Jump to content

[Επίσημο] HTC Kaiser (Tytn II)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Σύμφωνα με την Microsoft το Kaizer θα είναι μία από τις συσκευές που θα αναβαθμιστεί. ;)

 

Μπορείς να μας δώσεις σε παρακαλώ το link που το έχεις δει αυτό;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μας δώσεις σε παρακαλώ το link που το έχεις δει αυτό;

 

δεν θυμαμαι ακριβως γιαννη,το ειχα παρει πριν κανα μηνα απο τους xda..δεν ειναι νεο fix..κυκλοφορει καιρο.

απο οτι λενε οσοι το δοκιμασαν δεν βγαζεις ακρη...αλλοι καλο αλλοι τπτ...

εγω παντως δεν το ετρεξα καθολου στο καιζερ μου μιας και δεν εχω κανενα προβλημα με το bl;)

 

edit

 

sory τωρα ειδα οτι δεν ελεγες για το fix:wacko:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

""We can only hope that Windows Mobile 6.1 will be made available as upgrades to current devices in addition to shipping on new devices in May.""

http://www.wmexperts.com/articles/rumors/windows_mobile_61_coming_with.html

 

 

ριξτε μια ματια εκει για τα 6.1

 

(απο τους xda )

 

για αυτους που θελουν να δουνε πως περιπου θα ειναι

 

http://www.boygeniusreport.com/galle...=1#picture_nav

 

 

 

και ενα βιντεο ...

 

http://www.boygeniusreport.com/2007/...o-walkthrough/

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

""We can only hope that Windows Mobile 6.1 will be made available as upgrades to current devices in addition to shipping on new devices in May.""

http://www.wmexperts.com/articles/rumors/windows_mobile_61_coming_with.html

 

 

ριξτε μια ματια εκει για τα 6.1

 

(απο τους xda )

 

για αυτους που θελουν να δουνε πως περιπου θα ειναι

 

http://www.boygeniusreport.com/galle...=1#picture_nav

 

 

 

και ενα βιντεο ...

 

http://www.boygeniusreport.com/2007/...o-walkthrough/

 

Να φανταστώ ότι cruise και kaiser θα αναβαθμιστούν εύκολα ε; Δεν νομίζω να μας περιμένει καμιά εκπληξούλα;

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να φανταστώ ότι cruise και kaiser θα αναβαθμιστούν εύκολα ε; Δεν νομίζω να μας περιμένει καμιά εκπληξούλα;

 

Logika tha einai apo ta prwta... eidwmen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ ότι cruise και kaiser θα αναβαθμιστούν εύκολα ε; Δεν νομίζω να μας περιμένει καμιά εκπληξούλα;

 

λογικα,ναι.ασε που δεν θα θελαμε να πιστευουμε πως θα μας αφηνε απ'εξω η HTC σε μια τετοια αναβαθμιση :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μας δώσεις σε παρακαλώ το link που το έχεις δει αυτό;

 

Το έχω δει σε υλικό που έστειλε η MS σε φίλο μου που είναι Microsoft Certified Partner. Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση σε αυτό το υλικό. Πάντως για το TyTN II το θυμάμαι χαρακητριστικά γιατί εκείνο τον καιρό ήμουνα στην διαδικασία για να το αγοράσω και μου έκανε εντύπωση όταν το είδα.

 

Τώρα αν η HTC για τον οποιονδήποτε λόγω δεν βγάλει κάποιο upgrade αυτό δεν μπορώ να το ξέρω.

 

Ευελπιστώ πάντως αυτό που διάβασα να είναι αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά αν δεν αναβαθμίσουν το kaiser, την επόμενη μέρα δεν θα υπάρχει η HTC γιατί θα έχουμε βάλει βόμβα στα γραφεία.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια!εβαλα το bluemusic κ εχασα το soft-key των επαφων αφου μπηκε εκει το δικο του,δεν βρηκα τιποτα σχετικα με το πως μπορω να επαναφερω την αρχικη ρυθμιση.:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια βοηθεια!εβαλα το bluemusic κ εχασα το soft-key των επαφων αφου μπηκε εκει το δικο του,δεν βρηκα τιποτα σχετικα με το πως μπορω να επαναφερω την αρχικη ρυθμιση.:worry:

 

Βάλε αυτό για να το αλλάξεις όπως θέλεις εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

εχω επιδότηση απο την βοδιαφον κοντα στα 400 ευρώ.

