Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στειλε σε εμενα οτι θεωρεις οτι ειναι απαραιτητα αν μπορεις ευχαριστω ...

 

αυτα που εγω θεωρω απαραιτητα :rolleyes: ειναι πανω απο 300mb:lol::lol:

 

θα σας κανω μια λιστα η θα ανεβασω μερικα screenshots απο τα προγραμματα μου,οποτε μετα ξερετε που θα τα βρειτε :rolleyes: ;)

 

ριξτε μια ματια εκει

 

 

http://www.tatuagemdaboa.com.br/

 

1ο tab your name

2o tab your last name (οτι θελετε σεις)

3ο tab οτι θελετε σεις

4o tab οτι θελετε σεις

 

στα αγγλικα οτι γραψετε και πατηστε μετα VISUALIZAR :rolleyes:

 

θεικο??:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτα που εγω θεωρω απαραιτητα :rolleyes: ειναι πανω απο 300mb:lol::lol:

 

θα σας κανω μια λιστα η θα ανεβασω μερικα screenshots απο τα προγραμματα μου,οποτε μετα ξερετε που θα τα βρειτε :rolleyes: ;)

 

ριξτε μια ματια εκει

 

 

http://www.tatuagemdaboa.com.br/

 

1ο tab your name

2o tab your last name (οτι θελετε σεις)

3ο tab οτι θελετε σεις

4o tab οτι θελετε σεις

 

στα αγγλικα οτι γραψετε και πατηστε μετα VISUALIZAR :rolleyes:

 

θεικο??:blink:

εχω 8 gb μνημη αρα δεν με πειραζει οτι κ να βαλω θα περιμενω ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

είμαι περίεργος να δω τι θεωρείς σημαντικό. είμαι πολύ περίεργος :D
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω λοιπον την ROM που λεει ο φιλος zaxarakis .

Επειδη δεν το εχω ξανακανει ειναι δυσκολο ?

Θα χρειαστουν αρχεια για Ελληνικα ?(Πληκτρολογιο πιο πολυ με ενδιαφερει).

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή με την τωρινή ισοτιμία θα σου έρθει καινούργιο κοντά στα 500 euro..όμως φίλε μου θα πρέπει να έχεις στο νου σου ότι θα περάσει τελωνείο που σημαίνει ότι αν δεν είναι σπίρτο ο αποστολέας (να στο στείλει με τιμή κάτω από 40euro στο τιμολόγιο και μαρκαρισμένο ως δώρο..πακεταρισμένο ή κάτι παρεμφερές) θα αναγκαστείς να πληρώσεις και αντίστοιχο φόρο εκτελωνισμού που μπορεί να στο φέρει μια ή άλλη να το πάρεις από Ελλάδα.

Προτείνω να ψάξεις στην EU που δεν υπάρχουν τέτοιοι περιορισμοί (κατά βάση Αγγλία, κανε μια περατζάδα και στο Εbay.co.uk ποτέ δεν ξέρεις:shifty:).

 

Δεν χρειάζεται να είναι κατω απο 40,εχω φερει γυαλιά με 200$ χωρίς τελωνείο, τα υπόλοιπα μπορεις να τα συνεννοηθείς με τον πωλητή

σύνολο βγαίνει 476 euro με μεταφορικά και κατω απο 600 δεν το βρίσκω πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia! paratirisa stin othoni tou kaiser mia iridizon kilida i opoia metatopizete ton akoumpao to penaki stin sigekrimeni perioxi.

kseri kaneis ean auto einai problima tis siskeuis mou i to exoun ola ta kaiser? euxaristo

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να είναι κατω απο 40,εχω φερει γυαλιά με 200$ χωρίς τελωνείο, τα υπόλοιπα μπορεις να τα συνεννοηθείς με τον πωλητή

σύνολο βγαίνει 476 euro με μεταφορικά και κατω απο 600 δεν το βρίσκω πουθενά.

