Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Τα Καιζεράκια μας είναι πολύπλοκα και μας παιδεύουν ρεεε... Αλλά μας αρέσει και γουστάρουμε γιατί είμαστε μαζόχες! :lol: :D :lol:

 

Kai pou na deis kati alles syskeves... ekei na deis paidema!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδες καλησπερα

ειμαι λιγο καινουριος στο Kaizer και με ενδιαφερει η αλλαγη της ROM μιας κ κατα την γνωμη μ ειναι σχετικα αργο το Kaizer με την official .

Επειδη διαβασα το post κ ειδα μια διαφωνια σχετικα με την 6.1 θελω μια γνωμη απο τους ΕΙΔΙΚΟΥΣ....

Να περιμενω να βγει καποια νεα ROM δοκιμασμενη??

Αν δεν υπαρχει προβλημα με αυτες ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο πληρης και γρηγορη???

Επισης , πρεπει να αναβαθμισω τα Windows?και αν ναι πως??

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες καλησπερα

ειμαι λιγο καινουριος στο Kaizer και με ενδιαφερει η αλλαγη της ROM μιας κ κατα την γνωμη μ ειναι σχετικα αργο το Kaizer με την official .

Επειδη διαβασα το post κ ειδα μια διαφωνια σχετικα με την 6.1 θελω μια γνωμη απο τους ΕΙΔΙΚΟΥΣ....

Να περιμενω να βγει καποια νεα ROM δοκιμασμενη??

Αν δεν υπαρχει προβλημα με αυτες ποια ειναι κατα την γνωμη σας η πιο πληρης και γρηγορη???

Επισης , πρεπει να αναβαθμισω τα Windows?και αν ναι πως??

Σας ευχαριστω

 

H ROM exei enswmatwmena ta Windows pou les. Tha sou synistousa na baleis ti ROM pou proteinei o zaharakis pio panw.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η xda-live έχει πολύ νταβαντούρι τελικά. και μερικά κολληματάκια, σε εμένα. Η no thrills είναι ΤΕΛΕΙΑ. Μόνο nothrills από εδώ και πέρα, δεν βάζω τπτ άλλο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η rom η Official κατά την άποψη μου δεν είναι αργή. Παρατήρησα πως αν βάλεις το advanced config και κάνεις τις συνιστόμενες αλλαγές τότε γίνεται περιέργως αργή!! Αν κάνεις τις αλλαγές χειροκίνητα με εναν registgry editor τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν ξέρω γιατί.

 

 

Όμως χωρίς tweaks η Official είναι ελάχιστα αργότερη από τις tweaked. Ακόμα και η No-thrills είναι λιγότερο από 5% ταχύτερη από την official Non-tweaked! Αν κάνετε κάποιο benchmark θα δείτε πως ισχύουν όσα λέω!

Με την official σε αγγλικό περιβάλλον το VS Benchmark δίνει 1651 στο Kaiser μου με όλα τα προγράμματα που έχω εγκατεστημένα. Από όσο διάβασα η no-thrills κατά μέσο όρο δίνει 1700 στο Vs benchmark. Δηλαδή περίπου 3% ταχύτερη ...

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η rom η Official κατά την άποψη μου δεν είναι αργή. Παρατήρησα πως αν βάλεις το advanced config και κάνεις τις συνιστόμενες αλλαγές τότε γίνεται περιέργως αργή!! Αν κάνεις τις αλλαγές χειροκίνητα με εναν registgry editor τότε δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν ξέρω γιατί.

 

Όμως χωρίς tweaks η Official είναι ελάχιστα αργότερη από τις tweaked. Ακόμα και η No-thrills είναι λιγότερο από 5% ταχύτερη από την official Non-tweaked! Αν κάνετε κάποιο benchmark θα δείτε πως ισχύουν όσα λέω!

Με την official σε αγγλικό περιβάλλον το VS Benchmark δίνει 1651 στο Kaiser μου με όλα τα προγράμματα που έχω εγκατεστημένα. Από όσο διάβασα η no-thrills κατά μέσο όρο δίνει 1700 στο Vs benchmark. Δηλαδή περίπου 3% ταχύτερη ...