αυτή την στιγμή έχω το s.e. k800i απο το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

σκέφτομαι όμως εκμετελευόμενος την επιδότηση να αγοράσω κάποιο pda gps κινητό.

έχω καταλήξει μετα απο μια σχετική έρευνα στο htc tytn ii αλλα διαβάζω κ εδώ πως σχεδόν παρόμοιο είναι και το Glofiish X800 με λίγο καλύτερη οθόνη κ λίγο χειρότερη κάμερα.

τι λένε οι γκουρού της τεχνολογίας? αν έχουν να προτείνουν κάτι άλλο πέραν αυτών των 2 μοντέλων, ευπρόσδεκτα τα σχόλια :)

επίσης μια βασική απορία

όσο κ αν έψαξα, για όσα gps έψαξα, δεν βρήκα μέχρι τι μέγεθος κάρτες μνήμης υποστηρίζουν. γιατί εν έτοι 2008 θα είναι ψιλοξεφτίλα να σε περιορίζει η συσκευή στο 1gb.

επίσης κάτι ακόμα για όσους γνωρίζουν.μου είπαν από κατάστημα βοδιαφον για την επιδότηση, πως όσο καθυστερείς να την πάρεις μειώνεται. μα είναι λογικό αυτό?στέκει?

αυτά.

κάθε σχόλιο καλοδεχούμενο.

thanx

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σας παιδιά

εχω επιδότηση απο την βοδιαφον κοντα στα 400 ευρώ.

αυτή την στιγμή έχω το s.e. k800i απο το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

σκέφτομαι όμως εκμετελευόμενος την επιδότηση να αγοράσω κάποιο pda gps κινητό.

έχω καταλήξει μετα απο μια σχετική έρευνα στο htc tytn ii αλλα διαβάζω κ εδώ πως σχεδόν παρόμοιο είναι και το Glofiish X800 με λίγο καλύτερη οθόνη κ λίγο χειρότερη κάμερα.

τι λένε οι γκουρού της τεχνολογίας? αν έχουν να προτείνουν κάτι άλλο πέραν αυτών των 2 μοντέλων, ευπρόσδεκτα τα σχόλια :)

επίσης μια βασική απορία

όσο κ αν έψαξα, για όσα gps έψαξα, δεν βρήκα μέχρι τι μέγεθος κάρτες μνήμης υποστηρίζουν. γιατί εν έτοι 2008 θα είναι ψιλοξεφτίλα να σε περιορίζει η συσκευή στο 1gb.

επίσης κάτι ακόμα για όσους γνωρίζουν.μου είπαν από κατάστημα βοδιαφον για την επιδότηση, πως όσο καθυστερείς να την πάρεις μειώνεται. μα είναι λογικό αυτό?στέκει?

αυτά.

κάθε σχόλιο καλοδεχούμενο.

thanx

 

Αυτή τη στιγμή τα δύο καλύτερα PDA-GPS-Phones της αγοράς είναι το HTC Kaiser (Tytn II) kai HTC Touch Cruise. Θα σου συνιστούσα να πάρεις ένα από αυτά. Εάν θέλεις εξωτερικό πληκτρολόγιο, δεν σε ενδιαφερει το ραδιόφωνο και δεν σε νοιάζει το μέγεθος... πάρε το Kaiser. Εάν θέλεις μια πιο compact συσκευή, πιο εύχρηστη σαν τηλέφωνο, χωρίς εξωτερικό πληκτρολόγιο και με ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη πας στο Cruise. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τους είναι σε γενικές γραμμές τα ίδια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τι θα κερδίσει από τα 6.1 σε σχέση με τα 6 εκτός από το tabbed περιβάλλον, το οποίο θα βαρύνει κι άλλο το μηχάνημα?

