και 1 στα 15!!! Εννοείται soft reset μετά από κάθε δοκιμή ;) Στο kaiser μου έχω φλασάρει:

hard spl 3.29 by cmonex

Hyperdragon III Opal 6 Oct.

Radio 1.71.09.01

Τις δοκιμές τις κάνω με το Destinator 7 και αρχίζω να μετράω αφού φορτώσει κανονικά το πρόγραμμα.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Nai ennoo NEON radio

 

exo hardspl 3.56

Garmin 4.3c

radio 1.71.09.01

 

 

alla tis dokimes tis ekana me to tomtom7

 

 

tha dokimaso me to igo8 kai me destinator kai tha po

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...