Ενδιαφέρουσα παρατήρηση, thanks!

 

Πείτε με παρανοϊκό αλλά για μένα το βασικό θέμα με τις cooked είναι ότι δεν μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος για το τι έχουν κάνει οι τύποι που τις φτιάχνουν. Χρειάζονται πολλές δοκιμές και πάλι δεν είσαι σίγουρος... Μπορεί να φαίνεται ότι δουλεύει τέλεια και να σε κρεμάσει εκεί που δεν το περιμένεις. Ίσως το καλύτερο για όσους ξέρουν είναι να φτιάχνουν τις δικές τους ROMs για να ξέρουν ακριβώς τι παίζεται.

 

Καλό το μαγείρεμα αρκεί να είναι καθαρός ο μάγειρας... :wink:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

η xda-live δεν είναι για άτομα τελικά που δεν έχουν κάποια πείρα πάνω σε ρομ. αν δεν έχετε φάει τα μούτρα σας δηλαδή πάνω σε ρομ, μην την βάλετε.

 

εγώ πάντως δεν την αλλάζω :) είναι φοβερή

Link to comment
Share on other sites

Παίδες άσχημα τα νέα, προσπαθώ εδώ και κάτι μέρες να κάνω το Kaiser να συμπεριφερθεί σωστά σαν GSM phone αλλά τίποτα... Το SIM είναι Vodafone CU. Κάποιες φορές μου βγάζει τις τρεις τελείες [...] και μετά από αρκετή ώρα [!] που σημαίνει "No Service". Άλλες φορές έχω σήμα 4/4 μπάρες αλλά δεν μπορώ να καλέσω και όταν κάποιος με καλεί τον προωθεί στο VoiceMail (σαν το τηλ. να είναι κλειστό). Συνήθως όταν το ανοίγω δουλεύει σωστά για 1-2 λεπτά και μετά τρελαίνεται. Μιλάμε πάντα για συμβατική GSM καρτοκινητή, όχι GPRS/3G κτλ. Δοκίμασα και μια άλλη SIM της Virgin Mobile (από Αγγλία) και ούτε μ' αυτήν παίζει. Λέτε να είναι παλιές οι SIM; Η CU είναι αγορασμένη τέλος 2004. Χλωμό το βλέπω να φταίει αυτό.

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν γίνεται τίποτα... Άλλαξα μπάντες από Auto σε GSM / GSM (900+1800) αλλά τα ίδια. Μέχρι και hard-reset έκανα με όλα παρθένα και μαμήσια και μόνο την SIM μέσα... Τίποτα... νεκρό... :sick:

 

Να σημειώσω ότι και οι δύο SIM παίζουν άψογα στο 8-χρονο Nokia 8850 μου, χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Γεια σου ρε αθάνατη Nokia που δεν με κρέμασες ποτέ! Τελικά όσο περνάει ο καιρός μου φαίνεται χάνουν την αξιοπιστία τους τα gadgets. Τι να πω... Αν κάποιος έχει καμιά ιδέα για κάποια λύση ας με διαφωτίσει, αν και νομίζω τα έχω κάνει όλα δυστυχώς... Το radio μου είναι το 1.27.12.32, σκέφτηκα να βάλω άλλο αλλά μετά ίσως μπλέξω με το θέμα της εγγύησης οπότε άστο καλύτερα...

 

Οπότε τη Δευτέρα το Καιζεράκι πάει για service... Ας ελπίσουμε να μπορέσω να συνεννοηθώ με την ACE-Hellas με Kaiser από eXpansys (UK). ΟΕΟ! :worry:

 

Τσάμπα η χαρά ρε γ@μώτο... Κρίμα... :(

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 2008 δεν μας μπήκε γενικά πολύ καλά αλλά να μη λέμε και μεγάλα λόγια..:(

Καταφέρνω να μπω στο pc μου μετά από μια βδομάδα σχεδόν μετά από ένα απίστευτο τρακάρισμα που είχα με ένα φορτηγό με ιούς και spyware προσπαθώντας να πατσάρω έναν κονβέρτορα.. (μιας και το έφερε η κουβέντα παιδιά, μακριά από το patcher.exe για το ultimate video convertrer εκτός αν θέλετε να το δωρίσετε σε κάποιο αγαπημένο πρόσωπο..χι, χι..:devil:).

