Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σου είπα να κλείσεις την συσκευή. Αφού έχεις ανοίξει από το power button την συσκευή μετά πατάς τα soft keys και το reset!
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κωστή ρίξε καμμιά καλή είδηση γιατί η πολυπόθητη αυτή βραδιά θα καταλήξει σε εφιάλτη..:knife:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά δεν θα δείτε καμία ουσιαστική διαφορά. Μιας που τα 6.1 έχουν περισσότερα προβλήματα από λύσεις καλύτερα μείνετε στα 6. Πραγματικά δεν αξίζει. 2 βήματα μπροστά 30 βήματα πίσω
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά δεν θα δείτε καμία ουσιαστική διαφορά. Μιας που τα 6.1 έχουν περισσότερα προβλήματα από λύσεις καλύτερα μείνετε στα 6. Πραγματικά δεν αξίζει. 2 βήματα μπροστά 30 βήματα πίσω

 

Κρίμα.. τόσα βήματα πίσω? κι εγώ που νόμιζα πως το update θα γινότανε το νέο διαφημιστικό του johny walker..:lol:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αλλά εφόσον το έπαθες με official rom, ίσως και να μην αξίζει τον κόπο να το ρισκάρεις τόσο πολύ, απ τη στιγμή που μπορείς να το πας στο service.

 

Εννοείται αυτό!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας που τα 6.1 έχουν περισσότερα προβλήματα από λύσεις καλύτερα μείνετε στα 6. Πραγματικά δεν αξίζει. 2 βήματα μπροστά 30 βήματα πίσω

 

Πραγματικά τα WM6.1 σε όσες συσκευές τα έχω δει δεν έχουν τίποτα καινούργιο να προσφέρουν. Τελικά απ' ότι φαίνεται δεν είναι τίποτα άλλο από ένα διαφημιστικό trick για να καλυφθεί το κενό ανάμεσα στα WM6 και WM7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις δοκίμασα την ταινία "A Scanner Darkly" σε DivX με ανάλυση 572 x 312 και μέγεθος 700 MB. Να τονίσω ότι δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία σε video performance στο Kaiser και αυτό το video δεν το είχα παίξει στην προηγούμενη ROM για να μπορώ να συγκρίνω. Γενικά δεν έχω παίξει ποτέ ολόκληρες ταινίες στο Kaiser, μόνο μικρά βιντεάκια και YouTube clips.

 

Λοιπόν, με default settings (QTv Display, High Q.) στον CorePlayer 1.2.4 η ταινία βλέπεται άνετα σε full-screen χωρίς να φαίνεται να χάνει frames ή να κολλάει καθόλου! :) Δεν ξέρω όμως αν έτσι ήταν και πριν... :confused:

 

Το CorePlayer benchmark για τα 7.5 πρώτα λεπτά της ταινίας δίνει Average Speed: 96%. Δηλαδή χάνει λίγα frames, αλλά πρακτικά στο κανονικό παίξιμο δεν φαίνεται καθόλου. Η κίνηση είναι ultra smooth και χωρίς καθόλου σημάδια ζορίσματος απ' το Kaiser. :)

 

Αποτελέσματα Average Speed:

 

QTv Display (High Q.): 96%

RAW FrameBuffer (High Q.): 95%

RAW FrameBuffer (Medium Q.): 142%

GDI (High Q.): 89%

DirectDraw (High Q.): 58% :(

 

Απ' ό,τι φαίνεται απ' τις μετρήσεις δυστυχώς η HTC μάλλον δεν μας έδωσε τους πολυπόθητους drivers και δεν νομίζω πλέον να υπάρχει ελπίδα να τους έχουμε κάποτε επίσημα. Πάντως η απόδοση με τα default settings (QTv) φαίνεται να είναι πολύ καλή (τουλάχιστον στο video που δοκίμασα). :hypno:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απ' ό,τι φαίνεται απ' τις μετρήσεις δυστυχώς η HTC μάλλον δεν μας έδωσε τους πολυπόθητους drivers και δεν νομίζω πλέον να υπάρχει ελπίδα να τους έχουμε κάποτε επίσημα.

 

Δυστυχώς έτσι είναι... :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο την νεα αναβαθμιση!απλα δεν αξιζει .ειναι απλα απαραδεκτη και καθε αλλο παρα βελτιωνει την πρωτη επισημη που ειχε το καιζερ.

προσπαθουσα απο νωρις το βραδυ να ποσταρω απο το καιζερ αλλα αυτο ειχε αλλη γνωμη...

 

η htc απλα μας δουλεψε πολυ ασχημα αυτη την φορα κ απλα το καιζερ μου θα ειναι κ η τελευταια συσκευη ,αυτης της απαραδεκτης πλεον για μενα,εταιρειας!

 

αν δεν θελετε να μπειτε σε περιπετειες απλα καθηστε στα αυγα σας η φλασαρετε καποια αλλη ρομ!παντως οχι αυτο το πραγμα που μας σερβιραν!

δεν μπορω να γραψω αλλα τωρα ειμαι δουλεια,τα λεμε απο αυριο πιο εκτεταμενα.