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεί να μου πει κάποιος τι θα κερδίσει από τα 6.1 σε σχέση με τα 6 εκτός από το tabbed περιβάλλον, το οποίο θα βαρύνει κι άλλο το μηχάνημα?

 

Ότι κέρδισαν και όσοι από τα 5... πήγαν στα 6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή τα δύο καλύτερα PDA-GPS-Phones της αγοράς είναι το HTC Kaiser (Tytn II) kai HTC Touch Cruise. Θα σου συνιστούσα να πάρεις ένα από αυτά. Εάν θέλεις εξωτερικό πληκτρολόγιο, δεν σε ενδιαφερει το ραδιόφωνο και δεν σε νοιάζει το μέγεθος... πάρε το Kaiser. Εάν θέλεις μια πιο compact συσκευή, πιο εύχρηστη σαν τηλέφωνο, χωρίς εξωτερικό πληκτρολόγιο και με ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη πας στο Cruise. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τους είναι σε γενικές γραμμές τα ίδια.

 

Πού θα βρω κανέναν να αλλάξω το Kaiser με το Cruise; :blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ότι κέρδισαν και όσοι από τα 5... πήγαν στα 6.

 

Μάλιστα...:confused:

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή τα δύο καλύτερα PDA-GPS-Phones της αγοράς είναι το HTC Kaiser (Tytn II) kai HTC Touch Cruise. Θα σου συνιστούσα να πάρεις ένα από αυτά. Εάν θέλεις εξωτερικό πληκτρολόγιο, δεν σε ενδιαφερει το ραδιόφωνο και δεν σε νοιάζει το μέγεθος... πάρε το Kaiser. Εάν θέλεις μια πιο compact συσκευή, πιο εύχρηστη σαν τηλέφωνο, χωρίς εξωτερικό πληκτρολόγιο και με ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δέκτη πας στο Cruise. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τους είναι σε γενικές γραμμές τα ίδια.

 

δηλαδή το glofish δεν το συζητάμε καν.

οκ

το tytn ii το έχω δεί από κοντά και ομολογώ πως μου άρεσε πάρα πολύ

το touch δ το έχω δει.

απο μπαταρία πως πάνε ρε παιδιά?

και κάτι ακόμα....

1) αν τα τηλέφωνα αυτά δεν έχουν μέσα την κάρτα σιμ [ το κάιζερ έχω δει πως την υποδοχη της σιμ την έχει πίσω από την οθόνη.] λειτουργούν σαν συσκευές πλοήγησης?

2) επίσης έχουν την λειτουργία flight mode?

3) όσων αφορά την επέκταση μνήμης μέχρι πόσο δέχονται?

thanx in advance guys

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

1) αν τα τηλέφωνα αυτά δεν έχουν μέσα την κάρτα σιμ [ το κάιζερ έχω δει πως την υποδοχη της σιμ την έχει πίσω από την οθόνη.] λειτουργούν σαν συσκευές πλοήγησης?

2) επίσης έχουν την λειτουργία flight mode?

3) όσων αφορά την επέκταση μνήμης μέχρι πόσο δέχονται?

thanx in advance guys

 

1. Ναι

2. Ναι. Επίσης μπορείς να ενεργοποιήσεις bluetooth και wifi με κλειστό το τηλ. Wow!!!

3. Σίγουρα μέχρι 8gb που πολλοί χρήστες φοράνε αυτη τη στιγμή. Η HTC προτείνει μέχρι 4 για σιγουριά αλλά νομίζω μέχρι να βγει το ΙΙΙ όλοι θα φοράμε 16.. :)

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή το glofish δεν το συζητάμε καν.

οκ

το tytn ii το έχω δεί από κοντά και ομολογώ πως μου άρεσε πάρα πολύ

το touch δ το έχω δει.

απο μπαταρία πως πάνε ρε παιδιά?

και κάτι ακόμα....

1) αν τα τηλέφωνα αυτά δεν έχουν μέσα την κάρτα σιμ [ το κάιζερ έχω δει πως την υποδοχη της σιμ την έχει πίσω από την οθόνη.] λειτουργούν σαν συσκευές πλοήγησης?