 

Όπως είπες έφερες γυαλιά και πέρασε... στην περίπτωση μας το κομμάτι είναι ηλεκτρονικό και αν δεν έρθει υπό τις "προδιαγραφές" που σου ανέφερα +Αποστολή με USPS, πιθανότατα θα σε τσακίσουν στο αεροδρόμιο..(+ 1/3 της αξίας του τιμολογίου). Ψάξε το να δεις τι έχει αναφερθεί και σε κάποια Forum επί του θέματος.

 

Ψάξε στο Ebay και θα με θυμηθείς..

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia! paratirisa stin othoni tou kaiser mia iridizon kilida i opoia metatopizete ton akoumpao to penaki stin sigekrimeni perioxi.

kseri kaneis ean auto einai problima tis siskeuis mou i to exoun ola ta kaiser? euxaristo

Όταν λες μετακινείται εννοείς πηγαίνει σε τελείως άλλη θέση ή απλά φαίνεται να κουνιέται πολύ λίγο; Μάλλον πρόκειται για χαλασμένο pixel (hot pixel). Δοκίμασε να κάνεις soft-reset και στην αρχική μαύρη οθόνη που φαίνεται αμέσως μετά το άνοιγμα δες αν πάλι φαίνεται η κηλίδα. Αν ναι τότε είναι hot pixel. :( Ή το συνηθίζεις και ζεις μαζί του ή επιστρέφεις το Kaiser για αντικατάσταση.

 

Επίσης στο δικό μου Kaiser έχω παρατηρήσει ότι όταν ανοίγω το πληκτρολόγιο η οθόνη κάνει κάτι νερά κατά τη διάρκεια του ανοίγματος. Αυτό οφείλεται στην εσωτερική καλωδιοταινία που ξεδιπλώνεται κατά το άνοιγμα και πιέζει ελαφρά το πίσω (εσωτερικό) μέρος της οθόνης. Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι τέτοιο, αυτό είναι φυσιολογικό.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα χρειαστουν αρχεια για Ελληνικα ?(Πληκτρολογιο πιο πολυ με ενδιαφερει).

 

Ε ναι... αλλά όλα όσα θα χρειαστείς υπάρχουν! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι... αλλά όλα όσα θα χρειαστείς υπάρχουν! :happy:

 

To προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω που θα βρω ολα αυτα που χρειαζονται...και τα post ειναι πααααααρα πολλα....μπορει καποιος καλος Χριστιανος :p να μου τα πει μαζεμενα??αν ειναι ευκολο...θα ηταν το καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες έφερες γυαλιά και πέρασε... στην περίπτωση μας το κομμάτι είναι ηλεκτρονικό και αν δεν έρθει υπό τις "προδιαγραφές" που σου ανέφερα +Αποστολή με USPS, πιθανότατα θα σε τσακίσουν στο αεροδρόμιο..(+ 1/3 της αξίας του τιμολογίου). Ψάξε το να δεις τι έχει αναφερθεί και σε κάποια Forum επί του θέματος.

 

Ψάξε στο Ebay και θα με θυμηθείς..

 

+1.000.000.000.000, να βάλω κι άλλα ή να το αφήσω γιατρέ μου;;;

 

Ο Παθών

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω που θα βρω ολα αυτα που χρειαζονται...και τα post ειναι πααααααρα πολλα....μπορει καποιος καλος Χριστιανος :p να μου τα πει μαζεμενα??αν ειναι ευκολο...θα ηταν το καλυτερο...

hw keyboard: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=4675

sw keyboard: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=5652

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου tranaee, πού χάθηκες; Με το που άρχισα να διαβάζω το post σου νόμισα πως τρακάρισες με αμάξι ρε! :scared:

Μεθαύριο που θα πας εκκλησία πες στον παπά να κάνει και καμιά δέηση για μένα μήπως και δω φως... :lol:

 

Thanx Κώστα για το ενδιαφέρον.. Sorry παιδιά για τις απουσίες.. Μαζεύω τα κομμάτια μου για την ώρα.. αα και τα κομματάκια απ΄ότι υπήρχε γύρω από το γραφείο που σπάσανε όταν αναγκάστηκα να προχωρήσω σε format..