 

 

περαστικα σε οσους την περασαν.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια μακρια απο την νεα αναβαθμιση!απλα δεν αξιζει .ειναι απλα απαραδεκτη και καθε αλλο παρα βελτιωνει την πρωτη επισημη που ειχε το καιζερ.

προσπαθουσα απο νωρις το βραδυ να ποσταρω απο το καιζερ αλλα αυτο ειχε αλλη γνωμη...

 

η htc απλα μας δουλεψε πολυ ασχημα αυτη την φορα κ απλα το καιζερ μου θα ειναι κ η τελευταια συσκευη ,αυτης της απαραδεκτης πλεον για μενα,εταιρειας!

 

αν δεν θελετε να μπειτε σε περιπετειες απλα καθηστε στα αυγα σας η φλασαρετε καποια αλλη ρομ!παντως οχι αυτο το πραγμα που μας σερβιραν!

δεν μπορω να γραψω αλλα τωρα ειμαι δουλεια,τα λεμε απο αυριο πιο εκτεταμενα.

 

 

περαστικα σε οσους την περασαν.

Μάλιστα... :( :( :(

Ευτυχώς κράτησα backup! :p

 

Αναμένουμε το αναλυτικό report και οδηγίες επαναφοράς στην αρχική official ROM χωρίς HardSPL (ελπίζω να γίνεται γιατί δεν βλέπω επιλογή downgrade στο e-Club...)! :cold: Αλλιώς μου φαίνεται θα αρχίσω το μαγείρεμα κι εγώ...

 

Όσο για τα σχόλια για την HTC, συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω! ;)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... :( :( :(

Ευτυχώς κράτησα backup! :p

 

Αναμένουμε το αναλυτικό report και οδηγίες επαναφοράς στην αρχική official ROM χωρίς HardSPL (ελπίζω να γίνεται γιατί δεν βλέπω επιλογή downgrade στο e-Club...)! :cold: Αλλιώς μου φαίνεται θα αρχίσω το μαγείρεμα κι εγώ...

 

Όσο για τα σχόλια για την HTC, συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω! ;)

 

κωστη αυτη ειναι η official που φοραγε το καιζερ απο την μαμα του(ναι αυτην την π!#@%να την htc λεω :mad:)

 

http://rapidshare.com/files/103629255/official_kaiser_rom_wwe.rar

 

απλα τρεχεις το setup κωστη.

 

καλα θα κανετε να γυρισετε πισω οσοι δοκιμασατε ....

 

εγω παντως παω στην παλια καλη σταθερη και αψογη 6.1 lite του dutty(ναι wm 6 και οχι 6.1)

για οποιον την χρειαστει

http://rapidshare.com/files/92134871/Dutty_s_New_Build___NETCF_5_Lite_Rom_NO.6.rar

 

αη συχτηρι :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

την έβαλα και εγώ . .......:mad: σαν λαλακας ελληνας ...!

 

εν πάσι περιπτώση κατεβάζω την προηγούμενη για να φλασαρω πίσω.

 

μακακιες²

LiteStep User

Παύλος :p

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι χάλια η rom ΑΛΛΑ δεν είναι αυτό που περιμέναμε και έχει πολλά αρνητικά όπως ασυμβατότητα με εφαρμογές και λιγότερη μνήμη.

 

Όσο συνεχίζεις με την rom τόσο αρνητικά σχόλια έρχονται...

 

Κρίμα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

κωστη αυτη ειναι η official που φοραγε το καιζερ απο την μαμα του(ναι αυτην την π!#@%να την htc λεω :mad:)

 

http://rapidshare.com/files/103629255/official_kaiser_rom_wwe.rar

 

απλα τρεχεις το setup κωστη.

 

καλα θα κανετε να γυρισετε πισω οσοι δοκιμασατε ....

 

εγω παντως παω στην παλια καλη σταθερη και αψογη 6.1 lite του dutty(ναι wm 6 και οχι 6.1)

για οποιον την χρειαστει

http://rapidshare.com/files/92134871/Dutty_s_New_Build___NETCF_5_Lite_Rom_NO.6.rar

 

αη συχτηρι :mad:

 

Καλημερα σε ολους καταρχην.. Δημητρη εχει Radio μαζι της αυτη η Rom..η πρεπει να κατεβασω ?? Αν οχι..ποιο να βαλω..και σε ποια σελιδα βρισκεται ??

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

η htc απλα μας δουλεψε πολυ ασχημα αυτη την φορα κ απλα το καιζερ μου θα ειναι κ η τελευταια συσκευη ,αυτης της απαραδεκτης πλεον για μενα,εταιρειας!

 

 

Βαριές κουβέντες στο thread από τον πιο λογικό άνθρωπο του thread..

Τελικά η πολυπόθητη ρομ φαίνεται να εξελίσεται στην πιο μεγάλη απάτη στο χώρο των ppc και WM ever!! (αναλογιζόμενοι το petition των 14500 χρηστών του κάιζερ και την τεράστια ένταση που επικράτησε το τελευταίο εξάμηνο στο χώρο..)