2) επίσης έχουν την λειτουργία flight mode?

3) όσων αφορά την επέκταση μνήμης μέχρπόσο δέχονται?

thanx in advance guys

 

Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει εμφανισιακά το Glofish. Μεταξύ TyTN II και Touch προτιμώ το TyTN II (δεν το λέω επειδή το έχω, απλά μου αρέσει το "στρογγυλεμένο" σχήμα του κι ας είναι λίγο μεγαλύτερο/βαρύτερο). Αλλά όλα αυτά είναι υποκειμενικά... Μόνο εσύ μπορείς να απαντήσεις...

 

Στις ερωτήσεις σου:

 

1. Ναι, παίζει κανονικότατα η πλοήγηση και όλες οι PDA λειτουργίες χωρίς SIM.

 

2. Ναι, υπάρχει κανονικά το Flight Mode, το οποίο κλείνει όλους τους πομπούς (mobile, Wi-Fi, Bluetooth). Να σημειώσω ότι το GPS δουλεύει κανονικά σε Flight Mode γιατί είναι δέκτης.

 

3. Εγώ έχω 8GB και παίζει άψογα. Θεωρητικά ανεβαίνει πάρα πολύ, απλά δεν υπάρχουν ακόμα μεγαλύτερες χωρητικότητες. Όταν βγουν θα τις παίρνει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδή το glofish δεν το συζητάμε καν.

οκ

το tytn ii το έχω δεί από κοντά και ομολογώ πως μου άρεσε πάρα πολύ

το touch δ το έχω δει.

απο μπαταρία πως πάνε ρε παιδιά?

και κάτι ακόμα....

1) αν τα τηλέφωνα αυτά δεν έχουν μέσα την κάρτα σιμ [ το κάιζερ έχω δει πως την υποδοχη της σιμ την έχει πίσω από την οθόνη.] λειτουργούν σαν συσκευές πλοήγησης?

2) επίσης έχουν την λειτουργία flight mode?

3) όσων αφορά την επέκταση μνήμης μέχρι πόσο δέχονται?

thanx in advance guys

 

Η μπαταρία με φυσιολογική χρήση κρατάει 2 με 3 μέρες.

 

Χωρίς την SIM η συσκευή δουλεύει κανονικά σαν PDA με όλες τις λειτουργίες του. Flight Mode φυσικά έχουν και μνήμες παίρνουν microSDHC μέχρι όσο υπάρχουν. Οι 8 GB δουλεύουν άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ θερμά τους tranaee, DrMobile και athanaso77 που έσπευσαν να απαντήσουν. με κατατοπ[ε]ίσατε αρκετα παίδες.

να'στε καλα

μαλλον για το καιζερ με βλεπω και ας αργει λιγακι . . .

το μόνο που με χαλάει είναι η 2,8" ... θα μπορούσαν να βάλουν μεγαλύτερη

να υποθέσω πως θα αργήσει το ΙΙΙ ε?

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστώ θερμά τους tranaee, DrMobile και athanaso77 που έσπευσαν να απαντήσουν. με κατατοπ[ε]ίσατε αρκετα παίδες.

να'στε καλα

μαλλον για το καιζερ με βλεπω και ας αργει λιγακι . . .

το μόνο που με χαλάει είναι η 2,8" ... θα μπορούσαν να βάλουν μεγαλύτερη

να υποθέσω πως θα αργήσει το ΙΙΙ ε?

 

Έχει πολύ δρόμο μπροστά του το Kaiser... όσον αφορά την οθόνη, οτιδήποτε μεγαλύτερο αλλάζει αναγκαστικά τις διαστάσεις και αποκλίνει από τον προσανατολισμό της σαν συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

πριν μια βδομαδα αγορασα το tytn ii θα ηθελα να ρωτησω ποιο ειναι το τελευταιο firmware η ημερομηνια που γραφει το δικο μου ειναι 28/08/2007 και τι σημαινει "εκδοση Radio"

 

ευχαριστω και καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...