Αυτά..:cold:

 

Με -25 βαθμούς στον Έβρο η οθονούλα του αργούσε να κάνει refresh γιατί το ζουμί του LCD πάγωνε... :D :cold: :D:

Περιγραφικός όπως πάντα..

 

Τα τσεκάρω όλα πρώτα σε Virtual Machine και αν περάσουν τα τεστ καθαρότητας μετά τα βάζω στο κανονικό PC.

Για πες περισσότερα..:food:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To προβλημα μου ειναι οτι δεν ξερω που θα βρω ολα αυτα που χρειαζονται...και τα post ειναι πααααααρα πολλα....μπορει καποιος καλος Χριστιανος :p να μου τα πει μαζεμενα??αν ειναι ευκολο...θα ηταν το καλυτερο...

 

Ελληνικό Πληκτρολόγιο: Pocket CM keyboard

Ελληνικό πρόγραμμα επαφών: PocketCM Contacts

Και τα δύο είναι free. Τι άλλο θες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό Πληκτρολόγιο: Pocket CM keyboard

Ελληνικό πρόγραμμα επαφών: PocketCM Contacts

Και τα δύο είναι free. Τι άλλο θες;

 

Καταρχας σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...ειλικρινα...

Οποτε Επαφες κ Keyboard εχουμε...την Rom που την βρισκω?? και πως την κανω install?? Απλα την πεταω στην SD και την τρεχω??

Κατα την γνωμη σας να το κανω ολο αυτο?Αξιζει ή θα μ βγει η πιστη τζαμπα??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχας σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...ειλικρινα...

Οποτε Επαφες κ Keyboard εχουμε...την Rom που την βρισκω?? και πως την κανω install?? Απλα την πεταω στην SD και την τρεχω??

Κατα την γνωμη σας να το κανω ολο αυτο?Αξιζει ή θα μ βγει η πιστη τζαμπα??

 

Από τις ερωτήσεις σου καταλαβαίνω ότι δεν γνωρίζεις και πολλά για αυτά και για όσους είναι σε αυτή τη φάση συνιστούμε να ρίξουν αρκετό διάβασμα πρώτα (εδώ) πριν κάνουν οτιδήποτε και κάνουν ζημιά στις συσκευές τους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν γνωριζω κ πολλα για το θεμα αυτο..ελπιζω να βγαλω καποια ακρη απο το link σου γιατι βλεπω οτι γινετε πανικος......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οντως δεν γνωριζω κ πολλα για το θεμα αυτο..ελπιζω να βγαλω καποια ακρη απο το link σου γιατι βλεπω οτι γινετε πανικος......

 

Καλό διάβασμα λοιπόν και για ότι θέλεις... εδώ είμαστε. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τι άκυρο είναι αυτό?

 

ποιο ενοεις? :blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για πες περισσότερα..:food:

Σε λιγάκι θα σου πω τι εννοώ σε άλλο post. Η πιο σίγουρη λύση για τεστάρισμα s/w πριν την εγκατάσταση στο PC. Μπορεί να σου φανεί υπερβολικό αλλά εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα.

 

Μόλις τελειώσει ο Λαζόπουλος επανέρχομαι... :)

 

Edit: Το ετοίμασα! Δες το παρακάτω link με ένα tutorial που έφτιαξα για τη χρήση Virtual Machine για δοκιμές s/w στο PC. To έκανα post στο Computing forum γιατί θα ήταν εντελώς off-topic εδώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203431

 

Have fun! :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

τι άκυρο είναι αυτό?

ποιο ενοεις?

μάλλον αυτό εννοεί:

 

 

ριξτε μια ματια εκει

 

 

http://www.tatuagemdaboa.com.br/

 

1ο tab your name

2o tab your last name (οτι θελετε σεις)

3ο tab οτι θελετε σεις

4o tab οτι θελετε σεις

 

στα αγγλικα οτι γραψετε και πατηστε μετα VISUALIZAR

 

θεικο??

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγάκι θα σου πω τι εννοώ σε άλλο post. Η πιο σίγουρη λύση για τεστάρισμα s/w πριν την εγκατάσταση στο PC. Μπορεί να σου φανεί υπερβολικό αλλά εμένα με έχει βολέψει αφάνταστα.