Και μπαίνοντας είδα το post σου ρε συ Κώστα και φτιάχτηκα.. Είδες όμως η Νοκια? Και μένα το Ν91 με έσωσε.. Όταν συγχρονίστηκα με το φρεσκοφορμαρισμένο μου (κλαψ, λυγμ) pc, το κάιζερ αντί να δώσει όλες τις επαφές, πήρε τις μηδενικές από το παρθένο Outlook ενώ του είχα ορίσει πολιτική για μοίρασμα.. Ευτυχώς που συγχρόνισα μετα το Outlook me to Ν91 και τα πήρε και το κάιζερ αλλιώς..

Τέλος πάντων..

Θα πάω εκκλησία την Κυριακή Κωστή..:innocent: Θα σούλεγα να πάμε μαζί αλλά μένεις Αθήνα.. Θα πάω να με διαβάσουνε..:cry: Πολλά παράξενα μου συμβαίνουν τελευταία..

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 2008 δεν μας μπήκε γενικά πολύ καλά αλλά να μη λέμε και μεγάλα λόγια..:(

Καταφέρνω να μπω στο pc μου μετά από μια βδομάδα σχεδόν μετά από ένα απίστευτο τρακάρισμα που είχα με ένα φορτηγό με ιούς και spyware προσπαθώντας να πατσάρω έναν κονβέρτορα.. (μιας και το έφερε η κουβέντα παιδιά, μακριά από το patcher.exe για το ultimate video convertrer εκτός αν θέλετε να το δωρίσετε σε κάποιο αγαπημένο πρόσωπο..χι, χι..:devil:).

Και μπαίνοντας είδα το post σου ρε συ Κώστα και φτιάχτηκα.. Είδες όμως η Νοκια? Και μένα το Ν91 με έσωσε.. Όταν συγχρονίστηκα με το φρεσκοφορμαρισμένο μου (κλαψ, λυγμ) pc, το κάιζερ αντί να δώσει όλες τις επαφές, πήρε τις μηδενικές από το παρθένο Outlook ενώ του είχα ορίσει πολιτική για μοίρασμα.. Ευτυχώς που συγχρόνισα μετα το Outlook me to Ν91 και τα πήρε και το κάιζερ αλλιώς..

Τέλος πάντων..

Θα πάω εκκλησία την Κυριακή Κωστή..:innocent: Θα σούλεγα να πάμε μαζί αλλά μένεις Αθήνα.. Θα πάω να με διαβάσουνε..:cry: Πολλά παράξενα μου συμβαίνουν τελευταία..

Γεια σου tranaee, πού χάθηκες; Με το που άρχισα να διαβάζω το post σου νόμισα πως τρακάρισες με αμάξι ρε! :scared:

 

Μου έχει συμβεί κι εμένα νίλα με ιούς 1-2 φορές στο PC κι από τότε όλα με προσοχή, δεν μπαίνει ό,τι νά 'ναι μέσα. Τα τσεκάρω όλα πρώτα σε Virtual Machine και αν περάσουν τα τεστ καθαρότητας μετά τα βάζω στο κανονικό PC.

 

Ασε ρε φίλε πάω να σκάσω με το Kaiser... Πολύ γκαντεμιά ρε παιδί μου! Πιο πολύ με χαλάει ότι πρέπει να εξηγήσω στους τεχνικούς της ACE-Hellas το πρόβλημα. Ξέρεις πως είναι... Ελπίζω να πέσω σε κανέναν σχετικό και να μπορέσω να συνεννοηθώ. :cry:

 

Πάντως ρε συ το Νοκιάκι το 8850 σκυλί μαύρο. 8 χρόνια χρήση στα κόκκινα έχει λιώσει το πορτάκι άνοιξε/κλείσε και δουλεύει ακόμα το άτιμο. Και στο στρατό αυτό είχα και δεν με κρέμασε ποτέ. Με -25 βαθμούς στον Έβρο η οθονούλα του αργούσε να κάνει refresh γιατί το ζουμί του LCD πάγωνε... :D :cold: :D