 

Η HTC είχε μία πολύ καλή ευκαιρία να ξεπλύνει την αδιαφορία και την κοροιδία που έδειξε στους πελάτες της μ'αυτή τη ρομ, οι οποίοι ήταν έτοιμοι να τη συγχωρήσουν, έστω και αν ακόμα δεν είχε τους video drivers.. απλά αρκεί το pda τους να πήγαινε λίγο καλύτερα.. Και ήταν έτοιμοι να συνεχίσουν να αγοράζουν τις νέες σειρές.. είτε το diamond, είτε το tytnIII..

Τώρα όμως..:(

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παραδεκτοι!:mad: Με καθαρή εγκατ'ασταση και εχω μονο 56mb ελευθερης μνήμης οταν με την παλια rom είχα 63!

Να σαι καλα zaxarakis που ποσταρες την αρχικη ρομ, θα φλασαρω παλι πισω στην παλια

Link to comment
Share on other sites

εγώ απο το πρώτο post που είπατε για την νέα ρομ, την κατάλαβα την δουλειά :)

 

απο htc δεν φεύγω εγώ, αλλά η ΜΟΝΕΣ ρομ που δουλεύουν σωστά είναι η 6.0. οι καλύτερες

 

και εγώ στο dutty γυρίζω την 6 lite. ότι καλύτερο κυκλοφόρησε ποτέ. η xda-live είναι αρκετά πιο γρήγορη, αλλά μην την αρχίσουμε αυτή τη συζήτηση πάλι :D

 

το ήξερα πως drivers δεν θα βρίσκαμε ποτέ, γιατί δεν συμφέρει την htc να τους βγάλει τώρα που βγαίνει το TyTN III

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα εδώ νομίζω πως θα μείνω με την πρώτη "μαμίσια" Rom και δεν πρόκειται να πειραματιστώ με την καινούργια αν και την κατέβασα...

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

για όποιον θέλει το pda του να δείχνει "σχεδόν" όπως το νέο interface του htc diamond, τότε κατευάστε το spb mobile shell, και βάλτε το skin του htc diamond. είναι ΠΟΛΥ ωραίο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εκανα πολλες φορες.. παει δε το γλυτονει το service.. ανοιγει μονο απο το power button αλλα μολις το ανοιγω δε σταματαει τις επανεκινησεις.. καμια αλλη βοηθεια ευπροσδεκτη παιδια...

 

Xαλαρά φίλε μου.... ενδεχομένος να μήν χρειαστείς Service.

Την έχω πατήσει και εγώ έτσι...

 

 

Well..δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2302942#post2302942 αν η περίπτωση σου είναι η ίδια..τότε ακολούθησε της οδηγίες και προσπάθησε να κάνεις περάσεις την ROM σου από πάνω μέσω της microSD.

 

Δυστυχώς HardReset νομίζω πως δεν θα μπορέσεις να κάνεις.

 

 

***Προσθήκη: Είδα κατόπιν εορτής ότι είσαι με Official ROM..για να κάνεις αυτό που περιγράφω απαιτείται HARDspl που χρησιμοποιείται για το περάσμα Cooked ROM. Αν το έχεις καλός...αν δεν το έχεις καλύτερα να μιλήσεις για Service..(δεν είναι και τίποτα..) για επαναφορά στην official.****

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά και απο μένα.

 

μου φαίνεται θα γυρίσω πίσω σε 6.0 όπως πάει εγώ.

Τώρα το είδα το ποστ σου, σ' ευχαριστώ φίλε μου, να 'σαι καλά! :)

 

Τελικά μεγάλες ******** με το περιβόητο ROM update ε... Τι να πει κανείς... Βγάζει μετά και το Diamond χωρίς microSD...

 

Τρέχα γύρευε... :confused: :blink: :X :cry:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

κωστη αυτη ειναι η official που φοραγε το καιζερ απο την μαμα του(ναι αυτην την π!#@%να την htc λεω :mad:)

 

http://rapidshare.com/files/103629255/official_kaiser_rom_wwe.rar

 

απλα τρεχεις το setup κωστη.

Άψογος! Χίλια ευχαριστώ! :thanks:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

για όποιον θέλει το pda του να δείχνει "σχεδόν" όπως το νέο interface του htc diamond, τότε κατευάστε το spb mobile shell, και βάλτε το skin του htc diamond. είναι ΠΟΛΥ ωραίο.

 

καλο το νεο skin αλλα δεν εχει close button για να γυρνας στο today screen, παντως σαν σκιν ειναι αψογο

Link to comment
Share on other sites

άμα κουνίσεις το δάχτυλό σου προς τα κάτω, όπως με τον κύβο, θα κλείσει.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει γιατί ...ΚΑΜΙΑ version του Skype δεν έχει καταφέρει να ανοίξει με τo ΤΥΤΝ ΙΙ???

 

Φοράω No Thrills (και προς το παρών δεν την αλλάζω με τπτς)....και ούτε η τελευταία release 09/05/08... δεν ανοίγει. Καμία Ιδέα κάποιος???

 

Επίσης δεν γίνεται Uninstall...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...