 

Μόλις τελειώσει ο Λαζόπουλος επανέρχομαι... :)

 

Edit: Το ετοίμασα! Δες το παρακάτω link με ένα tutorial που έφτιαξα για τη χρήση Virtual Machine για δοκιμές s/w στο PC. To έκανα post στο Computing forum γιατί θα ήταν εντελώς off-topic εδώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=203431

 

Have fun! :)

 

Δόκτορα είσαι και DrPc εκτός από DrMobile.. :)

Εύγε, συγχαρητήρια, μπράβο.. :thanks:

Είσαι ένας μικρός θεούλης Κωστάκη μας..:up::up::bow::bow:

To Virtual pc guide και το wifi network guide πρέπει να πάνε sticky αβλεπί.. Ελπίζω κάποιος administrator να τα προσέξει..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia.mipos kseri kaneis ean iparxi kapia efarmogi gia to kaiser i opoia na sou kanei prosfonisi to onoma autou pou se kalei (opos kai sta symbian 60) ?

euxaristo

 

microsoft voice commander

 

οχι Λευτερη :)

 

δοκιμασε αυτην την εκδοση ;)

 

TCPMP-0.72RC1

 

http://rapidshare.com/files/103221655/TCPMP-0.72RC1-ARM-PPC-recomp-01.CAB

thanks zaharakis! έφαγα πολύ ώρα εχτές ψάχνοντας έναν player που να δουλεύει! το θέμα τώρα είναι, πως θα δω videos από το m.youtube.com? όταν πάω να ανοίξω ένα video ανοίγει το "streaming media" λέει connecting αλλά δεν κατεβάζει τπτ!

 

ερώτηση 2: χρειάζεται να βάλω το adobe flash lite ή το flashvideobundle για tcpmp? τα χει βάλεις κανείς?

 

ερώτηση 3, για κάποιον που έχει wind plus: απ΄ότι κατάλαβα τελικά από παλιότερα Posts, με wind plus μπορούμε μόνο να σερφάρουμε? είτε επειδή δεν μπορούμε να αλλάξουμε port σε άλλα προγράμματα (weather, msn messenger κτλ) είτε επειδή δεν χρησιμοποιούν http. σωστά? ή γίνεται και δεν το χω πάρει χαμπάρι? το weather πχ δουλεύει σε κανέναν? το windows live? με wind plus πάντα...

Link to comment
Share on other sites

microsoft voice commander

 

 

thanks zaharakis! έφαγα πολύ ώρα εχτές ψάχνοντας έναν player που να δουλεύει! το θέμα τώρα είναι, πως θα δω videos από το m.youtube.com? όταν πάω να ανοίξω ένα video ανοίγει το "streaming media" λέει connecting αλλά δεν κατεβάζει τπτ!

 

ερώτηση 2: χρειάζεται να βάλω το adobe flash lite ή το flashvideobundle για tcpmp? τα χει βάλεις κανείς?

 

ερώτηση 3, για κάποιον που έχει wind plus: απ΄ότι κατάλαβα τελικά από παλιότερα Posts, με wind plus μπορούμε μόνο να σερφάρουμε? είτε επειδή δεν μπορούμε να αλλάξουμε port σε άλλα προγράμματα (weather, msn messenger κτλ) είτε επειδή δεν χρησιμοποιούν http. σωστά? ή γίνεται και δεν το χω πάρει χαμπάρι? το weather πχ δουλεύει σε κανέναν? το windows live? με wind plus πάντα...

 

To flashvideobundle για tcpmp πρέπει να σου δουλεύει για το m.youtube όπως και το CorePlayer 1.2.1 αλλά σίγουρα δε θα καταφέρεις να δεις youtube μέσω wind plus γιατί δεν υποστηρίζει τα rtp, rtsp και rtcp protocols, τόχουμε ξανασυζητήσει κάποιες σελίδες πριν..

Μέσω wifi όλα θα σου πηγαίνουνε ρολόι..;)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...