 

Μεθαύριο που θα πας εκκλησία πες στον παπά να κάνει και καμιά δέηση για μένα μήπως και δω φως... :lol:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

WebViRuS

pleon meta apo kapia mikri sxetika empiria (s100-9100-s200-p3300)me magiremenes rom kateliksa sto simperasma ''oti douleuei kala den to pirazoume'':)

eksalou giati na baloume magiremeni afoy kai i mamisia einai arketa grigori.kai ama pekseis ligo me tis ri8miseis sti registry paei arketa ikanopiitika:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η xda-live δεν είναι για άτομα τελικά που δεν έχουν κάποια πείρα πάνω σε ρομ. αν δεν έχετε φάει τα μούτρα σας δηλαδή πάνω σε ρομ, μην την βάλετε.

 

εγώ πάντως δεν την αλλάζω :) είναι φοβερή

 

θοδωρη χωρις να θελω να σε προσβαλλω,οι εφαρμογες που "χρειαζεται για να δουλεψει η xda "" και το εχεις βαλει για υπογραφη κιολας,καθε αλλο παρα σοβαρες ειναι ;)

 

εκτος του net cf2/sp2 και τα 2 fix της καμερας(που δεν δουλευει καθολου στην ρομ) και του quickgps που δεν υπαρχει στην ρομ)

 

 

 

δινεις τα κατωθι σαν απαραιτητα να δουλεψει καλα η ρομ :O

 

FTouchFlo_v1.4.1.CAB(κυβος)

 

FTouchFloConfig_v0.9.CAB(ρυθμισεις κυβου που τις εχει και το πρωτο cab.)

 

HTC Album mui 0409.cab (ενα δυσχρηστο αλμπουμ που με το photo vieuer της resco κανεις οτι κανει αυτο πολυ καλυτερα αλλα και χιλια μυρια αλλα ακομη..)

 

HTC_Action_Screen2.cab (ενα απλο shortcut...για νεα sms,mms(χωρις η ρομ να μην εχει επιλογη mms μεσα?)

S2P-0.32-WM5.cab(ενας flash media player)

 

Schaps_AdvancedConfig_v2.0.1.0.CAB(ενα καλο εργαλειο που θελει ομως να ξερεις τι κανεις για να δουλεψουν καποια πραγματα καλυτερα στην καθε ρομ )

 

TouchPal(EnglishQW).CAB (ενα πληκτρολογιο που δεν εχει ελληνικα??)

 

απο που και ως που αυτα θεωρουνται απαραιτητα να δουλεψει καλα μια ρομ??:blink::blink:

 

και δλδ τις δεκαδες εφαρμογες που θελω εγω να βαλω και που δουλευουν απροβληματιστα σε ολες τις υπολοιπες ρομς,δεν θα τα βαλω γιατι δεν ειναι ""απαραιτητα"" για να δουλεψει καλα η ρομ αυτη?? οπως λεει καποιος που εχει ""φαει τα μουτρα του ""στις ρομ?? :O:O

 

με συγχωρεις φιλε αλλα δεν μπορουσα να μην το σχολιασω...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παρεξήγηση. είχα πει ότι δεν είναι όλες οι εφαρμογές απαραίτητες. το ftouchflo δεν είναι κύβος φίλε μου :) λάθος κάνεις. το htc album για μένα είναι ΠΟΛΥ ωραίο πρόγραμμα. το action screen απλώς με βολεύει καμιά φορά οπότε το έβαλα μέσα μήπως σας αρέσει.

 

το advanced config είναι απο τα must εργαλεία

 

το touchpal είναι ένα φανταστικό keyboard που απλά δεν έχει ελληνικά, εγώ το ανέβασα γιατι το θεώρησα ένα απο τα προγράμματα που θα μπορούσε άνετα κάποιος να χρησιμοποιήσει, εγώ το χρησιμοποιώ συνέχεια.

 

τα 2 fix στην κάμερα δουλεύουν και παρα δουλεύουν

 

τέλος γιατί με ζαλίζετε με την xda? μην σώσετε και την βάλετε στο κάτω κάτω :D

δείξανε 2-3 άτομα ενδιαφέρον, είπαν ότι είχαν πρόβλημα οπότε ανέβασα και ένα φάκελο με τα cabs που θα μπορούσαν να βάλουν για να το κάνουν κάπως πιο φινετσάτσο.

 

γνώμες λέμε. ούτε εγώ μπορούσα να μην σχολιάσω :D

Link to comment
Share on other sites

παρεξήγηση. είχα πει ότι δεν είναι όλες οι εφαρμογές απαραίτητες. το ftouchflo δεν είναι κύβος φίλε μου :) λάθος κάνεις. το htc album για μένα είναι ΠΟΛΥ ωραίο πρόγραμμα. το action screen απλώς με βολεύει καμιά φορά οπότε το έβαλα μέσα μήπως σας αρέσει.

 

το advanced config είναι απο τα must εργαλεία

 

το touchpal είναι ένα φανταστικό keyboard που απλά δεν έχει ελληνικά, εγώ το ανέβασα γιατι το θεώρησα ένα απο τα προγράμματα που θα μπορούσε άνετα κάποιος να χρησιμοποιήσει, εγώ το χρησιμοποιώ συνέχεια.

 

τα 2 fix στην κάμερα δουλεύουν και παρα δουλεύουν

 

τέλος γιατί με ζαλίζετε με την xda? μην σώσετε και την βάλετε στο κάτω κάτω :D

δείξανε 2-3 άτομα ενδιαφέρον, είπαν ότι είχαν πρόβλημα οπότε ανέβασα και ένα φάκελο με τα cabs που θα μπορούσαν να βάλουν για να το κάνουν κάπως πιο φινετσάτσο.

 

γνώμες λέμε. ούτε εγώ μπορούσα να μην σχολιάσω :D

 

θοδωρη δεν ειπα οτι δεν δουλευουν τα fixes της καμερας.ειπα η καμερα της ρομ δεν λειτουργει ;)

 

οσο για την ρομ το ξαναλεω και εγω ,ειναι παρα μα παρα πολυ γρηγορη,απλα θελει πολυ δουλεια για να δουλεψει σωστα ΠΑΝΤΟΥ ;)

 

αν ανεβασω εγω αυτα που χρησιμοποιω και θεωρα απαραιτητα για να δουλεψει σωστα μια ρομ σε δικο μου pda...απλα θα φριξετε :rolleyes::rolleyes:

 

ειπαμε να τα σχολιαζουμε αυτα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει η κάμερα απλά όπως λες και εσύ θέλει δουλειά η ρομ για να δουλέψει σωστά.

 

βρήκα όμως τι θα κάνω, θα φτιάξω ένα backup με το spb και θα το ανεβάσω ώστε να μπορούν να το χρησιμοποιήσουν όλοι χωρίς κόπο.

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει η κάμερα απλά όπως λες και εσύ θέλει δουλειά η ρομ για να δουλέψει σωστά.

 

βρήκα όμως τι θα κάνω, θα φτιάξω ένα backup με το spb και θα το ανεβάσω ώστε να μπορούν να το χρησιμοποιήσουν όλοι χωρίς κόπο.

 

δεν γινεται αυτο μιας και καθε backup ειναι μοναδικο και για συγκεκριμενη συσκευη ;)

 

αυτο υποσχοταν η sbb με την κυκλοφορια του spb clone αλλα καπου στην πορεια χασανε τον δρομο :lol:

 

και η καμερα της ρομ αμεσως μετα το φλασαρισμα δεν δουλευει :!:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε δημητρό αμέσως μετά το flasharisma δεν παίζει γιατί δεν έχει καν την εφαρμογή :D

 

σίγουρα δεν γίνεται αυτό με το backup? :( με άλλο πρόγραμμα μπορώ να το κάνω?

Link to comment
Share on other sites

το παρακάτω link έχει ένα απο τα ομορφότερα και πιο γρήγορα dial skins που έχω δει. (εκτός απο τo windows mobile skin). μεγάλα κουμπιά και σχετικά εύχρηστο.

 

όποιος θέλει το δοκιμάζει.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=380466

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε δημητρό αμέσως μετά το flasharisma δεν παίζει γιατί δεν έχει καν την εφαρμογή :D

 

σίγουρα δεν γίνεται αυτό με το backup? :( με άλλο πρόγραμμα μπορώ να το κάνω?

 

δεν ξερω κατι αλλο θοδωρη :O

 

και η spb πρωτοπορει σε αυτον τον τομεα (μιας και απο οτι ξερω ειναι η μονη,αν κανω λαθος ας με διορθωσει οποιος ξερει κατι αλλο;)) αλλα οχι αξιοπιστα δυστυχως :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στην no thrills σας δουλεύει το tcmp ή το streaming media των windows?

 

οχι Λευτερη :)

 

δοκιμασε αυτην την εκδοση ;)

 

TCPMP-0.72RC1

 

http://rapidshare.com/files/103221655/TCPMP-0.72RC1-ARM-PPC-recomp-01.CAB

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κατι που βρηκα στους xda και το ειδα πολυ χρησιμο:)

 

ανοιγμα κατευθειαν του opera mini χωρις να χρειαζεται να ανοιγετε την πλατφορμα της java;)

 

http://rapidshare.com/files/103223514/WM6_OperaMiniAsDefaultBrowser_-_WithoutSelectionDialog.cab

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

έχει ψωνίσει κανείς απο εδώ: http://www.smart-mobile-gadgets.com/welcome/cart.php?target=product&product_id=1127&category_id=58

πως βλέπετε την τιμουλα?

thx

 

Η τιμή με την τωρινή ισοτιμία θα σου έρθει καινούργιο κοντά στα 500 euro..όμως φίλε μου θα πρέπει να έχεις στο νου σου ότι θα περάσει τελωνείο που σημαίνει ότι αν δεν είναι σπίρτο ο αποστολέας (να στο στείλει με τιμή κάτω από 40euro στο τιμολόγιο και μαρκαρισμένο ως δώρο..πακεταρισμένο ή κάτι παρεμφερές) θα αναγκαστείς να πληρώσεις και αντίστοιχο φόρο εκτελωνισμού που μπορεί να στο φέρει μια ή άλλη να το πάρεις από Ελλάδα.

Προτείνω να ψάξεις στην EU που δεν υπάρχουν τέτοιοι περιορισμοί (κατά βάση Αγγλία, κανε μια περατζάδα και στο Εbay.co.uk ποτέ δεν ξέρεις:shifty:).

 

-- Δεν ξέρω τι λέτε πάντως για τις ROM του Dutty πάντως την τελευταία εβδομάδα που χρησιμοποιώ την τελευταία ROM WM6.1 RTM ,που έβγαλε τον Mάρτιο είμαι πολύ απογοητευμένος (χωρίς να έχω μεγάλη εμπείρια βέβαια στις cooked ROMs).H ROM τρώει συχνά πυκνά κολλήματα και αναγκάζομαι σε Soft Reset,τρώει από μόνη διαρκώς πόρους του συστήματος. Ψάχνω να βρώ λίγο χρόνο να γυρίσω πάλι στην Panosha Strada 2 που είχα πρωτοβάλει (ίσως πριν το στήσιμο της περάσω από XDA ή Nothrill για εμπειρία).

Link to comment
Share on other sites

θοδωρη δεν ειπα οτι δεν δουλευουν τα fixes της καμερας.ειπα η καμερα της ρομ δεν λειτουργει ;)

 

οσο για την ρομ το ξαναλεω και εγω ,ειναι παρα μα παρα πολυ γρηγορη,απλα θελει πολυ δουλεια για να δουλεψει σωστα ΠΑΝΤΟΥ ;)

 

αν ανεβασω εγω αυτα που χρησιμοποιω και θεωρα απαραιτητα για να δουλεψει σωστα μια ρομ σε δικο μου pda...απλα θα φριξετε :rolleyes::rolleyes:

 

ειπαμε να τα σχολιαζουμε αυτα :D

 

στειλε σε εμενα οτι θεωρεις οτι ειναι απαραιτητα αν μπορεις ευχαριστω ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...